atarionline.pl Najlepsze polskie programy użytkowe dla Atari - jakie byście wymienili - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Hej,
    Jak pewnie część osób wie, trochę próbuje rozkręcić mały kanał na którym jedną z ważniejszych serii jest seria filmów o Atari ->link<-

    Pomyślałem, że teraz czas na zaprezentowanie programów użytkowych, ale spełniających dwa warunki:
    - polski autor/wydawca
    - najlepsze i warte uwagi.

    Czyli nie chce stworzyć kompletnej listy użytków, a te najfajniejsze. Na razie na liście mam chaos music computer, panther, quick assembler (z dodatkami, które były razem sprzedawane). Dodalibyście coś jeszcze?
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Oct 2020
     
    Watson II
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Oct 2020
     
    kopiery Unerring Masters ,w zasadzie cały Cartridge tejże firmy :D.
    • 4: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime17 Oct 2020 zmieniony
     
    Action! hehe, ale ten rodzinny Polski
    • 5: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime17 Oct 2020
     
    SpartaDOS X
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Oct 2020
     
    @bob_er: chciałem to napisać ale się bałem, że @Pan_patolka zrobi tu jesień średniowiecza :)
    • 7: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Oct 2020 zmieniony
     
    Sterowniki ekranowe S_VBXE i RC_GR8 pozwalające na wykorzystanie 80-kolumnowych trybów tekstowych.

    Edit: Sparta Commander.
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Oct 2020
     
    playery dla Sparta DOS X to większości formatów źródłowych (muzyka / grafika), pakery / depakery (zrc, lzh, zip), disk cleanup, uflash (FJC), fdisk(FJC)... ogólnie kilkadziesiąt przydatnych programików w znacznej mierze zawartych w toolkit do sparty ;)
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Oct 2020
     
    RUNEXT ;) potężne narzędzie.
    • 10: CommentAuthoritguyinaction
    • CommentTime19 Oct 2020 zmieniony
     
    Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Część z nich wykorzystam.

    Zastanawiam się, jak to zrobić, by film nie był zbyt techniczny i by był zjadliwy dla przeciętnego człeka. :P Być może z tego powodu części propozycji nie wykorzystam. Zobaczę i pomyślę... :)

    I jeszcze jedno niektóre z propozycji nie spełniają kryterium "polskości".
  2.  
    @astrofor, co masz na myśli mówiąc polski Action? była jakaś polska wersja tego języka programowania? jakieś namiary?
    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Oct 2020
     
    nie wiem czy pod uzytki podchodza programy edukacyjne? (tego bylo troche)

    nie bylo polskiego action! ale bylo polskie logo :D nawet oficjalnie wydane :DDD
    • 13: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime19 Oct 2020
     
    Polskie Logo miało nawet fajną muzykę podczas ładowania :)