atarionline.pl Blue Max - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime2 Mar 2021 zmieniony
     
    przypadkowo trafiłem na stronę ->link<- gdzie autor - GAD Zombie udostępnił remake gry na PC. była o tym kiedyś wzmianka na forum AOL, ale jakoś mi to umknęło. gierka nie jest ukończona i nie będzie, ale jest grywalna. trochę potestowałem i jak dla mnie, to uważam, że jest bardzo fajnie zrobiona.
    przy okazji trzeba było sobie odświeżyć oryginał na A8. Bob Polin zrobił naprawdę kawał dobrej roboty (ciekawe czy ma coś wspólnego z Polską). ograłem się jak nigdy, ale przede wszystkim zmieniłem kilka rzeczy, które zawsze mnie w tej grze irytowały, nie ma tego dużo i nie wpływa to na rozgrywkę - zmienione są kolory, czcionka oraz fonty grafiki działek i konturu lotnisk. wg mnie teraz wygląda to znacznie lepiej i nie jest już tak smutno, bo już myślałem, że Blue Max to od Smutny Max :) btw ciekawe, że na pruskim odznaczeniu jest napis po francusku, dziwne...
    wersja na A8 jest dużo lepsza od wersji na C64 co jest dla mnie miłym zaskoczeniem, ale wersja na ZX to jakaś masakra, do tej pory boli mnie brzuch od śmiechu, nie wiem jak coś takiego można było zrobić temu zasłużonemu komputerkowi :(
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Mar 2021
     
    ale generalnie to co ty poprawiłeś ?
    mnie wygląda na inną paletę,zapodaj zrzuty przed i po.
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Mar 2021
     
    Za mało zmian. ;)
    Jak by pogrzebać w kodzie i zablokować takie akcje jak np. wyłączanie drobnego zawieszenia się po... bombardowaniu własnego hangaru na lotnisku, to byłby szacun. :)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Mar 2021
     
    Gonzo - kopa lat! Dobrze, że znowu wziąłeś się za poprawki. Mam pewne sugestie co do zmian w "Blue Max", jednej z moich ulubionych gier, więc proszę o kontakt na maila, podeślę Ci co wymyśliłem już w tamtych czasach :)
    • 5:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime3 Mar 2021
     

    Gonzo:

    ciekawe czy ma coś wspólnego z Polską

    Jeszcze nie słuchałem, ale: tu wywiad z Bobem Polinem na ANTIC the Atari Podcast. Może tam coś jest o pochodzeniu.

    A tu źródła Blue Maxa, dzięki uprzejmości autora.
    • 6: CommentAuthorurborg
    • CommentTime3 Mar 2021
     
    @Gonzo
    Dobra robota, kolorki wyglądają na sporo żywsze. Czcionka też ładniejsza. Fajnie jak by się dało poprawić wygląd statków, bo wyglądają jak jakieś pływające niewiadomo co. Zawis gry po zbombardowaniu własnego lotniska to celowy zabieg programistyczny, a nie bug, proszę nie poprawiać tego :)
    • 7: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime4 Mar 2021 zmieniony
     
    urborg - ten statek, a raczej barka, też mnie zawsze drażniła. ciężka sprawa żeby coś tu zmienić, do dyspozycji są tylko 4 fonty, w dodatku grafika na obrazku statycznym i w scrollu wygląda zupełnie inaczej, tym nie mniej coś tam wydłubałem - uaktualniony plik w post 1.
    ponieważ grafika 8bit jest mocno symboliczna to nie wiem czy ktoś się domyśli co to jest, dlatego wyjaśniam - na barce są ustawione dwa działka ;)
    • 8: CommentAuthorurborg
    • CommentTime5 Mar 2021
     
    @Gonzo

    Wygląda to lepiej, od razu wiedziałem że to działka. Trochę duże te działka się wydają ale wyraźnie widać z czym walczymy. W oryginale zaś miałem zawsze wrażenie że zatapiam pływające... namioty?
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Mar 2021
     
    o nie ! popsuliście koncepcje,to namioty partyzanckie !!! a nie jakieś działka na wodzie ;).

    Tak poważnie to poprawił bym drzewka które w stosunku do innych obiektów maja za krótkie pnie przez co wyglądają jak krzaki.