atarionline.pl Szukamy programu przelicznik na PC - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjoy
    • CommentTime10 Jan 2021 zmieniony
     
    Kumpel szuka programu:

    Kilkanaście lat temu dostałem od kolegi z wyprawy mały programik do przeliczania jednostek długości, szybkości itd. O ile pamiętam, nazwał się po prostu "Przelicznik" i miał taką żółtą kwadratową ikonkę z "m kwadrat". Kolega miał go z jakiegoś starego Bajtka cz innego Komputer Świat. Programik był prosty, intuicyjny i na dysku, więc nie trzeba było się łączyć z żadną stroną, wybierało się co się chce mierzyć, wpisywało wielkość np w metrach, a on automatycznie podawał ją w stopach, calach, wiorstach, łokciach itd.


    Gdyby ktoś wiedział skąd to pobrać, albo coś podobnego co by działało bez netu byłoby cudnie.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Jan 2021
     
    Można na Atari napisać, nie będzie potrzebować netu... :D
    Ale soft na PC z Bajtka? Trudno mi w to uwierzyć. To już faktycznie szybciej ten Komputer Świat.
    • 3:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime11 Jan 2021
     
    Kalkulator w Windows 10.
  1.  
    WTEM!

    @joy - czy to to?

    ->link<-

    obstawiam, że był na "cd" - Niezbędnik Komputer Świat - tam siłą rzeczy można było znaleźć trochę takiego przydatnych drobiazgów, licencja zdaje się Public Domain.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jan 2021 zmieniony
     
    Faktycznie, ten kalkulator z Windows10 potrafi nawet przeliczyć łyżeczki brytyjskie na amerykańskie, a potem można na filiżanki i łyżki stołowe :D
    • 6:
       
      CommentAuthorjoy
    • CommentTime13 Jan 2021
     
    Misza - nie wiem, ale przekazałem zainteresowanemu, dzięki :)
    • 7:
       
      CommentAuthorjoy
    • CommentTime13 Jan 2021
     
    Szukamy dalej bo ten nie ma mil morskich, kumpel napisał:
    Tamten był jeszce prostszy, bo nie trzeba było wybierać jednostek, tylko sam wszystkie pokazywał, w sensie jak wpisałeś 1 metr, to on ci go we wszystkich jednostkach pokazywał, jak zmieniłeś na masę, to samo robił z kilogramami itd. No iten jest słabszy, bo nie ma na przykład mil morskich
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime13 Jan 2021 zmieniony
     
    Czy to jest może to?
    ->link<-

    Edit: jest tam mila lądowa a nie morska. :o
  2.  
    Leszek zrobił też kolejną wersję Przelicznika Leszka, specjalnie dla tych, którzy nie mogli trafić w mały guzik "Przelicz".
    • 10:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime14 Jan 2021
     
    @joy: a ten Twój kolega próbował sam poszukać w Googlu? Tu na przykład ranking czterdziestu różnych takich programów. Jest z czego wybierać, trzeba tylko palcem ruszyć.