atarionline.pl Podłączenie pada Playstation 4 do Atari 65 XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Witam,

    Mam pytanie czy ktoś już bawił się z podłaczenie pada od konsoli psx 4 do Atari 65 xe. Proszę o pomoc i ewentualnie gdzie taki adapter można kupić.
    Dzięki za pomoc!
    • 2: CommentAuthorpgru
    • CommentTime11 Aug 2020 zmieniony
     
    Jeszcze nie używane, ale w zasadzie mając adapter takiej firmy jak 8bitdo i adapter do padów obsługiwanych przez adapter 8bitdo jednego z forumowiczów powinno dać się to zrobić.
    • 3:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime11 Aug 2020
     
    Czy przypadkiem urządzenie tom/tom+ nie spełni tego zadania? Podłączałem co prawda pctowego pada i to do Amigi, ale działał.
    • 4: CommentAuthordrygol
    • CommentTime11 Aug 2020
     
    • 5:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime11 Aug 2020
     
    Ja mam konwerter 8bitdo do Segi Genesis/Megadrive z Ali . Działa bardzo dobrze, trzeba tylko zamienić żyłę od zasilania, ja tą zamianę robię na przedłużce. Działają 2 przyciski fire.
    • 6:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime11 Aug 2020 zmieniony
     
    Ja robię takie coś jak (S)NESctrl.

    To jest interfejs pozwalający podłączyć pady od NES lub SNES do komputerów Atari/Amiga/C64 i innych zgodnych. Interfejs dodatkowo obsługuje kilka trybów pracy, gdzie mamy np. skok pod osobnym przyciskiem, skoki na ukos na dodatkowych przyciskach, autofire, automatyczne machanie lewo-prawo do Decathlonów i obsługę dwóch fire co działa z niektórymi grami na Amidze i chyba też w niektórych grach na dwa przyciski na małym Atari (coś tam robią takie gierki na atariage).

    No i teraz jest taka opcja, że do tego mojego interfejsu można sobie dokupić retro receiver 8bitdo do SNES-a i wówczas można na tym używać bezprzewodowych padów wszystkich 8bitdo, padów od PS3, PS4, Nintendo Wii U Pro controller i chyba jakichś tam jeszcze, ale to już trzeba doczytać o tym 8bitdo retro receiverze.

    Mój interfejs kosztuje 89zł plus przesyłka, reszta gratów we własnym zakresie. Z tym że teraz jestem na urlopie, gdzieś za tydzień mogę przygotować kilka interfejsów jeśli ktoś by był chętny, bo części wszystkie potrzebne mam, tylko jakoś dawno się tym nie zajmowałem w natłoku innych spraw.

    Interfejs wygląda tak jak poniżej na zdjęciu, pokazane też podpięte do Atari.

    Aha, dodam, że to jest słynny interfejs, którego używają od dawna larek i Borsuk we wszystkich swoich filmach, tylko oni mają taką indywidualną wersję, którą sobie larek poobudowywał po swojemu, żeby mieć dwie sztuki razem z receiverami wszystko w jednej obudowie. Na kanale youtube larka można znaleźć testy (S)NESctrl z tym że tam jest stara wersja, która funkcjonalnie się niczym nie różni od tej obecnej 2.0, jedynie inny był kształt i dodatkowe kabelki, a teraz jest wszystko w zwartej konstrukcji jak widać bez żadnych kabelków i od razu z dwoma gniazdami dla standardu NES i SNES.
  2.  
    Szczerze polecam ten interfejs od Mq.
    Działa tak dobrze jak Windows ze wszystkimi aktualizacjami :)
    • 8:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime11 Aug 2020
     
    Tylko bardziej niezawodnie:-) I o wiele szybciej:-) lagfree:-)
    • 9: CommentAuthortakron27
    • CommentTime12 Aug 2020
     
    drygol,
    można już to Twoje ustrojstwo nabyć?
    • 10: CommentAuthordrygol
    • CommentTime12 Aug 2020
     
    @takron27
    To bardziej Willego ustrojstwo :D
    Mam kilka sztuk juz w domu do testów.
    Myślę ze w ciagu max 2 miechów będzie to juz dostępne no ale zobaczymy jeszcze jak lockdowny bo to nas głównie spowolniło wcześniej.
    • 11:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime12 Aug 2020
     
    @Mq ja bym chętnie zanabył ten Twój nowy interfejs.

    BTW jakiś czas temu podłączałem Twój pierwszy do 800XL i zauważyłem dziwne objawy:

    1. Oba porty działają - z normalnym joyem lub Twoim facem - jak podepnę pad do snesa po kablu
    2. Z tym samym podpiętym adapterem snesctrl nie działa adapter 8bitdo+pad od PS4, ale tylko kierunek góra i tylko w pierwszym porcie.
    • 12: CommentAuthorpgru
    • CommentTime12 Aug 2020 zmieniony
     
    Co do urządzenia od Mq - mi działa także z padami od Pegasusa (dziękuję).

    Co do mouSTer-a czy to może umożliwiać podłączenie myszki usb jako myszki do Elwro 800 JR? Myszka o ile pamiętam do Elwro 800 JR, to typowa pod Kempston, zwłaszcza, że widzę w opisie projektu Spectrum?
    • 13: CommentAuthordrygol
    • CommentTime12 Aug 2020
     
    @pgru, narazie jestesmy w fazie testów a Elwro nie testowaliśmy jeszcze. Zobaczymy jak to się wszystko rozwinie.
  3.  
    Witam,
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    ps.Mq chetnie ten interfejsik kupię od Ciebie dasz jakiś namiar jak to zrobimy?
    • 15:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime12 Aug 2020
     
    Igor, string - napiszcie do mnie maila w sprawie interfejsu, żebym nie zapomniał. Jak wrócę z urlopu, to zaraz się tym zajmę, więc w przyszłym tygodniu będą gotowe i sfinalizujemy sprawę. Zrobię od razu kilka sztuk, więc jak by ktoś jeszcze chciał, to też niech wysyła maila. Mail jest w moim profilu.

    String, opisany problem wskazuje, że kłopot jest chyba na złączu joya. Albo nie kontaktuje styk w porcie, albo może w czasie ruchu w górę robi się jakieś zwarcie. Nie wiem, dziwne to zachowanie...
    • 16: CommentAuthorhsimpson
    • CommentTime12 Aug 2020
     
    Mq chętnie kupię dwa fejsy. Daj znać jak wrócisz z urlopu.
    • 17:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime12 Aug 2020 zmieniony
     
    @Mq też tak myślałem i wymieniłem cały port - problem pozostał. Ale dziś zbadałem sprawę dokładniej i okazuje się że jest problem na linii tego kierunku.

    Zrobiłem eksperyment i podpiąłem kierunek z pierwszego portu do drugiego, w pierwszym odłączając cewkę (i na odwrót) i ewidentnie to wina Atari, ale nie portu.

    Teraz dalej, cewka i rezystor, które są na tej ścieżce sygnałowej są sprawne, przejście jest i teraz uwaga, podgrzałem lutownicą 2 nogę PIA gdzie wchodzi kierunek góra z pierwszego portu i zaczęło kontaktować ale tak bardzo szybko, naprzemiennie (testuję programem Larka do joy'a). Po chwili chwyciło i działało przez chwilę normalnie. Po wyłączeniu komputera i ponownym włączeniu znowu nie kontaktuje. Na 99% więc jest to problem PIA.

    Tylko nie rozumiem dlaczego inne joy'e oraz te snes'owe po kablu działają bez zarzutu. Czyżby "siła" sygnału w przypadku adaptera 8-bit do była zbyt mała? Tam też jest zapotrzebowanie na prąd.
    • 18:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime12 Aug 2020
     
    A może ta noga pia jest pęknięta i nie kontaktuje? Daj tam może topnika i nowej cyny od góry i od dołu. Możesz też ścieżki dokładnie obejrzeć, może jest jakieś pęknięcie.
    • 19: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime12 Aug 2020
     
    Ja z całego serca mogę polecić "międzymordzie" od Mq, mam starą wersję na kabelku oraz nową jak na zdjęciach. Korzystam z padów z PS3 oraz Xbox'a one i oba sprawują się super :).
    • 20:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime12 Aug 2020
     
    @Mq tak właśnie zrobiłem, nagrzewając nogę "odświeżyłem" połączenie nową cyną. Ogólnie na razie działa. W ostateczności zawsze można wylutować i dać nowy PIA w podstawce.
    • 21:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime20 Aug 2020
     
    Interfejsy (S)NESctrl wysłane do zainteresowanych.

    Mam jeszcze dwie sztuki interfejsu gotowe i dostępne "od ręki" jak by ktoś chciał. Jak by było potrzeba więcej, to mogę dorobić w ciągu kilku dni, bo wszystkie części potrzebne też jeszcze mam.

    Cena 89zł +przesyłka paczkomatem 12zł. Jak ktoś chętny, to zapraszam na PW. Mail do mnie jest w profilu.
    • 22:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime20 Aug 2020
     
    Swój dziś odebrałem. Spory postęp w konstrukcji urządzenia. Dużo sztywniejsze bez plątających się kabli i niepewnych połączeń. Urządzenie na miarę xxi wieku.
    • 23: CommentAuthorhsimpson
    • CommentTime21 Aug 2020
     
    Też dzisiaj dostałem pakę z fejsami :). Wykonanie prima sort. Wielkie dzięki Mq :).
    • 24:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime21 Aug 2020
     
    Spoko, przyjemnego grania:-) Pod spodem interfejsu jest co prawda skrócona instrukcja jak przełączać tryby, ale załączam tu jeszcze instrukcję pełniejszą i szczegółową opisującą wszystkie możliwości poszczególnych trybów pracy.
    • 25: CommentAuthordrygol
    • CommentTime9 Feb 2021
     
    Dostaliśmy info od Krolla, który to testował, że pad od PS4 bez problemu działa pod mouSTerem. Co prawda Willy ma w planie dopisanie więcej funkcjonalności ale podstawowa funkcjonalność już śmiga. MouSTer w trybie dla małego Atari będzie miał pare bonusów ;) ale o tym później :)