atarionline.pl Kontrowersje moderacyjne - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime30 May 2020 zmieniony
     
    @pirx

    Dostrzegam aspekt, który poruszasz i z większością Twojej oceny się zgodzę.

    Pomijasz tylko parę rzeczy:

    - nie wszystkim spodobał się rysunek mgr w tym miejscu gdzie go zamieścił, więc nie jestem taki osamotniony w innym widzeniu tej sprawy

    - przyjmując Twój punkt widzenia musiał bym zrezygnować z reagowania w ogóle w życiu w takich sytuacjach

    Problem polega na tym, że nie spodobało mi się podcinanie entuzjazmu @pebe (który ostatecznie przyjął Wasz punkt widzenia) i akurat miałem możliwość coś z tym zrobić.

    Gdyby mgr uparł się jak dziecko wrzucać na okrągło ten obrazek to postawiłby na swoim, bo nie przyznałem sobie uprawnień administratora forum i musiałem ręcznie szukać ten plik, co chwilę zajmuje.

    Tak naprawdę to gdyby drugi raz wrzucił te głupoty to bym już się nie wysilał na usuwanie tego, gość nie zrozumiał, że komuś się to nie podoba to trudno.

    -----------------------------------------------------------

    Także @pirx nie przekonałeś mnie, że mam akceptować takie treści bez względu na to gdzie mgr zechce je umieścić ale jeżeli AŻ TAK Ci zależy bym nie był samozwańczym stróżem porządku to napisz raz jeszcze a na Twoją odpowiedzialność przestanę reagować na takie wybryki.

    Niech reagują osoby uprawnione a ja co najwyżej będę miał o nich złą opinię jak nie wykażą się wyczuciem.
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 May 2020 zmieniony
     
    O jakiego ku+asa chodzi?

    Ale tego małego biedaka to bym zdjął (bardzo o to proszę, to jest naprawdę drastyczne). Coś mnie bardzo zakłuło wewnątrz i nie mogę się otrząsnąć.
    • 3: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime31 May 2020 zmieniony
     
    @jhusak: Tez mysle ze nalezy to zdjac. W skrócie to chodzi o to że @ mgr_inz_rafal zamiescil według niektorych zartobliwy, wedle innych ordynarny rysunek, uzywajac do tego nowo utworzonego edytora do gry archon adventure. Reszta staje się jasna po przeczytaniu pierwszych paru postów tego wątku (ok 7 wystarczy).
    @irata4: w pełni się z Tobą zgadzam!
    • 4: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime31 May 2020
     
    Niektorzy twierdzili ze niczego nie mozna zdejmowac bo tutaj jest wolnosc. I teraz wychodzi ze "Moj bol jest wiekszy niz twoj"
    • 5:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime31 May 2020
     
    Pytanie dlaczego Mój ból nr 1 jest większy niż twój .. a nie Mój ból 2 .. Mój ból 3 . Tam było więcej bóli.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 May 2020
     
    @ zbyti
    skoro wzbudza tyle emocji,to zachodzi prawdopodobieństwo że właśnie usunąłeś sztukę.

    Z drugiej strony twoja ocena sytuacji na forum jest niepełna,dużo osób z tego forum zna się osobiście ze zlotów,sztabów itp,więc niektórych żartów nie zrozumiesz.
    Usuwanie postów ogólnie nie powinno mieć miejsca,chyba że ktoś domaga się usunięcia,bądź jakiś post faktycznie narusza czy obraża czyjeś uczucia.No i taki moderator powinien być dłużej z nami niż rok,bo w sumie na dobrą sprawę gro osób nie wie kim jesteś,że pomogłeś w rozbudowie forum ok,ale to nie upoważnia ciebie do usuwania czegokolwiek z forum,może niech lepiej takimi sprawami zajmują się osoby które na forum są dłużej i lepiej znają użytkowników,nie wiem, TDC,Kaz.
    Nawet sposób w jaki się tłumaczysz wzbudza uśmiech politowania,ludzie mają dystans i nikt nie straci zapału przez czyjś głupi tekst czy rysunek,pojedyncze wyskoki to część folkloru,nie hejt .
    • 7: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime31 May 2020 zmieniony
     

    IRATA4:

    Nawet sposób w jaki się tłumaczysz wzbudza uśmiech politowania.

    Przecież ty zazwyczaj nie rozumiesz tego co czytasz, udało ci się tym razem?

    Ciebie mam gdzieś, @pirx może zadecydować jak się będę dalej zachowywał na forum jako użytkownik z dostępem do danych (w sumie to nie sprawdzałem czy nadal mam).

    Jak do tej pory ingerowałem raz i chętnie nie robił bym tego więcej.
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 May 2020
     
    ... mam w dupie twoje zdanie na mój temat,dla ciebie mogę być intelektualnym jaskiniowcem,swoją wartość znam.Natomiast ty swoimi wpisami dowodzisz swojego narcyzmu,a skoro wpisy traktujesz z taką powagą,więc wiec że ja nie pozwolę na obrazę i poniżenie które z twojej strony pada nie pierwszy raz, tę kwestie wyjaśnię sobie z tobą osobiście przy najbliższej okazji spotkania in real.
    • 9: CommentAuthormono
    • CommentTime31 May 2020
     
    "A propos, czy otrzymał już pan anonimowy list z pogróżkami?" - nie pamiętam tytułu komiksu, ale było w "Świecie Komiksu" którymś a główny bohater przypominał mi postać z bajki emutowanej przez TVP pt. "Domel" :)
    • 10:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime31 May 2020
     
    Czy tylko mi źle forum pokazuje "ostatni nieczytany post" w tym wątku? Ubolewam nad tym, bo jest on co najmniej pasjonujący :D
    • 11: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime31 May 2020 zmieniony
     
    @IRATA4 tak wiem, chodzisz na siłownie itd.

    Po prostu odwal się ode mnie i to rozwiąże wiele naszych "wspólnych" problemów.

    Ja już dłuższy czas staram się nie pisać do ciebie, przez grzeczność odpowiedziałem w swoim wątku.

    Nie mamy z sobą nic wspólnego i nie musimy sobie tego udowadniać na "boisku".
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 May 2020 zmieniony
     
    @zbyti
    ja widzę to zgoła inaczej... pierw starałeś się wzniecić pożar,dopowiadając tu i ówdzie do moich celowych bądź niecelowych wypowiedzi,następnie mieszasz mnie z błotem przy pierwszej lepszej okazji gdyż opinie sobie wyrobiłeś na podstawie wpisów ,obrażasz mnie non stop na co przymykałem oko gdy było to w jakiś sposób delikatne,bądź przemycone między wierszami,ale teraz po prostu przeginasz.
    Są ludzie którzy na tym forum są dłużej i piszą ci że chujowo zrobiłeś,a ty dyskutujesz,wykręcasz się jakby co najmniej magister komuś łeb uciął i nasrał do szyi...poznaj ludzi,pojedź na parę zlotów to pewno nie będzie takich sytuacji .
    • 13: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime31 May 2020 zmieniony
     
    Przyjąłem do wiadomości opinię "starych bywalców" na temat usunięcia k***sa mgr i się po prostu z nią nie zgadzam.

    Przyjmuje na klatę (i do wiadomości) opinię o moim:

    - narcyzmie
    - bucie
    - arbitralności
    - wielkomiejskości
    - samozwańczości
    - cenzurowaniu
    - wywietrzeniu znajomej woni
    - nieznajomości sztuki nowoczesnej
    - o przewadze plusów nad minusami

    EOT
    • 14: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime31 May 2020
     
    Jak eot, to ktos moze wywalic embriona? Mnie to rybka, i chyba o wiele mocniej reaguje na przykład na męczone zwierzęta, ale jest chyba sporo ludzi co mocno negatywnie to na nich wpływa i nie chcą chyba tego oglądać - np. Pan @jhusak.
    • 15:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime31 May 2020
     
    Z dnia na dzień to forum zaczyna przypominać Onet. Dużo osób obraża innych, chcą kogoś dojechać, tworzą się jakieś chore akcje.

    :(
    • 16:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    @astrofor: nie mogę edytować postów, ale usunąłem w/w zdjęcie z serwera. W poście RTG pozostał po nim jedynie odnośnik.
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    Przekleję tu z drugiego wątku wyjaśnienia formalne:

    Wyjaśniam dla jasności sprawy, że Zbyti nie otrzymał żadnych uprawnień admina. Adminami na forum są: Zyga, Kaz, Wieczór i AdamW. Zbyti, podobnie jak kilkanaście innych osób, ma dostęp do serwera FTP. A to z tego powodu, że dostęp ten otrzymywały osoby, które deklarowały się z różną pomocą w pracach nad AOL. Te osoby to: Zyga, Kaz, Xeen, Cosi, Wieczór, Husak, Voy, Tenchi, TDC, Krótki, AdamW, Paw, Zbyti, Falcon030, Astrofor, jakubD. Dotychczas nikt samodzielnie nie podejmował żadnych decyzji o kasowaniu czegokolwiek na forum, a jak się zdarzała jakaś sprawa tego typu to zazwyczaj dyskutujemy w gronie "redakcyjnym" czyli mailowo: Zyga, Kaz, Wieczór, AdamW, Xeen, MaW, Voy, TDC, próbując rozwiązać sytuację najmniej konfliktowo.

    Zmiana obrazka nastąpiła bez czyjejkolwiek wiedzy, jak napisał już Zbyti, samodzielnie podjął decyzję. Zrobił to z poziomu FTP. Nie wiedzieliśmy o tym dopóki nie napisał o tym mgr inż. Rafał. Dopiero po sprawdzeniu przez Zygę napisałem do Zbytiego z prośbą o wyjaśnienie nam wszystkim swoich działań, co zaskutkowało powyższym postem. To tak dla ścisłości.

    Nie podoba mi się ani reakcja Zbytiego na obrazek, ani reakcje na akcję Zbytiego. Nie uważam, że wzajemne obrażanie się "na śmierć" jest najlepszym rozwiązaniem sytuacji. Dobrze by było, żeby strony odpuściły eskalację, nawet zrobiły krok wstecz, ale wiem dobrze, że w emocjach trudno o takie podejście. Obserwuję to ze smutkiem, ale może pójdzie ku lepszemu.


    Zbyti - wiesz, że bardzo Cię szanuję, ale w tej kwestii z Tobą się nie zgodzę. Gdyby nie Twój wkład w AOL to w ogóle nie byłoby o czym rozmawiać, bo nikt nie dostał tu uprawnień do samodzielnego usuwania czegokolwiek i jest to wyraźne i niefajne złamanie niepisanych reguł.

    Jednak właśnie dlatego, że jesteś generalnie pozytywną osobą, fajną i do rzeczy, która oprócz ego kieruje się rozumem, to mam nadzieję, że nasza dyskusja zmieni trochę Twoje myślenie. Ponieważ dotychczas nie zdarzyło się, żeby ktoś bez wiedzy innych podjął sobie taką decyzję, to jest to dobry moment, żeby to publicznie przedyskutować.

    Wolałbym przekonać Cię, że:

    a) po pierwsze wypadałoby skonsultować się z kimś zanim taką decyzję podjąłeś. Przecież to nie jest wyłącznie Twoje miejsce. Ścierają się tu różne poglądy, różne gusta, różne historie. W gronie redakcyjnym, nie mówiąc o forumowym, też nie ze wszystkim się wzajemnie zgadzamy. Ale doświadczenie uczy, że lepiej pogadać z kimś, szczególnie takim, z którym się nie zgadzasz, przed podjęciem mocnych decyzji. Na przyszłość polecam kontakt z kimkolwiek z redakcji albo z osób, które szanujesz na forum. Idąc Twoją metaforą o sprzątaniu kupy, skonsultuj się, czy na pewno jest to kupa, czy tylko takie masz wrażenie.

    b) po drugie, wypada poinformować o tym, co Ci się nie podoba osoby uprawnione do adminowania/moderowania, a nie działać samemu, mimo, że miałeś taką możliwość techniczną. Wypracowaliśmy przez lata jako-takie mechanizmy sprawdzania, czy coś przekracza granice czy nie, mamy też kontakt tel. z różnymi osobami z wątków i możemy w razie czego poprosić o usunięcie kontrowersyjnego materiału przez nich samych. To lepsze rozwiązanie niż szeryfować samemu.

    c) po trzecie, jeżeli już wykonałeś taką akcję samemu, to wypadałoby poinformować kogokolwiek, że miała miejsce. Gdyby nie informacja od Rafała oraz mini-śledztwo Zygi to nie wiedzielibyśmy, kto dokonał zmiany.

    Czy uważasz, że w którymś z tych punktów nie możesz się zgodzić, godzi to w Twoje zasady?

    Pomijam tu osąd merytoryczny, czy zrzut z ekranu edytora PeBe z zarysem fallusa przekracza jakieś granice czy nie. Jedni uważają, że tak, inni, że nie, zawsze tak będzie i to jest dyskusja jałowa. Moim zdaniem nie, szczególnie że to nie był jakiś ordynarny rysunek, wrzucone zdjęcie, tylko nawiązanie do edytora, a jednocześnie znanej "stylistyki" Rafała. Ponadto nie sądzę, żeby inteligentny i dorosły facet, jakim jest Rafał potrzebował "szkolenia" co mu wolno i w którym wątku.

    Już dzwoniłem w zeszłym tygodniu do Rafała, ale nie udało nam się zdzwonić. A zadzwonię, żeby przeprosić za sytuację, bo moim zdaniem nie powinna się wydarzyć. A jeśli nawet miałaby się wydarzyć, to nie w taki sposób, że "ktoś coś" i nie wiadomo kto, co i dlaczego.
    • 18: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime1 Jun 2020 zmieniony
     
    @Kaz to mój ostatni wpis na tym forum i chcę zapewnić, że niektórych z was miło było poznać.

    A teraz do rzeczy:

    1. Nie jestem dzieckiem, dobrze wiem o istnieniu "niepisanych reguł".

    2. Liczyłem, że jak mgr zobaczy serduszko to się kapnie, że może warto umieścić coś innego albo wrzuci ponownie to samo.

    3. Zradykalizowałem się po jego reakcji i Twoim dopytywaniu w naszej chwilowej wymianie na priv gdzie przedstawiłeś mi swój punkt widzenia.

    4. Łatwo było dojść, że to byłem ja ponieważ zalogowałem się ze stałego IP byłem tylko ciekaw jak będziecie załatwiać tę sprawę dlatego poczekałem.

    5. Wierz mi, że skoro wszyscy otrzymaliśmy wspólny login i hasło do FTP to jestem na tyle techniczny by zrobić to tak by Zyga szukał Egipcjanina z Bieguna Polarnego.

    6. @bocianu dziś przekonał mnie, że powinienem odpuścić, w końcu to nie moje sprawy co sobie wklejacie, niech się obdarowany kutasem martwi albo ucieszy jak w końcu @pebe.

    7. Czarę mojej goryczy przelał @Wolfen, który po mojej odpowiedzi do @xxl, który znów wyzywał mnie od patologi a wcześniej jako fakenewsanta akurat ze wszystkich postów w tym wątku uznał, że to żenujące.

    8. Ja również zastosowałem system by @pirx "plusów i minusów" mojej obecności tutaj i ten użytkownik sprawił, że bilans jest ujemny.

    Także co dobrego zrobiłem niech zostanie z wami ale ja pójdę swoją dorga.
    • 19:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    :D
    szczerze bawi mnie takie tupanie nuszką i obrażanie się i wielkie odchodzenie.

    Dej chłopie spokój, poszedł fakap, ale życie leci dalej. Tak Ci tu wielce teraz źle? Nie ma co wyobrzymiać.
    Jakbyś do tego podszedł poważnie, to po prostu byś napisał - "przepraszam, to był błąd, że nadużyłem możliwości". Tyle by wystarczyło. A życie by leciało dalej i wszyscy już by zapomnieli. A może to o to chodzi, robić taką dramę wokół wszystkiego...
    • 20:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    Szkoda
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    Zbyti - ja bym Cię poprosił o odpowiedź na pytanie, czy któraś z tych zasad, które opisałem, jest sprzeczna z Twoimi zasadami i jeśli tak to która i dlaczego?

    PS. Tekstów i zachowań xxl-a też nie pochwalam, ale ma prawo swojej oceny. Z tym, że chyba nie sądzisz, że jak xxl napisze o kimś "patologia" albo "siewca fake-newsów" to wszyscy zaczynają tak uważać? Obserwuję raczej, że efekt jest odwrotny. Zresztą wyjaśniłem ja i Bocianu, że nie rozsiewasz żadnych fake-ów, bo taka wypowiedź miała miejsce.
    • 22:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    no szkoda szkoda.
    zgadzam się z mavem, że to trochę teatralne tupanie i fochy, ale tak czy owak szkoda. Bo już sporo ciekawych i faktycznie mających coś do powiedzenia osób w ten sposób odeszło. Nie ukrywam, że ja też miałem już kilka razy ochotę "pierdolnąć tym wszystkim i wyjechać w Bieszczady", bo niektórzy "pacjenci" bywają tutaj bezwzględnie nieznośni...
    Ale w końcu nauczyłem się czasem po prostu chować ego do kieszeni, ugryźć w język i olać zaczepki, albo udawać, że pewne sprawy mnie nie dotyczą. Bo dla tych kilku osób, które jednak łączy pasja warto tutaj czasem zaglądać.

    Zatem przemyśl sprawę zbyti. Z tego co piszesz już raz mi się udało przekonać Cię że powinieneś odpuścić ;) to na fali może odpuść z tym obrażaniem też, co?
    • 23: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    @Zbyti: No tak, ja ostatnio pytałam na grupie fb o nieuczciwe zachowanie klubu fitnes w związku z koroną, i wylała się na mnie fala gówna porównywalna do tej z czajki. Także próby czynienia świata lepszym w jakimś szerszym kontekście chyba nie ma żadnego sensu. W końcu pewnie i tak za kilkadziesiąt lat wesoło się tu ugotujemy i żadna podróż na marsa nam nie pomoże. Tu jest naprawdę sporo ludzi ceniących twoją wiedzę, entuzjazm i poczucie humoru.
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    ... nie wiem czy szkoda,nie znam człowieka więc się nie wypowiadam,fajnie że pomógł,niefajnie że jątrzył.

    @zbyti no nie wygłupiaj się,tu chodzi o Atari,jak nie jesteś tajnym agentem C64 to tu twoje miejsce.
    ... a w sumie to przecież nie można od tak z własnego widzimisię opuścić tego forum ...
    ...kurde a może on nie wie !?
    ;)
    • 25:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    @IRATA4
    No Ty w sumie udowodniłeś, że można opuścić forum jak Hobbit, czyli tam i z powrotem :D I dobrze :-)
    • 26:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime1 Jun 2020 zmieniony
     
    Z tego co zrozumiałem, Zbyti woli być wierny własnym zasadom i przekonaniom niż iść na kompromis czy "bratać się" z każdym (lub większością) z tego forum - jego prawo.
    Tak bywa...

    Jacques:

    można opuścić forum jak Hobbit, czyli tam i z powrotem

    Jest też inne powiedzenie: ciągnie wilka do lasu! :P
    • 27:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    Amen. Zamykamy temat. :)
    • 28:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    @irata4
    miałem kiedyś C64 ... to oznacza że już nie jestem fajny? chlip chlip

    a na serio sentyment do mydelniczki pozostał ale...jakoś zawsze bardziej mnie ciągnęło do Atari (zresztą był to mój pierwszy komputer)
    No i kupa wspomnień ;) jak np.ojca męczyłem by wygrał mi "burdel dasza" i kompletnie nie rozumialem czemu się denerwuje tak jak w kółko powtarzałem tytuł gry :D
    • 29:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime1 Jun 2020
     
    Wolfen: C64++ to 65 a jak wiadomo 65 to tylko Atari :)
    • 30:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime1 Jun 2020 zmieniony
     
    o to to to :D
    • 31: CommentAuthormono
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    A ja sobie właśnie kupiłem C+4 :) Ha!
    • 32:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    Ojej! - no to się nie dowiemy, kiedy się w Scramble'u skończy tablica symboli... No cóż, peszek...

    A bardziej serio: cóż, jeżeli się własne przekonania przedkłada ponad zasady utarte już od jakiegoś czasu i, siłą rzeczy, akceptowalne, jednocześnie będąc, bądź co bądź, świeżakiem.

    Dzięki, Kaz, za głos rozsądku.
  1.  
    @astrofor cieszę się, że się zgadzamy, że jakaś "cenzura" powinna być.
    • 34:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    @Mono: Zbroisz się? Przecież to materiał wybuchowy ;)
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    @mono
    ... i co dalej zamierzasz z tym zrobić ?
    przecież to może zabrać ci resztkę cennego czasu który mógłbyś wykorzystać dla ATARI ;) a jak inni pójdą twoim śladem ???....Koniec Świata. :( ;)

    co masz do niego ?,ten ciorny magnetofon jest ?
    ... w sumie tobie to chyba niepotrzebny,co trzeba napiszesz w godzinkę :D.


    Wrzuć fotkę pochwal się :D
    • 36: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    @RTG: cenzura, moderacja, jak zwał tak zwał. Jasne że powinna, ale najlepiej chyba niech to robią staży wyjadacze, mający już wieloletnie doświadczenie z tego typu akcjami.Zaangażowanie neofitów nie zawsze wychodzi na dobre. Ja sam się na tym złapałem w wątku świata młodych. Za mocno pojechałem, zwrócono mi uwagę, i post skorygowałem, teraz uważam że słusznie.
    • 37: CommentAuthormono
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    @IRATA4: Spieszcie się szanować Atarowców, tak prędko odchodzą...
    • 38:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    @ Wolfen
    miałem kiedyś C64 ... to oznacza że już nie jestem fajny? chlip chlip

    poruszymy ten problem na party. ;)

    No co ty,ja też mam C64 i swego czasu nawet grałem,ale pierwsze było Atari i nic już tego nie zmieni,po prostu całe dzieciństwo bawiło mnie Atari,robi to w sumie do tej pory i wkręca coraz bardziej gdyż zaczynam na nie tworzyć,nie mam czasu ani chęci by bawić się w inne ośmiobitowce... no dobra,lubię popykać na Nesie co nie znaczy że nie widzę i nie doceniam dobrych tytułów z Commodore,tyle że one w zasadzie są mi obojętne,podświadomie zakodowane w głowie mam Atari,jak ktoś mówi komputer 8BIT to widzę XL/XE,inne to dla mnie ciekawostka ;),choć jakbym biegle kodował to ciekawość nie pozwoliłaby mi przejść obojętnie i nie spróbować,na szczęście mam do ogarnięcia(nauki kodowania)jeden komputer i nawet nie myślę o innym.
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    @ mono
    ... jak spieszcie się ?
    to ty odchodzisz ?
    a cyrograf dożywotni to co ? ;)
    • 40:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    @irata4

    Tak jak pisałem :) też jako pierwsze mialem Atari :) stąd i właśnie do małego Atari mam największy sentyment. Ale na C64 też czasem popykalem w różne gierki a obecnie też czasem w coś pogram czy obejrzę demko (ale w przypadku C64 już jedynie emulator wchodzi w grę (BMC64 na RPi) z racji niewielkiego mieszkania trzeba było wybrać czy Atari czy Commodore ;) dla mnie wybór był oczywisty)

    A co do party - no jak dotrę w końcu na jakieś to pewnie i piwko się jakieś będzie można napić :)

    Póki co jestem jednym z tych co to dużo planują a zawsze mi coś wyskoczy (dzieciaki, itd)
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    @Wolfen
    no tak to bywa,wirus pozamiatał...ale chyba wiesz że niektóre party organizowane są w malowniczych miejscach np:Lost,gdzie spokojnie można wybrać się z rodzinką,odpocząć nad wodą pokazać dzieciakom Atari,wspólnie pograć no i wyrwać się na kompoty ;).
    W Łodzi mam do dyspozycji fajną miejscówkę wyposażoną w różne komputery 8/16 BIT,mam także działkę za miastem,nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić weekendowe mikro party,jakoś latem planujemy spotkanie u mnie na działce z Larkiem i Borsukiem,jak co to zapraszam.
    • 42:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    Irata mam nadzieję że o mnie wtedy będziesz pamiętał i dasz znać.
    • 43:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    Zacna inicjatywa :) Dzięki za zaproszenie
  2.  
    Czytając ten wątek zacząłem sobie przygotowywać merytoryczne wypowiedzi na niektóre kwestie. Dałem sobie spokój już po paru postach, bo - mimo, że zazwyczaj jestem koncyliacyjny - to tym razem powiem brutalnie - moim zdaniem Zbyti przedawkował Zozole cytrynowe.

    Krytykowane już tu podejście w stylu "zniesmaczył MNIE, więc NIKT nie będzie oglądał", "dałem sygnał magistrowi", "podtrzymuję ostrzeżenie", a do tego bezczelne wywyższanie się przy jednoczesnym poniżaniu innych jasno pokazuje, że ewentualna polemika, której udawało mi się do tej pory unikać, to jak walenie głową w mur. No wybaczcie, to już nawet nie jest kij w d*.*ie, tylko cała kłoda.

    Szanuję Zbytiego za wkład merytoryczny. Naprawa forum to nie w kij dmuchał, wielu wcześniej poległo w walce z tym silnikiem. To się liczy, a nie tam jakieś gierki o kupach :) Szkoda, że te wysokie kwalifikacje techniczne giną w cieniu przerośniętego w mojej opinii ego.

    Trochę wyjaśnień, żeby nie było, że tylko złośliwie i nie na temat:
    - Tak, trochę się obraziłem. Pierwszy raz od czasu gimnazjum, w którym zresztą nie byłem. Na drugi dzień mi przeszło, bo za dużo zostawiłem tutaj krwi i potu oraz za dużo zmarnowałem z Wami wątroby na zlotach, żeby ot tak odpuścić
    - Nie wkurwiło mnie usunięcie obrazka samo w sobie, tylko podmiana na coś innego *bez żadnego śladu*. Sam zauważyłem to przypadkiem. Teraz wiem, że miałem z tego wyciągnąć lekcję od Zbytiego, ale serio - wystarczyło tam dopisać "usunąłem fiuta - Zbyti" i nie byłoby najmniejszego problemu. Jeśli moje posty mają kogoś obrażać, to lepiej niech znikną, ale nie w takich tajemniczych okolicznościach. Teraz to nie wiem czy i co było zmieniane w innych częściach forum...
    - Bardzo mocno zdziwił mnie też brak reakcji adminów, gdy o tym napisałem po raz pierwszy. Ale to nieporozumienie już sobie z Kazem wyjaśniliśmy
    - Już przed akcją z tym nieszczęsnym pitolem rzadziej zaglądałem na atarowe fora, życie doczesne trochę mi w tym ostatnio przeszkadza

    Obrażonych tą pikselowatą pornografią, tym moim wybrykiem, który podcina entuzjazm Pebe - PRZEPRASZAM. Jednak nie mogę obiecać, że przestanę tworzyć :)
    • 45:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    @mgr_inz_rafal :) Wróciłeś - dobrze.

    A teraz daj linka do tego fi..ta bo nie wiem o co była ta "wojna" :D

    Może Zbytiego uraziło to że był za duży...

    Tak czy inaczej dawaj linka :]
    • 46: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    pen15
    • 47:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    mgr - no i git. Liczyłem na Twój rozsądek i się nie przeliczyłem.
    • 48:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime2 Jun 2020 zmieniony
     
    MAGISTER!!!! Cieszę się wszystkimi otworami!
    • 49:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Jun 2020 zmieniony
     
    Mądrego to i warto poczytać :D (dotyczy _wszystkich_, którzy tu napisali coś mądrego :P)
    • 50:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime2 Jun 2020
     
    @Pirx - tym wpisem zrobiłeś mi dzień :D
    Mistrzu.
    @Jhusak - hmm... i teraz zagwozdka do poduszki.