atarionline.pl Donkey Kong i jego sekret a odświeżona wersja - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Dec 2020
     
    Natknąłem się na artykuł odnośnie odkrycia po 26 latach easter egga znajdującego się w wersji przeznaczonej dla Atari,Landon.M.Dyer który w pojedynkę dokonał konwersji tej gry z automatów arcade umieścił w menu gry ukryte inicjały które ujawniają się po spełnieniu określonych,nico przegiętych warunków,nie dość że trzeba w grze zdobyć określoną ilość punktów,zaliczyć zgon przez upadek to zaraz po tym w menu głównym należy zmienić poziom trudności na wartość 4.

    Udało się komuś tego dokonać ?

    zastanawiam się również czy w poprawionej wersji
    (obstawiam że jest)nie wyleciał ów easter egg ?

    Ciekawe ile jeszcze innych gier skrywa podobne sekrety,fajnie jakby współcześni twórcy(pozdro Gorgh)umieszczali w swoich produkcjach podobne smaczki.
    • 2: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime27 Jan 2021
     
    Easter eggi w grach to zawsze był ekscytujący temat
    Pierwszą grą z easter eggiem było chyba Adventure na A2600
    Mnie zawsze jeszcze ciekawiło bicie rekordów w grach z automatów i nie tylko
    Lubię o tym oglądać filmy i czytać ciekawostki

    Zresztą wszelkie filmy w tematyce retro sprzętów i gier to fajny i lubiany przezemnie temat
    • 3: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime27 Jan 2021
     
    Najwięcej easter eggów na atari ma gra joust, nawet dobrze nie liczyłem, ale jakoś parenaście na poziom.
    • 4:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime27 Jan 2021
     
    to nic w porównaniu do nu pagadzi znanego również jako "jajeczka"
    • 5:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime27 Jan 2021
     
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Jan 2021
     
    @ astrofor
    możesz podpowiedzieć jak któryś odkryć ?
    • 7:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime27 Jan 2021
     
    woosh
    • 8: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime29 Jan 2021 zmieniony
     
    @ irata4:
    Trzeba wpisać sekretne hasło: "Uwolnij Freda" wtedy powinny pojawić się też "jajeczka"
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    to widzę że jednak easter eggi w Joust to bajka.
    • 10: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime29 Jan 2021 zmieniony
     
    @IRATA4: Raczej tak, chodziło mi raczej o nawiązanie do egg-ów niż do easter eagów(i do poczucia humoru @Mono). Ciekawym tematem były by "miejskie legendy" związane z atari, czyli fikcyjne easter eggi które krążyły w środowisku graczy atari. Np. skocz 100 razy aby zamienić się w nietoperza, albo tajne przejścia które nigdy nie istniały. Myślę że takich historii mogło być więcej niż prawdziwych easter egg-ów, albo ukrytych cheatów, może by założyć wątek na ten temat ? - Ps. Prawdziwego easter egga posiada też kartridżowa gra Bociana - pac mad.
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Jan 2021
     
    @ astrofor
    a widzisz,na Atari z takimi legendami nigdy się nie spotkałem,jesteś chyba pierwszą osobą od której to słyszę...
    Pamiętam za to takie jajca związane z Playstation 1 i na przykład z Tekkenem - kolega kiedyś wymyślił że postać z gry King zdejmuję maskę jak przejdzie się w survival mode bodaj 50 walk-jeden kumpel to wymyślił,a drugi grał i próbował he,he,albo że Law tajną kombinacją zakuwa w kajdanki...
    • 12: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime30 Jan 2021
     
    Odnośnie Easter Eggów to gra Persistent ma go w rozmiarze pliku :) ale jeszcze nikomu nie udało się go odkryć :)
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Jan 2021
     
    z tym Donkey Kong z pierwszego posta to prawda.
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    Dokonałeś?
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Feb 2021
     
    nie pamiętam,wiem że w jakiejś grze odkryłem inicjały które pojawiły się na planszy tytułowej,ale wątpię by to było w D.K.