atarionline.pl Piccolo - mode4 clash fixer - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortebe
    • CommentTime29 Oct 2020 zmieniony
     
    Na Atariage Rensoupp udostępnił swój program do konwersji grafik dla XE/XL

    ->link<-

    To co wyróżnia ten program to praca z plikiem PSD, którego kolejne warstwy edytujemy w programie graficznym (PhotoShop i inne)

    Plik XEX generowany jest na podstawie pliku PSD

    Paczka jest spora, zawiera filmy instruktażowe, pokazujące jak używać program, dodatkowo slideshow z obrazkami które zostały wygenerowane tym narzędziem

    W nomenklaturze G2F byłby to tryb PGR+ (znakowy z pełnym programem rastra). Aktualnie G2F obsługuje tylko PGR (PGR--, bitmapa z pełnym programem rastra) który swojego czasu został dodany aby można było wczytywać obrazki wygenerowane przez Rasta Converter Ilmenita
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2020
     
    Tak, coś pięknego (i mocno obiecującego). O podobnej koncepcji rozmawialiśmy z Mono, żeby jakiś program do grafiki Atari, uzupełniający Twójh G2F, operował na warstawach, żeby łatwiej było grafikowi. Ale nie wyszliśmy poza kłapanie ozorem :D.



    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime29 Oct 2020
     
    Kaz, może namówisz Rensoupp-a na spotkanie na Zoom-ie
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2020
     
    Można. A chciałbyś z nim porozmawiać o tym narzędziu na zoomie? Masz już mikrofon? :D
    • 5: CommentAuthortebe
    • CommentTime29 Oct 2020
     
    za słaby z angielskiego jestem :)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Oct 2020
     
    Ale listę pytań masz? Nikt bardziej od Ciebie nie będzie wiedział, jakie pytania zadać :)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Oct 2020
     
    Dobrze jest najpierw wszyskie te materiały Rensoupp-a dobrze przetrawić, więc skleiłem je w całość:

    • 8:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime31 Oct 2020 zmieniony
     
    no rezultaty są bardzo obiecujące. filmk pokazujący samo narzędzie bez komentarza jakoś mi nie pomógł i powiem szczerze że nie rozumiem chyba istoty działania narzędzia. chętnie posłuchałbym na zoomie jeśli już takie spotkanie by się odbyło. w angielskim mogę pomóc ;) jak by co, bo jestem bardzo zainteresowany narzędziem.

    takie spostrzeżenie, patrząc na rezultaty tych konwersji z c64 to najładniej wyszły te które były dość prosto napixlowane. bez urazy. mam na myśli np bez efektw typu PAL-blending czy inny Color-mixing. jak np w moim obrazku S7. chętnie bym o tym porozmawiał. Kaz ustawiaj taką dyskusję na Zoomie :)

    Aha no i dobór obrazków bardzo zacny ;)
    Dzięki Kaz za info o ty materiale.

    ps. Jeden z pierwszych obrazków (koleżka z wielkim nosem) nie jest autorstwa Pal'a tylko Ptoing'a

    ps2. tym filmikiem podsunąłeś mi pomysł na mój kolejny filmik o grafice na C+4 :)
    • 9: CommentAuthortebe
    • CommentTime14 Jul 2022
     
    w nawiązaniu do pomysłu Tigera i spółki dotyczącego programu testującego dopasowanie obrazka do możliwości Atari, z możliwością rysowania w dowolnym programie graficznym (musi obsługiwać format PSD), to taki program nosi nazwę "Piccolo"