atarionline.pl ACSI2STM - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime19 Feb 2021 zmieniony
     
    Ot, jest taki projekcik taniego wgrywadełka do Atari ST i podobnych, na GitHubie, Grzybson mi go ostatnio pokazał , ->link<-

    Pokleiłem prototyp na druty, nawet działa z moim 1040 STE ;)

    Więc zrobiłem płytki po mojemu. Mniej więcej coś takiego. Wpinane bezpośrednio w port HDD, 2 karty SD...Ultrasatan to to nie jest oczywiście ale może coś z tego będzie ;)
    • 2: CommentAuthor8-Bitz
    • CommentTime19 Feb 2021
     
    1) a to będzie z obudową 3d ?
    2) do czego te 3 piny ?
    3) ile orientacyjna cena (z obudową) ?
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Feb 2021
     
    Również jestem zainteresowany.
    • 4: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime29 Mar 2021
     
    Głowy prędkością nie urywa ale jest i działa ;)

    • 5:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime29 Mar 2021
     
    Fajnie działa:) Ale o co chodzi z tym "złym jabłkiem"?
    • 6: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime29 Mar 2021
     
    Bad Apple, to takie dosyć popularne "demo" ;) Generalnie nie znam genezy i historii czemu tak to ono akurat ale jest już w zasadzie na każdą maszynę, 8-16 bit włącznie z Atari , ZX Spectrum, Amstradem i lubie je używać do testowania, bo fajne ;) No i jak coś nawala to od razu widać ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime30 Mar 2021
     
    I see... :)
    • 8: CommentAuthoradolfinio
    • CommentTime30 Mar 2021
     
    Też jestem mocno zainteresowany.
  1.  
    również jestem zainteresowany - 2 szt.
    • 10: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime6 Apr 2021 zmieniony
     
    Hmm...REV.2.0 , chyba produkcyjna....

    U mnie działa ;) Zostało obudować...
    • 11: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime21 Apr 2021
     
    Tak daje znać, kolejna seria wystawiona. ->link<-
    • 12: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime21 Apr 2023
     
    Siema. Czy acsi2stm jest w sprzedaży?
    • 13: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime6 May 2023
     
    zamówiłem ASCI2STM i mam w związku z tym pytanie. Czy istnieje sposób, aby kartę SD, która jest założona w ASCI2STM "widział" zarówno PC'et jak i Atari? Czytałem w internetach, że trzeba nieć jakieś specjalne driver'y Putnika, ale czy jest sposób tańszy? Chciałbym zapisywać na kartę SD nowe rzeczy dla ST żeby móc z nich korzystać, ale jedynym sposobem jaki znam to zapis za pomocą PC. A, że jeszcze niewiele wiem, dlatego pytam ;).

    pozdr
    • 14: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime9 Jul 2023 zmieniony
     
    Czy są jakieś przeciwwskazania aby podpiąć zasilanie do asci2stm z powerbank'?
  2.  
    @Demorgh

    oczywiście że jest -> MacOS widzi wszystkie partycje, włącznie z Atari. Atari to partycje FAT-16, ściągnij sobie sterownik ICD, albo darmowy Pera Putnik (z 2021 roku) i będzie działało.

    skąd? np. od samego PP: ->link<- - gotowy obraz karty SD, podzielony na odpowiednie partycje (1 fat-32 dla windowsopodobnych OSów, reszta po ~400MB FAT-16 dla Atari i reszty świata ze świadomymi OSami). Sterownik PP widzi fat-32 do odczytu.

    Zawsze możesz w ST(E) odpalić EmuTOS, który obywa się bez sterowników dodatkowych, ale nie sprawdzałem z ACSI2STM, bo działa od ręki na sterowniku PP. Do innych zastosowań mam HDDRIVER i sobie chwalę, a w MiSTerze mam EmuTOS i jest idealnie (przeważnie).

    Ja zasilam z powerbanka i jest ok. To zasilanie dla STMa - mikrokontrolera w urządzeniu, z Atari nie ma takiego prądu, żeby to zasilić (zdaje się potrzeba ~250mA dla STMa, a drugie tyle dla operacji na karcie SD).
    • 16: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime10 Jul 2023 zmieniony
     
    Dzięki :)
    • 17: CommentAuthorDemorgh
    • CommentTime9 Sep 2023 zmieniony
     
    mam kolejne pytanie w zwiazku a asci2stm, a mianowicie:
    nie wiem, czy w innych tego typu urzadzeniach klawiszologia jest podobna, ale u mnie dziala to tak: a-wczytuje program, RETURN-otwiera folder z programem, no i tutaj zaczynaja sie schody.
    jakis czas wszystko smigalo ok, teraz jest problem, kiedy naciskam "a" wszystko wgrywa sie bez problemu, po nacisnieciu RETURN nie otwiera sie katalog, na ekranie pokazuje sie trzmiel i komputer restartuje sie pokazujac liste programow z asci2stm. zauwazylem tez, ze komputer nie zawsze widzi dysk twardy, czasem musze kilkukrotnie wlozyc i wyciagnac dysk, wylaczać i odpalac ataryne, aby komp go zobaczyl. czy to objawy "bad dma"? czy moze jest to wina portu lub lutów? a moze coś innego?

    video - tak zachowuje sie Ataryna po nacisnieciu RETURN

    dzieki i pozdrawiam