atarionline.pl SDrive Micro ;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime26 Jan 2021
     
    Panowie,dajcie spokój z tą listą...

    Może ja rozjaśnię temat bo tu jest pewne nieporozumienie jak sądzę.... I tak w zasadzie od nowa sie przedstawię bo widze sporo nowych twarzy ;)

    Od ponad 2 lat mam firmę zajmującą się produkcją interfejsów w Polsce. Produkuje ich około 50-60 różnych do : Amiga, Amstrad, Zx SPectrum, Dragon 32, Oric/ Atmos, MSX, Atari...Większości zresztą nie produkuje bo nie mam czasu ;)

    Niestety, doba ma 24 godziny a ja 2 ręce...;) A pracuje sam, często po 12-15 godzin dziennie.Od narysowania projektu płytki, poprzez zamówienie,zmontowanie, sprzedaż ,pakowanie i wysyłkę. Jednocześnie użeram sie z papierkową robotą , urzędami, agencjami celnymi, kurierami itp. Kto prowadzi firme w Polsce to wie jak jest.

    Dlatego sprzedaje przez 2 kanały : Allegro i Sell my Retro ( za granicę) bo to mi usprawnia robotę. Zwyczajnie i po prostu nie stać mnie tracić pół godziny czasu na szukanie zamówienia, kto co i kiedy zamówił, czy i gdzie zapłacił , itp.
    Mam listę "kupionych" na Alle, drukuje papiery i przewozówkę, nalepiam, wrzucam do paczkomatu ,zaznaczam "wysłane " i fajrant.

    Poza tym, skąd ten pośpiech panowie ? Atari ma 30 lat, no to chyba ten tydzień czy dwa można jeszcze poczekać ?

    Mogę wystawić kolejne 30 choćby zaraz . Ale dajcie mi je zrobić ;) Bo ja mam swoją listę sprzedaży . Na niektóre rzeczy które robię na zamówienie ludzie czekają około miesiąca...Więc nie wystawiam więcej niż mogę zrobić w sensownym czasie.

    A wiem jak to wygląda w PL.. 90% ludzi nie sprawdzi czasu wysyłki i za dwa dni mam 20 maili i telefonów " a czemu jeszcze nie wysłane" i zamiast pracować , tracę czas na odpisywanie bo ktoś czegoś nie doczytał i musi mieć już, już, prędko.

    Tak jak pisałem, płytki idą z Chin, części ze Stanów. Zawsze może coś się po drodze wywalić czy to u kuriera czy u małpek w agencjach celnych i zamiast mieć w 3 dni w domu wszystko co potrzeba, to zejdą 3 tygodnie na wyjaśnianiu jak ostatnio gdy mi do paczki za 180 dolarów chcieli naliczyć ponad 1800 PLN cła i opłat ;)

    Więc... ROBI sie, jak braknie to sie dorobi... ;)
    • 2:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime26 Jan 2021 zmieniony
     

    zaxon:

    Od ponad 2 lat mam firmę zajmującą się produkcją interfejsów w Polsce. Produkuje ich około 50-60 różnych do : Amiga, Amstrad, Zx SPectrum, Dragon 32, Oric/ Atmos, MSX, Atari...Większości zresztą nie produkuje bo nie mam czasu ;)

    tak z ciekawości, na które platformy najwięcej sprzedajesz oraz jakie interfejsy są najpopularniejsze?
    • 3: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime26 Jan 2021
     
    Jasna sprawa, rozumiemy temat. Daj tylko znać wczesnej na forum, że wrzucasz te interfejsy do handlu na allegro. No i jakiś link z aukcją dla usprawnienia.
    • 4: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime26 Jan 2021
     
    Zaxon tu wszyscy rozumieją o co chodzi (tak mi się zdaje) i cierpliwe czekamy aż będziesz miał gotowe, ja nie widzę też nic złego w kupnie tego przez allegro
    Chodzi tylko o to żebyś dał troszkę wcześniej znać kiedy się pojawią te SDrive bo wiesz można zaczekać ale tak żeby kupić i nie musieć czekać znowu ;)
    • 5: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime27 Jan 2021
     
    Mogę wystawić kolejne 30 choćby zaraz . Ale dajcie mi je zrobić ;) Bo ja mam swoją listę sprzedaży . Na niektóre rzeczy które robię na zamówienie ludzie czekają około miesiąca...Więc nie wystawiam więcej niż mogę zrobić w sensownym czasie.

    Zaxon. Pozwoliłem sobie na cytat z twojego wątku bo się z tobą w pełni zgadzam.
    Weź jednak pod uwagę proszę że wywołałeś NIEMAŁE zainteresowanie wśród społeczności Atarowców szczególnie tych początkujących.
    Twoje SDrive Micro spełnia po prostu wszystkie wymagania początkującego fana małego Atari.Dlatego takie zainteresowanie i co za tym idzie namolne męczenie kiedy będzie i dlaczego nie dzisiaj.
    Powiem szczerze że sam jestem zainteresowany i z uwagą śledzę ten wątek :)

    Myślę że termin aukcji podany jasno jak będziesz gotowy do sprzedaży uspokoi większość zainteresowanych.

    Przy okazji dzięki że mimo wszystko robisz takie fajne rzeczy do Atari.

    PS. Przepraszam za interpunkcję ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Jan 2021
     
    Aby kogoś cytować, najlepiej użyć znaczników [ quote ] i [ /quote ] (oczywiście bez spacji) i wtedy taki będzie efekt:

    Mogę wystawić kolejne 30 choćby zaraz . Ale dajcie mi je zrobić ;) Bo ja mam swoją listę sprzedaży . Na niektóre rzeczy które robię na zamówienie ludzie czekają około miesiąca...Więc nie wystawiam więcej niż mogę zrobić w sensownym czasie.
    • 7: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime27 Jan 2021
     
    Zaxon skoro masz już seryjną produkcję to teraz powinieneś otworzyć drugą fabrykę Tak żeby sprostać oczekiwaniom ;)
    • 8: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime27 Jan 2021 zmieniony
     
    Tak jak pisałem, płytki idą z Chin, części ze Stanów. Zawsze może coś się po drodze wywalić czy to u kuriera czy u małpek w agencjach celnych i zamiast mieć w 3 dni w domu wszystko co potrzeba, to zejdą 3 tygodnie na wyjaśnianiu jak ostatnio gdy mi do paczki za 180 dolarów chcieli naliczyć ponad 1800 PLN cła i opłat ;)

    Więc... ROBI sie, jak braknie to sie dorobi... ;)



    Przepraszam uczę się.

    To czekamy
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Jan 2021
     
    Znaczniki mają nawiasy kwadratowe, jeden na początku cytowanego tekstu, drugi na końcu.
    • 10: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 Jan 2021 zmieniony
     
    Dobra, połowa z zamówionych właśnie wylądowała w paczkomacie, druga połowa jutro.

    Płytki na następne mam już po odprawie celnej w Katowicach więc jutro będą.

    Nie ma co kombinować, wystawiłem kolejne 30 szt. Jako że Allegro nie pozwala w opisie pisać o czasie wysyłki, to 14 dni roboczych. Postaram sie wyrobić wcześniej ale prosze mieć to na uwadze.

    ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime28 Jan 2021
     
    Kupiłem :) pozdrawiam.
    • 12: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime28 Jan 2021
     
    Czyli zakup tylko przez allegro?
    • 13:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime28 Jan 2021
     
    TYLKO, przecież @zaxon pisze o tym do znudzenia.
    • 14: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime28 Jan 2021
     
    Kupiłem i ja. Czekamy :)
  1.  
    I ja również podjąłem się zakupu, choć do pierwszego daleko :)
    • 16: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    Mam i ja (tzn. wirtualnie ale jednak ;)
    • 17: CommentAuthorurborg
    • CommentTime29 Jan 2021 zmieniony
     
    Jedne są z czarnym portem drugie z czerwonym. Te całe czerwone ładniejsze.

    Na jaką kartę pamięci to działa? SD czy microSD?
    • 18:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime29 Jan 2021 zmieniony
     
    @urborg: zobacz 1-wszy post i wszystko stanie się jasne.
    • 19: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    Z "bulem" serca kupiłem przez allegro
    Ps. rozumiem doskonale przesłanki, ale spójrzcie Panowie na to w ten sposób, sprzedajemy lodówkę czy telewizor za 4 tysie, 4,5% prowizji to daje 180 zł, nie dają nic jeśli chodzi o wysyłki bo to za duży format, wg mnie to pazerność
    Na pocieszenie - podobno Amazon jest jeszcze droższy i wchodzi do PL
    • 20:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime29 Jan 2021 zmieniony
     
    Przy 62 zl, w których jeszcze mam darmowy Smart, to naprawdę chyba nie ma co marudzić. Nie wiem jak to wygląda ze strony sprzedawcy co prawda z tymi wysyłkami..
    Ale licząc te 4.5% to masz niecałe 3zl na sztuce, przy 36 robi się stówka. Za pewien porządek w zamówieniach i totalne ogarnięcie płatności to nie jest znowu wielka cena.. ja też nie lubię takiego bałaganu, tu ktoś zadzwoni, ktoś napisze maila, SMS i teraz to ogarniaj. Mam to samo z klientami. I jeszcze wszyscy myślą, że są jedynym klientem i NA PEWNO niczego nie przegapisz :-D
    • 21: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime29 Jan 2021 zmieniony
     
    Kliknięte, zamówione, kupione :)

    A nie mówiłem że dam się namówić.

    Coś tam wcześniej wyczytałem że bleck or red może być.

    Wolał bym czarną wtyczuszkę, ale nie będę wnerwiał zaxona.

    Kupione.

    Czekam CIERPLIWIE ;)

    Cholera doczekać się nie mogę a dopiero co kliknąłem Kup Teraz. :) :)
    • 22: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    Uwaga.
    Pewnie rozbawię wszystkich na forum ale pytanie mam takie. (Na karte SD (FAT/FAT32) kopiujemy pliki ATR,XEX i loader
    sdrive.atr .)

    Mogę się dowiedzieć gdzie to pobrać?

    moje bzdurne pytanie może oszczędzić kilu niepotrzebnych postów i oszczędzić nerwy zaxona ........?
    • 23: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    dobre pytanie! atariki50 :)
    • 24: CommentAuthorurborg
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    @sun
    No właśnie w pierwszym poście nie pisze jaka karta. Porównując ze zdjęcia wygląda to na microSD, pytam żeby się upewnić.
    • 25: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    @Belzebub

    Czy w mrocznej swojej osobowości rozkminiłeś już ten problem ?.
    • 26: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    @unborg to wygląda na microSD

    @atariki50
    ależ Ty mnie męczysz chłopie :)
    nie wiem, wpisałem w google i wyszło mi to
    ->link<-

    to jest ten loader?
    bo programy i gry w .atr i .xex to wiem że tylko z Atarionline.pl! ;)
    • 27: CommentAuthorJerzy72
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    Myślę że to ten plik.
    • 28: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    @Jerzy72 To chyba ten sam co z mojego linku, ale niech człowiek encyklopedia się wypowie :))
    • 29: CommentAuthoratariki50
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    @Belzebub

    Ja cię męczę :)?

    Ja Tobie takie fajne linki przesłałem ;)

    A poważnie.

    Od tego jest forum żeby zadawać pytania.

    Przekonasz się nie raz że tylko tutaj dostaniesz odpowiedź na pytania w innych forach olane.

    Pochwal się jak działa Twój SdriveMicro.

    Oprogramowanie może pochodzić z różnych źródeł ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime29 Jan 2021 zmieniony
     
    Panowie, wszystko, ale to naprawdę wszystko w tym temacie macie tutaj, razem z sdrive.atr
    ->link<-
    Link do githuba podany przez @Belzebub też jest ok.
    ->link<- tu widać, że zaxon nie był prekursorem miniaturyzacji SDrive :)
    • 31: CommentAuthorBelzebub
    • CommentTime29 Jan 2021 zmieniony
     
    @atariki50
    Ja cię męczę :)?
    Ja Tobie takie fajne linki przesłałem..

    Wiem wiem pamiętam, nie zapomniałem miłego przywitania na tym forum i Twojej pomocy, z tym męczeniem to był taki żart sytuacyjny ;)

    A poważnie.

    Od tego jest forum żeby zadawać pytania.

    Przekonasz się nie raz że tylko tutaj dostaniesz odpowiedź na pytania w innych forach olane.

    Ma się rozumieć, dlatego jeśli chodzi o Atari tylko tutaj się udzielam i tu zostanę bo wiem że tu można liczyć na naprawdę fajną społeczność.
    Choć zdarza mi się czytać jeszcze retronagazie i retroage ale to bardziej jeśli chodzi o gry i nie udzielam się tam raczej

    Co do SDrive to pochwalę się napewno (i nie tylko tym) jak tylko do mnie dotrze.

    Dzięki! @Sun
    • 32: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    Jutro wyśle nastepną porcje, dzisiaj już nie dałem rady. Zrobie też jakąs instrukcję.
    Część jest z czarnymi, część z czerwonymi wtyczkami, bo takie maiłem na maszynach Zyłki założone.

    Wtyk nie jest typowo atarowski, to zmodowany wtyk od Fujinet, w razie problemów z wpięciem trzeba nim lekko poruszać.
    Karta SD idzie "do góry nogami" czyli złoconymi blaszkami w górę.

    Loader sdrive.atr , jest kilka wersji, ja sie wzorowałem na Sdrive NG, i stamtąd sobie go można ściągnąc, ->link<-

    Rosomak, co do alegro bo to już męczące jest....

    Kupujesz poza Allegro bo chcesz zaoszczędzić 6,50 PLN ? A mi sie robi bajzel w papierach i tracę potem pare stów czasu. Bo czas to pieniądz....
    Reszte ci MAW sensownie wyjaśnił.
    • 33: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    @sun, prekursorów to pewnie było więcej, między innymi nasz x-angel. Tylko z tego co pamiętam, to pisał że zainteresowanie jego projektem było znikome.
    • 34:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime29 Jan 2021 zmieniony
     
    No x-angela to jest piękne sio2sd :) pcb wsuwane prosto w gniazdo SIO ;)
    @ZuluGula: Tak patrzę, że to chyba też wtykane prosto w SIO :)
    • 35:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    @zaxon: taka dygresja. Nie wiem jak masz w tej obudowie, ale jak tak samo jak UnoCart, to składam wniosek racjonalizatorski o poprawę - na przyszłość. Mianowicie chodzi o to, że jak nieuważnie wsunąłem kartę do Uno, to miałem przez parę minut grzechotkę :)
    Na szczęście udało się wydobyć kartę bez rozbierania obudowy.
    • 36: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    W tym fejsie sie tak już nie zrobi.Miałem to na uwadze.
    • 37: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime29 Jan 2021 zmieniony
     
    Mav- za elektronike tego typu telefony itd jest koło 10-15% prowizji, za elektronarzędzia 10% i do tego 29 zł na start za wystawienie z wyróżnieniem na 10 dni, za RTV i AGD jest 4,5%

    @ Zaxon ja nie chciałem zaoszczędzić 6,50 zapłaciłbym Ci tyle samo, nie lubię żywic tej hydry której place co miesiąc paręnaście tysięcy prowizji,a takich jak ja są tam tysiące, ze względu na brak konkurencji ciągle podnoszą te stawki
    • 38:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime29 Jan 2021
     
    @rosomak - nie wiem, po prostu wziąłem % z poprzedniego postu kolegi. Praktycznie wyłącznie kupuję, a nie sprzedaję.
    To pewnie moja wina, choć niektóre rzeczy też zamawiam w sklepach online. Co nie zmienia faktu, że jest znacznie większe powszechne zaufanie do alle, niż do takich sklepów.
    • 39: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime30 Jan 2021
     
    @Mav dlatego, że jestem świadomy jaka kasę bierze allegro bardzo dużo kupuje poza u sprawdzonego sprzedawcy, i najczęściej dzielimy się prowizją, w tym tygodniu zaoszczędziłem na tym że dwie stówki, akurat potrzebowałem sporo wyposażenia na warsztat, obie strony transakcji zadowolone, dostałem 7% rabatu od sprzedawcy, telefon czy maila masz zawsze w informacji o sprzedającym, maile poprzez pytanie do sprzedającego allegro szyfruje j ma prawo czytać wg regulaminu
    I masz jeszcze kalkulator prowizji allegro, też możesz sam sprawdzić ile Ci weźmie all za pośrednictwo
    • 40: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime30 Jan 2021
     
    Rosomak, ok , kup u mnie towaru za 1000-2000 PLN to pomyślimy ; BO teraz za 5,80 prowizji mi się naprawdę nie chce kombinować. TO minimum pół godziny dodatkowej papierowej roboty, a w pół godziny to ja moge zmontować takie 2 Sdrive.... Już i tak połowy projektów nie robię bo nie mam czasu.

    Do tego statystyka. Na około 55 zamówionych Sdrive tylko chyba tylko 5 osób nie miało SMARTA więc zapłacili extra za wysyłkę 8.99 . Reszta płaciła tylko 62 PLN za interfejs.

    Kupując poza Allegro, dochodzi 13 pln za wysyłkę paczkomatem czyli 62 PLN sztuka + 13 wysyłka + moja extra robota z porozwalanymi zamówieniami z 2 sklepów i jeszcze bez sklepów.

    Generalnie z doświadczenia wiem że kończy sie to totalnym bałaganem i nerwami moimi i ludzi o których po prostu zapomniałem bo nie da sie samemu spamiętać 180-200 osób miesięcznie i kto gdzie i co zamawiał. Czy maila pisał, czy SMS-a wysłał, czy na FB pisał, czy gołębiem pocztowym...

    Wchodze na Alle, mam liste, "do wysłania" , pakuje po kolei, drukuje, wysyłam .Zamiast szukać zamówienia które z maila wysłał mi XXX, który na forum nazywa sie YYY, a wysyłka do ZZZ bo ta sama osoba z kolei na faceboku jako QQQ sie pyta czy wysłałem . Bo jedna osoba trzech nicków używa plus imię i nazwisko. A bywało że mi dziennie schodziło na tej niepotrzebnej robocie parę godzin.

    DO tego, to w końcu ja prowizję płacę. Ot koszty prowadzenia biznesu, kolejna faktura co miesiąc dla księgowej ;)


    Zresztą, temat jest o SDrive a nie o Allegro i w jaki sposób ja sprzedaż dupereli po 62 PLN prowadze ;) .
    • 41:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime30 Jan 2021
     
    @rosomak - bardzo różnie bywa. Ja kiedyś skompletowałem spore zamówienie i pomyślałem właśnie, że sprzedawca ma własny sklep. Oczywiste było, że tam będzie taniej a tu niezły szok - na alle swoje towary wystawiał taniej, pomimo dodatkowej prowizji. Także tego :-D
    • 42:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Jan 2021 zmieniony
     
    @rosomak, daj spokój z tym publicznym utyskiwaniem, przecież wszyscy wiedzą ile prowizji bierze allegro. Powtarzam - dają za to dobrą obsługę (pewnie tu niektórzy mogą polemizować). Dla mnie dobra i bezproblemowa, jestem w stanie za to zapłacić te 10%. Z tych 10% finansują allegro smart.

    Co w tym złego, że zarabiają? To nie jest Paypal czy cuś, że samo się kręci. Integrują Ci paczkomaty i płatności, wszystko spod palca. Naprawdę to nic dla Ciebie nie znaczy?

    Apple bierze 30% i co z tego? za właściwie nic nierobienie.

    Twoje utyskiwanie spowodowało, że zaxon napisał Ci 1 kb tekstu, żeby Ci oczywistości tłumaczyć i ja też piszę drugi raz.

    Proszę Cię, przestań narzekać publicznie na allegro. Nie bronię ich, ale są OK.

    Naprawdę płacisz paręnaście tysięcy prowizji? No to allegro nie jest dla Ciebie. Takie kwoty to się już indywidualnie negocjuje. Allegro jest raczej dla ludzi kupujących/sprzedających tanią masówkę.
    • 43: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime30 Jan 2021 zmieniony
     
    Zupełnie inaczej to rozumiecie niż moje intencje, rację Zaxona rozumiem doskonale, to że dają smarta za pół darmo wysylajacemu też, nie zmienia to jednak mojego ich postrzegania
    @mav polecam zadzwonić do sprzedawcy i dogadać się, ceny w sklepach są negocjowalne.
    @jhusak, myślisz się, ludzie są najczęściej szoku jak dowiadują się ile kosi allegro no za ich suszarkę do prania za 2 tysie
    I tyle na temat, tanie rzeczy rozumiem, drogie to absolutny kosmos
    • 44:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime30 Jan 2021
     
    Jednak masz duże tempo, bo zamówiłem w drugiej turze dwie sztuki a właśnie paczka odebrana od kuriera, brawo! Czyli prawdopodobnie będzie już w poniedziałek w paczkomacie. Ekstra!
    • 45:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime30 Jan 2021 zmieniony
     
    A czy zapis nie jest tu jakoś okrojony? Gra Adam Is Me zapisuje postęp automatycznie. U mnie nie chce na SDrive micro. Niby słychać dźwięk zapisu ale nie robi tego.

    Edit. Sprawdziłem też Klątwę. Wyskakuje błąd dyskowy przy próbie zapisu.

    Generalnie spod dosa w Basic też nie zapisuje. Error 163
    • 46: CommentAuthorBarman
    • CommentTime30 Jan 2021
     
    :(
    Zabrakło dla mnie...
    • 47: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime31 Jan 2021
     
    Panowie, głupia sprawa,schrzaniłem zapis i jest zablokowany.

    Więc kto dostał niech mi odeśle do poprawki, allegro ma darmowy zwrot. Naprawie i odeśle.


    Bardzo przepraszam, po prostu jak zmieniałem gniazdo karty na microSD, nie podłączyłem jednej linii do masy.
    • 48:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime31 Jan 2021
     
    Zanim odeślę, powiedz czy łatwo to samemu poprawić? W sensie czy da się rozebrać obudowę i jak połączyć te masę, może jakaś fotkę byś dał?
    • 49: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime31 Jan 2021
     
    I tak i nie, trzeba zworke, jawałek drucika dolutować od Atmegi do zworki która jest już na C8.

    Z otwarciem może być problem bo są klejone....

    Ech....
    • 50: CommentAuthorpigula
    • CommentTime31 Jan 2021
     
    Barman - spokojnie Zaxon to fabryka... obstawiam kilka dni i kolejną partię na allegro. Sam spóźniłem się na fujineta... całe szczęście, że jedną sztukę już posiadam... człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego.