atarionline.pl Najnowszy Prince Of Persia problem - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    Posiadam Atari 65xe z Ultimatem i Side2. Pierwsze demo POP-a uruchamiało mi się bez problemu. Najnowsza wersja wydana 2 dni temu nie odpala się. Kombinowałem różne ustawienia i wyskakuje mi tylko taki screen. Gdy wybiorę 1 lub 2 ekran robi się ciemny i po minucie czy dwóch powraca do ekranu wyboru :(
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    Dalej używajcie xbiosa z własnym sio to będzie coraz więcej takich pytań :)

    Bandolier - autor, prawdopodobnie nieświadomie wykluczył możliwość załadowania gry z HDD. Tylko pik, pik, pik stacyja dysków ;)

    Jak będzie final to się może zogranizuje crack ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    Akurat nie siedzę całe życie przy Atari i nie wiem co to XBIOS! Poza tym może jestem lamerem ale wydaje mi się że SIDE2 emuluje stację dysków.
    • 4: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Apr 2020 zmieniony
     

    bandolier:

    Akurat nie siedzę całe życie przy Atari i nie wiem co to XBIOS!

    Po prostu poszukaj na forum albo za pomocą wayback xbios i czytaj komentarze @pina :D

    Dowiesz się co to a do tego gwarantuję, że nie będziesz się nudził :]
    • 5:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    Nie będzie się nudził i wróci za dwa lata ;-)
    No niestety jest z tym jak jest, dlatego choć również posiadam SIDE2 dla SDX i HDD, w tandemie korzystam też z SIO2SD, bo czasem bez SIO ani rusz.
    • 6:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    Jacques - dzięki za sensowną odpowiedź.
    • 7: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    @bandolier nie wiesz co tracisz :D
    • 8:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    zbyti - mam SIO2SD tylko obecnie bez kabla. Muszę wlutować kabelki i uruchomię:)
    • 9: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    @bandolier miałem na myśli lekturę a nie grę, ale ok, dość spamu z mojej strony :]
    • 10:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime7 Apr 2020 zmieniony
     
    Życie stanie się prostsze, zwłaszcza jak do tandemu SIDE + SIO2SD dorzucisz sobie QMEG OS 4.04 - umożliwia zabootowanie z dowolnego napędu SIO (D1-D8) i wiele więcej.
    • 11: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    xbios jest jednym z ciekawszych narzedzi dla programistow... niestety najbardziej pyskaci sa trole nie majacy zielonego pojecia czym jest xbios :-)

    trzeba uzyc wlasciwej wersji xb do ich konfiguracji.

    wiem, ze to przekracza mozliwosci pojmowania czlonkow patosceny i beda cracowac :D
    • 12: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Apr 2020 zmieniony
     
    Czyli @rensoup użyje "właściwej wersji" i po problemie.
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    @ xxl
    ... problem jest również w tym że opisy funkcji,skrótów,poleceń większości programów jest rozsiana po calej sieci o ile w ogóle jest.
    Są również niedzielni użytkownicy,tak zwani Gamerzy;) którzy chcą odpalić bezproblemowo grę,po co im utrudniać życie ?
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    uzywa wlasciwej wersji do tego co chce zrobic...
    • 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    @IRATA4: a kto im broni?
    • 16: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime7 Apr 2020 zmieniony
     
    xbios nie stanowi dla mnie żadnego realnego problemu, jestem w tej grupie użytkowników.
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    jak ktoś boi się rozszerzonej pamięci, to korzysta z X biosa,mnie sparta wystarcza :D
    • 18: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    :-) no wlasnie...

    wiesz ze to nie ma nic do rzeczy :-)
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    jak bym był programistą to możliwe że na"przestrzeń"i możliwości które daje X-bios spojrzał bym inaczej.
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    poza tym to wersja demo,pełna zapewne będzie bezproblemowo śmigała,przecież koderowi powinno zależeć by jego praca została odpalona na jak największej ilości komputerów... no nie wszystkim;)
    • 21: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    to powinien pisac na PC hehehe
    • 22: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    patoscena crakuje a zwykli atarowc uzywaja xBiosa:


    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    @xxl - zrobiłbyś wreszcie pełną dokumentację do tego xbjosa, bo nawet nie wiadomo jak condig zbudować. Podnosiłem temat już z 10 razy, może ze 20 i wystarczy ;)
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    @pin
    a może to taka gra,musisz rozgryźć X-bios sam ! ;)
    ... do sporej części użytków są problemy z dokumentacja,a jak o coś zapytasz to zdziwieni że nie wiesz,albo że nie działa,już w ch.. programów i narzędzi olałem przez brak dokumentacji,albo problemy z uzyskaniem pomocy w użytkowaniu ich,nie każdy ma czas by wertować internet ażeby znaleźć informacje odnośnie czegoś co może się przysłużyć dla ogółu,lepiej kłody rzucać pod nogi...
    gdybym tyle czasu nie poświęcił na swój projekt,i nie miał wsparcia znajomych to szczerze olał bym to ...ale warto dla tych paru osób co czekają.
    • 25: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime7 Apr 2020
     
    Odpowiadając koledze z pierwszego postu - SIDE jest szybkie, ale nawet z U1MB nie oferuje pełnej kompatybilności z "szeregową" stacją dysków.

    Z drugiej strony autor konwersji POP zdecydował się skorzystać z biblioteki I/O zewnętrznego dostawcy (czyt. innej niż OS ROM) w sposób, który wymusza załadowanie z fizycznej stacji lub innego urządzenia SIO.
    • 26: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Apr 2020
     

    grzybson:

    Z drugiej strony autor konwersji POP zdecydował się skorzystać z biblioteki I/O zewnętrznego dostawcy (czyt. innej niż OS ROM) w sposób, który wymusza załadowanie z fizycznej stacji lub innego urządzenia SIO.


    na ile to jest prawda pokazuje film z posta 22.

    a ogolny komentarz do tego typu wypowiedzi jest w poscie 11.
    • 27: CommentAuthorpin
    • CommentTime7 Apr 2020 zmieniony
     
    W filmie z postu #22 możemy zobaczyć moduł CAR o którym wszyscy słyszeli, ale nikt go nie ma, gdyż autor go nigdzie publicznie nie udostępnia.

    .. a dla odmiany w poście #11 możemy przeczytać opinię gbura, trola i wsiowego prostaka. Przynajmniej czytając ten post taki wniosek mi się nasuwa samoistnie.
    • 28: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime8 Apr 2020
     
    xbios jest jednym z ciekawszych narzedzi dla programistow...


    nie jest

    niestety najbardziej pyskaci sa trole nie majacy zielonego pojecia czym jest xbios


    wiedza.
    • 29: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime8 Apr 2020
     
    Ja osobiście produkcje używające XBIOSa traktuję jako całodyskowe.
    • 30: CommentAuthorxxl
    • CommentTime8 Apr 2020 zmieniony
     
    produkcje calodyskowe odwoluja sie do sektorow a nie plikow. w tym kontekscie xbios jest nawet mniej calodyskowy od np. DOS2.5 :-) sprobuj skopiowac na dyskietce DOS plik dos.sys w inne miejsce a przestanie sie bootowac. xbios jest niezalezny od medium, co zreszta bylo wyzej na filmiku. poza tym jeden z developerow :) uzywa xbiosa jako integrala czesci gry - dystrybucja pliku .xex :D

    tu rowniez przyklad na kolejne medium dla xbiosa - interneta ;-)



    oczywiscie da sie stworzc za pomoca xbiosa program calodyskowy ale jeszcze takiego nie widzialem.
    • 31:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime8 Apr 2020 zmieniony
     
    Zaczynam już lubić te sytuacje, kiedy xxl onanizuje się nad swoim "dziełem".
    Żałosne jest tylko to, że robi to publicznie.
    • 32: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Apr 2020 zmieniony
     
    @Pecus www.dailymotion.com/video/xy88r :D
    • 33: CommentAuthorxxl
    • CommentTime8 Apr 2020
     

    Pecus:

    Zaczynam już lubić te sytuacje, kiedy xxl onanizuje się nad swoim "dziełem".


    lubisz patrzec na onanizujacych sie facetow...

    wiele nas rozni :D
    • 34: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime8 Apr 2020 zmieniony
     
    @Pecus do @xxl trzeba mówić bardzo ściśle. Np.

    Pecus:

    Żałosne jest tylko to, że robi to publicznie.

    odbierze jako informację, że oczekujesz takich występów:

    • 35:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime9 Apr 2020
     
    widać, że niewątpliwie koderom na malucha potrzebne jest narzędzie, które umożliwiłoby łatwe czytanie (i może zapis) plików i zostawiałoby dużo wolnej pamięci. W ofercie jest w zasadzie tylko xbios, bo np. dos F0xa jakoś się nie przebił (za mało info / brak zapisu?).
    xbios ma wadę w postaci osoby autora, trudno, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
    Na polu walczy też Mr Atari ze swoim LiteDOSem, może to jakieś rozwiązanie - wolna pamięć od $1000 i normalne operacje dyskowe.
    • 36: CommentAuthortebe
    • CommentTime9 Apr 2020
     
    Dos F0xa został oficjalnie zaprezentowany? zrealizował go na potrzeby Numen-a i stamtąd go można pewnie wygrzebać, jeśli ktoś wie gdzie szukać, wujek Google go nie znajdzie

    autorowi na tym nie zależy, stąd mała popularność
    • 37: CommentAuthoremkay
    • CommentTime9 Apr 2020 zmieniony
     
    The advantage of XBIOS is that it allows things to do while loading something.
    In theory you could play the game while Data gets loaded.
    Any game that would use the hardware to the limits and thus doesn't need DLIs for the loading time, could be played without big pauses.
    There are other possibilities. Just like packing and unpacking while the next sector gets read (or written).
    19200 bit/s means 48 Bytes per frame on a PAL system.
    How many bytes could the fastest unpacker handle per frame?
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Apr 2020 zmieniony
     
    Prosiłbym bym Pecuś o nie obrażanie xxla, wystarczy normalna forma krytyki, trzymajmy poziom.

    Co do Foxowego DOSa to jego szczegółowy opis jest w tej książce poniżej. Wrzucam też zdjęcie strony z opisem cech.
    • 39: CommentAuthortebe
    • CommentTime9 Apr 2020
     
    to teraz wiem więcej, dzięki KAZ :)

    z opisu wnioskuję że na potrzeby POP i wielu innych produkcji rozwiązanie idealne, tylko pewnie Rensoup (autor konwersji POP dla XE/XL) nie czyta polskich książek :)

    XBIOS ma większą reklamę stąd jego większa popularność, no żal że Fox-owi już się nie chce "opakować" to rozwiązanie i podać w postaci jakiej współcześni teraz oczekują -> na tacy :)

    ->link<-
    • 40: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Apr 2020 zmieniony
     
    Dos Foxa ma zapis, co prawda ograniczony do pliku jednosektorowego ale ma.
    LiteDos natomiast ma dwie przewagi nad innymi DOSami - obsluguje dekompresje w locie oraz ma niewielki rozmiar.

    Niestety wszstkie te (DOS) rozwiazania maja szereg wad... Dlaczego osoby ktore zacznaja zabawe z atari (albo do niej wracaja) czesto swiadomie wlasnie NIE wybieraja DOSow? Wola zrobic produkcje calodyskowe lub do obslugi plikow wybieraja biblioteki jak xbios. Dlaczego w przeszlosci najlepsi wydawcy stosowali calodyski a nie rozwiazania DOS? Nie wybieraja rozwiazan ktore sa promowane jako bezproblemowe?

    Mozna zobaczyc co sie dzieje z produkcjami pisanymi pod DOS ... traktowane sa jak colodyski bo DOSy nawet miedzy soba nie sa zgodne. Nie chce podawac przykladow ale ostatnie dwie produkcje pod DOS nie dzialaja z dosami innymi niz te ktore sa nagrane na dyskietce ;-) Po co pisac pod dos jesli z obietnica stosowania sie do pewnych zasad nie dostajemy korzysci tylko kolejne ograniczenia? Koderzy zamiast pisac program to walcza z interfejsem :D

    Moim zdaniem do gier pod DOS jepiej juz jest stosowac nawet same procedury OS (czyli pisac calodyski) sprawiaja one mniej problemow od tych z dos a poza tym mozna je przenosic na inne nosniki natomiast te z dos... niezawsze.

    dzis pisanie dla atari to skansen ale w swiecie atari pisanie pod dos to skansen w skansenie.
    • 41: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Apr 2020
     
    Patrząc na fotkę dołączoną na początku topica możemy podziwiać bezproblemowość iksbjosa.
    • 42: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Apr 2020
     
    najprawdopodobniej kolega bandolier czytajac instrukcje do sprzetu ktory sobie zainstalowal zostal wprowadzony w blad :-)
    • 43: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Apr 2020
     
    Albo loader jest do bani ;)
    • 44: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Apr 2020
     

    bandolier:

    wydaje mi się że SIDE2 emuluje stację dysków


    zostal wprowadzony w blad :-)
    • 45:
       
      CommentAuthorbandolier
    • CommentTime9 Apr 2020 zmieniony
     
    O kurła już zapomniałem o tym temacie a wy ciągle sobie nawzajem odpisujecie. Nudzi wam się w życiu :)
    • 46: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Apr 2020
     
    to są poważne sprawy, więc sobie rozmawiamy ;)
    • 47:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime10 Apr 2020
     
    ale tak na serio - powiedzmy, że chciałbym zrobić program po nowoczesnemu, tak, żeby działał z HDD, SIDE i w ogóle, czytał pliczki ale żeby mieć memorię od np. $b00, może trochę mniej (np. $d00). Czy tego nie da się zrobić i granica $2000 jest nie do pokonania?
    • 48: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Apr 2020 zmieniony
     
    z xb sie da. z dosem Foxa tez.
    • 49: CommentAuthortebe
    • CommentTime10 Apr 2020 zmieniony
     
    no patrzcie ile tego jest

    MicroSpartaDOS
    ->link<-

    MEMLO jest zależne od stosowanych procedur transmisji:

    $0A00 - dla standardowego SIO
    $0A35 - dla turbo XF551
    $0AFC - dla Happy Warp i Ultra Speed
    $0A00+długość procedur sciąganych z urządzenia - dla Speedy 1050 (HDI)
    • 50:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime10 Apr 2020 zmieniony
     
    ooo panie, jaki blast from the past :)
    msdosa to ja panie znam, ale on jest w stanie wczytać tylko 1 plik, nie da się odczytać kilku, bo procka do odczytu jest karmiona (skompresowaną wg. mojego pomysłu, nie chwaląc się) listą sektorów i zostaje sam golas, który tylko czyta kolejne sektory z tej listy, rozrzuca po pamięci i ew. uruchamia co trzeba. dzięki temu można było usunąć procki do rozumienia formatu sparty. całe menu i odczyt listy sektorów idzie do św. bajtycego.
    no i w ogóle nie ma mowy o jakimkolwiek zapisie ;[