atarionline.pl AVG Cart - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Aug 2020
     


    Mozesz podlinkowac plik pastfindera ktor sie nie laduje?
    • 2: CommentAuthorpoison
    • CommentTime3 Aug 2020
     
    AVG is best cart ever :) I have one, and everything works ! AVF player, PDM stereo covox player, atr launcher, xex . . . great, I love it :)
  1.  
    You should load the tape/CAS version of Silent Service or Tomahawk with standard 600 Baud - waiting time approx. 30 minutes... in the meanwhile you can do a complete walktrough of SMB on another grey console.

    I do have one problem with my AVG carts and my (Lotharek) stereo-enhancements though: PDM files do not play or sound like 8Bit, they sound like 4Bit with FJC PDMplayer (extremely noisy!). And with the new PDM player by Xuel I even have proof of that, since playback as 4Bit PCM and playback as 8Bit PDM sounds absolutely the same. Maybe I have to exchange my two stereo-enhancements with new ones or maybe it is a general Pokey problem, since my three mono-Pokey Ataris are also playing the PDM files with just 4Bit resolution and therefore extremely noisy. Or maybe something in the conversion process with Win XP and Fuji Convert went wrong?

    My two AVG carts are both enhanced with a SIO-cable, so I can boot all my ATR images with it. CAR and XEX files also work fine with the AVG cart. and AVF videos and PDM musicfiles are a nice extra. I do not use CAS or ATX images, since I prefer faster loading ATR images, even when they are hacked or cracked versions (or converted tape2disk versions with a special C-Simulator bootloader).

    The SIDE-emulation is a nice feature, but I have not used it much (in the past only to load PDM files with FJC PDMplayer, but since there is Xuel's new PDM player, I do not need that anymore). Have not tried to use SIDE emulation and setup some APT/harddisk partitions and guess I won't do that (looks too complicated to me).
    • 4: CommentAuthorpoison
    • CommentTime4 Aug 2020
     
    I bought great and epic AVG cart :) So, I start to create new videos for it. First I created avf from my favorite game intros and cut scenes from Amiga, 3DO, PSX, Saturn and PC. It is very interesting to compare intros, for example Flashback on PC, 3DO and Amiga :)

    It is not direct conversion, but I corrected sound, aspect ratio, cut cutscenes from game longplays or, for example, add original game music to the almost silent Creature Shock intro, looks much better . .. and many other improvements :)

    There is The List and The Link :) Unpacket size is cca 4GB and packet 1GB.

    ->link<-

    Now Iam working on Movie trailers and best of the 80s music clips. When there is interest I will add it here too.
    • 5:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime5 Aug 2020 zmieniony
     
    deleted
  2.  
    Download problems solved...
    - click on "Show All Files", then
    - click on "Game Intros.7z"
    and then the download works.

    (When I clicked on the .7z directly, the download did not work and gave an error message.)
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime5 Aug 2020 zmieniony
     
    Download succeed (yesterday) but no idea how to play these files on Windows. Does it require this hardware (AVG) only?
    • 8: CommentAuthorpoison
    • CommentTime5 Aug 2020
     
    it is not playable on windows, it is video format for atari only. You must have SIDE II and rename avf to img and put it on CF with some USB image tool or use AVG cart with avfplayer.xex player in root of SD cart
    • 9:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime6 Aug 2020
     
    I have just downloaded the archive, unpacked it and I'm watching. Looks nice.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jan 2022 zmieniony
     
    Sun opowiada o możliwościach AVG Cart na KWAS-ie 25, puszcza filmy z małego Atari:

    • 11: CommentAuthoras...
    • CommentTime20 Jan 2022 zmieniony
     
    Avg, zamiata, będę go katował na arabic atari, wraz z klawiaturą od informatyk-a gorzej się nie da :P
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jan 2022
     

    Pustak:

    @sun jak wczytujesz z AVG Cart Turbo UM?
    Wydaje mi się że robię podobnie jednak coś nie działa.

    Plik cas z grą w turbo UM zaznaczam TAB, odpalam SUPER CARDRIGE UM co prawda z xex-a, potem Loader UM probuje zmienić drugim przyciskiem na AVG na plik cas, naciskam START, ale nie ma pasków na ekranie.

    Może to kwestia odpalania SUPER CARDRIEG z pliku xex. Chociaż nie sądzę bo z magnetofonem UM nie robi to żadnej róznicy.
    Można prosić o taki plik CAR?
    • 13: CommentAuthorpustak
    • CommentTime22 Jan 2022 zmieniony
     
    Faktycznie KAZ w nie wten wątek wpisałem pytanie.
    Ale w tamtym właśnie jest film jak sun wczytuje UM Turbo z AVG Carta.

    Ale już opanowałem sytuacje, nie miałem najnowszego (0025) firmware do AVG.


    Czy w ten sam sposób można wczytywać inne Turba? Blizzard? Turbo Rom? Turbo 2000? Próbował ktoś? Działa to?
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jan 2022
     
    I jak rozwiązałeś sprawę?
    • 15: CommentAuthorpustak
    • CommentTime22 Jan 2022
     
    Kaz robiłem tak jak opisałem powyżej, schemat działania był dobry.
    Jednak miałem firmware 0020 i to był chyba problem.
    Update AVG do 0025 i teraz działa.
    • 16:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Jan 2022
     
    @pustak: ja próbowałem Turbo 2600 i UM, bryka.
    W załączeniu car z UM.
    • 17: CommentAuthorpustak
    • CommentTime22 Jan 2022
     
    @sun jednak mam delikatny problem, próby wczytywania plików z Turgena konczą się zawsze "tęczą" i trzeba wcisnąć start. Kiedyś rozmawiałem z galtronem to mówił że tak objawia się błąd sumy kontrolnej czy coś takiego.
    Jak przygotowujesz CAS-y do AVG Carta?

    Dzięki za plik CAR.
    • 18:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Jan 2022
     
    hm, testowałem cas'y które pociągnąłem z archiwów z pigwy, seban robił zrzuty z kaset uicr0bee.
    Sam zrobiłem turgenem 1 w turbo 2600 i zaskoczył, próbowałem inne i coś nie śmiga, ale zrobiony cas turgenem dla UM działa zawsze - tak wygląda z obserwacji.

    ->link<-
    • 19: CommentAuthorpustak
    • CommentTime22 Jan 2022
     
    @sun gry działają tylko wczytywanie kończy się tęcza i trzeba nacisnąć start.
    Spróbowałem jeden plik z Blizzard-em i mimo że widzi jaka gra będzie ładowana (trzeba potwierdzić Y), wczytywanie kończy się błędem.
    • 20: CommentAuthorpigula
    • CommentTime23 Jan 2022
     
    Pustak - ->link<-

    Tutaj masz 3 moje kasety w Turbo przerobione do plików CAS (AST/ATT, zobacz jak te CAS'y zachowują Ci się na AVG.
    • 21:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime23 Jan 2022
     
    Zerkam :)
    • 22:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 Jan 2022 zmieniony
     
    Mam dziwną rzecz. Po ponownym odpaleniu AVGCarta po paru tygodniach filmiki się tną (mam ich kilka, a tnie się każdy), jakby gubiły pionowe synchro, ale cyfrowo. Zamiast dźwięku szumy i brzęki.

    I uwaga. Po zduplikowaniu filmiku zduplikowany gra ok. Czy to możliwe, zeby karta coś ze sobą zrobiła? Poprzemieszczała sama sektory? Sandisk 32 GB. (wiem, że pliki nie mogą na ten czas być sfragmentowane)
    • 23:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime23 Jan 2022 zmieniony
     
    Hmm, nie powinno się samo nic fragmentować, mam sandiska 32gb i katuję go, nawet nie sprawdzam, czy pliki są ciągłe. Ciekawa sprawa.
    Przy okazji firmware 0025 ->link<-

    Ja mam teraz taki efekt, że po włączeniu atari, nie startuje menu cart. Pomaga lewy guzior i Reset. Co prawda siedzi w rozszerzonym atari, więc kabel ECI nie podłaczony a chyba mam włączony extmem i autostart menu po resecie. Muszę obadać.
    • 24:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime23 Jan 2022
     
    Owszem, to możliwe i sam tego doświadczyłem. Samo sie nie fragmentuje - to efekt sposobu działania FAT-a.
    • 25:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Jan 2022 zmieniony
     
    Ale te filmiki działały, potem włączyłem i już nie działały. W międzyczasie kart leżał a karta nie była wyjmowania. To się SAMO zrobiło. I jeszcze przy różnych odpaleniach efekty były inne.
    • 26:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime24 Jan 2022
     
    A to nie wiem. Może jakieś kwestie timingów na granicy wyrabialności? Albo, co bardziej prawdopodobne, akurat wtedy kontroler pamięci na karcie postanowił coś pozmieniać na poziomie sublogicznym ;-) i tym spowodował popsucie timingów w dostępie?
    • 27:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime24 Jan 2022
     
    AI nas wykończy...
    • 28: CommentAuthorpustak
    • CommentTime24 Jan 2022
     
    @pigula zprawdziłem kilka cas-ów z Twoich kaset z AVG.
    Wszystkie które sprawidzłem działają bez problemów:
    Road Race
    Pitfall
    Zybex
    Ghost Chaser
    Ollie's Follies
    • 29: CommentAuthorpigula
    • CommentTime24 Jan 2022
     
    To są pliki generowane za pomocą a8utils a nie Turgena - żywe kopie ze zrzucanych własnych kaset do formatu wav. Potem potraktowane a8utils do formatu hex (aby sprawdzić sumy kontrolne poszczególnych rekordów) i przerobione do formatu CAS. W tej lokalizacji masz też moją maszynę z Linuxem pod Virtualbox. Niestety waży około 12GB. Ale ma zainstalowany zmodowany emulator a800 (bo na nim testuje cas'y z turbo) i w katalogu użytkownika uczeń (/home/uczen/a8cas-util/ jest właśnie skrypt a8utils, którym przerabiam swoje zbiory.... używa się go banalnie ./a8 conv -t ast plik.wav plik.hex a potem szybka konwersja do pliku cas ./a8 conv plik.hex plik.cas
    • 30:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 Jan 2022
     
    Na razie karta 128GB SanDiska wyrabia, 32GB nie wyrabiały dwie różne sztuki.
    • 31: CommentAuthoras...
    • CommentTime1 Feb 2022
     
    A jaka dokładnie karta ?
    • 32:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Feb 2022 zmieniony
     
    Biało-szara z czerwonym napisem SanDisk Ultra
    Micro SDXC I Class C10
    • 33: CommentAuthoras...
    • CommentTime1 Feb 2022
     
    dzięki!
    • 34: CommentAuthorpigula
    • CommentTime1 Feb 2022
     
    Ja mam 32GB Sandiska i na ten moment jeszcze żadnych problemów nie zaobserwowałemm... ale mam jeszcze mało rzeczy wrzuconych
    • 35:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Feb 2022 zmieniony
     
    Jak pisałem mam 2 różne 32 GB Sandiska i na początku było dobrze, a potem się SAMO zepsuło, ale tylko w przypadku filmów oczywiście.

    REWELACYJNIE wygląda teledysk Bilińskiego Ucieczka z Tropiku.
    • 36:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime3 Feb 2022
     
    • 37:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime3 Feb 2022
     
    no u mnie też na razie odpukać bryka na 32 Sandiska.
    Ale patrząc na powiększającą się bibliotekę AV to trzeba zmienić na większą :)
    • 38:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime3 Feb 2022
     
    Mam podobny problem - z tym, że plik (zdefragmentowany) po kilku sekundach traci synchro obrazu, pół jest ok, pół dostaje artefakty. Co prawda karta Transcend, więc spróbuję rekomnedowanego SanDiska
    • 39:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Feb 2022
     
    Problem w tym, że to jest "na granicy" i jak RAZ tę granicę przekroczy to jest już do końca źle. Trzeba poprawić player, aby się resynchronizował.
    • 40:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime3 Feb 2022
     
    A z ciekawości zapytam w czym jest problem? Nie znam szczegółów, ale czy AVG Cart nie może buforować odczytów tak, by zapewnić płynny stream danych zgodny z wymaganymi dla DMA timingami?
    • 41: CommentAuthorpigula
    • CommentTime3 Feb 2022
     
    A jak u Was zachowuje się AVG Cart z kabelkiem SIO i ECI?
    Bo mam firmware 025 i Atarkę bez ultimate ale z 1MB Ram SIMM (ext ram wyłączam fizycznie zworką), czyli robi się golas).
    Uruchamiam Atarkę i jak mam oba kabelki podłączone to próba wczytania dowolnego pliku ATR/ATR kończy się zwisem i śmieciami na ekranie. Ale jak wyłącze HSIO (CTR+H) to się ładnie uruchamia
    Tak jakby HSIO gryzło się w konfiguracji z kablem ECI.
    Przy wyłączonym HSIO, bez znaczenia czy mam włączoną czy wyłączone EXT RAM (CTR+M lub SHIFT+CTR+M) pliki ATR/ATX pięknie się łądują a narzędzia do testów extram pięknie pokazuje 64 lub 576KB... tytuły wymagające ext ramu też się pięknie uruchamiają
    • 42: CommentAuthoras...
    • CommentTime3 Feb 2022 zmieniony
     
    Fajnie to śmiga nawet pod rapidusem :) reditus szybko się wgrywa :) po sio2hi.

    Qrde, mam tyle tych "urządzeń" sio2sd, ideplus (kilka wersji) side (dwie wersje) jakieś sio2sd z wyświetlaczem , jeszcze coś tam by się znalazło :)

    Dla mnie avg cart najlepszy, jeszcze nie znalazłem nic co nie działało :)

    Jeszcze tylko jak ogarnę do końca partycję pod spartą, to będzie sztos.

    Nie próbowałem tylko jeszcze eci z nierozszerzoną atarką, czekam na "araba" to tam przetestuję.


    p.s.
    Trenował ktoś na nim spaceharrier-a czy działa ?
    • 43:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime3 Feb 2022
     
    działa Space Harrier, graliśmy nawet na SV, znaczy Grzybson próbował.
    • 44: CommentAuthorpigula
    • CommentTime3 Feb 2022 zmieniony
     
    AS space-harrier(64K)-non-black_2018_version.car - ta mi ruszyła - nie wiem czy to jest najnowsza wersja.
    • 45: CommentAuthoras...
    • CommentTime4 Feb 2022
     
    Nic dodać nić ująć ....
    • 46: CommentAuthortmp
    • CommentTime4 Feb 2022
     
    pigula: if eci cable is detected and hsio is enabled, it tries to force HSIO patched OS (via ECI) and that seems to collide with your existing memory expansion (ECI cable is supposed to work with stock machine (no MMU related changes) otherwise weird things can happen)
    • 47: CommentAuthorpigula
    • CommentTime4 Feb 2022
     
    tmp - I will check on real stock Atari :)
    • 48:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 Feb 2022
     
    Wszyscy piszą o tym AVG i się nim zachwycają a gdzie jest jakiś link do niego i więcej informacji o tym cudzie? ;o
    • 49: CommentAuthorpigula
    • CommentTime4 Feb 2022 zmieniony
     
    Manual online -> ->link<-

    To czego brakuje to graficznej prezentacji jak podłączyć kabel ECI (bo, jak się ktoś postara to do Atarki wepnie go odwrotnie....)
    • 50:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Feb 2022
     
    @Dracon, ciszej, to się rozchodzi pocztą szeptaną :D