atarionline.pl U nas wszystko gra! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Oct 2021
     
    5. Iron Man.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Oct 2021
     
    6. Primes Attack.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Oct 2021 zmieniony
     
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Oct 2021
     
    8. Stargate.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Oct 2021
     
    9. DaggerQuest Bielany.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Nov 2021
     
    Odnośnie serii TDC-a o Mega-Lo-Manii taki komentarz z neta:

    Hubert K:

    Hubert K
    moja ulubiona seria jednak zostala dokonczona! nieprawdopobnie profesjonalny i jedyny w swoim rodzaju material! zawierajacy ogromna ilosc ciekawostek dotyczacych samej gry jak i jej historii, wiele bardzo przydatnych wskazowek dla graczy a jakby tego bylo malo, cala seria zostala wykonana w niezwykle przyjemnej formie z duza dawka humoru, dzieki wielkie TDC, ze podzieliles sie z nami swoja ogromna wiedza i za ta niezwykla podroz z MegaLoMania, mam nadzieje ze znajdziesz czas zeby opowiedziec nam tez o innych grach, dzieki serdeczne i pozdrawiam!!!
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jul 2022
     
    A tu kolega Retro Marcin gra sobie w gry na Atari :D
    Lajkujemy, subskrybujemy, bo to spoko gość :). Akurat dzisiaj live z International Karate:

    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 May 2023
     
    Już w najbliższą niedzielę Xorcerer będzie grał w grę na małym Atari - Mercenary Escape From Targ. Ale nie tylko obiecał pograć, ale również ją ukończyć, dzięki czemu chętni zobaczą przejście całości (w około 40 minut). Zapraszam na naszego zooma 7 maja 2023 roku o godzinie 18:00.
    • 9:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime5 May 2023
     
    ale by było dobrze zrobić nową wersję --
    Mercenary: Escape from Nowy Targ.
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 May 2023
     
    O swego czasu grałem, nie zapomnę jak "samolotem" udało mi się wystartować, grałem bez celu, nie wiedziałem kompletnie o co w tym chodzi.
    • 11:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime6 May 2023
     
    zdradzę tajemnycę, że najlepiej lata się trójkątnym kawałem sera.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 May 2023 zmieniony
     
    Za momencik zaczynamy! Romek "bedzie grał w gre", a że umie grę ukończyć Mercenary to liczę na ujawnienie więcej niż jednej tajemnicy tej świetnej gry :D

    ->link<-
    • 13: CommentAuthorAdam
    • CommentTime7 May 2023
     
    Nie mogłem się powstrzymać - odpowiedni obrazek z naszego konkursu rebusowego z 2016.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 May 2023
     
    Już jesteśmy w zaawansowanym miejscu :)
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 May 2023
     
    Adam - rebus zacny, szczególnie druga część - całe wyrażenie na jednym zdjęciu :D

    A dzisiaj zaszczycił nas swoją obecnością Vitezslav Havelek, autor tej gry przeniesionej z Atari na PC. Oczywiście za tydzień lub w zbliżonym terminie zagramy w jego wersję :)
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 May 2023 zmieniony
     
    Opis gry pana Wojtka w Moje Atari nr 1 oraz mapa z Moje Atari nr 2:
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 May 2023
     
    @ KAZ możesz podesłać mi linka do tego materiału z przejścia tejże gry ?
  1.  
    Irata, wkrótce pojawi się na YouTube :)
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 May 2023
     
    Link do spotkania na zoomie jest zawsze ten sam:

    ->link<-
    • 20:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime11 May 2023
     
    Krótkie, niepubliczne nagranie Mercenary Reloaded na szybko przed niedzielnym posiedzeniem:

    • 21:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime11 May 2023 zmieniony
     
    ..dla porównania początek rozgrywki MDD clone, starszego portu i nigdy niedokończonego (ale da się na nim grę ukończyć). Własnej roboty stary engine, grafika wzorowana na wersji ST. Testowałem, czy teleporty w pomieszczeniu oznakowanym na mapach jako "Switchboard" działają tak, jak w pierwotnej wersji na Atari 8-bit. Niestety nie:

    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 May 2023
     
    Dzisiaj o 18:00 zaczynamy na zoomie, zapraszam :)
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 May 2023
     
    Jeszcze parę cennych słów od autora:

    Vita:

    najnowsza wersja Mercenary Restart jest do ściągnięcia na stronie ->link<- (...) Zawiera ona pare istotnych poprawek (...). Ciekawostka, dzwiek Bensona, komputera w Mercenary, tworzyłem od podstaw, jest generowany proceduralnie, na podstawie analyzowania częstotliwości próbek z oryginalnej gry.

    8-bitowy syntezator Atari ma jednak dużo niedoskonałości, co skutkuje niepowtarzalnym, specyficznym dźwiękiem. Przykładowo prostokątna fala nie jest wcale prostokątna, a lekko zdeformowana.

    Wiec przy tworzeniu repliki Bensona musiałem symulować te niedoskonałości, i wynikiem jest prawie identyczny dźwięk. To są szczegóły, o których gracz nie ma pojęcia.
    • 24:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime14 May 2023 zmieniony
     
    Dzisiejsze nagranie będzie szło z wersji pod macOSem (hackintosh High Sierra) tak by zapewnić maksymalną stabilność i nieporównywalnie większą kontrolę nad tym, co się dzieje z dźwiękiem. Ścieżki gry, mojego mikrofonu i zooma będą osobno nagrane, więc nawet jak podczas prób się tego ostatecznie nie zbalansuje, to będzie materiał wystarczający do masteringu "w poście". Start prób o 17tej, zapraszam do wcześniejszego nasłuchu. Ja zwróciłem uwagę na te detale specyfiki dźwięku i bardzo mi się spodobała ta wierność naśladownictwa dźwięku Pokeya.
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 May 2023 zmieniony
     
    Zaczęliśmy :)
    • 26:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime15 May 2023
     
    Przeszedłem dla wprawy kompilację pod linuxem, jest tam drobny problem z renderowaniem linii (i wizualizacją postrzelenia gracza chyba też) ale gra funkcjonuje generalnie tak samo jak wszędzie indziej.
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 May 2023
     
    A już w niedzielę o 18:00 - zagramy w wersję ST/STE. Na tej platformie jest więcej części gry Mercenary (nie tylko Escape From Targ i Second City, ale nawet Mercenary II i III), ale skoncentrujemy się na pierwszej części pierwszej części, ponieważ chcemy porównać detale z wersją XL/XE oraz PC. Okazuje się, że jest trochę drobiazgów, którymi się te wersje różnią...
    • 28:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime19 May 2023
     
    W ramach rozgrzewki przeszedłem sobie to zawczasu na MiŚCie (żeby znowu nie było, że coś litera prawa się nie zgadza) i odkryłem między innymi takie dodatkowe kontrolki wersji ST:
    • 29:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime23 May 2023 zmieniony
     
    Zdjęcia oryginalnego opakowania z dystrybucji Datasoft. Ciekawy cover art. Źródło: ->link<-
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 May 2023
     
    No proszę, całkiem inna grafika niż rozpowszechniona w sieci!
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jun 2023 zmieniony
     
    Romek zaczyna!
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Jun 2023
     
    Jeszcze uzupełniająco do tematów "Mercenary" (gdyby komuś było mało! :D), że swego czasu kolega Enji popełnił na AtariOnline.pl taki oto artykuł o tej serii, bardzo treściwy i napakowany ciekawostkami, a także linkami do portów:

    ->link<-
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jun 2023 zmieniony
     
    Film z grania w Mercenary Restart już wkrótce (Romek przeszedł całość, a obecny był autor gry, Vita):

    • 34:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime17 Jun 2023 zmieniony
     
    Bede grał w gre o 18:00 jutro :)
    • 35:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime18 Jun 2023 zmieniony
     
    Tak wyglądają żołnierze wbici w mechaniczne zbroje, kadr z intro do Dune II - renderowany przez OpenDune na ST.

    Drugi kadr - imperator galaktyki Padishah Shaddam IVth, niestety podczas intro jego gadająca głowa jest niema, słychać dopiero głos księżniczki Irulan mówiącej parę słów po nim.
    • 36:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime18 Jun 2023
     
    Zaczynamy podróż na Arrakis
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jun 2023 zmieniony
     
    Dzięki Romku, było fajnie! :D
    • 38:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jun 2023
     
    I jeszcze dla chętnych, instrukcja od kolegi M.
    • 39:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime21 Jun 2023 zmieniony
     
    To było (i jest dalej) bardzo ciekawe wyzwanie - dzięki niemu i jeszcze dzięki drugiemu wątkowi tutaj o zapytaniach do użytkowników MiSTa odkryłem szybszy tryb działania jednego z core'ów fpga Atari ST. Jest tak szybki, że ta wielka lekcja cierpliwości jaką przechodziliśmy przy okazji ostatniego streamingu będzie należeć już do przeszłości.

    O tym trochę opowiem na następnym streamie. Korci, żeby zagrać jeszcze raz w openDUNE, ale to może już we własnym zakresie zrobię sobie całą kampanię na swoim twitchu. Nie dlatego, że jest to dla wszystkich takie ciekawe, ale dlatego, że mam wkrętkę na RTSy która zaczęła się właśnie od Diuny II.