atarionline.pl Polskie programy użytkowe dla Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Hej,

    Po dłuuuuuugich bojach pozwalam sobie zaprezentować krótki film o polskich programach użytkowych dla Atari. Powstawał w niesamowitych "bojach", bo chyba wszystkie Prawa Murphy'ego postanowiły się na mnie uwziąść i co chwile coś się kopało. Tym niemniej mam nadzieję, że kogoś zainteresuje i przyjemnie będzie zerknąć na dawne programy (nawet jeśli zdecydowałem się potraktować temat trochę na zasadzie szybkiego przeglądu bez zbyt wielu szczegółów).

    ->link<-

    P.S.1 Gdyby ktoś chciał się pochwalić polskim wkładem w rozwój świata Atari przed kimś z "zagramanicy" :P to jest też wersja angielska ->link<-
    P.S.2 Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane. Przydzadzą się do kolejnych filmów, bo w przypadku tego poprawki raczej nie są możliwe, gdyż youtube nie umożliwia podesłania kolejnej wersji tego samego filmu nad czym ubolewam (nie licząc skasowania i wysłania jako nowy).
    P.S.3 Jak Wam się podoba Atari wyświetlające "holograficzny" obraz (holograficzny w cudzysłowie, bo to mniej lub bardziej udana symulacja, jestem ciekaw, jak ją ocenicie) czy Atari z dwoma monitorami? :P Magia kina. :P Czy też może trochę przesadziłem? :P
    • 2: CommentAuthormrk
    • CommentTime1 Dec 2020 zmieniony
     
    Dobra robota, naprawdę dobrze się to ogląda (i to zarówno wersję polską jak i angielską). Sub!
  2.  
    Dzięki mistrzu! Suby się przydadzą, bo strasznie mi ich brakuje. :)

    P.S. Oglądałeś też wersję angielską? Jak oceniasz angielski? Ujdzie? Bo tu mam sporo wątpliwości, czy mój poziom angielskiego wystarcza na robienie takich filmów. Już po nagraniu sam zauważyłem parę potknięć, ale pewnie ktoś z boku zauważy ich więcej.
    • 4: CommentAuthormrk
    • CommentTime1 Dec 2020 zmieniony
     
    @itguyinaction angielska wersja jak dla mnie rewelacja, Twoje obawy są całkowicie bezpodstawne. Jest zrozumiale, bardzo fajny akcent, radiowy głos, jakbym słuchał native speaker'a :) Możesz wrzucać spokojnie na reddita / jakieś zagraniczne fora.

    BTW co o atari 8-bit warto czytać po angielsku, które fora / kanały na reddicie warto obserwować, może coś na Discord?
  3.  
    To żeś mnie pochwalił naprawdę miło. :) Ja głównie używam angielskiego przy kompach, a jakoś mało się uczę, że tak powiem specjalnie, stąd moje obawy.

    Polecisz jakieś linki do zagranicznych forów lub stron o Atari? Discord, Reddit są dość ogólne, że tak powiem, choć może warto bym tak zareklamował filmiki. :)
    • 6: CommentAuthormrk
    • CommentTime1 Dec 2020 zmieniony
     
    No właśnie sam nic nie znam specjalnie, stąd moje pytanie wyżej :)
    Szybki search na reddit zwraca: /r/atari/ ->link<- (wydaje się całkiem popularny) i /r/atari8bit/ ->link<- (ten trochę mniej).

    Popularne zagraniczne fora pewnie łatwo z Google'a zlokalizować, ale liczę na pomoc innych forumowiczów stąd :)
  4.  
    To może w wolnej chwili będę musiał trochę poogooglać i zrobić jakiś mini filmik o tym. :) I wtedy oczywiście zareklamować też nasze. :) Ja kiedyś byłem na 2-3 zagranicznych, ale już nie pamiętam teraz, ale nie były zbyt aktywne.

    I też oczywiście liczę na podpowiedzi z grupy. :)
    • 8: CommentAuthormrk
    • CommentTime2 Dec 2020
     
    Jeśli chodzi o fora to na pewno: ->link<- -
  5.  
    Już szybciutko zapisałem do mojej czarnej teczki. :)