atarionline.pl Piękno automatów do gier i flipperów - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Apr 2020
     
    Link podesłał TDC:

    ->link<-



    • 2: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime14 Apr 2020 zmieniony
     
    To atari robiło też flippery ? Czy to flipper ku czci atari ?
    edit: w linku z góry piszę że to faktycznie flipper atari. Nic o tym nie wiedziałem ciekawe..
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Apr 2020
     
    To jakaś ciekawostka,Atari oficjalnie Pinballi nie robiło choć te również wywodzą się z Ameryki,może jakiś egzemplarz/prototyp zbudowali,ale to nie ta branża,Atari miało Ponga wcześniej był Space Wars i Computer Space które były konkurencja dla pinballi.
    • 4: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime14 Apr 2020
     
    Z opisu z linka wynika że to były dość innowacyjne pinabale, jak na koniec lat 70tych, że zamiast sensorów dotykowych używali elektromagnetycznych, i że połowa produkcji wróciła do producenta z powodu kijowej sklejki użytej do wykonania.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Apr 2020
     
    Flipper Atari z 1976 roku, ich pierwszy. Rarytasik.

    "The Atarians" to chyba było dopiero budowanie legendy marki.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 Apr 2020
     
    o kurczę !
    czyli Atari w zasadzie równolegle działało na rynku Pinballi no to faktycznie dobra ciekawostka,o bodaj najgłośniejszym "Super Man"słyszałem,myślałem że Atari zrobiło elektronikę a nie całego pinballa.
    Flipper to nazwa paletek którymi odbijamy piłkę,taka potoczna niepoprawna nazwa która o dziwo znalazła się nawet w Wiki,jakiś czas temu czytałem artykuł o niepoprawności tej nazwy,znajdę to podlinkuję.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2020 zmieniony
     
    Atari robiło pinballe, ale krótko, w końcówce lat 70-tych, zrobili trzy "generacje" płyt:

    ->link<-



    • 8:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime29 Jan 2022
     
    Piękne:
    • 9:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime1 Feb 2022
     
    że pinball na duszkach?