atarionline.pl QMEG a ULTIMATE 1MB 3.1 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime13 Jul 2020
     
    Właśnie zaktualizowałem sobie Ultimate do najnowszej wersji firmware razem z Spartą 4.49.
    Czy w tej konfiguracji jest sens instalować QMEG 4.04 jako jeden z OS?
    • 2:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime13 Jul 2020
     
    Dla mnie jest, ale nie mam Ultimate, tylko osobno 1MB, osobno SIDE z SDX, osobno QMEGa.
    Używam QMEGa w tandemie ze Spartą od lat i sobie chwalę, choćby ze względu na bootowanie z dowolnego napędu SIO D1-D8.
    • 3:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime13 Jul 2020
     
    Masz rację. Czasem trzeba zbutować z różnych dysków i szkoda grzebać w SIO2SD bez przerwy.
    Właśnie sobie wypaliłem QMEGA 4.04 z powrotem i całkiem zaczął działać ze Spartą i z cartem Action, więc jest super.
    W poprzedniej wersji firmaware'u U1MB z QMEG nie mogłem sparty odpalić, musiałem przechodzić na Atari OS.
    • 4:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime13 Jul 2020
     
    No i super :-)
    • 5:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime24 Nov 2022
     
    Może głupie pytanie, ale...
    na tym U1MB mam soft SIDE Loader,
    czy to coś mi daje bez SIDE2/3?
    Mogę coś z tym zrobić czy tylko kiedy kupię SIDE?
    • 6:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime24 Nov 2022
     
    Jest ci to totalnie zbędne - chyba, że masz AVG to loader do Side2 powinien też działać.
    • 7:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime24 Nov 2022
     
    OK, dzięki.
    To teraz mam pomysł, żeby zamiast którego roma wgrać do U1MB obraz carta z MAc/65 with DDT.
    Rabialne?

    I druga rzecz, w QMEG, jak mam włączoną Spartę (z U1MB) za nic nie mogę zbootować z dysku (np. grę). Nie da się wyłączyć karta w QMEG, a ustawianie boot dysku i reset wrzuca mnie do Sparty.
    • 8:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime25 Nov 2022
     
    1) jeżeli to obraz cartridge'a, to raczej potrzebowałbyś SIDE3 by go uruchomić bez fizycznego posiadania, U1MB nie daje takiej możliwości.

    2) Niestety nie da się doraźnie wyłączyć SDX spod QMEGa. Pozostaje zabootować się do SDX, tam wpisać COLD /N (zimy restart z wyłączeniem SDX), przytrzymać SELECT, żeby ponownie wejść do QMEGa (już powinno widnieć RAM zamiast CAR). Teraz można już sobie zabootować co tam chcesz bez SDX.
    • 9:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime25 Nov 2022
     
    Ad.1) Tak, dodatkowo to teraz odkryłem, że obraz ma 16KB.
    Może gdzieś mi się uda zamówić produkcję takiego cartridge'a, bo wersje dyskietkowe nie są takie fajne

    Ad.2) Dzięki za to info, tego sposobu nie znałem!
    • 10:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime25 Nov 2022
     
    Może można po prostu na SIC! Wgrać? Miejsce się zmarnuje ale działać powinno. A przynajmniej jest duża szansa.
    • 11:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime25 Nov 2022
     
    Nie znałem tego projektu, ciekawe.
    Ktoś jeszcze SIC! produkuje?
    Mam jeszcze jakiegoś carta od Zenona (bardzo dawno temu kupiłem), ale nie mogę w tej chwili znaleźć, nie wiem ile ma KB i jak tam wgrać od razu cały obraz.
    • 12:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime25 Nov 2022 zmieniony
     
    Po mojej prośbię Drac030 napisał pchełkę pod SDX wykonującą de facto COLD /N: DISSDX

    ->link<-

    Przytrzymanie SELECT w trakcie uruchamiania tego programiku powoduje to co COLD /N, czasem się przydaje możliwość załadowania z jakiegoś BAT-a, etc.
    • 13:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime25 Nov 2022
     
    @Jacques
    Ciekawe, ale to chyba wymaga tyle samo roboty, co COLD /N.

    Jeśli chodzi o cartridge z MAC/65 DDT, to chyba pójdę w SIDE3 i powinno być z głowy.