atarionline.pl [S] Raspberry Pi - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorhsimpson
    • CommentTime31 Dec 2020
     
    1. Raspberry Pi 4 model B WiFi DualBand Bluetooth 4GB RAM 1,5GHz w obudowie stylizowanej na NESa. Obudowa ma wbudowany wentylator, rpi ma przyklejone radiatory. Sprzęt praktycznie nie używany, stan idealny.

    Cena: 250 zł

    2. Raspberry Pi 3 model B+ WiFi DualBand Bluetooth 1GB RAM 1,4GHz w obudowie GamePi43. W zestawie dwa ogniwa 18650 i oryginalny zasilacz (czarny). Sprzęt praktycznie nie używany, stan idealny.

    Cena: 400 zł
    • 2:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime31 Dec 2020 zmieniony
     
    biorę 1)
    daj znać jak zapłacić
    • 3: CommentAuthorhsimpson
    • CommentTime31 Dec 2020
     
    OK. RPi4 sprzedane :).

    Cyprian wysłałem maila.
    • 4:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime31 Dec 2020
     
    Jeśli mogę na kilka godzinek zarezerwować 2) na przemyślenia i przedyskutowanie z drugą połówką... ale jako prezent dla młodego, bo gdyby to było dla mnie, to bym jej nie musiał pytać, hehe :)
    • 5: CommentAuthorhsimpson
    • CommentTime31 Dec 2020 zmieniony
     
    Mav nie ma sprawy. 12h wystarczy :)?

    PS. Załączam paczkę z większą liczbą zdjęć ;).
    • 6:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime31 Dec 2020
     
    Dobra, raz kozie śmierć :) napisz do mnie ze szczegółami co i jak :)
    • 7: CommentAuthorhsimpson
    • CommentTime31 Dec 2020 zmieniony
     
    OK. Napisz do mnie maila (z profilu) jak chcesz mieć wysłane. Preferowany paczkomat. Jeśli paczkomat, to wyślij mi swój numer tel. i numer paczkomatu. Może też być odbiór osobisty w Warszawie.

    Oba RPi sprzedane. Wątek do zamknięcia.
    • 8:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime5 Jan 2021
     
    Paczka dotarła opakowana pancernie, wszystko zdaje się działać, obraz się odpalił, teraz pozostanie zabawa z konfigurowaniem i dopasowywaniem pod siebie - ciekawe czy to się kiedykolwiek uda :D
    Niemniej transakcja z hsimpsonem - sama przyjemność. Dzięki i pozdrawiam :)
    • 9: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime5 Jan 2021
     
    Mav, jeżeli jest tam RetroPie (a na tym drugim jest), to z chęcią pomogę.
    • 10:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime5 Jan 2021 zmieniony
     
    Dzięki :)
    na razie w zasadzie ściągnąłem ten gotowy obraz z podanej wyżej stronki celem sprawdzenia, czy wszystko ogólnie działa. Tam faktycznie jest gotowe retropie jak sądzę, plus jakiś ichni launcher plus sporo obrazów gier. Łącznie z jednym z ps2, którą akurat pamiętam z wczesnego PC i o dziwo to całkiem dobrze chodzi :D
    Na pewno będę tam chciał wmontować Atari, a szczytem luksusu byłoby wykorzystać ten ichni launcher, aczkolwiek zawsze najpierw próbuję znaleźć info własnymi siłami.

    Choć być może, jak sobie zacząłem czytać, to może to jest launcher własnie samego retropie.

    Tak, kupiłem to zupełnie w ciemno, kojarząc tylko czym to jest, ale nawet nie oglądałem żadnych tutoriali ani nic ;)
    Ale widzę, że na samym retropie jest multum emulatorów. Co oznacza, że teoretycznie to nie powinno być tu żadnych problemów.
    • 11:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime6 Jan 2021 zmieniony
     
    Wydaje mi się, że to jednak nie będzie konieczne ;)

    Powiem szczerze, że to jest wręcz banalne, wgrałem sobie też kilka gierek z gameboya i tu również bez większych niespodzianek.
    Teraz tylko powgryzać się w niuanse - np. skonfigurowanie przycisków typu spacja, start/select dla atari, czy odwrotny x/y dla gameboya itp. ale to pewnie też kwestia poczytania i edycji plików konfiguracyjnych, którym opisów nie brakuje :)
    • 12: CommentAuthorhsimpson
    • CommentTime7 Jan 2021
     
    Bardzo się cieszę, że wszystko jest ok :). Pozdrawiam :)
    • 13: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime7 Jan 2021
     
    Mav - Raspberry Pi ma moduł Bluetooth - w razie problemów z przypisaniem klawiszy zawsze możesz sobie sparować klawiaturę czy dodatkowego pada. Niestety przy emulatorach komputerów (Atari, C64, ZX Spectrum, itp.) jest to na dłuższą metę konieczne.
    • 14:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime7 Jan 2021
     
    Caesar - na razie nie testowałem w grze, ale podpiąłem bezprzewodową klawiaturę usb i działała, aczkolwiek to jak kopanie się z koniem - nie po to masz taką konsolkę, żeby podłączać klawiaturę.
    Ale nie wierzę, że ta nakładka tego nie potrafi robić, bo te przyciski tak naprawdę też tylko emulują klawiaturę, zatem zmiana z "z" na "spację" nie powinna być problemem.
    Na razie odkrywam ją pomału i w ukryciu przed latoroślą :D ma nawet zapis stanu (dla gameboya). Niezły fun :)
    • 15:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime25 Jan 2021
     
    @hsimpson
    dzięki, RPi działa git.
    • 16: CommentAuthorhsimpson
    • CommentTime27 Jan 2021
     
    Super, dzięki za info :)
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Feb 2021
     
    @mav a jak z proporcjami obrazu ?
    • 18: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime4 Feb 2021
     
    ->link<-

    Czyżby staniało? Czy to chłyt marketindody z zasilaczem i kartą ?
    • 19: CommentAuthormlc
    • CommentTime4 Feb 2021
     
    To sam pi400 bez zasilacza, taki sam jest na Botland i kamami.pl za 358zl... niedawno kupiłem :)
    • 20:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime4 Feb 2021
     
    Kurde nigdy się maliną nie interesowałem ale ten Pi 400 ma potencjał.
    • 21:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime4 Feb 2021
     
    IRATA chyba jest opcja zmiany proporcji, aczkolwiek defaultowe mnie na razie nie przeraziły
    • 22: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime13 Feb 2021
     
    Dostałem moje PI400, nie zawsze startuje za pierwszym razem, czasem muszę zmienić port HDMI i święci a na drugim brak sygnału pomimo, że przed resetem świecił, jeszcze będę testował, natomiast nie wiem co mam zainstalować żeby mieć konsole A8?
    • 23: CommentAuthorXuio
    • CommentTime13 Feb 2021
     
    Retropie ->link<-