atarionline.pl CAS to ATR - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime26 Nov 2020
     
    Witam, czy ma ktoś w swoich zbiorach konwerter plików z CAS na ATR lub XEX ? Albo kopier z dyskietki na Turbo UM ? Gdzieś mi zaginęła moja kopia i poszukuję.
    • 2: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime26 Nov 2020
     
    Kopier tutaj:

    ->link<-

    Konwersja CAS lub ATR do XEX nie jest taka prosta. Zawsze bardziej chodzi o wyodrębnianie pojedynczych plików lub plików boot z taśmy lub obrazu dyskietki.
    • 3:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime26 Nov 2020
     
    Jak ściągnąć ten plik ? Klikając na ten link ->link<- otwiera się zawartość pliku w przeglądarce. Próbowałem na kilku przeglądarkach i jest to samo. Nie ma opcji zapisz.
    • 4:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime26 Nov 2020
     
    Prawoklik myszą na link i "Zapisz element docelowy jako..."
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime26 Nov 2020
     
    Prawy przycisk myszy na linku, opcja "Zapisz element docelowy jako...".
    • 6:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime26 Nov 2020
     
    Dobra, problem rozwiązany. Jak ktoś będzie miał podobny problem że po kliknięciu pojawi się "kod", to na kodzie klikamy prawy przycisk myszki i wybieramy zapisz jako. W nazwie pliku usuwamy końcówkę .TXT a w zapisz jako typ wybieramy wszystkie pliki. Zapisze się nam spakowany 7z. Wystarczy Winrar i rozpakowujemy. Wszystko bangla !
    • 7:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime26 Nov 2020 zmieniony
     
    Niestety u mnie nie ma tej opcji na tej akurat stronie.
    • 8: CommentAuthormono
    • CommentTime26 Nov 2020
     
    "Zapisz link jako...".
    • 9: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime26 Nov 2020
     
    Serwer hostujący plik jest nieprawidłowo skonfigurowany. Zwraca nieprawidłowy typ zawartości.
    • 10: CommentAuthoremka
    • CommentTime26 Nov 2020
     
    Chrome tak ma. spróbuj Firefoxa.
    • 11:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime28 Nov 2020
     
    Ogólnie poradziłem sobie z problemem co napisałem wcześniej, lecz taka sytuacja jest na FireFox, Google Chrome, EDGE, Internet Explorer. Nie ma tematu sprawa załatwiona. Dzięki za odpowiedzi ;o)
    • 12: CommentAuthoremka
    • CommentTime28 Nov 2020
     
    Chyba poruszyłeś dość ciekawy temat.
    Do przekształcenia programów typu *.xex na turbo jest sporo w każdym systemie. Programy działające w drugą stronę to wielka rzadkość. Jeżeli znalazłeś jakąś perełkę i skoro "ogólnie poradziłeś sobie" to może podzielił byś się wiedzą.

    Jak te magnetofony mnie kręcą.
  1.  
    I know several A8 programs that can convert single-stage tapes (or CAS) into .XEX/.COM files, e.g. try Supercopy by Peter Jakubek:

    ->link<-
    (1) load, von Boottape, 2) save, als .EXE file; max. length = 32kbytes)


    How to convert multi-stage tapes into .XEX/.COM files, I have no clue. But almost every A8 tape program is already available somewhere as XEX file (try Homesoft, Fandal, aol, vjetnam, pigwa, mr. bacardi and other webpages with A8 stuff).
  2.  
    Another method would be to convert multi-stage A8 tapes (or CAS) into bootdisks (or ATR images), using some of the available C-Simulators, e.g. Howfen tape to disk:

    ->link<-
    • 15: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime28 Nov 2020
     
    Kopiarki Turbo do XEX? Nie było powodu do ich istnienia. Programy na taśmach turbo w większości nie były oryginałami. W większości przypadków były to konwersje z ROM-ów, standardowych taśm lub dysków. Nie przewidziano potrzeby konwersji z taśmy turbo na dysk. To dlatego, że oryginał musiał już istnieć. Nie przewidywano również, że użytkownik taśm turbo posiada napęd dyskowy (jeśli ma, nie ma potrzeby korzystania z turbo).


    Oczywiście systemy turbo, które ujawniły urządzenie CIO (takie jak Blizzard, KSO i inne) nie cierpią z powodu tego problemu, ponieważ można użyć dowolnej ogólnej kopiarki.


    AST i UM nie ujawniły urządzenia CIO i używały raczej osobliwego formatu plików (chociaż UM był niezwykle wydajny w ładowaniu plików .xex), tworzenie kopiarki nie jest takie proste).
    • 16:
       
      CommentAuthorgaltron
    • CommentTime1 Dec 2020
     
    Emka, poradziłem sobie z tematem ściągnięcia pliku z programem do przeróbki z dyskietki na turbo UM. Muszę pogadać z Piotrem bo wiem że kiedyś mieliśmy program do kopiowania z Turbo UM na RAM CART i chyba z Turbo UM na dyskietkę lub na normal.