atarionline.pl Joystick od Atari 2600 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormisk
    • CommentTime30 Oct 2020
     
    Witam,
    Na Ali jest sprzedawanych sporo joysticków do konsoli Atari 2600, niektóre koło 20zl. Dopiero od niedawna mam znów Atari 65, wejście to samo, nie widzę jednoznacznych stwierdzeń czy bez problemu one zadziałają do 65?
    • 2: CommentAuthortakron27
    • CommentTime30 Oct 2020
     
    bez problemu ( jeśli sam joy z ali będzie sprawny ;-P )
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Oct 2020 zmieniony
     
    Gdzieś ktoś pisał, że jeśli chodzi o te dołączone to tych nowych konsolek A2600, to tylko wygląda jak joystick CX40, grać się tym nie da (mała precyzja oraz kruchy środek). Pogooglaj tu (aol) i tam (aop).

    ALE - Może warto ściągnąć taki joystick i zrobić "unbebeszenie" przed kamerą, bo jednak recenzje na ali są na prawie "5". Są też wersje "ulepszone"...

    Jak są pod A2600 to zadziałają pod A65XE i innych 9-pin oraz z USBJoy.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Oct 2020 zmieniony
     
    Chłopaki z aopl rozkręcili:

    ->link<-

    Ja kupuję.
    • 5: CommentAuthormartinez
    • CommentTime31 Oct 2020
     
    Osoby zainteresowane nowym, dobrej jakości chińskim joystickiem do Atari mogą rozważyć zamówienie RetroRadionics ArcadeR ->link<-

    Cena niestety mocno przekracza referencyjne osiem dolarów za replikę CX40 z Aliexpress. W zamian otrzymamy jednak joystick złożony z wykorzystaniem solidnych, typowych części mechanicznych "klasy Arcade", które można łatwo wymieniać aby dostosować joya do własnych upodobań, lub w razie zużycia.

    Preorder na ten joystick ciągnął się ze dwa lata. Niektórzy klienci stracili cierpliwość i wycofali wpłaty. Jakieś dwa miesiące temu wysyłki jednak ruszyły i joye trafiły do rąk zamawiających ->link<- ->link<-

    Wśród pierwszych użytkowników przeważają opinie pozytywne, obudowa jest estetyczna, przyciski i drążek działają elegancko. Minusy jak dotąd:
    - po podłączeniu do Commodore nie działa jeden fire
    - drążek chodzi luźniej niż w Competition Pro
    - autofire działa gorzej niż w Competition Pro
    - długi czas oczekiwania na przedmiot, po części ze względu na długą kolejkę chętnych
    - sprzedający przyznaje, że ma zapchaną pocztę. Nie należy więc liczyć na szybkie załatwienie reklamacji na przykład

    Osobiście jaram się i planuję zakupić ten joystick. Czekam jeszcze na ostateczną rewizję bez "chorób wieku dziecięcego", oraz na wejście w życie minimalnego poziomu obsługi klienta. Trochę też liczę na pojawienie się wersji pasującej kolorem do XE (szarej) - na zdjęciach w necie bywa taka, ale zamówić jej nie można.
    • 6: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime31 Oct 2020
     
    Ja czekalem na tego ArcaderA od 18 stycznia i nawet o nim zapomniałem. Jak przyszla packa z Chin, to myslalem ze to sa te tajemnicze nasiona ale w srodku byl joystick. Nie mialem czasu jeszcze na nim grac, ale pierwsze wrazenia sa mieszane. Przyssawki moze i dobrze trzymaja ale wygladaja na delikatne i moga dlugo nie wytrzymac. To samo z kalblem, jest niby elastyczny ale bardzo cienki. Cos jak w najtanszych myszkach przewodowych albo kablach USB z Chin. Ogolnie calosc wyglada tanio. Nie jest to Competition Pro.
    • 7: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime3 Nov 2020
     
    Zdjecie z innego tematu. Po przyjrzeniu sie dokładniej, nie wyglada zle.
    • 8: CommentAuthormisk
    • CommentTime19 Nov 2020
     
    No i zamówiłem, 37 zł z przesyłką, szedł ze 3 tygodnie z Chin.
    Wygląda nawet nie tak źle, brak przyssawek trochę może przeszkadzać.
    Niestety po podłączeniu działa tylko ruch w górę i fire...
    Nie mam serca do otwierania tego na razie, do odsyłania tym bardziej.
    • 9:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime7 Dec 2020
     
    Zamówiłem dwie podróby CX40 zanim zobaczyłem ten wątek, myślę sobie, no trudno, będzie słabo, ale dużo nie kosztowało.
    Przyszły kilka dni temu i muszę powiedzieć, że te moje są bardzo dobre, lepsze, niż nowy oryginał (też mam). Wyczuwalne klinięcie jest fajne. Pewnie taki joystick dużo by nie wytrzymał w graniu, ale dla mnie, żeby coś tam uruchomić raz od wielkiego święta to jest super.