atarionline.pl Perkusja by JBW - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormono
    • CommentTime28 Oct 2020
     
    Dziecięciem będąc w którymś czasopiśmie (nie były to Tajemnice Atari), a doszły mnie słuchy że w Bajtku, widziałem kilkulinijkowy programik autorstwa Janusza Bogdana Wiśniewskiego w BASIC-u, który potrafił grać krótki motyw perkusyjny. Motyw był zdaje się łatwo definiowany w liniach DATA.
    Gdyby ktoś przypadkiem trafił na to przeglądając archiwalne numery w swojej kolekcji prosiłbym o informację gdzie to było. Z góry dziękuję.

    P.S. Jeśli trafię na to wcześniej, oczywiście podzielę się, bo programik ze względu na stosunek prostoty do uzyskanego efektu zasługiwał na uwagę.
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime29 Oct 2020 zmieniony
     
    OK. Programik jest w Bajtku 10/87: ->link<- na stronie 7 i nazywa się "Generator rytmów".
    A w załączniku sam program.
    Ale chyba jednak pomyliłem go z czymś innym :) Tamten miał dwa kanały i kilka brzmień.

    Edit: Ale przy okazji znalazłem też program "Wglądownica" również autorstwa JBW - Bajtek 8/87 ->link<- str. 9.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2020
     
    Zadał pytanie, sam sobie na nie odpowiedział - użytkownik idealny! :D
    • 4: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime29 Oct 2020
     
    dobrze, że nie doszło do flejmu :)
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime29 Oct 2020
     
    Panowie. Przecież jeszcze nawet nie zdążyłem sobie pogratulować i zaoferować browara na najbliższym party.
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Oct 2020
     
    .. a ten program z Bajtka to działa na U1MB? ;)