atarionline.pl Pseudonauka - odjechane pomysły :] - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime31 Mar 2020 zmieniony
     
    Zapraszam wytrawnych tropicieli orgonu do zamieszczania materiałów ;)

    Po za zaobserwowaniem szaleństwa tego świata może będzie to inspiracją do powstania gier na bazie takich teorii?

    Np. hipotezy czerwonej rtęci jest elementem całkiem udanej gry planszowej ;)

    Zacznę lajtowo materiałem demaskującym antygrawitantów ;)

    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime31 Mar 2020
     
    założyłem byłem podobny wątek parę lat temu
    ->link<-
    • 3: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime31 Mar 2020 zmieniony
     
    Szukałem pseudonauka na forum, nie każda szalona teoria jest pseudonauką.

    Fizycy domagają się szalonych teorii ;)

    Ale dobrze, wątek do zamknięcia.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 Mar 2020 zmieniony
     
    A w Wedach jest 30 stron o tym jak zbudowana jest Wimana, jak działa napęd, jak nią sterować i jak unieszkodliwić Wimanę wroga.
    Nie można obalać całej teorii obalając nieudane doświadczenia. Należy udowodnić, ŻE SIĘ NIE DA. A tego nikt nie pokazał (nie znamy natury grawitacji). To dogmat. (moje prywatne zdanie: dlatego na gwałt wycofują rtęć z rynku konsumenckiego, ale co ja tam wiem :)

    Taka dygresja, wątek do zamknięcia.
    • 5: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime31 Mar 2020
     
    @jhusak nie karm papugi moją kawą ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Mar 2020 zmieniony
     
    nie wczytywałem się w wasz temat,ale swego czasu bardzo zaciekawiło mnie pewne odkrycie rosyjskiego naukowca Władimira Giebernikowa(edit Wiktora Grebiennikowa) który prowadził badania nad pewnym gatunkiem chrząszcza a konkretnie nad mikrostrukturą chitynowego pancerzyka bądź skrzydła które potrafiło lewitować .

    Edit
    Znalazłem artykuł na ten temat,nawet gdzieś mam jego książkę,ale interesowałem się tym tematem w czasach potopu% i niewiele pamiętam . ->link<-
    • 7: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime31 Mar 2020 zmieniony
     
    @IRATA4 busted w filmiku który zamieściłem w pierwszym poście :] Gość własnoręcznie przyznał, że ściemniał.
    • 8:
       
      CommentAuthorsmector
    • CommentTime31 Mar 2020
     
    Skoro taki temat się pojawił to polecam wykład dr hab. Marcina Napiórkowskiego - Nauka i pseudonauka w wojnie na metafory.

    • 9: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime31 Mar 2020 zmieniony
     
    @smector dzięki! słyszałem, sporo dobrego o umiejętnościach dr hab. Marcina Napiórkowskiego od @IRATA4
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Mar 2020
     
    @zbyti
    Tak,przypomniało mi się że już kiedyś to rozgryzłem i przeszedłem na niemieckie eksperymenty z ufo :)