atarionline.pl - JANUSZE RETRO BIZNESU - - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime17 Jun 2020

Na Facebooku jest taka stronka "Pogromcy Januszy Retro - LOŻA SZYDERCÓW"są tam pokazywane sprzęty retro wystawione za horrendalne pieniądze,ponieważ nie każdy ma Facebooka to postanowiłem założyć wątek o podobnej tematyce.

->link<-

->link<-

->link<-
  1.  
    Coś mi to przypomina. Z działu motoryzacja przeskoczyło do elektronika. Tragedia...
    • 3:

CommentAuthorWolfen
    • CommentTime17 Jun 2020

Boże... aż boli jak się patrzy na ta biedna Amigę... :/
  2.  
    Jakby komuś zależało na tych dyskietkach od Antoniego, to ja oferuję podobne za jedyne 199 PLN :)
    • 5: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime17 Jun 2020

Niech będzie moja strata - oddam 10 za 180PLN :P
    • 6:

CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime17 Jun 2020

Ale w czym problem Panowie? Jak się znajdzie osoba chętna zapłacić to sprzeda.
    To samo z Falconem - jedni powiedzą że 3k to majątek a inni kupią to bez mrugnięcia okiem.

To samo z iPhonami - kto normalny zapłaci 4k-6k za telefon? A jednak są tacy.
  3.  
    To nie tyle problem co dylemat w stylu, czy garnki za 8 koła to przekręt, czy też po prostu "znalazła się chętna babcia" :)

Myślę, że ktoś tu szuka takiej archetypowej, retro-babci :)
    • 8:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime17 Jun 2020

no niby tak,ale psują w ten sposób rynek,ci ludzie coś tam gdzieś usłyszeli że retro to dobry $$$ i sprzedają cokolwiek,tytuł oferty mówi sam za siebie :"Ciężke czarne pudło z elektroniką części " -za jedyne 149zł.
    • 9:

CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime18 Jun 2020

A może w tym "ciężkim czarnym pudełku" jest coś co komuś jest potrzebne :)

To tak jak z częściami do zabytkowych aut. Ktoś powie takie ciężkie zardzewiałe okrągłe coś. Sprzedam za 4k... i się okazuje że ta część jest poszukiwana na świecie i kosztuje 40k.
    Z retro nie jest tak jak z garnkami - ktoś kto się chce bawić w retro to za jakiegoś powodu sam tego szuka i jak znajdzie to patrzy w portfel i mówi KUPUJE!

No bo kto normalny kupuje zafoliowane pudełko z grą z 1985r za 400zł i stawia je do gabloty. A inny "foliarz" przychodzi i ślini się na widok takiego pudełka jak 15 latek patrząc na Pamelę z czasów słonecznego patrolu. No kto?
    • 10:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime18 Jun 2020

@maly_swd
    wiesz... mnie wkurza mocno to że ludzie za nieadekwatne ceny,bez cienia wstydu sprzedają coś co nie nadaje się nawet na śmietnik gdyż zutylizować trzeba,przeciętny "Kowalski"który chce pograć w retro tego nie kupi z uwagi na stan(popękane obudowy,brak klawiszy)nie mówiąc już o prawdopodobnie uszkodzonych wnętrznościach.Oczywiście komputer w takim stanie znalazł by chętnego z uwagi na Pokey,GTIA,Antic,bądź inny układ który byłby potrzebny,ale przecież nie za taką cenę.
    Ludzie którzy takie sprzęty wystawiają za kwoty sprzętów sprawnych i ładnych,pojęcia nie mają o naszej branży,w dodatku szkodzą nam podbijając sztucznie ceny-bo skoro popękany złom kosztuje tyle,to przecież dobry działający komputer "musi" kosztować krocie.
    Najgorsze jest to iż na tym wszystkim tracimy my :(,żeby trochę osłodzić to chociaż możemy się pośmiać z baranów i cieszyć się że nasze Atarynki i inne Spectrumy czy
    Commodorki jeszcze zipią :D.
    • 11: CommentAuthorJacques
    • CommentTime18 Jun 2020

coś co nie nadaje się nawet na śmietnik gdyż zutylizować trzeba

Cały smaczek w tym, że te śmieci poniszczone w śmieciarce i z kontenera sprzedaje na Allegro firma, w teorii zajmująca się recyklingiem:

->link<-

A tu zamiast recyklingu siup i "towar" na Allegro...
    • 12: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime18 Jun 2020 zmieniony

kocham pana panie sułku
    • 13: CommentAuthorJacques
    • CommentTime18 Jun 2020 zmieniony

No nie wiem czy nasze polskie piekiełko polityczne musiało być tu koniecznie wtrącone...

EDIT:
    Widzę, że wyedytowałeś - dobra robota ;-)
    • 14: CommentAuthorsis101
    • CommentTime18 Jun 2020

Dokładnie!
    • 15: CommentAuthornosty
    • CommentTime18 Jun 2020

"no niby tak,ale psują w ten sposób rynek"
    "w dodatku szkodzą nam podbijając sztucznie ceny"
    "Najgorsze jest to iż na tym wszystkim tracimy my :("

Zazwyczaj psuciem rynku nazywa się działanie powodujące obniżkę cen :P

Ja patrzę na to dokładnie z przeciwnej strony. Skoro my od lat interesujemy się retrogamingiem, a teraz zrobiła się na niego moda i ceny idą w górę, to działa to na korzyść osób, które odpowiednio wcześnie i tanio zaopatrzyły się w sprzęty/gry. Czyli na naszą korzyść.

OK, może patrzę na to egoistycznie, ale nie słyszałem nigdy by kolekcjonerzy win albo dzieł sztuki narzekali na zwyżki cen w ich branżach...
    • 16: CommentAuthorpirx
    • CommentTime19 Jun 2020

ależ owszem narzekają, gdy rozdali wszystko co mieli, gdy wydawało się bezwartościowe.
    (to moja historia ;))))))))))))))
    • 17: CommentAuthorJacques
    • CommentTime19 Jun 2020 zmieniony

nosty:

Ja patrzę na to dokładnie z przeciwnej strony. Skoro my od lat interesujemy się retrogamingiem, a teraz zrobiła się na niego moda i ceny idą w górę, to działa to na korzyść osób, które odpowiednio wcześnie i tanio zaopatrzyły się w sprzęty/gry. Czyli na naszą korzyść.

No jeśli ktoś ma wszystko co chciał to może, ale co to za korzyść, mało kto sprzedaje eksponaty, chyba, że handlarz ;-)
    A osoby z brakami w kolekcji, nawet jeśli zaczęły 20 lat temu, mają powody do narzekań i zgrzytania zębów, bo pociąg z niektórymi rzeczami bezpowrotnie odjechał ;-)
    • 18: CommentAuthorbarf31
    • CommentTime19 Jun 2020

Popieram. Ja kiedyś na olx wstawiłem A500 na wymianę za A1200 z dopłatą oczywiście. Dzwoniło do mnie paru gości chcieli kupić sam karton i styropiany, jeden oferował 1000zł. Chore to jakieś jest. Sam bym kupił Falcona i np A800 XL ale cena odstrasza.
    • 19:

CommentAuthorDracon
    • CommentTime19 Jun 2020

Po prostu jest za drogo!!
    Za kilkanaście/kilkadziesiąt lat ceny pewnie
    spadną bo ubędzie z tego świata trochę kolekcjonerów....
    • 20: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime19 Jun 2020

Za kilkadziesiąt lat atari będzie można kupić za kilkaset litrów wody, ale pewnie nie dlatego że atari będzie tanie, tylko woda taka droga.
    • 21:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime19 Jun 2020 zmieniony

@ nosty
    gorzej jak coś ci się popsuje i będziesz szukał części zamiennych,no chyba że masz nadmiar...
    Ale powiedzmy że swoich skarbów nie chcesz się pozbyć a na przykład zainteresowany tematem za twoją sprawą kuzyn chce nabyć jakiś;) retro komputer,a na Allegro przejechane walcem sprzęty nie sprawdzone po 400-500zł tu zaczyna się problem ... lata lecą i może być tylko gorzej.
    • 22:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime2 dni temu

• 23:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 dni temu zmieniony

Ten sprzedający jest od 17 lat na allegro i dokonał 3(!) skomentowanych transakcji. A sprzedaje 24 przedmioty aktualnie.
    • 24:

CommentAuthorWolfen

@jhusak Nie chce bronić nikogo ale jakiś czas temu (jeszcze przed wprowadzeniem "Allegro lokalnie") był reset statystyk. I tak np. ja mając 500 czy tam prawie 600 pozytywów które zbierałem przez kilkanaście lat (co jakiś czas pozbywalem się niepotrzebnych rzeczy a kupowałem różne inne) mam ich teraz ledwie kilka. Allegro stwierdzilo na moje komentarze że to nowe, pozytywne zmiany......

*edit* Pamiętacie? Były wtedy słoneczka i gwiazdki które się zbierało przy ID użytkownika ;) było wiadomo kto jest fajny od razu ;) No i można było wystawić opinie kupującemu co też się nie raz przydawało.

P.S. Jeśli chodzi o gościa z postu Iraty to cena faktycznie kosmos :)
    • 25:

CommentAuthorjhusak

Faktycznie, dzięki za uświadomienie.
    • 26: CommentAuthorMq
    • CommentTime2 dni temu

A nie jest tak, że oceny liczą się tylko z roku czasu, a starsze się już kasują? To są zmiany allegrowe mające na celu napędzanie większej ilości obrotów, gonienia za statystykami przez sprzedawców. Z drugiej strony kupujący mają więcej kupować stądprogramy smart itp. promocje. Jednocześnie prowizje allegro podniesione do 10%, a ostatnio na "cwaniaków" uchylających się od niej nowy pomysł naliczania prowizji od kosztów przesyłek. Trzepie niezłą kasiorę allegro ogólnie na tym całym biznesie, a ludzie grzecznie płacą. Ceny wszelkich rzeczy poszybowały w górę w ciągu ostatniego roku-dwóch na tyle, że np. części elektroniczne, które się na allegro kiedyś super opłacało kupować, obecnie coraz częściej lepiej jest kupić w normalnej hurtowni, a jak chcemy taniej, to tylko bezpośrednio od Chińczyka.
    • 27:

CommentAuthorCreonix
    • CommentTime2 dni temu

zmiana była niejeden raz, najpierw te gwiazdki i obrazki, potem oceny pozytywne neutrale i negatywne a potem polecam nie polecam i cała statystyka do kasacji. Sam miałem parę ocen, jako użytkownik prywatny i wszystko poszło do kasacji. Przez durne innowacje.
    • 28: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime1 dzień temu

Bardzo dużo kupuje poza allegro jeśli widzę że sprzedający jest konkretny po ocenach i komentarzach, nawet dziś tak zrobiłem, i niemal zawsze dostaje rabat od sprzedawcy choć i zdążają się tacy z syndromem szwedzkim.