atarionline.pl Atari pod choinkę 2020 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime31 Oct 2020 zmieniony
     
    Edit 2.01.2021 kiela godz. 18:45: Stało się. Zwycięzca poznany: ->link<-


    Potrzebuję odskoczni od rzeczywistości. W związku z tym organizuję bardzo prosty mini-konkurs :)


    Jeśli w ciągu ostatniego (bardzo ciekawego i pewnie będzie jeszcze ciekawiej) roku zakupiłeś/zrobiłeś sobie/komuś coś do Atarynki (lub w luźny sposób powiązane z atarką) to pochwal się wklejając tu zdjęcie, choćby to miała być skromna maseczka na twarz z logiem Atari ;)


    Jakie zasady?
    - bardzo proste: na zdjęciu oprócz stuffu musi znajdować się widoczny na karteczce nick z tego portalu.

    Co będzie do wygrania?
    - jeszcze nie wiem, pewnie jakaś drobnostka. Foto tej drobnostki wkleję w tym wątku po 1.01.2021

    Kiedy koniec?
    - zdjęcia proszę wklejać do piątku 1.01.2021 do godz. 21:21, losowanie będzie dzień później.

    Czy trzeba oglądać moją mordę osobiście?
    - Nie :). Na terenie PL wysyłka mini-niespodzianki paczkomatem gratis.




    P.S. link do poprzedniej edycji:
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime31 Oct 2020
     
    to ja taki padzik pod myszkę sobie sprawiłem:
    • 3:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime31 Oct 2020
     
    To teraz wypadałoby wrzucić podkładkę Pac-Mada ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime31 Oct 2020
     
    ja tam używam podkładki Pac-Mad, nie jest oprawiona w ramki :)
    • 5: CommentAuthorGRooBY
    • CommentTime2 Nov 2020
     
    Oryginalny opis do gry
    • 6:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime2 Nov 2020
     
    To u mnie tak:
    • 7: CommentAuthorpustak
    • CommentTime2 Nov 2020
     
    U mnie trochę w tym roku przybyło.
    Część na zdjęciu.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2020 zmieniony
     
    ccwrc - dobry pomysł na aktywowanie zbieraczy :)

    Ja w tym roku zakupiłem wiele rzeczy, ale jest jedna, której jeszcze nie używałem, dopiero zbieram się do tego:
    • 9: CommentAuthormono
    • CommentTime2 Nov 2020
     
    A co to jest?
    • 10:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime2 Nov 2020
     
    Ja wiem! Ja wiem! Przyczłapy do bulbulatora:-)
    • 11:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime2 Nov 2020
     
    @Kaz

    Sam jestem zbieraczem. Jeden cart:



    Kupiłem tylko i wyłącznie po to żeby wypełnić jeden z koszyków tym samym wydawcą



    No i co jest na twoim zdjęciu? Nie tylko ja jestem ciekaw.
    • 12: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime2 Nov 2020
     
    U mnie w tym roku dosyć skromne, w porównaniu do poprzednich lat. Ceny poszły w górę.
    • 13:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime3 Nov 2020
     
    @Kaz: to jest "wgrywaczka" od Zaxxona?
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Nov 2020
     
    Tak, to zamiennik magnetofonu normal/turbo.
    • 15: CommentAuthorEmi
    • CommentTime3 Nov 2020
     
    • 16: CommentAuthoras...
    • CommentTime3 Nov 2020 zmieniony
     
    ja też skromnie:


    Upolowany całkiem niedawno na atari.area ten na dole po lewej, nie miałem karteczki i tego na górze 26lat temu spersoniiowałem ...
    • 17:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime4 Nov 2020
     
    @as...

    Jestem elastyczny - możesz markerem dopisać 3 kropki bezpośrednio na obudowie. Albo nawet wydrapać, jeśli uznasz, że warto :)
    • 18: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime4 Nov 2020 zmieniony
     
    Ja tam oszczędny jestem, nic nie kupuje ;) Wole sobie zrobić . Na zdjęciu klon Tomsa 720 ;)
    • 19:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime4 Nov 2020
     
    Ja sobie kupiłem Toma+ do podpinania pada na usb do Atari :)
    • 20:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime4 Nov 2020
     
    @zaxon

    To jeszcze lepiej. A jak jeszcze coś zrobione własnymi ręcami wygląda lepiej niż fabryczne -> to naprawdę daje satysfakcję :D
    • 21: CommentAuthorxtrem007
    • CommentTime4 Nov 2020
     
    Takie tam moje własnoręcznie urzeźbione.
    • 22:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime5 Nov 2020
     
    Ten rok to głównie inwestycja (sic!) w zabawki od Zaxona.
    • 23:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime18 Nov 2020 zmieniony
     
    Też się jeszcze pochwalę - kupiłem puzzle, dziś będę je układał :)



    #puzzle #piractwo #prestiż #niezapakowaneWarteWięcejNiżNierozpakowane
    • 24: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime18 Nov 2020 zmieniony
     
    o
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Nov 2020 zmieniony
     
    to je też się pochwalę,rzeczy widoczne na foto zakupiłem w tym roku,plus jeszcze grę jedną grę od Gorgh/a i Sio2PC,tych dwóch rzeczy nie ma na tej fotce,ale mogę je jakoś na weekendzie sfotografować.





    Tak przy okazji to chciałem podziękować koledze Mav za pożyczenie zasilacza do stacji i kabelka,swoich jeszcze nie kupiłem ale jakbyś potrzebował to podrzucę pod dom,w sumie daleko nie mamy ;)Dzięki Mav :D .


    Gdyby ktoś miał zasilacz oryginalny do stacji,albo jakiś pomysł na zamiennik to chętnie odkupię,kabelek też,nie mam głowy by szukać po Allegrach itp.


    PS.Jeszcze coś takiego,obok JIL nie mogę przejść obojętnie ;)
    • 26:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime27 Nov 2020
     
    Pozwoliłem sobie uaktualnić zdjęcie.
    • 27:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime27 Nov 2020
     
    @string

    Na cartach poznaję layout Mr. nowy80retro :)
    • 28:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime27 Nov 2020
     
    Tak. Dwa kompletne carty są od niego. Labele do pozostałych też. Labele na dyskach to już moje próby, chociaż druk zamawialem.
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Nov 2020
     
    Dzisiaj postanowiłem odpakować pewną tajemniczą paczkę która już kilka ładnych miesięcy zalegała nietknięta ....



    NO TO CIACH !!!



    KURDE,CO TO ZA JAJCA !




    KOLEJNE ZAFOLIOWANE PUDEŁKO !?!



    DOBRA,MOMENT SIĘ POMĘCZĘ,MOŻE WARTO ...



    O JA,CZY TO NOWA GRA NA ATARI ?




    Kurde jak otworzyć to pudełko nie psując go ? ..... ok już wiem ...



    ŁAŁ,KTOŚ ODGADŁ MOJE MYŚLI !!!




    Fajna historyjka,ale po co ??? ;)




    KURDE W DOBIE COVID CASTORAMY W ŁODZI ZAMKNIĘTE,A LINKE HOLOWNICZĄ ZEZŁOMOWAŁEM Z AUTEM ...



    KONIEC :) !
    TYM SPOSOBEM WYKOŃCZYLIŚCIE IRATE 4 . ;)





    PS. @Kaz czy to przegięcie ? .... no myślę że jak choć jedna osoba się uśmiechnęła to myślę że nie .

    PS2. wszyscy do kompletu dostali linkę,czy tylko ja ?

    PS3. nie mogę się doczekać jak Gorgh zrobi na Atari Contrę i do gry dorzuci Bazooke MNIAM :D

    Gdyby ktoś z powodu tego posta dostał sraczki to prostuję że to ...niestety tylko żart,będę dalej nawiedzał AOL .





    Grę umieściłem w honorowym miejscu,świetne wydanie i fajny nietypowy gadżet,super że jest mini książeczka z wprowadzeniem bo teraz to nawet na Playstation 4 takowych ze świecą szukać.
    Za moment uruchomię grę :D .
    Generalnie chyba najlepiej zainwestowana kasa,niby tylko Atari a miałem dziś sporo śmiechu -a jeszcze nawet nie zagrałem,tak trzymać !!!
    Jedyne zastrzeżenia mam do liny-Kamil chłopie skądś ty żeś ją wykopał-strasznie się z niej pyli,musiałem chaupe odkurzać i oczy czyścić ;) ha,ha,ha,jakby ktoś użył jej do wspinaczki bez googli ochronnych to współczuje :p
    • 30: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime29 Nov 2020
     
    haha :)
    • 31:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Nov 2020 zmieniony
     
    Niekonwencjonalne wykorzystanie atrybutów :)

    A konopne i inne naturalne sznury pylą... Do plastiku się przyzwyczaiłeś :)
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Nov 2020
     
    Irata - tak, każdy nabywca gry dostał linę i ma szansę wykorzystać ją na swój sposób :D. To fragment oryginalnej liny Indiany Jonesa oczywiście :)
    • 33:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Dec 2020
     
    @ Kaz kurde,to jednak autor nie lubi Atarowców ;)
    • 34: CommentAuthoras...
    • CommentTime3 Dec 2020
     
    @Irrat,
    kabelek na allegro jest od samego Wielkiego Elektronic-a.
    ->link<-

    Polecam :)
    • 35:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Dec 2020
     
    @ as...
    szkoda że nie czarny ...wiem wybredny jestem ;),dziękuje,pewno skorzystam.
    • 36: CommentAuthoras...
    • CommentTime4 Dec 2020
     
    @Irrat,
    Napisz do wielkiego Elektronika, mi akurat kolor totalne nie przeszkadza, zakupiłem do kupionej replici toms-a 720, a tam kabel to był z pralki zakończony din5 i przejściówka wystrugana pilnikiem na sio ...
    • 37:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Dec 2020
     
    ... tyle że ja trzymam Atari w salonie,mam czarne meble a kabli od Ataryny nie sposób schować,wolał bym czarny,generalnie jednak chyba kabel zrbie sobie sam,schemat jest na necie,potrzebuję wtyczek i odpowiednich "pinów"by wsunąć we wtyczke sio,a wtyczki to na jakimś party ktoś prawie że rozdawał,nawet nie wiem czy jednej gdzieś nie mam ... a jak nie to zrobie fatality magnetofonom w końcu Sylwester niebawem ;) .
    • 38: CommentAuthoras...
    • CommentTime5 Dec 2020
     
    Polecam obejrzeć jak Master chowa kabel....:
    • 39: CommentAuthorGRooBY
    • CommentTime6 Dec 2020
     
    Poszukiwacze zaginionej arki :)
    • 40:
       
      CommentAuthormentos
    • CommentTime17 Dec 2020
     
    Dawno cic do Ataryny sobie nie kupiłem, ale może się liczy, trort w tym roku dla mnie od córy, sama robiła ;-)
    • 41:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime17 Dec 2020
     
    @mentos

    Poproszę na foto karteczkę z nickiem. Oczywiście rozumiem okoliczności i na kolejnym foto talerzyk może być już z samymi okruszkami :D
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Dec 2020
     
    WOW,SUPER PREZENT :D
    • 43:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime21 Dec 2020
     
    Ale czad!
    • 44:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime23 Dec 2020
     
    Wczoraj przyleciała.
    • 45: CommentAuthorhsimpson
    • CommentTime23 Dec 2020
     
    Super :) Z czerwonymi guzikami wygląda extra :).
    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Dec 2020
     
    ... wygląda trochę jak transformator separacyjny,laboratoryjny ;)
    • 47: CommentAuthorhsimpson
    • CommentTime25 Dec 2020
     
    Każdy widzi, to co chce ;).
    • 48: CommentAuthorKroll
    • CommentTime29 Dec 2020 zmieniony
     
    Witam, czas i na moje drobne rzeczy, które udało mi sie zdobyć w 2020 r. do moich ukochanych sprzętów:

    Na początek, powrót do korzeni - magnetofon XC12 oraz moja ulubiona stacje dyskietek CA-2001, w tle jedna z gier do Atari XL/XE oraz największy mój tegoroczny sukces złożenie i wydanie wspólnie z kolegami Atari Fan (English edition) :) (Zdjecie_1) (przepraszam za jakos robione na szybko tel, :))

    Na drugim zdjęciu 2, udało misie w tym roku złożyc (faktycznie składak jak widać) MEGA STE zkarta graficzną jak widac działająca, oraz jedna z nojnowszycg gier na Atari STE/Falcona Athanor 2 (Zdjęcie nr 2 i 4).

    Nie mogło także zabraknąc czegos do Jaguara skromnie ale rewelacyjnie prezentująca sie pokrywa (Zdjecie nr 3)

    No i z ostatniej chwili, bo na szczęście po przebojach dotarły wersje pudełkowe innych gier na ST/Falcona, Laserball i tegoroczna gra Randomazer (zdjecie nr 5).

    Nie mogłem zapomniac o najnowszych grach do Atari XL/XE, ale fizycznie to one dotra zapewne juz po nowym roku czyli będę je mogł pokazawac, zapewne w przyszłorocznej edycji.

    Pewnie jeszcze jakies drobnostki by sie znalażły ale to mi utkwiło w pamięci i sie nie zapomina jak np własnie CA-2001 :)

    Na koniec wszystkiego Najlepszego w nadchodzacym 2021 r. oby był normalniejszy :)

    Z atarowskimi pozdrowieniami
    Kroll
    • 49: CommentAuthorBarnaba
    • CommentTime30 Dec 2020
     
    Witam wszystkich bardzo serdecznie.
    To mój pierwszy wpis na forum, a trafiłem tu dzięki autorowi tego wątku, ale o tym za chwilę.

    Moja przygoda z Atari zaczęła się około 88 roku, gdy miałem 5 lat i rodzice kupili od znajomych
    800XL w komplecie z kilkoma kasetami. Super Cobra, Jet Set Willy, River Raid, Boulder Dash,
    Alley Cat i kilkadziesiąt innych tytułów i seeeetki niezapomnianych wspomnień. Po 3 latach
    pieniądze z komuni poszły na Amigę 500, a Atari rodzice sprzedali. Czasami po latach wracałem
    do emulatorów, ale to nie było już to samo.

    We wrześniu tego roku kupiłem na allegro po tych wielu wielu latach moje ukochane Atari 800XL
    z magnetofonem i 3 cartridgami. Wspomnienia odżyły, ale nie tylko.... szcześliwym trafem
    z kolejnego ogłoszenia natrafiłem na ccwrc i zaczęły się kolejne dostawy przepięknych
    cartów, wymiana maili... Na youtubie zacząłem wciągać wywiady Kaza, słuchać składanek sidów
    i oglądać kolejne filmiki Larka i Borsuka. Czytając Oni Migają Tymi Kolorami....
    TDC'a poczułem się jakbym się cofnął w czasie i znów jako mały smyk spacerował po wrocławskiej
    giełdzie. Dokupiłem również kabelki od Lotharka, nowego joya, a na gwiazdkę kolejne carty
    z Retronicsa i tak spędzam święta w towarzystwie Laury:-)

    Zauważyłem, że od dwóch miesięcy nie włączam innych konsol i komputerów:-)
    Zakochałem się w PacMadzie, który trafił do tej kolekcji tak troszkę przez przypadek
    razem przy zakupie Atari. Dopiero później się dowiedziałem jaki mi się trafił rarytas:-)
    Tak naprawdę nie chciałem kupować SIO2SD czy podobnych urządzeń, żeby poczuć oryginalny
    klimat sprzed lat, jednocześnie wgrywanie Jet Set Willy z kasety... czasowo by mnie
    odrzuciło. Kolekcjonowanie cartów wciągnęło mnie bardziej niż ... cokolwiek wcześniej:-).
    Ogromne podziękowania dla m.in. Bocianu i Larka za takie super nowe gry.
    Największe gretingsy dla ccwrc za wszystkie porady, zaproszenie do konkursu i te przepiękne
    cartridge, dzięki którym mogę dalej grać w ulubione tytuły sprzed ponad 30 lat, poznawać wiele
    nowych i to wszystko w trybie błyskawicznym, jak mi się przed laty nie śniło:-)
    • 50:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Dec 2020 zmieniony
     
    @Barnaba - tak to opisałeś, aż mi się łezka w oku zakręciła ...

    -------------------
    Moje zakupy :)