atarionline.pl Opis do Atari Font kreator pana Szafrańskiego. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 Mar 2020
     
    Witam,szukam opisu funkcji do AFC.
    • 2:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime31 Mar 2020
     
    Opisu jakich funkcji konkretnie?
    Znam dobrze ten program i używam często, może mogę w czymś pomóc, bo z tego co wiem, żadna dokumentacja nie istnieje.
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Apr 2020
     
    dzięki,dopiero teraz zauważyłem,nie rozumiem kilku kwestii,na przykład potrzebuję zedytować wszystkie znaki,tzn czcionkę narysować od nowa do swojego projektu,chciałem również na znakach zobrazować w okienku wielkości czterech znaków postaci które będą prowadziły dialogi(do dialogów będzie osobny ekran z czarnym tłem jak w starych filmach)tak chcę zrobić aby uniknąć kombinowania z wstawianiem okna z innym trybem itp.Nie wiem czemu czasem jak wybiorę edycję znaku to wyświetla się jego edycja w nastu oknach na raz,nie wiem do czego i czy można zrobić tam animacje,a to w sumie trochę karkołomne(animacja twarzy na czterech ekranach)ale efekt byłby fajny,no generalnie podstawy,jak możesz to pisz na mail irata.atari w profilu,albo na Fb.
    • 4:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime2 Apr 2020
     
    Nie wiem czemu czasem jak wybiorę edycję znaku to wyświetla się jego edycja w nastu oknach na raz


    Nie wiem o czym mówisz. Może jakiś screen? Nie miałem nigdy takiego przypadku.

    nie wiem do czego i czy można zrobić tam animacje


    Też nie wiem do czego, to dosyć dziwne pytanie.

    Ale animacje można tam zrobić jak najbardziej. Nawet na zestawie 5x5 znaków. To nie jest jakiś super trudny program, wystarczy się nim chwilę pobawić. Popróbuj najpierw i zadaj jakieś konkretne pytania.

    ...ale efekt byłby fajny


    Cieszy mnie Twój entuzjazm :)
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Apr 2020
     


    Nie wiem do czego ma służyć wyświetlanie zwielokrotnionego okna edycji znaku ?,chciałbym na przykład ustawić cztery niezależne pola znaku obok siebie by mieć podgląd na to co chcę z nich złożyć,nie wiem czy się da w ten sposób .
    Program w istocie bardzo łatwy,ale zapewne ma jakieś niuanse.
    Cieszy mnie Twój entuzjazm :)

    a dzięki,grafike mam już w zasadzie do prawie całej gry,no jeszcze ekran startowy,ale raczej grafiki nie będzie na ekranie startowym,mam inny koncept;),no i outro muszę zrobić,a w sumie to roboty masa,ale fajnie,cieszy mnie to,no i nad nieszczęsnymi tekstami siedzę,puki co z ołówkiem i kartką,jak uporam się z czcionkami to będzie superancko:-).
    Na ekranie startowym nie będzie grafiki gdyż będzie odgrywany sampel który powstaje specjalnie dla mojej gry,autorem jest Jacek Bieleński-kolega muzyk.Może na znakach dało by się wcisnąć ośmiobitowego sampla plus animowane znaki... ? nie wiem,ciągle dowiaduje się czegoś nowego,a "najśmieszniej" jak po konsultacji telefonicznej jedna osoba twierdzi że spokojnie się da,a na przykład inna osoba mówi że się nie da ;) ...ech .
    • 6:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime2 Apr 2020
     
    Po lewej u góry masz wygląd seta (zestawu) znaków.
    Cały sobie go wypełniłeś jednym znakiem i dlatego tak to wygląda.
    Nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy z tych 25 znaków był inny.

    Set też może być mniejszy, czyli tak jak potrzebujesz 2x2

    Wybierasz sobie znak na dole (z zestawu) i klikasz na pole w secie po lewej u góry. I możesz każde z tych pól wypełnić innym znakiem.
    Prawym klawiszem myszki czyścisz pole seta i usuwasz z niego znaki.

    Jest też inny sposób, naciskasz klawisz 1 na klawiaturze klikasz znaki z palety na dole i one wskakują kolejno do pierwszego rzędu w secie, 2 i klikasz i wypełniasz drugi rząd... itd. Tylko wcześniej musisz mieć pusty Set.

    Setów możesz przygotować kilka i możesz je na dole animować i masz podgląd animacji.
    • 7:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime2 Apr 2020
     
    Poza tym widzę, że masz starą wersje programu. Najnowsza jaką posiadam to wersja 1.20.

    Można ją pobrać z mojej stronki: ->link<-
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Apr 2020
     
    Dzięki.