atarionline.pl COVID-19 Watcher - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime28 Mar 2020 zmieniony

• 2:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Mar 2020

A tu symulacja, kiedy u nas wygaśnie:

->link<-
    • 3:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Mar 2020

Taki tekst znalazłem:

""CHINY OSZUKAŁY CAŁY ŚWIAT! Brawo CHINY.
    Dla tych, którzy jeszcze nie zrozumieli, co się dzieje! Co Chiny otrzymały w ciągu ostatnich trzech miesięcy:
    1. Chiny skutecznie przygotowały się do wojny nowej generacji – wojny bioinformacyjnej.
    Odbyły się ćwiczenia w kraju i pokazały światu mistrzowski warsztat!
    Wypowiedziały wojnę bioinformacyjną całemu światu i bez jednego strzału i okupacji pokonały wszystkie kraje. Posłały nieszkodliwy wirus na cały świat, rozprzestrzeniając horror, strach i chaos, śmierć ludzi i zniszczenie gospodarek krajowych na całym świecie!
    2. Przeprowadziły spis powszechny ludności. Szybki i skuteczny.
    3. Zaostrzono dyktaturę cyfrową. Kontrola sieci społecznościowych i wszelkiej komunikacji.
    4. Stworzyły system do szybkiego ustalenia wszystkich kontaktów w sieciach społecznościowych pożądanej osoby: kto jest z nią w kontakcie, z kim się przemieszczała, gdzie była, z kim się komunikowała.
    5. Wszyscy nielegalni imigranci zostali zidentyfikowani i wielu zostało eksmitowanych z kraju.
    6. Wielu obcokrajowców i szpiegów zostało usuniętych z kraju w łagodny sposób. Sami dążyli do ewakuacji. Resztę zidentyfikowano i przyjęto pod kontrolę.
    7. Opracowano mechanizm masowego i ostrego blokowania całego kraju.
    8. Pokazano całemu światu do czego zdolne są Chiny. Umieszczenie 1,5 miliarda ludzi w pełnej kwarantannie, założenie na wszystkich masek – to jest potężny wpływ, podobnie jak budowa ogromnego szpitala w ciągu tygodnia.
    9. Cały kraj został nauczony, jak dbać o higienę.
    10. Przyjęto ustawę zakazującą spożywania dzikich zwierząt, co jest normą w wielu dzielnicach.
    11. Pokazano światu, jak bardzo wszystkie kraje są zależne od Chin.
    12. Zamrożono wiele łańcuchów produkcyjnych na całym świecie, wywołując globalny kryzys. Zatrzymano całą produkcję na całym świecie!
    13. W służbach policyjnych i różnych służbach reagowania kryzysowego masowo wprowadza się użycie dronów i automatycznych urządzeń śledzących.
    14. Opracowano system masowego obrazowania termicznego z automatycznym obliczaniem danych anomalii.
    15. Zaktualizowano algorytmy działania kamer wideo z rozpoznawaniem twarzy uwzględniając osoby noszące maski, a więc teraz sposób chodzenia osoby jest również uwzględniany w rozpoznawaniu osobowości.
    16. Masowo i szybko tworzone są systemy do automatycznej dostawy towarów.
    17. Opracowano system elektronicznych obozów koncentracyjnych.
    18. Protesty w Hongkongu ustały, a wpływy tamtejszego rządu wzrosły.
    19. Najważniejsze.
    Podczas gdy świat wciąż pogrąża się w kryzysie, Chiny już go opuściły i za grosze wykupiły akcje wszystkich zagranicznych firm działających w Chinach.
    Kupują tańsze aktywa wszystkich przedsiębiorstw na całym świecie.
    Pomagają słabym finansowo państwom, zwiększając swój wpływ globalny. Zyskuje na niższych cenach ropy.
    Tworzą nowe sojusze i porozumienia.
    Podczas gdy cały świat zmaga się z fikcyjną pseudo-epidemią KORONAWIRUSA (COVID-19), przejęły kontrolę nad całym światem!
    Z powyższych informacji wynika, że kierownictwo i parlamenty wszystkich krajów na świecie znalazły się pod całkowitą kontrolą Chin, wykorzystując najnowsze technologie, które są głównie produkowane w ich kraju i od wielu lat dostarczane na całym świecie.
    Póki Rosja, USA i Europa decydowały, kto zdominuje świat, Chiny zasiadły w fotelu królewskim.
    Smutne, ale fakty mówią same za siebie!"
    • 4: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime29 Mar 2020 zmieniony

Tylko 5% ludzi myje ręce poprawnie, według filmu z 2016 :]

• 5:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime29 Mar 2020

"2. Przeprowadziły spis powszechny ludności. Szybki i skuteczny.
    3. Zaostrzono dyktaturę cyfrową. Kontrola sieci społecznościowych i wszelkiej komunikacji.
    4. Stworzyły system do szybkiego ustalenia wszystkich kontaktów w sieciach społecznościowych pożądanej osoby: kto jest z nią w kontakcie, z kim się przemieszczała, gdzie była, z kim się komunikowała."
    Tyle że to akurat wiadomo od dawna.
    Spoko teoria,tyle że Chiny inwigilują i kontrolują swoich obywateli cały czas,mają swoje "Google"i w zasadzie podobnie jak w Korei,tyle że nie tak restrykcyjny internet,w Chinach służby mają takie aplikacje które pokazują po zeskanowaniu twarzy obywatela,wiele danych takich jak status społeczny,znajomi,co lubi gdzie je itp.i nikt nie chodzi z aparatem i nie skanuje twarzy,robią to wszechobecne kamery przemysłowe... Taki trochę Cyber Punk ;).
    • 6: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime29 Mar 2020 zmieniony

Panowie o tym jakie "prawo" nam na szybko wrzucono i sytuacji w ogóle:

• 7: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime30 Mar 2020 zmieniony

o2:

Słynny amerykański immunolog Anthony Fauci twierdzi, że koronawirus może pochłonąć nawet 100 tysięcy ofiar.

->link<-

Aby mieć odniesienie: na całym świecie z różnych przyczyn każdej doby umiera 120 000 ~ 150 000 ludzi, czyli więcej niż ma pochłonąć koronawirus przez cały czas trwania tegorocznej pandemii, według powyższej prognozy.

Dd stycznia tego roku zmarło już: 14 361 425 ludzi z czego 34 000 na koronowirusa.
    • 8:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime30 Mar 2020

• 9: CommentAuthorzbyti

o2:

Podczas gdy liczba zarażeń koronawirusem w Europie i USA stale rośnie, Chiny ogłaszają koniec pandemii. Mimo że w kraju wciąż jest wielu chorych, władzom udało się zatrzymać dalsze rozprzestrzenianie infekcji. Wyjawiono także, kim był "pacjent zero" z Wuhan.

->link<-

o2:

Koronawirus. Zaskakujące wyniki badań. "Mógł krążyć wokół nas od wielu lat".

Wirus był obecny, ale nie dość agresywny. Naukowcy twierdzą, że koronawirus SARS-Co-V-2 mógł potrzebować wielu lat zanim zmutował na tyle, by zyskać obecną łatwość w przenoszeniu się między organizmami. Również dopiero dzięki swojej ewolucji dopiero po czasie mógł zyskać "zdolność" wywoływania choroby COVID-19.

Włoscy naukowcy twierdzą, że atakował dużo wcześniej.

Zauważyliśmy, że już w październiku mieliśmy do czynienia z ogromnym wzrostem śmierci spowodowanych zapaleniem płuc, m.in. w Lombardii. Jako że jest to jeden z głównych objawów choroby COVID-19, podejrzewamy, że to właśnie ona była przyczyną tych zgonów - skomentował Adriano Decarli w rozmowie z agencją Reuters.

->link<-
    • 10:

CommentAuthorCreonix

IRATA4:

przez Ziębę wywalili miesięcznik z marketów

Sądziłem że jesteś jego zwolennikiem i zwolennikiem tradycyjnego leczenia witaminami.
    A teraz pojazdy po Ziębie? Wlewy z witaminy C i DMSO bo zapewne o nich mowa stosowało się od lat i każdy dobry lekarz nie konował, wie że są skuteczne. Wielu lekarzy regularnie i profilaktycznie je robi swoim rodzinom. Gazetę wywalono bo Zięba informuje o skutecznej metodzie niezgodnej z obowiązującym reżimem farmaceutycznym.

IRATA4:

No,teraz zrobią szczepionkę która tak naprawdę będzie aktywatorem,takim kluczem do nowego wirusa który będzie śmiercionośny....ale dla tych zaszczepionych,oczywiście tylko patrzeć jak wprowadzą obowiązek szczepień,w sumie dobra akcja ;).

Jak dobra akcja to się szczep. Ja się nie zaszczepię nigdy i na nic nie jestem bydłem doświadczalnym.
    Polecam poszukać film z okularnikiem z MS (tak tym od Windows), który jest ogromnym propagatorem depopulacyjnych "szczepionek".
    • 11: CommentAuthorzbyti

Wklejałem poniższe już w innym wątku.

Sądzę, że jeszcze raz warto przypomnieć sobie umysłowe BHP :]

Gość to według mnie najlepszy stand-uper w Polsce ;)

Założymy się, że następnym razem im powiem, że jest wodór+ i wodór- ? :D

Można się czegoś nauczyć, pośmiać i ani jednej k... przez cały występ ;P

EDIT:

• 12: CommentAuthorzbyti

o2:

W najowszym wywiadzie, którego Greta Thunberg udzieliła portalowi "New Scientist", młoda aktywistka przyznała, że należy walczyć z pandemią koronawirusa i kryzysem klimatycznym jednocześnie.

->link<-

• 13:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime30 Mar 2020

@Creonix
    ..tak i w tej kwestii nic się nie zmieniło,ale są pewne granice,nie można ludziom przerywać chemioterapii,nie słyszałem udokumentowanego przypadku pokonania witaminą C i wodą utlenioną nowotworu,niema jednoznacznej opinii na ten temat,jako pomoc owszem,ale nie zamiast.
    Ja na przeziębienie leków nie biorę,jak piłem chorowałem i się nie leczyłem,nie miałem ani środków ani miejsca by się wyleżeć,z mojej obserwacji wynika że wszystkie choroby trwały tyle samo co z lekami.Teraz jak choruję to pije wywar z korzenia Imbiru,który robię sam,czosnek i proszek z drzewa Moringa i to działa :) .

Zięba to ściemniacz,chyba ze jest Alienem i ma rendgen w oczach,często swoje zalecenia zaleca nie mając pojęcia na jaki typ nowotworu człowiek choruje,może wyrządzić więcej złego niż dobrego,nowotwór teraz często nie wyrok,ale nie zawdzięczmy tego witaminie C i jej wlewką;).
    • 14:

CommentAuthorIRATA4

@zbyti
    co to za dzieciak zerkający na kartkę ?
    co ona wie o życiu... a to tatusia marionetka .;)
    Gość to według mnie najlepszy stand-uper w Polsce ;)

no dobry sprzedawca ! garnki by opierdzielił ;)
    • 15: CommentAuthorzbyti

IRATA4:

nie słyszałem udokumentowanego przypadku pokonania witaminą C i wodą utlenioną

Nie słyszałeś bo ONE to ukrywają!

Jest spisek lekarzy i farmaceutów, który zaszedł tak daleko, że Steve Jobs, którego wyleczono właśnie witaminą C i pestkami moreli amerykańskiej dla utrzymania tej zmowy w mocy musiał oficjalnie rozstać się z życiem, z czego ucieszył się ukrywający od wielu lat Elvis.

EDIT: skrót myślowy, oczywiście chodzi o migdały które są w tych pestkach :]
    • 16: CommentAuthorzbyti

• 17:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime30 Mar 2020

@ zbyti
    ... no też słyszałem,powiem więcej w 100% się z tobą zgadzam.
    Nie wiem tylko czy on rozgniatał te pestki,bo jak łykał całe to efekt mizerny,masz jakieś potwierdzone info ?
    Ja jadłem pestki wiśni i się zapchałem,lekarz prawie oko stracił.
    Więc z rozwagą,z rozwaga.
    • 18:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime30 Mar 2020

->link<-

Tymczasem w Afryce :
    ->link<-
    • 19: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime30 Mar 2020

Prof. Grzybowski: Sztuczna inteligencja stworzyła metodę tworzenia leku stosowanego na covid-19

• 20: CommentAuthorzbyti

money.pl:

Ropa naftowa już po 20 dolarów za baryłkę. Pierwsza rafineria w USA zamknięta.

Cena baryłki ropy naftowej spadła do najniższych poziomów od kilkunastu lat. To efekt m.in. spadku popytu na surowiec. W efekcie Amerykanie zamknęli już jedną z rafinerii.

->link<-
    • 21:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Mar 2020

Tytuł artykułu: "Białoruś wolna od zarazy".

->link<-

I to jeszcze ciekawe:

->link<-

Jerzy Milewski, lekarz i członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie Rzeczypospolitej, odnosi się do tezy zawartej w stworzonym przez siebie dokumencie, iż obecnie stosowana metoda powszechnej izolacji w obliczu epidemii koronawirusa jest błędem i nie doprowadza do zakładanych celów. Gość Radia WNET stwierdza, że nie ma szans zatrzymania transmisji SARS-CoV-2 w sytuacji, w której ok. 80% zarażonych przechodzi infekcję bezobjawowo, będąc tym samym poza wszelkimi działaniami systemowymi. Zdaniem lekarza przedłużająca się powszechna kwarantanna doprowadzi do skutków znacznie tragiczniejszych niż infekcja koronawirusowa. Będą nimi rozmontowanie państwa i zatrzymanie gospodarki. (...) Globalna kwarantanna jest dla mnie historycznym przykładem decyzji podjętych niemal bez danych
    • 22: CommentAuthorzbyti

No to zobaczmy czy strategia Białorusi okaże się zabójcza dla populacji państwa (jak to głoszą media i większość ekspertów przy tego typu rozwiązaniach) czy wyjdzie tak jak pisze Milewski, że nie poniosą kosztów związanych z zapobieganiem epidemii a śmiertelność będą mieli gdzieś pomiędzy Polską a Włochami (oczywiście proporcjonalnie do liczby mieszkańców).
    • 23:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime30 Mar 2020

w drugim linku zapodanym przez Kaza to parodia,jakie decyzje bez danych,wystarczy spojrzeć że służba zdrowia nie wyrabia,brakuje miejsc w szpitalach,to trza się cieszyć że nie wszyscy umierają,chociaż w Chinach i we Włoszek nie nadążają za wywozem zwłok.

Ja już przestaje to śledzić,i tak się gówno dowiemy i pozostają jedynie spekulacje.
    • 24: CommentAuthorzbyti

W całej tej dyskusji nie może zabraknąć głosu "ludu pracującego miast i wsi" ;)

EDIT:
    Oczywiście tylko początek, bo dalej to już dla fanów MMA i magicznych tatuaży co mnie już nie zajmuje.
    • 25:

CommentAuthorKaz

Irata:

,jakie decyzje bez danych,wystarczy spojrzeć że służba zdrowia nie wyrabia,brakuje miejsc w szpitalach,

Miejsc w szpitalach zawsze było mało i trzeba było na nie czekać. A teraz jest jeszcze mniej, bo przecież wyłącza się całe oddziały jeśli tylko ktokolwiek z personelu się zaraził, ogranicza się do minimum działalność medyczną, zamyka przed pacjentami przychodnie i oddziały, lekarze i pielęgniarki idą na chorobowe. To jak ma być więcej, magicznie? Z drugiej strony zwiększa się napór na szpitale, bo przecież zatrzymują tam nawet ludzi nie chorych, ale "podejrzanych o". Tak jak ma miejsc nie brakować?

Pod wpływem odgórnych decyzji zmniejsza się liczba miejsc w szpitalach, co jest jednym z uzasadnień podejmowania tychże decyzji. Więc to nie jest argument poważny.

Irata:

wszyscy umierają,chociaż w Chinach i we Włoszek nie nadążają za wywozem zwłok.

Byłeś w Chinach albo Włoszech i widziałeś, czy powtarzasz za mediami? Bo według dra Stefano Montanari, który jest włoskim naukowcem od nanopatologii i nie tylko, to wyolbrzymianie, błędne rozumienie faktów i deizinformacja mediów (wywiad słabo przetłumaczony na polski, ale to zdaje się zapis rozmowy do kamery):

->link<-

->link<-

Z drugiej strony grupa naukowców podważa to co Montanari mówi, jest lista artków o tym, ale po włosku (translator daje radę :). Zdaje się, że Montanari podpadł środowisku za twierdzenia, że szczepionki są zanieczyszczone.

->link<-
    • 26:

CommentAuthorIRATA4

@Kaz
    To jak ma być więcej, magicznie? Z drugiej strony zwiększa się napór na szpitale, bo przecież zatrzymują tam nawet ludzi nie chorych, ale "podejrzanych o". Tak jak ma miejsc nie brakować?

do szpitali trafiają chorzy,ci z podejrzeniem zostają w domach na kwarantannie,bądź przechodzą kwarantannę w "specjalnie"przygotowanych hostelach,hotelach,ba nawet chorzy którzy lekko przechodzą chorobę zostają w domach,skąd ty czerpiesz takie rewelacje ?.

Nie,nie byłem ostatnio i nie opieram się tylko na takich przekazach ->link<- gdzie po prostu człowiek mógł zawału dostać,tylko opieram to na naocznych świadkach których relacje można znaleźć w sieci,ale czy to tylko szopki... nie sądzę,bo za dużo doniesień i z różnych stron.

Do linków odniosę się później,trochę zajęty a nie chce weny zgubić:-D.

Edit
    dodam tyle że właśnie się dowiedziałem iż, parę dni temu z Anglii mój znajomy wrócił z obawy o swój tyłek,bo robi się naprawdę nieciekawie a wiadomo że obcokrajowiec to obcokrajowiec.
    • 27:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Mar 2020

Irata:

ci z podejrzeniem zostają w domach na kwarantannie,bądź przechodzą kwarantannę w "specjalnie"przygotowanych hostelach,hotelach,ba nawet chorzy którzy lekko przechodzą chorobę zostają w domach,skąd ty czerpiesz takie rewelacje ?.

Mylisz się. Jest grupa pacjentów, którzy trafiają do szpitala z różnymi problemami płuc, i wcale nie muszą mieć koronawirusa, a mimo to dostają status "podejrzany o", ze względu na objawy i przeprowadza się im testy na koronawirusa.
    • 28: CommentAuthorzbyti

Spanish flu ->link<-

The death toll is estimated to have been anywhere from 17 million to 50 million, and possibly as high as 100 million.

Jeżeli teraz spodziewają się (jak na ten moment) od 100 000 do 200 000 ofiar koronywirusa a media relacjonują jak relacjonują to osobiście zastanawiam się jakie przymiotniki i hiperbole im zostały na taką okazję jak coś na kształt hiszpanki?

Zamiast pandemia - pandemonium?

Zagłada, apokalipsa? Dżuma XXI wieku?

Chmmm... faktycznie jeszcze coś w słowniku zostało.

EDIT:
    Tak przypomnę, że na tę chwilę jest: 7 774 464 696 Current World Population.
    • 29:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime30 Mar 2020

jak jest jak piszesz to znaczy że szpitale są zapychane na siłę a wszystkie teorie spiskowe do prawdopodobieństwa dostają plus 10.;).
    Nie chcę mi się już dalej w to brnąć,przynajmniej na jakiś czas.
    • 30: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime30 Mar 2020

IRATA4:

jak jest jak piszesz to znaczy że szpitale są zapychane na siłę a wszystkie teorie spiskowe do prawdopodobieństwa dostają plus 10.;).

Co najwyżej + 0,10 ;)
    • 31: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime31 Mar 2020 zmieniony

IRATA4:

Nie chcę mi się już dalej w to brnąć,przynajmniej na jakiś czas.

Ja też odpuszczam temat.

Na początku byłem neutralny co do oceny zagrożenia jakim jest SARS-CoV-2. Po przyglądaniu się temu wszystkiemu przez jakiś czas dołączyłem właśnie do grona sceptyków i kontestatorów (ale nie chcę tego robić publiczne, po za tym wpisem) tego jak wielkie jest to zagrożenie dla ludzkiej populacji samo w sobie.

Skutki gospodarcze i społeczne podejmowanych właśnie działań za to wydają się bardzo poważne, ale to już na inny wątek.

OFF.
    • 32:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime1 Apr 2020 zmieniony

nie wiem czy Kaz to linkował,w każdym razie teoria całkiem prawdopodobna,chodzi mi o "przypadkowe"wywołanie szumu,i efekt lawinowy,ale z drugiej strony to ludzie nie są tak głupi żeby wywołać ogólnoświatową panikę i bezpodstawnie ogłosić pandemię...
    Chiny teraz będą miały silną kartę przetargową i będą mogły co nieco ugrać(kto zna akcje z wycofaniem w USA Huawei ten wie).
    ->link<-
    więc nie wiem skąd ten profesor brał dane.Różnica widoczna gołym okiem.

Chociaż i tak Stany mają u mnie Bana i są na liście jako podejrzani z uwagi na swoją politykę,nieczyste zagrywki,wojny o paliwa i inne matactwa które sięgają XVIIIwieku .

Sam już nie wiem co o tym myśleć,wiem jedno,firma moja zaliczyła falstart i mam załamke,ludzie w tłumie jednak głupi są,chyba wyjadę do Afryki i na drzewie z małpami będę skakał,dobry trening,zero problemów,no a same plusy,murzynki chodzą gołe;),tyko gdzie podłącze Atari ? no i kto będzie sę z wami na forum droczył pozdro Kaz i Zbyti ;).
    Tyle z mojej strony.
  1.  
    Jestem pozytywnie zaskoczony informacjami jakie Kaz i Zbyti tutaj udostępnili. Ciężko coś takiego spotkać w innych miejscach.
    • 34:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime1 Apr 2020

We Włoszech na chwile obecną zmarło 9136,w latach 2017-18 na powikłania pogrypowe 160-200 osób zmarło(sezon grypowy),można nieco podbić gdyż w badaniach nie brano osób po 70roku życia,o tym się nie mówi,co nie zmienia faktu że takiego wirusa jeszcze nie mieliśmy i tego że masa ludzi jeszcze umrze,Jak to się skończy to będzie można odnieść się dopiero i powiedzieć jak groźny jest ten wirus,a już widać że jest bardzo groźny.
    Zaczynają mnie wkurzać ludzie co na FB snują fantazje o teoriach spiskowych,przez takich niektórzy ludzie zaczynają olewać i łażą,nie przestrzegają zasad i wytycznych,ręce opadają.
    • 35: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Apr 2020 zmieniony

2.  
    Jeszcze dodam trochę z innej beczki. TV próbuje obecnie robić programy edukacyjne. Ciekaw jestem czy te retro programy edukacyjne TVP się jeszcze zachowały? Już lepiej gdyby puścili te z lat 80 niż to co teraz pokazują.
    • 37: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Apr 2020

Jakoś umknął mi ten materiał z kwitnienia 2018, więc jako suplement wrzucam :]

• 38:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime1 Apr 2020

Tak,znam"y" nawet gdzieś w sieci jest symulacja która o zgrozo ma w CHinach początek !
    ...a nie mówiłem że spisek Łamerykański ;).

PS.filmik zobaczę później :D.
    • 39:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Apr 2020

Irata:

To nie jest zapychanie szpitali na siłę, tylko wynik presji. Ta presja bierze się z mediów i od władz. Skoro trąbią, że trzeba dmuchać na zimne, to ludzie dmuchają, a nawet przesadzają, bo panikują. Nie tylko zwykli ludzie, ale nawet sam personel medyczny. W panice lekarze na przykład:
    - biorą zwolnienia lekarskie na wszelki wypadek (co wielu innych lekarzy potępią, bo przecież to jest sprzeczne z etyką zawodową, a sam zawód polega właśnie na kontakcie z chorymi i wystawiania sie na pewne ryzyko z tym związane)
    - bezpodstawnie oskarżają pacjentów o ukrywanie danych (co skutkowało tą sprawą ->link<- )
    - liczą jako chorych na koronowirusa tych co nie wiadomo, czy są na niego chorzy, na wszelki wypadek.

Tutaj masz konkretny przypadek sytuacji, którą podważałeś, że ma miejsce, gdy o tym pisałem: ->link<- . Pacjent miał objawy podobne do koronawirusa, zmarł, a zrobiono mu testy i do dzisiaj nie wiadomo, jaki wynik. Ale na wszelki wypadek zamknięto oddział, objęto kwarantanną cały personel, zrobiono ewakuację.

Warto zwrócić uwagę też na to, że ten artykuł poszedł w Polskę jako "kolejna ofiara koronawirusa" podczas gdy nic takiego jak na razie nie wiadomo.

A tym czasem w tym chaosie informacyjnym dowiadujemy się, że możliwe że model "1 metr odstępu" powinien być zastąpiony "8 metrów odstępu": ->link<-
    • 40: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Apr 2020 zmieniony

Correlation between universal BCG vaccination policy and reduced morbidity and mortality for COVID-19: an epidemiological study ->link<-

Abstract:

COVID-19 has spread to most countries in the world. Puzzlingly, the impact of the disease is different in different countries. These differences are attributed to differences in cultural norms, mitigation efforts, and health infrastructure. Here we propose that national differences in COVID-19 impact could be partially explained by the different national policies respect to Bacillus Calmette-Guerin (BCG) childhood vaccination. BCG vaccination has been reported to offer broad protection to respiratory infections. We compared large number of countries BCG vaccination policies with the morbidity and mortality for COVID-19. We found that countries without universal policies of BCG vaccination (Italy, Nederland, USA) have been more severely affected compared to countries with universal and long-standing BCG policies. Countries that have a late start of universal BCG policy (Iran, 1984) had high mortality, consistent with the idea that BCG protects the vaccinated elderly population. We also found that BCG vaccination also reduced the number of reported COVID-19 cases in a country. The combination of reduced morbidity and mortality makes BCG vaccination a potential new tool in the fight against COVID-19.

A DATABASE OF GLOBAL BCG VACCINATION POLICIES AND PRACTICES ->link<-
    • 41: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime2 Apr 2020

Co do samego tematu 'osoba X przewidziała wydarzenie Y'. Cóż - tyle osób próbuje przewidzieć/zgadnąć, co przyniesie jutro, że tak naprawdę mamy pokryte pełne spektrum możliwości. W takiej sytuacj, każde wydarzenie zostało przewidziane, problem tylko taki, że przed samym wydarzeniem, nie wiemy przez kogo :).
    A sam Bill - parę razy jako szef swojej firmy niezauważył/przespał ówczesne trendy rynkowe, więc też raczej ponadstandardowym wizjonerem nie jest.
    • 42: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Apr 2020

@bob_er najlepiej przewiduje się trendy, które potrafi się samemu spowodować - patrz Seve Jobs ;)
    • 43:

CommentAuthorIRATA4

@Kaz w roku 2017 -203 zgony (niewydolność oddechowa ) 2018-210zgonów,natomiast w pierwszym kwartale tego roku mamy już zgonów ponad 600 ...,nie wszystkim robiono testy na korona wirusa, gdyby przeprowadzić wyniki na obecność korona wirusów w śród osób zmarłych w minionych latach to możliwe że inne koronki również by wykryto u osób chorych,ale tu chodzi o tego nowego,coś się musiało wydarzyć że akurat jego wzięli na celownik...

Nie wiem,trza by jakieś zgromadzenie zorganizować i przedyskutować sprawę ;).
    EDIT.
    Generalnie to mam wrażenie że to celowe działanie by zrujnować mój biznes ;) ha,ha,ha.
    • 44: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime2 Apr 2020

@zbyti - no, tak najłatwiej :). Ale nawet jemu trafił się taki NeXT czy Newton.

I coś o szczepionkach: ->link<-
    • 45: CommentAuthorzbyti

Jeżeli korelacja między szczepionką na gruźlicę a koroną okaże się prawdziwa to logicznym wydaje się ruch by kraje gdzie utrzymano obowiązek szczepień przestały topić swoje gospodarki i spróbowały się wybić kosztem krajów takich jak USA i Niemcy.

Niestety obecna epidemia wydaje się zbyt wygodną wymówką na wiele innych spraw by przepuścić taką "okazję" skoro się już w nią wdepnęło.

No to patrzmy na Białoruś co tam u nich się wydarzy, są szczepieni i nie wprowadzili drakońskich restrykcji :]

Edit: Szwecja też drakońskich regulacji nie wprowadziła, ale oni zaprzestali się obowiązkowo szczepić na gruźlicę w 1975, więc będzie porównanie.
    • 46: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime2 Apr 2020

• 47:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime2 Apr 2020

@Zbyti czyli szczepionka przeciw gruźlicy działa ? tzn na Białorusi testowali ?
    podobno mają robić testy kto jest odporny a kto nie,ale po pierwszym kwietnia do różnych newsów podchodzę sceptycznie.
    • 48: CommentAuthorzbyti

Zamieściłem ->link<- do opracowania z 2020.03.24 (28?)

Tam pisze:

This article is a preprint and has not been peer-reviewed [what does this mean?]. It reports new medical research that has yet to be evaluated and so should not be used to guide clinical practice.

Nic więcej nie wiem.

IRATA4:

tzn na Białorusi testowali ?

Tak samo testowali jak Polacy czy Chińczycy, szczepionka jest tam obowiązkowa i podawana przy narodzinach tak jak u nas. Podałem link do mapki gdzie to można sprawdzić.

Teza jest taka, że jeżeli twój układ odpornościowy nie jest upośledzony z jakiegoś powodu (choroby, zażywana chemia) to przeciwciała wytworzone podczas podania szczepionki na BCG wydaje się, że mogą skutecznie pomagać w ogarnianiu korony (tej odmiany) w organizmie dlatego nieszczepiony "zachód" ma obecnie większą awarię niż szczepiony na gruźlicę "wschód". Czy też zamiast wschód / zachód <=> biedne / bogate.

Poniżej mapka szczepień na gruźlicę ("kolorowe" to brak szczepień lub nieobowiązkowe), dziwnie koreluje z krajami które mają teraz największe problemy.
    • 49: CommentAuthorzbyti

Koronawirus w Polsce i na świecie. 17 zaskoczeń.

• 50:

CommentAuthorIRATA4

@zbyti
    to jesteśmy łodporni,zróbmy zlot;)

to już było ?