atarionline.pl Najdziwniejsze, najbardziej porąbane gry i filmy jakie znacie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Oct 2020 zmieniony
     
    Jako przykład podaje
    Gra :
    Jet Set Willy - kłapiący klapą sedes,goniąca cię nawleczona igła albo żyletka,piła ręczna wychodząca z podłogi jakby chciała wyciąć w niej dziurę,zmiana w nietoperza itp .
    Film:
    Mały Otik - Czeska wersja PINOKIA he,he,he,przez ten film zrozumiałem czemu mówi się czasem"jak w czeskim filmie"choć akurat ten film nie ma drugiego dna i w zasadzie jest niby prosty w odbiorze.Komedia?,dramat? a może surrealistyczna bajka...sam nie wiem, jednocześnie nic nie jest tu jasne ni jednoznaczne,czy to intencje postaci,czy zachowanie małej dziewczynki czy tytułowego Otika .Czegoś tak absurdalnego a jednocześnie w jakiś sposób magnetycznego dawno nie widziałem,na uwagę zasługuje rola małej dziewczynki i matki Otika(dobra gra aktorska.
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime2 Oct 2020
     
    freddy got fingered
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Oct 2020
     
    Freddy Got Fingered to u mnie też w Top3 porytych filmów :)
    • 4: CommentAuthormcs
    • CommentTime2 Oct 2020
     
    Svidd neger
    • 5:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime2 Oct 2020
     
    Martwica mózgu jest na pewno na podium takich filmów.
    Ale są też np. tacy twórcy jak Cyriak, albo Felix (od Double King)

    Freddy jest faktycznie porąbany, ale nie wiem, czy w dobrym znaczeniu. Tak samo mozna wspomnieć o Ludzkiej stonodze czy Serbskim filmie.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Oct 2020 zmieniony
     
    @ mav
    "Ludzka Stonoga" to bardziej szokujący,choć osobiście bardziej przypadła mi do gustu Grotesqe- gość miał hobby,łapał ludzi,trochę okaleczał,następnie leczył(był bodaj chirurgiem),później jeszcze gorzej okaleczał ... krótko mówiąc człowiek z pasją ;),ale nie o takie filmy mi do końca chodzi...
    "Cyriak" -dobre animacja,pin kiedyś mi pokazywał he,he dobre i ryje banie :D.

    Głowa do Wycierania -kolejny film,tym razem Davida Lyncha,ale będę musiał zobaczyć jeszcze raz,średnio mi się podobał,nie znalazłem sensu.

    Z gier na A8 to oczywiście jeszcze Henry's House -pomysł z szczoteczką czyszczącą szczękę do dziś robi wrażenie,ostatnio sobie grałem i kompletnie zapomniałem o tej akcji :)
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Oct 2020 zmieniony
     
    Ludzką 100nogę faktycznie bym tu umieścił, zdzierżyłem tylko pierwszą część. Martwica mózgu specyficzna ale lepsza od tego poprzedniego, aż dziw bierze że reżyserował ją Peter Jackson od Władcy Pierścieni. ;)
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Oct 2020
     
    @ Dracon
    widziałeś "Mały Otik","Głowa do Wycierania"?
    • 9: CommentAuthormuffy
    • CommentTime2 Oct 2020
     

    Dracon:

    aż dziw bierze że reżyserował ją Peter Jackson od Władcy Pierścienia

    Dziwne jest to, że po Martwicy dostał propozycję na LoTR :D
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Oct 2020
     
    @Irata4:
    Nie znam ich, ale ten drugi da się skądś załatwić, zaś pierwszego za bardzo nie - nawet na YT są tylko "wycinki".


    W tej kolekcji nie powinno zabraknąć też tego:
    ->link<-
    ;)
    • 11: CommentAuthorPecet
    • CommentTime2 Oct 2020
     
    Serbski film - nie wiem, czy jest coś bardziej porytego.
    • 12: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime2 Oct 2020
     
    może was to zdziwi, ale mnie najbardziej zaszokował film Pasja Mela Gibsona :) po wyjściu z kina nie mogłem dojść do siebie
    • 13:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 Oct 2020
     
    "Goście z galaktyki Arkana".
    • 14:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Oct 2020
     
    @Dracon
    ->link<-
    drugi niestety płatny
    ->link<-
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Oct 2020
     
    @ gorgh
    świetny film,na planie była ciekawa akcja z piorunem.
    tyle że to nie ta kategoria.
    • 16:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime3 Oct 2020
     
    Mnie do dziś "rozwala" Gorące Wargi IV.
    • 17: CommentAuthorxxl
    • CommentTime3 Nov 2020
     
    Jestem po "Big Meat Eater"


    cos pieknego :D
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Nov 2020 zmieniony
     
    A z gier na Atari ST/STE jest taka pozycja "Archipelagos" (słyszę tam nawet nutki z "Amaurote", co nie dziwi, bo autorem muzyki jest Dawid Whittaker). Gra jest odjechana, klimat postapo, ale taki inny:



    PS. Ciekawostka o tej grze - jest w niej ponoć 10 000 poziomów gry, z tym że pierwsze 100 jest projektowanych ręcznie, reszta generowana.
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Nov 2020
     
    Na pewno odjechany jest pomysł w "Cycle Knight". Motocyklem po średniowiecznym zamku, jakieś demony i stwory, trzeba przeprowadzać dziwne konwersacje z postaciami...

    • 20: CommentAuthorDope
    • CommentTime4 Nov 2020
     
    Najbardziej poryty film? Seria "August Underground". Na tym kończy się internet.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Nov 2020 zmieniony
     
    Grooby pokazuje jedną z bardziej dziwnych gier: Honky. Nie chodzi o rozgrywkę, bo ta jest klasyczna - ciągle w prawo, omijaj przeszkody. Bardzo w tym podobna do Kissin' Kousins. Ale te przeszkody, grafika, ich zestawienie... :D

    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Nov 2021
     
    Filmik z kolejną dziwną grę podrzucił AdamW, przedstawia ja Erifellin, to "Alien Garden":