atarionline.pl (Płyta główna Ste) Czy ktoś z Kolegów podpowie co to może być ? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBabi78
    • CommentTime28 Oct 2021 zmieniony
     
    Witam...
    Kupiłem Atari 1040ste 1Mb. Odpaliłem na "szybko" i działa. Przeleżał parę dni w szafie po czym postanowiłem go wyczyścić. Otwarłem, odkręciłem ekrany i zauważyłem takie o to coś. Czy ktoś z Kolegów może mi podpowiedzieć co to takiego? Jakaś modyfikacja? Na zdjęciu tego nie widać ale ta kość GD74LS164 jest jakby przyklejona na kośc która znajduje się oryginalnie na płycie.
    • 2: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime28 Oct 2021 zmieniony
     
    W moim STE przywiezionym z UK jest taki sam "mod".
    Albo to jakaś popularna poprawka albo coś zmaścili przy projektowaniu płyty i potem seryjnie poprawiali ...

    Przy okazji "Kupiłem Atari 1040ste 1Mb" -> nie wiem czy wiesz, ale RAM to są zwykłe pamięci SIMM używane w PC onegdaj, więc możesz sobie sam "zrobić" łatwo 4096 STE po prostu podmieniając kostki na 4x1MB.
    • 3:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime28 Oct 2021
     
    19ta nóżka MC68901P to TAI - Timer A Input. W STE przerwanie "Timer A" podpięte jest do Sound DMA (Sample mogą wygenerować przerwanie procesora gdy np. kończą się odtwarzać).
    Pewnie jest to fabryczna korekcja.
    • 4: CommentAuthorBabi78
    • CommentTime29 Oct 2021
     
    Dziękuję Panowie. Sprawa się wyjaśniła. Tak jak piszecie to jest fabryczna korekcja. Poszperałem trochę w necie i znalazłem masę płyt głównych z takim "modem" A co do pamięci to kiedyś wymienię. O ile jeszcze gdzieś dostane takie simy.
    Jeszcze raz dzięki...
    Pozdrawiam.