atarionline.pl Warsztaty Action! - robimy action games;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Oct 2020
     
    Taki miał być :P
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Oct 2020
     
    Atari Fan jak zwykle coś fajnego zrobił na szybko, z czego Misza zrobił filmik:

    • 3: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime25 Oct 2020
     
    Nie wiem czy na szybko...Bardzo fajny projekt , w dodatku ma easter egga.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Oct 2020
     
    No fakt, nie w kilkanaście sekund jak ostatnio, ale długo to nie trwało :D
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Oct 2020
     
    Zauważyłem, że "Action!" ma aktualizację do wersji 4.12.2 i działa teraz na Windows :P ;) :D

    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Nov 2020
     
    Jak napisać program bez programu? Muzyka odgrywana kompilatorem Action! rozwaliła mnie :D :D :D

    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Nov 2020
     
    Super!;)
    Atari Fan pokazał klasę!;)

    To epokowe wydarzenie! Czegoś takiego albo nie było na Atari albo przynajmniej nikt tego nigdy nie zrobił w Action!;)
    • 8: CommentAuthorZelgadis
    • CommentTime23 Dec 2020
     
    Hej,

    Sa moze gdzies zapisane filmy z kursow dla potomnych ?
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Dec 2020
     
    Są zapisane u Miszy. A u nas na YT nawet są przygotowane do pokazania pierwsze 20 odcinków. Czekamy na potomnych :)
    • 10: CommentAuthorZelgadis
    • CommentTime23 Dec 2020 zmieniony
     
    Czyli jest w tym momencie gdzies do nich dostep czy nie bardzo ? Bo chetnie bym sobie zrobil swiateczny maratonik :). A jesli nie to trudno, sam sie na razie pobawie i bede wyczekiwal jak udostepnicie.
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime24 Dec 2020
     

    Zelgadis:

    sam sie na razie pobawie

    Bardzo dobry pomysł!;) Święta z Atari to jest to!;)

    Powodzenia i dobrej zabawy!;)
    • 12: CommentAuthorZelgadis
    • CommentTime24 Dec 2020
     
    Dzieki tdc !! :). Zabawa na pewno bedzie przednia ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Mar 2021
     
    Jacek w odcinku 52 też się zabrał za Action! (uwaga, odcinek nagrywany wcześniej, więc to nie jest tak, że go na zoomie przekabaciliśmy z AtariBasic na Action!) :D

    • 14:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Jan 2022 zmieniony
     
    Przekazano mi pytania odnośnie nauki języka Action! dlatego podkreślam, że bywam dość często na naszym kanale Zoom, w ostatnim czasie parę razy już programowaliśmy sobie na spontanie, więc jak ktoś ma jakieś pytania to dajcie znać.

    W ostatnich miesiącach można mnie spotkać (oraz Kubę!) prawie co tydzień w sobotę wieczorem. Nawet jak będę (będziemy) zajęty to poproście o przekazanie mi informacji, że byliście i że czegoś potrzebujecie. Wtedy będziemy mogli się umówić na spotkanie np. w tygodniu itp.


    Przypominam też, że mamy w tym warsztacie zadane "zadania domowe" więc jak ktoś tęskni za Action! to polecam w pierwszej kolejności zakodowanie tych zadań!;) I oczywiście pochwalenie się nam efektami;)
    • 15:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime20 Jan 2022 zmieniony
     
    Dziś zaczyna się Global Game Jam - to świetna okazja do tego, aby uczyć się programowania Atari (np. w Action!) w trybie "bojowym" - co jest bardzo dobre, bo szybkie i sprawdza się w praktyce;)

    GGJ w tym roku jest tylko online i trwa aż 10 dni, to bardzo dobrze, bo Ci z Was, którzy nie mają czasu mogą tworzyć np. tylko w weekendy itp. Więc każdy początkujący może zrobić grę i dostosować wszystko pod siebie;)

    My zapraszamy na nasz kanał Zoom - gdzie jak w zeszłym roku będziemy sobie tworzyć, ale też miło i wesoło spędzać czas. W końcu robienie gier to jedno, a drugie to robić to należy w dobrym towarzystwie i atmosferze;)

    Ja nie obiecuję, że będę cały czas i że będę Was prowadził za rączkę (w końcu na game jamach trzeba być samodzielnym), ale szczególnie w pierwszych dniach chętnie wesprę tych, którzy będą chcieli z nami tworzyć. Szczególnie mogą na to liczyć osoby, które dołączą do mojego teamu, bo wtedy będziemy wspólnie walczyć o naszą grę;)
    Aby dołączyć do mojego teamu można być całkowicie zielonym w dziedzinie tworzenia gier, ale trzeba mieć chęć nauki nowych rzeczy i bardzo kochać Atari!;))


    Jak podaje

    GGJ:

    As of Wed, 19 Jan 2022 23:26:56 GMT/UTC there are 12887 jammers registered in 678 jam sites located in 100* countries participating in GGJ 2022.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Feb 2022 zmieniony
     
    TDC - nie zdecydowałeś się opublikować warsztatów z Action! i kto inny to robi na yt. Aktualnie 18-sty odcinek, a zaczęło się pod koniec września 2021 roku. Poniżej przykład, odcinek 16:

    • 17:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime27 Nov 2022 zmieniony
     
    Zdecydowanie wszystko winno być opublikowane!
    A dziś zabawowo wraz z Tdc i Mono rozkminiliśmy stringi...
    Aby wstawić w taką zmienną znak cudzysłów, należy go wstawić podwójnie.
    • 18:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Nov 2022 zmieniony
     
    Racja ;)


    update:
    Ściśle to jest bardziej ciąg znaków niż zmienna:P
    • 19:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime27 Nov 2022
     
    @Kaz - super, dzięki za linki, im więcej takich materiałów tym lepiej.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Apr 2023
     
    Ostatni jest 25-ty odcinek sprzed 7 miesięcy, chyba na razie na tym stanęło:



    A przy okazji, kolega AtariFan polemizuje ze Zbytim na temat szybkości Action!:

    ->link<-
    • 21:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime12 Jun 2023
     
    To Zbyti w ogóle istnieje?? Gdy trwał ten warsztat to było go wszędzie pełno, a pewnego dnia znikł i nawet "pa!" nie powiedział...

    Dopiero potem dowiedziałem się, że on zwiał głównie z forum, no ale skoro był stałym bywalcem warsztatu Action! to mógł głównie tam się pojawić i wyjaśnić wszystkim kilkudziesięciu osobom obecnym (co musieli go słuchać wcześniej często jak nikogo innego) dlaczego był i dlaczego znika. Przynajmniej się pożegnać...

    Uważam, że braku kultury jest zbyt wiele dookoła nas...
    • 22: CommentAuthoradi
    • CommentTime12 Jun 2023
     
    Mnie kiedyś nazwano kuzynem Zbytiego, a więc chyba muszę bronić honoru rodziny :).

    TDC: spójrz w lustro proszę.
    • 23: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime12 Jun 2023 zmieniony
     
    Zbyti jest całkiem aktywny, robi tutoriale, napisał chyba najlepszego sokobana na atari. Chyba ostatnio trzyma się bliżej ekipy związanej z gramy na gazie, czyli Bocianem, Larkiem i Borsukiem. A ta ekipa trzyma dyplomatyczny dystans a aolem. A właśnie nie Dostałeś zaproszenia od Borsuka , bo coś kiedyś jak gral iw w Twojego Harriera, to Borsukowi bardzo podobała się ta gra i że pewnie fajna byłaby idea aby zrobić przegląd Twojej twórczości w programie, szczególnie że inni twórcy atari - Magister, Shanti, Bocianu itd. byli już zaproszeni i mieli przegląd swoich gier na lajwie, także bez Tdc-a to nadal tam czegoś brakuje.
    • 24:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime13 Jun 2023
     
    Ale czego brakuje??? :)
    • 25: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime13 Jun 2023
     
    Zakończeń gier :) Pozdrawiam cię Tomku serdecznie :)
    • 26: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime14 Jun 2023 zmieniony
     

    Kaz:

    A przy okazji, kolega AtariFan polemizuje ze Zbytim na temat szybkości Action!


    raczej wiedziałem co piszę bo się tego Action! natestowałem do bólu i raczej chodziło mi o inkrementacje/dekremetacje w innym przypadku niż pokazany bo tego raczej byłem świadom.



    ->link<-

    ->link<-

    ->link<-

    ale tak bardzo mnie to już nie interesuje, że nie podejmuję się bronić swego stanowiska :)
    • 27:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Jun 2023
     
    O! zbyti wrócił??
    To naprawdę Ty??
    Jeśli tak to czekam na ukończenie Twojej gry z rakietami. Jakby co to ponownie mogę pomóc w jakimś problemie, tak jak to miało miejsce w trakcie trwania warsztatu. Ja to rozumiem, że można się na czymś zaciąć, mówić że Action! nie działa itp. Chętnie pomogę! Dobrze by było grę skończyć.
    • 28:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime14 Jun 2023 zmieniony
     
    @ astrofor Nie wiem co to jest Harrier.
    Nie otrzymałem/dotarło/odczytałem/trafił do spamu takiej wiadomości. Jeśli tam jest Larek to on ma do mnie e-maila, niech napisze. Naprawdę skontaktować się ze mną nie jest aż tak trudno;) Zawsze ktoś gdzieś będzie miał do mnie kontakt. Ten wątek również nieco służy do kontaktu ze mną.
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jun 2023
     
    Być może chodziło o grę "Tomcat":

    • 30: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime14 Jun 2023
     
    @tdc idę o zakład, że na pewnym etapie znałem Action! lepiej od Ciebie, ale chętnie go (zakład) przegram bo już mi się tego udowadniać nie chce.

    sprawiasz wrażenie, jakbym na tym kursie się nie wiadomo czego nauczył a ja chyba odpadem po 5-6 spotkaniu i zacząłem się uczyć sam.

    nie odmawiam Ci roli popularyzatora Atari, bo tak się A8 zainteresowałem ale o tych czasów przybywa Ci tylko kilogramów a nie filmików na YT :D

    mam grono mentorów jeżeli chodzi o A8 i nie zaliczam Cię do tego niego, jednak nie odmawiam Ci wiedzy o tej platformie, siedzę w tym na tyle długo by wiedzieć, że nie zaliczasz się do czołówki koderów Atari i nigdy tak nie było.

    wróć do swoich prelekcji na YT bo nawet jak wciskasz kit to robisz to intrygująco :)
    • 31:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 Jun 2023 zmieniony
     

    TeDeC:

    czekam na ukończenie Twojej gry (...)

    Ja to czekałbym na ukończenie wielu Twoich i Gonza gier. ;P
    • 32: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime15 Jun 2023
     
    Zbyti wraca na forum AOL z przytupem ;)
    • 33: CommentAuthoras...
    • CommentTime15 Jun 2023
     
    Fajny ten obrazek.
    • 34:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime15 Jun 2023
     
    O i TeDeC wrócił!

    Dobrze Cię widzieć chłopie.

    Będzie się z kim podroczyć :P
    • 35: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime16 Jun 2023
     
    o dobrze, że jest TDC. Mam pytanie odnośnie programowania. TDC, czy generatorem funkcyjnym da się radę programować w atari, bo chyba działa jedynie na emulatorze (USB podłaczony). Przed chwila sprawdzalem czy da sie cos wpisac, i rzeczywiscie da sie, tyle ze w oryginalnym atari nie ma USB, i teraz jak podlaczac kabelki, zeby procesor widzial sygnal?
    • 36:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime16 Jun 2023
     
    No TDC... pytanie godne Mistrza :-)
    • 37:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime16 Jun 2023
     
    Bo trzeba podkreślić, że nie ma głupich pytań.
    Są tylko głupie odpowiedzi :)

    P.S. Dopisałem cię Tomek do creditsów w Scorchu. W końcu byłeś głównym "popychaczem" przypominającym ciągle, że nie skończyliśmy tej gry :P
    • 38: CommentAuthorkraczaj
    • CommentTime16 Jun 2023
     
    A skończyliście? Jak nie, to też poproszę o creditsy ;)
    • 39:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime16 Jun 2023 zmieniony
     
    Oczywiście!

    Co prawda 3 dni temu odkryliśmy buga, który był od zawsze i powodował zwis w pewnej tak rzadkiej sytuacji, że się nigdy nie przytrafiła ;) .

    Ale wczoraj poprawiony i gra skończona ;)
    • 40: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Jun 2023
     
    O to link by się przydał :)
    Fajnie jak autorzy kończą gry.
    • 41:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime17 Jun 2023 zmieniony
     
    lynk jezd za-wszę ten sam ->link<-
    (do najnowszej wersji)
    • 42: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Jun 2023
     
    Działa na "carcie" od rj1307 na prawdziwym sprzęcie ....?
    • 43:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime17 Jun 2023
     
    Na pewno, ale to nie ten wątek - tym bardziej, że napisanie tego w Action! w takiej postaci byłoby skrajnie trudne/niemożliwe.
    • 44:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime17 Jun 2023
     
    TDC: niemożliwe? potrzymaj mi latte!
    • 45: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Jun 2023
     
    Ale jak to ?
    • 46:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime17 Jun 2023 zmieniony
     
    @as na trzeźwo Ci wyjaśnię kiedyś. :)

    Choć, kurde, na trzeźwo to może nie być okazji....
    • 47: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Jun 2023
     
    To klasycznie nad "moszem"
    Tylko że my zawsze te Longi pijemy ;)
    • 48:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime18 Jun 2023 zmieniony
     
    @Zbyti - niezły z Ciebie aparat... myślałem że na hejcie rozproszonym po losowych stronkach internetowych poprzestaniesz (u Commodore'owców nawet nie wiedzieli co to Action z "!" a samo Action kojarzy im się z zupełnie innym produktem). Siara jak trzeba.

    Dwa razy wyciągałem do Ciebie rękę, zaraz jak opuściłeś bez słowa ten warsztat oraz to forum. Powiedziałem abyś wracał, że z pewnością się da wszystko załagodzić ze wszystkimi. Ty powiedziałeś że to niemożliwe (a jednak okazało się po ponad roku (dwóch?) możliwe???).

    Drugi raz teraz napisałem do Ciebie i zaproponowałem pomoc przy kodzie gry, wychodząc z założenia, że hejter-hejterem ale tworzenie gier łagodzi obyczaje i że może coś z tego będzie.
    Natomiast najwyraźniej łagodzi obyczaje u obyczajnych.

    Jesteś bardzo agresywny, obleśny i nie wiem dlaczego ustosunkowany przeciw mnie osobiście. Dla mnie chore.

    Tu obecnym dodam, że nie wiem dlaczego - gdy Zbyti opuścił AOL - tak się na mnie zacietrzewił bo ja z jego odejściem nie miałem nic wspólnego, byłem zaskoczony że znikł z warsztatu (byłem zajęty organizacją warsztatu i nie byłem świadom tego co się dzieje na forum i z samą stronką AOL). Potem personalnie atakował mnie u commodore'owców i na innych stronkach, czyli wtedy kiedy nie mieliśmy ze sobą kontaktu - coś się wydarzyło...

    Budzisz we mnie odrazę... jak rasowy hejter.

    zbyti 3 dni temu:

    @tdc idę o zakład, że na pewnym etapie znałem Action! lepiej od Ciebie, ale chętnie go (zakład) przegram bo już mi się tego udowadniać nie chce.

    sprawiasz wrażenie, jakbym na tym kursie się nie wiadomo czego nauczył a ja chyba odpadem po 5-6 spotkaniu i zacząłem się uczyć sam.

    nie odmawiam Ci roli popularyzatora Atari, bo tak się A8 zainteresowałem ale o tych czasów przybywa Ci tylko kilogramów a nie filmików na YT :D

    mam grono mentorów jeżeli chodzi o A8 i nie zaliczam Cię do tego niego, jednak nie odmawiam Ci wiedzy o tej platformie, siedzę w tym na tyle długo by wiedzieć, że nie zaliczasz się do czołówki koderów Atari i nigdy tak nie było.

    wróć do swoich prelekcji na YT bo nawet jak wciskasz kit to robisz to intrygująco :)
    • 49: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Jun 2023 zmieniony
     

    tdc:

    niezły z Ciebie aparat... myślałem że na hejcie rozproszonym po losowych stronkach internetowych poprzestaniesz (u Commodore'owców nawet nie wiedzieli co to Action z "!" a samo Action kojarzy im się z zupełnie innym produktem). Siara jak trzeba.

    Marzyłem by być drugą (o ile się nie mylę) osobą po panu Dely, która zrobi coś w sposób rozproszony zawiązany z Twoją osobą - udało się! :D

    Co do Action! i Commodore to plan był taki by - mówiąc językiem grypsery - zcewlić binarkę wyplutą przez kompilator tego języka i uruchomić ją na innej platformie niż A8 co o ile pamiętam mi się udało :)

    tdc:

    Dwa razy wyciągałem do Ciebie rękę, zaraz jak opuściłeś bez słowa ten warsztat oraz to forum. Powiedziałem abyś wracał, że z pewnością się da wszystko załagodzić ze wszystkimi. Ty powiedziałeś że to niemożliwe (a jednak okazało się po ponad roku (dwóch?) możliwe???).

    Masz dwie ręce to wyciągnąłeś 2x a nasz Pan mówił - parafrazując - byś ją wyciągną 77 razy :) Mam ograniczone możliwości w orzekaniu o tym co jest możliwe a co nie, co chwilę przekraczam jakieś granice niemożliwego i idę dalej :) Sky is the limit!

    tdc:

    Drugi raz teraz napisałem do Ciebie i zaproponowałem pomoc przy kodzie gry, wychodząc z założenia, że hejter-hejterem ale tworzenie gier łagodzi obyczaje i że może coś z tego będzie.
    Natomiast najwyraźniej łagodzi obyczaje u obyczajnych.

    Wyjmi belkę ze swego oka i dopiero baw się słomką w moim :) masz więcej nieukończonych gier ode mnie ;) do tego gra o któej piszesz był zaczęta w Action! a ja do tego języka wracać nie chcę. Z resztą czas na kończenie czegość co przestało mnie kręcić to czas zmarnowany, obecnie ktoś mnie tam ciśnie bym rogalika napisał na A8, mogę Ci obiecać, że będziesz tam BOSS-em albo jakimś innym złolem :) Unieśmiertelnię Cię :) By zabić Ciebie w tej grze trzeba będzie zdobyć specjalną broń: distracted gun, który będzie aktakował z wielu stron i wymiarów, głównie urojonych :)

    tdc:

    Jesteś bardzo agresywny, obleśny i nie wiem dlaczego ustosunkowany przeciw mnie osobiście. Dla mnie chore.

    Mnie też to ciekawi, możesz postawić jakąś diagnozę, skonsultuję ja z lekarzem lub farmaceutą.

    tdc:

    Tu obecnym dodam, że nie wiem dlaczego - gdy Zbyti opuścił AOL - tak się na mnie zacietrzewił bo ja z jego odejściem nie miałem nic wspólnego, byłem zaskoczony że znikł z warsztatu (byłem zajęty organizacją warsztatu i nie byłem świadom tego co się dzieje na forum i z samą stronką AOL). Potem personalnie atakował mnie u commodore'owców i na innych stronkach, czyli wtedy kiedy nie mieliśmy ze sobą kontaktu - coś się wydarzyło...

    "Co cię nie zabije to cię wzmocni" - podziękuj :)

    tdc:

    Budzisz we mnie odrazę... jak rasowy hejter.

    Widać odraza musiała w tobie spać lekkim snem ;)

    ---

    Post powstał w ramach porannego odkurzania klawiatury :) Uważam ją za odkurzoną, kurz jest teraz gdzie indziej i ciekaw jestem kto się teraz nim wkurza :)

    ---

    obiecuję tego dalej nie ciągnąć ze swej strony, to tak po starej znajomości :)
    • 50:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime18 Jun 2023
     
    to mem, "potrzymaj mi piwo" :)