atarionline.pl Kopiowanie na kasete a przerwy na inicjalizacje - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime28 May 2020
     
    Witajcie,
    Przymierzam sie do realizacji swojego pomyslu na ponowne nagranie kaset z dziecinstwa (a przynajmniej nagranie dokladnie tego co wydaje mi sie ze pamietam co na nich bylo :) Dla wrazenia nawet udalo mi sie zdobyc dokladnie te same modele czystych kaset. No ale ja nie o tym...

    Chodzi o to, ze wsrod rzeczy, ktore bede kopiowal bedzie pare takich gier, ktore wymaga przerwy na inicjalizacje podczas odczytu w standardzie (bede tez nagrywal kasete w Blizzardzie ale tym zajme sie pozniej bo Blizzard wiecej wybacza ;).

    I tu pojawia sie problem - o ile np. wiem, ze moge uzyc mojego ulubionego kopiera (Blizzard Copy) i recznie wstawic przerwe pomiedzy rekordami gdzie trzeba to... musze dokladnie wiedziec gdzie ta przerwa ma byc. Turgen moze mi oczywiscie taki obraz wygenerowac i wczytujac go np. do Blizzard Copy (a to o tyle dobry pomysl ze ten ma licznik rekordow) moge patrzac na licznik zapisac sobie gdzie ta przerwa byla uzyta a nastepnie podczas nagrywania robic przerwy tam gdzie sobie zapisalem na kartce... oczywiscie... coz... jest to rozwiazanie glupie, skuteczne ale... bardzo czasochlonne, wymagajace uwagi i pilnowania zeby "nie przegapic tego jedynego, slusznego momentu" kiedy trzeba bedzie wdusic SELECT i zrobic przerwe ;)

    Czy kojarzycie jakis kopier ktory podczas kopiowania automatycznie przeanalizuje kopiowany plik i wrzuci przerwy gdzie trzeba? (Blizzard Copy wedlug mojej wiedzy sprzed 25-30 lat nigdy tego nie robil ale i tak go uwielbiam bo 1. ma wgladownice do heksow 2. ma wbudowany "wykrzyknik" 3. ogolnie jest zajebisty ;) ...ale tutaj chyba to nie jest najlepszy mozliwy pomysl.

    Robienie tego "na oko" oczywiscie jest wykonalne ale to taka troche jazda bez trzymanki gola dupa po poreczy pokrytej papierem sciernym...
    • 2: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime29 May 2020 zmieniony
     
    To trudne zadanie. Potrzebujesz kopiarki, która zapewnia następującą kombinację:

    1. Dyskretna ładowarka, która zatrzymuje silnik po segmentach INIT.
    2. Kopiarka, która analizuje plik binarny i automatycznie wydłuża przerwy.
    3. Kopiarka, która może załadować plik soruce z wybranego urządzenia.

    Możesz na przykład obserwować system NHP - ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime29 May 2020
     
    Yyy @baktra ja chyba nie zrozumiałem Twojej odpowiedzi.
    Chodziło mi o program kopiujący na Atari.

    W sumie najprościej byłoby Turgenem wygenerować wave i nagrać go używając jakiegoś zewnętrznego magnetofonu/wieży ale nie mam niczego takiego pod ręką więc pozostaje Atari ;) (wtedy nagrywam wave of razu na kasetę pomijając kombinowanie z Atari i mam pewność że Turgen się wszystkim zaopiekował :)

    Nie myślałem tez o jakimś skomplikowanym rozwiązaniu bo mam raptem kilka kaset do nagrania :)
    • 4:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime29 May 2020 zmieniony
     
    Póki co zdecydowałem się nagrywać wersję które nie potrzebują się inicjalizowac w trakcie ładowania.

    P.S. Przynajmniej w miarę możliwości
    • 5: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime29 May 2020
     
    NHP to program do kopiowania działający na Atari.
    • 6:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime29 May 2020
     
    Trochę mnie powstrzymuje bariera językowa :) Ale dzięki za info
    • 7: CommentAuthorVLX
    • CommentTime26 Aug 2020
     
    Trochę złota łopata, ale może przyda się komuś innemu:

    "Turdys" i "Add-copy" Jaku-ba same robią przerwy w odpowiednich miejscach i dodają "od siebie" loader "!" na początku, jeśli pierwsze dwa bajty pliku to FF.

    Turdys ma wbudowany sterownik Turbo 2000 pod literą "T:" (tylko tym się różnią).
    • 8:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime26 Aug 2020
     
    o :) dzięki :) ciekawe czy Turdys będzie pracował poprawnie z Blizzardem.