atarionline.pl River Raid - gra bez końca? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Oct 2020 zmieniony
     
    Matias podesłał nowe, poprawione wersje (w załączniku)

    Matias:

    The games are the same, the only change is a better packaging in some cases, or the correct file extension.


    Ale znalazłem bug w wersji 2600 - w pewnym momencie powinny pokazać się balony. Ale zamiast nich są widoczne fuel-e. Próba zatankowania na nich oczywiście kończy się śmiercią.

    Jakby ktoś zechciał potestować i znalazł coś, to niech da znać, dam znać autorowi.

    PS. Matias mi napisał, że ten bug to celowo - żeby gra nie była nudna, to jest to tylko bardzo podobne do fuel-a :D :D :D
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Oct 2020
     
    extra z tymi fuelami,taka trochę rosyjska ruletka ;)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Nov 2020 zmieniony
     
    Zabawy z przeróbkami River Raid ciąg dalszy! Matias przygotował wersję "zimową" gry - nie tylko szata graficzna została zmieniona, ale również inne są poziomy niż w oryginale. Do tego dodany ekran tytułowy z muzyczką D. Whittakera w aranżacji R.Defabriego. PS. w załączeniu pakiecik z grą.

    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Nov 2020
     
    Jeszcze ciekawe wyjaśnienie od autora tego hacka odnośnie zmiany układu poziomów w grze, w stosunku do oryginału. Tutaj mamy inne, przetestowane levele, i zakończenie gry!


    Matías Dimitrov Albarrán:

    My knowledge of assembly is still limited so instead of change an algorithm, I tampered the parameters that generates each level (or bridge), mostly located in the first page of memory, for every level. A medium player who can reach the Bridge 30 or over will have a good idea of what is this new version, it has several changes, mostly of them are shown in the latest levels (the game has an ending, is not infinite). Also there are changes in the frequency of enemies. The difficult part was testing, as each level is dependent of the previous one. The original programmer certainly was a genius with such development, every island and enemy was destined to be there long before it appears. However, a thing I couldn't fix is it can't save states properly, but anyway in a standard real HW you can't do that, stills the benefits are higher that details like that.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Dec 2020 zmieniony
     
    Hie hie, mój robiony na kolanie w 5 minut plakat został uznany za "oficjalny art box" do pirackiej gry:

    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime18 Dec 2020
     
    gratulacje @Kaz
    • 7:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime18 Dec 2020
     
    @Kaz

    To ja poproszę o coś nie robionego na kolanie. Dla piratów-estetów (w domyśle dla mnie).
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Mar 2021
     
    Ccwrc - nie ma sprawy, z wielką przyjemnością :D, ale weź proszę podeślij więcej godzin w dobie :D
    • 9:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime7 Mar 2021
     
    No i byłbym wdzięczny gdybyś stylem dopasował to do wydania kartridżowego ;)

    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Sep 2021 zmieniony
     
    Matias po raz kolejny zabawił się w przeróbkę gry "River Raid", tym razem edycja... marsjańska - "River Raid on Mars"! Ze względów regulaminowych odpadła z ABBUC compo, dlatego pliczek już jest dostępny.
    • 11:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime1 Sep 2021
     
    Fajnie się gra w ten marsjański river raid. Czy da się jakoś omijać intro i te wszystkie napisy początkowe? Na jeden raz to fajne, ale następnym razem bym wolał sobie od razu grę odpalić, za długo trzeba czekać, a nic się nie dzieje w tym czasie...
    • 12:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime1 Sep 2021
     
    A tutaj gameplay River Raid on Mars:
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Sep 2021 zmieniony
     
    Jak ktoś nie grał, polecam River Raid 2k11 :)
    Na demozoo wraz ze źródełkami: ->link<-
    • 14: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime2 Sep 2021
     
    Co to za pijacka wersja? :) co na to autorka? :)
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Sep 2021
     
    Ja to bym dno też na brązowo zrobił. Bo tak na szaro...
    • 16:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Sep 2021
     
    @jakubd, ano miał być spływ na tych głuchołazach, to się wstrzeliłem. A autorka, no cóż... Jakbym taką zaje#$%ą grę zrobił, to bym się cieszył, że ludzie dają jej drugie życie.
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Sep 2021
     
    ...to bazowanie na enginie,podmianka,plagiat,koń trojański ... ta gra wymaże wam pamięć o prawdziwym RIVER RAID !!! nawet z ABBUCA to wywalili ....

    ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Sep 2021
     
    Już nie raz tak bywało :)
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Sep 2021
     
    ... @jhusak ... ale na Marsie nawet wody nie ma!!! już sam tytuł wprowadza w błąd ;) ,a jakby tak nazwać ów twór "Canyon Raid".


    Ale tytuł daje w tym przypadku małe pole do popisu... jakby tak nazwać to : sraM into River czy jakoś tak ;) (no nie do końca ananim ale jakoś tak).
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Sep 2021
     
    Woda na Marsie jak najbardziej jest. A kiedyś były nawet rzeki, oceany, jeziora, jakieś 4 mld lat temu. Może to gra o tym co było kiedyś. Przestań się czepiać każdego, pokaż swoją grę.
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Sep 2021
     
    No kilkaset mam własnych gier,jaki tytuł by cię interesował ?
    Na Atari polecam Bloba - mam własną z podpisem autora-chętnie ci pożyczę. ;)


    @Kaz no nie czepiam się,może trochę - niektórych gier jest już tyle alternatywnych wersji że później problematyczne okazuje się odkopanie tej właściwej(pierwszej).
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Sep 2021
     
    Coś autentycznie twojego by mnie interesowało. Chyba, że masz na myśli, że twoje, jeśli coś od kogoś kupiłeś czy skopiowałeś.

    Tak, na pewno ktoś się zgubi, jak zagra w "River Raid on Mars". Po prostu oryginał zaginie w mroku dziejów.
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Sep 2021
     
    :( właśnie :( . ;)