atarionline.pl H2 - grywalne demo gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Aug 2020
     
    powinienes sie juz nauczyc :-) zamiast tego za kazdym razem placzesz tak samo. nuda ;)
    • 2:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime20 Aug 2020
     
    Powinniście schować swoje amory, bo patrząc z boku można pomyśleć, że to na poważnie
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Aug 2020
     
    @XXL - tak na poważnie, to szerze powiedziawszy mam to w **** :-) Wyszedłem z założenia, że ztroluje ten wątek tak, jak Ty trolujesz userów U1MB.
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Aug 2020
     
    ale ja nigdy nie mialem watpliwosci ze wchodzisz tylko po to zeby trolowac. mowisz to wprost i ja to szanuje.
    • 5: CommentAuthoras...
    • CommentTime21 Aug 2020
     
    @XXL,
    -Bardzo chętnie zakupię, oraz będę bardzo rad jak będzie wersja na dyskietce 5 i 1/4 cala abym mógł sobie to puścić z q-meg-a na U (albo T) :) mając Atari 130xe z podłączoną stacją dyskietek.

    Chętnie odbiorę osobiście na SV.
    Przelew mogę zrobić od razu.
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Aug 2020
     
    ale przeciez jak bedzie na SV to mozesz sam sobie ja nagrac na flopka.
    • 7:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime21 Aug 2020
     
    Gra zapowiada się świetnie, ja wystawiłem swoją na ABBUC'a.
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime21 Aug 2020
     
    eeee, abbukowcy mogliby mieć wąty o to, że giera nie działa na u1mb i cały trolling spaliłby na panewce ;]]]]
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Aug 2020
     
    nie trolluj, w Abbuc nie ma takich wymagan.
    • 10:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime22 Aug 2020
     
    członkowie klubu, którzy głosują mogą mieć :>
    • 11: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Aug 2020 zmieniony
     
    kazdy czlonek spolecnosci ma jakies "wymagania" i myslisz ze to wplywa na to co i gdzie publikuje? :D podchwyciles trolling Pina ...
    • 12:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime22 Aug 2020
     
    kto mieciem wojuje ten od miecia ginie
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Aug 2020
     
    Pin przynajmniej uczciwie przyznaje ze chodzi mu o trolowanie watku gry :)
    • 14: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime22 Aug 2020
     
    A trollujcie się chłopaki do woli, tylko nie mieszajcie w to zwykłych konsumentów :)

    A co do gry to nadal jestem w szoku, że tyle może się dziać na ekranie i Atarka się nie poci. Czy tam są używane jakieś duchy sprzętowe?
    • 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Aug 2020
     
    duchy sprzetowe to te pionowe kolorowe paski z boku :-)
    • 16: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime23 Aug 2020
     
    To pewmie jeszcze kilka zostało. Będą w użyciu? :P
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Aug 2020 zmieniony
     
    Jak rozpoczynał się ten projekt w 2010 roku (Nosty miał grę wydać w ramach GR8 Software, mnie xxl poprosił o grafikę, ale Nosty też dołożył swoje klocki) to grafiki było sporo zrobione, a projekt był już mocno zaawansowany ZTCP. Dobrze, że zostanie to dokończone.

    Tu kilka przykładów przymiarek, które przygotowałem wtedy w G2F.
    • 18: CommentAuthornosty
    • CommentTime23 Aug 2020 zmieniony
     
    Mam gdzieś jeszcze prototypową, metalizowaną naklejkę na carta Hobgoblin II, z tego co pamiętam to z postacią z obrazka ;)
    • 19:
       
      CommentAuthorPhilsan
    • CommentTime23 Aug 2020
     
    Very nice graphics Kaz!

    GR8 Software was a great software house, I have all its games!
    • 20: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Sep 2020
     
    poszukuje "level designera". do tworzenia leveli przeznaczony jest edytor na pc.

    xxl@atari.pl

    ps. w pierwszym poscie jest link do sciagniecia wersji demo.

    dla niektorych to wazne wiec przed wslaniem maila musisz wiedziec ze nie bedzie wdanej darmowej wersji gry. wersja koncowa bedzie wydana kolekcjonersko.
    • 21: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Sep 2020
     

    XXL:

    dla niektorych to wazne wiec przed wslaniem maila musisz wiedziec ze nie bedzie wdanej darmowej wersji gry. wersja koncowa bedzie wydana kolekcjonersko.


    Świetny pomysł! :)
    • 22:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Sep 2020
     
    @ Kaz
    FAajne graficzki,ta w B&W szczególnie klimatyczna.

    Gdyby tak komputer kompotowy był z wmontowanym Ultimate .
    • 23:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime22 Sep 2020
     
    A ja się cieszę, że komuś się chce, że robi to dobrze (piwo na SV, o ile będzie "AND") i tyle :) Jestem pod wrażeniem i chcę więcej :)
    • 24:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Sep 2020
     
    a ja chcę by działało z Ultimate,bo przecież to nie problem ,ale jak autorowi nie zależy by gra działała na jak największej liczbie komputerów Atari to trudno,kolekcjonował nieużytków nie będę mimo że kolega robi dobre gry.
    • 25:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime22 Sep 2020
     
    Jeśli wszyscy co tak krytykują pracę XXLa włożyli tą pracę w napisanie chociaż kilku linijek kodu to mielibyśmy kolejne fajne gry :)

    W czym problem abyście sami napisali grę która będzie działała na Ultimate, będzie kolorowa i grywalna?
    • 26: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Sep 2020 zmieniony
     
    ojej, bo się rozpłacze zara ;)

    Ogólnie to nie ma problemu. Jest tyle dobrych gier, że jedna mniej, czy nawet dwie to nie problem.
    • 27:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Sep 2020
     
    A co z drugiej strony, czy naprawdę sprawa poprawienia błędu U1MB jest taka beznadziejna??? Przecież nawet na te wadliwe procki INTELA były jakieś "patche" bezpieczeństwa. :P
    • 28: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime23 Sep 2020
     
    Zacietrzewienie XXLa w swojej upartości i GŁUPOCIE jest wręcz zjawiskiem, ale to już raczej kwestia indywidualnych cech i braku pokory
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Sep 2020
     
    @ pin co racja to racja.
    • 30:
       
      CommentAuthorsmector
    • CommentTime23 Sep 2020
     
    A może już czas zakończyć te przepychanki bo to do niczego nie prowadzi. Fakty są takie, że xxl zrobił grę jaka zrobił, działa na czym działa, kto chce to kupi i będzie grał, kto nie chce to nie. Może warto pozostawić każdemu możliwość decydowania o tym co i jak chce robić czy nam się to podoba czy nie zamiast przekonywać do swojej racji. Proponuje skończyć już tą niekończącą się "gówno-burze" i skupić się na tym co nas łączy a nie dzieli...
    • 31: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Sep 2020
     
    @Dracon - wyobrażasz sobie akcję serwisową wymagającą podłączenia do programatora około 1500 sztuk urządzenia, którego nie ma chyba tylko na Antarktydzie? :) niewykonalne.
    • 32: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Sep 2020
     
    eeee, gora 10 moze by sie na to pisala :-)
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Sep 2020
     
    @ smector
    tyle że nikt nie chce źle dla XXLa,przecież gdyby działała z U1MB to zapewne kupiło by ją więcej osób-no ja na pewno.
    Rozumiem że na stocku z 64KB ramu gra śmiga ?
    • 34: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Sep 2020
     
    a tak to nie kupi i co swiat sie zawali ? ;-) nie. gra dziala na wszystkich innch rozszerzeniach pamieci a i bez rozszerzen tez.

    powstana jeszcze gry, ktore beda dzialac na u1mb, powstana tez inne rozszerzenia na ktorch beda dzialac wszystkie gry :-)
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Sep 2020
     
    e no to spoko,jak na stock 64 KB idzie to odłóż mi sztukę... chyba że ktoś mi zakaże ...

    ...co kilka Atarynek pod dachem to nie jedna,kijowo że przełączać Ataryny będę musiał by odpalać gry XXL/a,ale jakoś to przeżyje.
    • 36: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Sep 2020
     
    do wydania jeszcze hoho... przyjdzie na to czas.

    narazie level designer
    • 37: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Sep 2020
     

    irata4:

    tyle że nikt nie chce źle dla XXLa,


    .. np. ja chcę dobrze i jako, że stwierdził że 100% ludzi musi mieć kontakt z covid19, to życzę mu bezobjawowego koronawirusa ;)
    • 38: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime24 Sep 2020 zmieniony
     
    Proponuję rozwiązanie kompromisowe: pirackie wersje gier XXLa powinny działać wyłącznie na pirackich firmware do Ultimate 1 MB ;)
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime24 Sep 2020
     
    @ pin no tak... mnie chodziło o sprzedaż gry,przecież solówy już jakieś tam z ludźmi których poobrażał ma ustawione . ;)
    • 40: CommentAuthorxxl
    • CommentTime5 Oct 2020
     
    • 41: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Oct 2020
     
    te obrazki to z zakupionych obrazów czy zwykłe piractwo? :)
    • 42:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime5 Oct 2020 zmieniony
     
    Zupełnie nie w klimacie 8-bit taka okładka, tylko o wiele, o wiele bardziej współczesnym.
    • 43:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Oct 2020
     
    okładka strasznie festyniarska,to nawet nie kicz jak za starych czasów ,trochę nie pasuje do tej gry,bardziej do jakiejś nisko budżetówki z PS store.
    • 44:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime5 Oct 2020
     
    No właśnie też tak pomyślałem jak IRATA4. Jak dla mnie okładka kojarzy się z segmentem loł-budżet z jakichś późniejszych platform i tą opinię rozwinął bym tutaj na wszystkie te okładki, które xxl wrzucił ostatnio do wszystkich kolejnych swoich gier. Ktoś mu hurtowo zrobił szereg obrazków, a wszystkie one mają taki wspólny mianownik, że wygląda to jak rysowane na kolanie, składane z jakichś gotowych elementów z różnych parafii rzeczy, a w dodatku klimat żadnej z tych okładek nie pasuje do żadnych gier na Atari. Przepraszam za ostrą krytykę, ale skoro wrzuca xxl te wszystkie obrazki i nic nie pisze na ten temat, to chyba właśnie po to, żeby usłyszeć szczere zdanie innych, więc proszę bardzo, oto moje:-)
    Byłbym bardziej powściągliwy, jak by napisał w tonie, że "popatrzcie jakie super okładki mam, napracowałem się i jestem dumny" - w takim wypadku po prostu przemilczał bym sprawę:-)
    • 45: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime6 Oct 2020
     
    Fajna okładka.