atarionline.pl Rescue on Fractalus, Eidolon czy Koronis Rift - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime4 Feb 2010
     
    Pogdybajmy :)
    Gdyby stworzyć silnik działający podobnie do tych gier, do jakiej innej gry można by go użyć, żeby nie powtarzać tego, co już zostało zrobione?
    • 2: CommentAuthortbxx
    • CommentTime4 Feb 2010
     
    Fajnego FPP, Comanche, Remake Battlezone, Pac-Man'a w 3D...
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Feb 2010
     
    Prosze jaki telepata, tez ostatnie rozwazalem rozne warianty gier 3D. Tylko sprecyzuj pytanie: chodzi Ci o TEN silnik od RoF, Eidolon, Koronis Rift (fraktalowy) czy o podobny - w sensie raycastingu? :)

    I drugi pytanie: piszac "niepowtarzalnosc" miales na mysli odmienny scenariusz gry, tak?
    • 4: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime4 Feb 2010 zmieniony
     
    Silnik z RoF ma mało wspólnego z fraktalami - jest po prostu bardzo ładną iluzją :) To rysowanie ścian prawie jak w Wolfensteine, przy czym dla każdej widocznej ściany jest tworzona mapa wysokości, przypisana do ściany. Ściany są na krawędziach pól (jak w innych z tamtego okresu np. Alternate Reality czy Capture the flag, czyli mają grubość 0).

    Jak chodzi o nową grę - może ktoś wpadnie na jakiś ciekawy pomysł - handlówka, symulator lotu? Nie chciałbym kolejnej walki ze smokami w podziemiach czy ratowania rozbitków ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Feb 2010 zmieniony
     
    O! Zawsze marzylem o polskim symulatorze lotu, nawet swego czasu (w 2004 roku) podpytywalem paru koderow, czy nie zgodziliby sie zrobic takiej gry. Jezeli zdecydujesz sie na samoloty to obiecuje pomoc w zakresie grafiki "samolotowej", mozna by zrobic latanie albo historyczna maszyna z czasow gry mielismy jedne z najlepszych na swiecie samolotow (przed II wojna swiatowa) albo w miare wspolczesnym samolotem projektowanym, ktory nigdy nie powstal (chocby Skorpion) i umiescic akcje w jakims wyimaginowanym wspolczesnym konflikcie, np. Polska-Rosja.

    Taki hipotetyczny samolot wspolczesny mialby tez ta zalete, ze mozna dowolnie ustalic jego parametry, bo... przeciez prawdziwy nie powstal.

    Zaleta scenariusza historycznego bylyby akcje, ktorych nie ma chyba w zadnych wspolczesnych symulatorach - np. bombardowanie wojsk podchodzacych pod Lwow... Chociaz starcia z Luftwaffe w Polsce tez nie byly chyba tak obecne w programach jak starcia z Luftwaffe w UK.
    • 6: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime5 Feb 2010
     
    Przy symulatorze lotu pozostają albo śmigłowce, albo samolot z nietypowymi ograniczeniami ;) Nie da się dowolnie obracać ekranu przy takim generowaniu grafiki. Można uczynić horyzont skośnym o maksymalnie kilkanaście stopni.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Feb 2010
     
    Samolot z nietypowymi ograniczeniami? Prosze bardzo, prawdziwy prototyp latajacego motocykla:



    Tutaj symulacja lotu:

    • 8: CommentAuthorBelial
    • CommentTime6 Feb 2010
     
    1. Fajnie byłoby móc pograć na Atari w Stellar 7

    ->link<-

    2. Nie pogardziłbym nawet prostym updatem Eidolona (nowi przeciwnicy, inne efekty działania broni, może korytarze pod kątem 45 stopni).

    Już teraz jak widzę na forach growych, że ludzie piszą o Wolf3D albo Catacomb3D jako o pierwszych prawdziwych FPSach to przypominam o Eidolonie i często reakcją jest pozytywne zdziwienie tym co potrafiły 8-bitowce 5 lat wcześniej.

    3. Może RPG z grafiką w stylu Betrayal at Krondor.

    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    Tutaj projekt odtworzenia Rescue on Fractalus na pececie i macu:

    ->link<-



    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Nov 2018
     
    ...szkoda że dzisiaj nikt nie potrafi zrobić gry z wykorzystaniem fraktali ani nawet nie próbuje z wykorzystaniem gr9 do jakiegoś pseudo 3D opartego o cieniowaniu ,coś jak "ZA ŻELAZNĄ BRAMĄ"albo "CORPORATION" ...

    LucasGames chyba współpracował z diabłem ,trza Odyń1ca zapytać ;-)
    • 11: CommentAuthorWrathchild
    • CommentTime8 Nov 2018
     
    Never say never, though I preferred gr.10 :-)

    My devil is an ARM STM32 micro ;-)

    ->link<-
    • 12: CommentAuthorpiter
    • CommentTime8 Nov 2018
     
    a oto Rescue of Fractalus na Jaguara:

    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Nov 2018 zmieniony
     
    Nie wiem czemu ale strasznie podobają mi się gry kosmiczne pseudo 3D na Atari.No Klimat przez duże K. Eidolon też spoko i ładny ale mnie tam czegoś brakuje.
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Nov 2018
     
    Jakoś w obu w/w wersjach (JAGUAR i WIN) nie widać tzw. obcych pilotów, a to przecież jeden z wyróżników gry. :P Niejednego oni poważnie przestraszyli...
    Szkoda.
    • 15: CommentAuthorpiter
    • CommentTime8 Nov 2018
     
    Dracon: biegnących do Twojego statku ? na Jaguarze są, może zapodałem jakąś wcześniejszą wersję. W ostatecznej są. Załączam okładkę do pudełka. Fajnie zaprojektowane.
    • 16:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Nov 2018
     
    Było już o tym, przez tego obcego to jak byłem sam w domu bałem się włączać te grę.
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 May 2020
     
    Jeszcze tak a propos "Rescue on Fractalus", dzisiaj wrzuciłem na YT filmik z zeszłego roku z Pixel Heaven 2019. Na zaproszenie Pinokia i moje Dave Fox zagrał na Pinowym turbo-Atari, grając właśnie w "RoF"!

  1.  
    Hmmm,
    maybe one could use the engine of RoF, KR, TE to create some (simplified!) Jaguar games on the A8, like Hoverstrike, Battlemorph or even Blue Lightning on an 8MBit (1MB) cart. ?!? But of course we would not only need hills through the entire game, but also some flat landscape and some vegetation (and maybe some buildings)... just a crazy thought.

    Of course there is still a high request for 3D dungeon games on the A8 like Wolf3D, Doom, AvP (I do not like them, but others do). Me, I would prefer a good racing game on the A8, like Checkered Flag on the Lynx (or WTR on the Jaguar) or a good Jump and Run, like Rayman - but these do not require the RoF engine... ;-)
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Oct 2020
     
    Znalazłem filmik z RoF z konferencji prasowej z 1984 roku, na której pokazywano tę grę. Niezłe to było:

    • 20:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Oct 2020
     
    Fajne jest to mało dziś znane logo Atari i Lucasfilmu - czyli gwiazda z głową w prześcieradle ;))))
    • 21:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Oct 2020
     
    Świetny materiał, no i napisy na końcu w stylu Lucasowym;))