atarionline.pl Atari Meeting (KWAS #21) live - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Apr 2020
     
    Już się zaczęło o 21.00, niektórzy połączyli się nawet o 20.00. W tej chwili są 22 osoby. Irata, Tobie też wysłałem zaproszenie na maila, wystarczyło wcisnąć "Join meeting" i robić wedle instrukcji.
    • 2: CommentAuthormrroman
    • CommentTime8 Apr 2020
     
    Ja użyłem tego linka który był w artykule na stronie. Czy jest jakiś inny link? Mógłbym go dostać?
    • 3:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime8 Apr 2020
     
    Jaro: WinXP
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Apr 2020
     
    działa wszystko
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Apr 2020
     
    Mrroman - wysłałem Ci jakiś czas temu.
    • 6: CommentAuthorJaro
    • CommentTime8 Apr 2020
     
    Nie wiem jak inni to zrobili, ale mi nie udało się wbić. Cały czas miałem oczekiwanie.

    @Creonix
    WinXP??!! Widzę że jesteś retro pełną gębą :D
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Apr 2020 zmieniony
     
    nie tak wchodzisz,nie czeka się,podajesz numer,hasło i pyka.
    wpisać się pierw musisz,a później jak ci program nie odpala to dopiero przeglądarkowa.
    • 8: CommentAuthorJaro
    • CommentTime8 Apr 2020
     
    klikam na link jaki jest w artykule, potem klikam na Join Meeting wpisuję nazwę i adres email, next i znowu klikam Join Meeting. Na końcu mam Thanks for waiting. Nie pyta mnie o hasło
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Apr 2020
     
    Jak klinkiesz Join Meeting to nic nie powinieneś wpisywać, tylko wejść, bo to link z hasłem już "wbudowanym".
    • 10: CommentAuthorJaro
    • CommentTime8 Apr 2020
     
    A jednak się pyta, tak samo zachowuje się chrome jak firefox. Edge nie używam bo mam linuksa.
    Z drugiej strony jakby się nie pytał to by nie wiedział kto chce dołączyć.
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Apr 2020
     
    @ Kaz
    u mnie też to nie działało .
    • 12: CommentAuthorXaVeR
    • CommentTime9 Apr 2020
     
    Też próbowałem tam wbić, niestety bez rezultatu.
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Apr 2020
     
    z początku miałem problem,ale jestem.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Apr 2020
     
    Xaver - a wysłałem Ci zaproszenie na maila, na który jesteś zarejestrowany na forum.

    Filmik ze spotkania jest już tutaj:

    ->link<-

    • 15:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime9 Apr 2020
     
    Kaz nastepnym razem zroob przez Zoom. Zoom wygląda identycznie bo został zrobiony przez te samą osobę. A działa na XP i ma niższe wymagania. Pozwala też widzieć wszystkich naraz. Robimy na tym zajęcia w szkole i działa bez problemu, jedynie osoba z telefonu miała problem.
    Mi udało się wczoraj sprobować z komputera - laptopa z win 7, ale nie działa jak powinno, wiem że innych też rozłączało po włączeniu mic lub kamery. Zoom lepszy, możemy zrobić próbę w najbliższym czasie jeśli chcesz.
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Apr 2020
     
    @ Creonix
    no co ty,ja się wczoraj z Amigi łączyłem bez problemu,nawet się nikt nie połapał ;)
    • 17: CommentAuthorKroll
    • CommentTime9 Apr 2020
     
    @Creonix, O jesli dziala Zoom na XP, a tzn ze bede mogl sprobowadx w sobote wieczorem polaczyc sie z mojego laptopa na ktorym pociagnie tylko XP :)
    • 18:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime10 Apr 2020
     
    sOnar mówił o demie Zorro2 na silniku Unreal? Gdzie to można zobaczyć? Czy to jakiś zamknięty pokaz? :) Jak coś pokręciłem, to przepraszam.
    • 19: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime10 Apr 2020
     
    @sun no tak mówił, zrozumiałem, że kiedyś sobie zaprototypował.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Apr 2020
     
    W środę o 21:00 będzie można dopytać.

    Creonix, Kroll - Zoom brzmi dobrze, ale ma wielką wadę - ograniczenie w darmowej wersji do 40 minut spotkania. Twoja szkoła zapewne płaci za wersję bez ograniczeń. Poza tym wczoraj w czasie spotkania JakubD się wypowiadał na temat Zooma, że nie ma reguły co do zamulania komputerów przez poszczególne systemy. Bywa, że Zoom obciąża znacznie więcej niż Cisco Webex, a bywa też odwrotnie.
    • 21: CommentAuthorKroll
    • CommentTime10 Apr 2020
     
    @Kaz, spoko, ja moge uzywac na stacjonarce Cisco webex, kwestia tylko najblizszej soboty :), bo byla mowa o testach Zoom-a.
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Apr 2020
     
    Tak, będziemy testować w sobotę o 21.00. Kto chce dołączyć - zapraszam.
    • 23:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime10 Apr 2020
     
    Kaz serio że jest takie ograniczenie? Ale możliwe. A może przerwać spotkanie po 40 min i połączyć na nowo?
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Apr 2020
     
    Tutaj są ceny Zooma:
    ->link<-

    Ponoć działa to tak, że samo się po 40 minutach blokuje. I ponoć można się zalogować ponownie. Będziemy to testować w sobotę o 21.00, więc wpadnij pomóc w testach.

    Tylko, że nawet jak to działa po ponownym zalogowaniu, to wyobrażasz sobie, że dwadzieścia osób będzie się co 40 minut logować? Jakoś to takie niefajne.
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    myślę że 40 min w zupełności wystarczy,kto by dłużej chciał oglądać Kaza ;) he,he .
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    Oby mnie było jak najmniej, za to więcej mogli opowiadać rozmówcy, bo mają dużo ciekawych rzeczy do opowiedzenia.
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    Zaczynamy! Jesteśmy tutaj, kto chce, niech dołączy testować z nami:

    ->link<-
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    • 29: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime11 Apr 2020 zmieniony
     
    Da się bez instalowana czegokolwiek? Tak z przeglądarki? Czy czegoś nie widzę (sprawdzałem na Firefox i Edge Chromium)

    Sorry - jednak się da - na Edgu ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    11 uczestników, nieźle :)
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2020
     
    2,5 godziny za nami, 13 uczestników, a JakubD pokazuje jak grać w M.U.L.E. :)
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Apr 2020
     
    Okazało się, że potrzeba spotkań i rozmów zamieniła testy w wielogodzinną posiadówkę :D. Ja wymiękłem przed drugą, a jeszcze parę osób zostało. Do której panowie siedzieliście? :)
    • 33: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime12 Apr 2020
     
    Wymiękłem koło północy.
    W trakcie walczyłem z kamerą, która zamrażała (pomógł jeden wpis w rejestrze)
    No i jeszcze z routerem. Łącze mam 10Mbit/1Mbit, a zoom działał na pół gwizdka. Pomogło wyłączenie wbudowanego w router firewalla xD
    • 34: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime12 Apr 2020 zmieniony
     
    Wymiękłem trochę przed @Kaz ale zostawiłem zoom włączonego, przez co miałem wrażenie, że @pin ładuje mi do głowy jakiś program z magnetofonu :] zarejestrowałem w trybie zombi, że interes zwinął się krótko po 3:00 am.

    ZOOM minimalni obciążał mi kompa w porównaniu do CISCO.
    • 35:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime12 Apr 2020
     
    grzybson jeśli wyłączenie firewall pomogło a nie chcesz go wylączać to możesz dodać zoom do wyjątków w panelu administracyjnym routeru.
    • 36: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime13 Apr 2020
     
    @Creonix
    Niestety nie mogę. Stary router - Linksys WAG200g - ma trochę ubogie możliwości w tym zakresie :/
    • 37:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Apr 2020
     
    ZOOOOOOM:
    ->link<-
    :(
    • 38: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime14 Apr 2020
     
    Najważniejsza informacja:
    In this type of attack, hackers use compromised user credentials of previous breaches and try to get past the authentication methods by reusing the same username and password. Later, the accounts are usually sold on different hacker forums.

    Czyli to nie dziura bezpieczeństwa w Zoom, tylko w użytkownikach. Jak użyli tym samych maili/haseł, to wtedy można było się im na konta zalogować. I tyle.
    • 39: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime15 Apr 2020
     
    Ale to jest bardziej problem dla firm/korporacji/banków itp.
    Co nam mogą hackery ukraść z naszych spotkań? ;-)
    • 40: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime15 Apr 2020 zmieniony
     

    falcon030:

    Co nam mogą hackery ukraść z naszych spotkań? ;-)

    To co ja zamierzam z nich wynieść :D
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Apr 2020
     
    Zapraszam na dzisiaj na 21:00. Troszkę zmienimy formułę, ale to też będzie zależeć od tego ilu nas będzie :D

    ->link<-
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Apr 2020 zmieniony
     
    mnie nie będzie,przygotowuję coś na następny raz,nie wyrobię się .
    Szykuje coś bardzo ciekawego.
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Apr 2020 zmieniony
     
    Dzieje się :). W tej chwili 15 osób. Można zadać pytania KK/Altair albo dyrektorowi muzeum w Katowicach oraz wielu innym zacnym gościom.
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Apr 2020
     
    34 osoby, nieźle. Na razie dużo tematyki muzeum w Katowicach, ale następne będą tematy programistyczne.
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Apr 2020
     
    Jednocześnie 37 osób, a przewinęło się coś 45 osób. Zajrzał Łapusz, więc drugi był temat czasopism, ale teraz K.K. opowiada o swoim programowaniu.
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Apr 2020 zmieniony
     
    A teraz BCA czyli Romuald Bacza, legenda sceny Atari z lat 80-tych:

    ->link<-
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    No i Kroll pokazuje najnowszy numer Atari Fana, który jest już na finiszu prac.
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    No i gwiazda grupy Sword czyli Zajc opowiada swoją historię. I znalazł wydruk listingu gry Moscow 1993.
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    No i na koniec TDC o kursie Action!
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    No i koniec! Dzięki panowie za liczne uczestnictwo, wyszło z tego pewnie ponad 6h, jak jakubd da radę to wrzucimy na YT. Tym razem spotkanie wyszło o niebo lepiej, taka konwencja jak dzisiaj jest bardziej trafiona niż ta sprzed tygodnia.