atarionline.pl Pliki .STX na dyskietki PC - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime21 Sep 2020
     
    Witam, mam pytanie:
    Jak pliki z rozszerzeniem .STX można nagrać na dyskietkę w komputerze PC ? Chodzi oczywiście o gry i programy do Atari STF/STFM/STE.
    • 2: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime22 Sep 2020
     
    Raczej ciężko będzie, bo to format zawierający zapisane zabezpieczenia dyskietek, czego zwykła stacja nie jest w stanie nagrać.
    • 3:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime22 Sep 2020
     
    No ale te z rozszerzeniem .ST już chyba zabezpieczeń nie miały, to jak je zgrać na dyskietki w PC ?
    • 4: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime23 Sep 2020
     
    Jak masz starego PC to możesz użyć:
    ->link<-

    A jak masz nowszego to na stacji USB pod Linux'em za pomocą polecenia dd wrzucałem kiedyś pliki ST na dyskietki, ale tylko te które mają nie więcej niż 720KB czy coś, bo stacja USB nie potrafiła formatować 800KB, już nie pamiętam dokładnie.
    • 5:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime24 Sep 2020
     
    Dzięki za info jutro testy ;)
    • 6: CommentAuthorlopezpb
    • CommentTime24 Sep 2020
     
    Zawsze, możesz podłączyć goteka, wtyczkę DIN14 można wydrukować ;)

    ->link<-
    • 7: CommentAuthormakary
    • CommentTime26 Sep 2020 zmieniony
     
    Mocowałem się z podobnym tematem - kupiłem leciwego flopa Della (MPF82E) za jakieś 30zł. Ogarnia dyskietki ST pod win 7 i 8. Nie zawsze się to udaje za pomocą 'współczesnych' stacji na USB. Nie wiem jak z STX i większymi pojemnościami.

    Tip odnośnie tego modelu dostałem od ludzi, którzy tak sobie radzą z przenoszeniem danych między PC a starymi syntezatorami i modułami MIDI wyposażonymi w stacje.