atarionline.pl Gra "Genius" - port z Apple II - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Feb 2021
     
    Jak napisał kolega Philsan:

    Philsan:

    Genius, is a new three part, 240 levels game released today by Daniele Liverani. He made it for Apple II then he ported it to C64, Plus/4 and now to A8, using the same code.
    Screenshots are from Altirra, NTSC mode with artifacting enabled.


    ->link<-



    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Feb 2021
     
    o kurcze,nie znam tej gry,pierwsze skojarzenie- Henrys'House ...dla ubogich ;)he,he,ale w sumie ciekawa plansze,możliwe że gra się lepiej niż wygląda,trzeba zagrać :-).
    • 3: CommentAuthorMaterion
    • CommentTime4 Mar 2021 zmieniony
     
    Hmm nie wiem dlaczego, ale na prawdziwym Atari ta gra mi nie rusza. Laduje sie - pokazuje sie ekran tytulowy i nagle przerywa ladowanie i cisza. Ekran tytulowy jest wyswietlony ale nic wiecej sie nie dzieje - moze ktos wie dlaczego tak sie dzieje ?

    P.S

    Dobra juz wiem co bylo przyczyna ale nie wiem do konca dlaczego - wlozony cartridge z Action!. Jak go wyciagnalem gra sie normalnie zaladowala - czy jak ten cart jest wlozony to zajmuje pamiec Atarka jakos?
    • 4:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime4 Mar 2021
     
    tak, cart zajmuje pamięć od $8000 do $9fff (8KiB)
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime4 Mar 2021
     
    Ten akurat od $A000-$BFFF.
    • 6: CommentAuthorMaterion
    • CommentTime4 Mar 2021
     
    Czyli po programowaniu w Action! musze za kazdym razem kiedy bede chcial pograc w gierki odpinac cartdridge ? Nie ma jakiegos programowego wypiecia carta tak jak wypina sie Basic trzymajac option przy boocie ?