atarionline.pl Atari pod choinkę 2021 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime5 Nov 2021 zmieniony
     
    No, tak. To zrobimy jakiś mini-konkurs :)

    Jeśli w ciągu ostatniego nudnawego roku w którym nic absolutnie się nie wydarzyło zakupiłeś sobie/komuś coś do Atarynki (lub w luźny sposób powiązane z atarką) to pochwal się wklejając tu zdjęcie/zdjęcia.


    Jakie zasady?
    - bardzo proste: na zdjęciu (przynajmniej jednym) oprócz zabawek powinien znajdować się widoczny na karteczce nick z tego portalu.

    Co będzie do wygrania?
    - pewnie nic. Jeśli coś będzie to wkleję w tym wątku foto po 1.01.2022. No i przy okazji: sponsorzy poszukiwani ;)

    Kiedy koniec?
    - zdjęcia proszę wklejać do soboty 1.01.2022 do godz. 22:22, losowanie będzie dzień później.

    Czy trzeba uczestniczyć w losowaniu ew. nagrody?
    - Nie :D. Wystarczy wkleić foto na, którym nie ma karteczki z nickiem.

    A co z ewentualną wysyłką?
    - paczkomat na terenie naszego, średniowiecznego kraju gratis.


    A ja kupiłem/otrzymałem:



    P.S. link do poprzedniej edycji:
    ->link<-
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime3 Dec 2021 zmieniony
     
    .
    • 3: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime3 Dec 2021
     
    Ehhhh. Lynxa bym chciał... Chyba się w przyszłym roku skupię na mniejszej ilości sprzętu, ale bardziej ciekawego.
    • 4: CommentAuthoras...
    • CommentTime4 Dec 2021
     
    Jak coś to wiem gdzie jeszcze można we Francji kupić nowego lynx-a II ..
    • 5: CommentAuthoras...
    • CommentTime4 Dec 2021
     
    Jaro zobacz wiadomość ...
    • 6:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime5 Dec 2021 zmieniony
     
    Nie daje nicka bo wygrałem poprzednia edycję. Niech teraz wygrają inni :)
    W tym roku parę rzeczy udało się kupić/zdobyć.
    Wszystko do Atari.
    • 7:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime5 Dec 2021 zmieniony
     
    @string

    Dlaczego nie robisz większych vlepek na flopki? Wg. mnie lepiej się prezentują:

    • 8:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime5 Dec 2021
     
    Pewnie będą następne. Te w sumie były na wymiar carta. Zawsze można podmienić.
    • 9:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime8 Dec 2021 zmieniony
     
    Dla osób, które wypowiadają sie jedynie na atari.org.pl jest już temat na tamtejszym forum:

    ->link<-

    Ujawnił się jeden ze sponsorów: bocianu. I pręży dumnie skrzydła prezentując swoją zdobycz:



    Dopisał się także lopez, który na dzień dzisiejszy nawet bez losowania zgarnia wszystkie fanty. Jego foto:

    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Dec 2021
     
    Bardzo fajne te inicjatywy ccwrc. Teraz to mam zajętą głowę SV, ale potem będę myśleć o udziale :)
    • 11: CommentAuthorpustak
    • CommentTime19 Dec 2021
     
    W tym roku u mnie głownie gry.
    • 12: CommentAuthorKroll
    • CommentTime21 Dec 2021 zmieniony
     
    W tym roku głównie zainteresowały mnie konsole, czyli wersja pudełkowa A7800 wraz z rewelacyjnym DragonFly (wersja z Yamaha + PokeyMax) (Zdjęcie_12).

    Do Jaguara oryginalne dwie gry, adapter myszki od ST oraz jeszcze lepszy GameDrive (Zdjęcie_22).

    Kilka oryginalnych gier na A8 bit oraz krótkie ST czyli 520 ST z zewnętrzną stacją dyskietek SF314) (Zdjecie_32)

    Na koniec wszystkiego Najlepszego w nadchodzącym 2022 r.

    Z atarowskimi pozdrowieniami
    • 13: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime21 Dec 2021
     
    @Kroll, te Dizzy zacnie wyglądają. Nawet nie wiedziałam, że wyszły na Jaga.
    • 14: CommentAuthorKroll
    • CommentTime21 Dec 2021
     
    @innuendo, dokładnie jestem fanem Dizzy, czekam bo maja się pojawić kolejne części :). Tak fizycznie są dostępne od tego roku na AtariAge
    • 15: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime21 Dec 2021
     
    @Kroll, dzięki za cynk! Bardzo lubię serię gier z Dizzym, chociaż nie należą one do łatwych :)
    • 16:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime26 Dec 2021
     
    Widzę, że Floba mają wszyscy :D

    Zostało 6 dni do końca. Komisja losująca już zaciera rączki :]
    • 17: CommentAuthortbxx
    • CommentTime30 Dec 2021 zmieniony
     
    Ja nie mam Floba ;)

    A z okazji wystawy 8bitów Sztuki w Tarnowskiej Galerii BWA udało mi się namówić autora na wydanie po 28latach gry "Cosmic Hero". Czym sprawiłem świąteczne prezenty dla autora, kolegów z tutejszego forum oraz dla siebie...

    • 18:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime30 Dec 2021
     
    Oto moje wyrywy ...
    • 19: CommentAuthorKroll
    • CommentTime30 Dec 2021 zmieniony
     
    Chociaż już swoje zabawki tegoroczne prezentowałem, to właśnie dzisiaj dotarła do mnie gra Droid SE i pragnę się podzielić z Wami tą informacją :). To jest specjalna edycja rozszerzona o możliwości STE. Na dyskietce ponadto znajduje się oryginał na ST oraz Droid 2
    Gra jest wręcz koncertowo wydana, piękne tekturowe pudełko, instrukcja, mapa, co widać na załączonych zdjęciach. Naprawdę życzmy sobie więcej takich tytułów na 16 bitowe Atari w przyszłym Roku.
    • 20: CommentAuthorJurek1972
    • CommentTime30 Dec 2021
     
    U mnie w tym roku Jaguar i kilkanaście gier. Bez foto bo boję się wyjąć żeby żona nie widziała)
    • 21: CommentAuthorPecet
    • CommentTime31 Dec 2021
     
    też się pochwalę. W końcu i ja wszedłem na nową drogę życia;)
    Do tego (niestety na razie jedynie wirtualnie - kupione wczoraj, dojedzie w ciągu miesiąca) SDrive mini i ram 512kb od Zaxxona.

    Znowu mam 13 lat;)
    • 22: CommentAuthorCaesar
    • CommentTime31 Dec 2021
     
    U mnie w tym roku przybyło mnóstwo sprzętu, ale jeżeli chodzi o Atari, to:
    - Atari 1040 STF z monitorem
    - FujiNet
    - 512kb RAM
    - dużo literatury, najbardziej mnie cieszy Asembler 6502
    - Troll's treasure
    - dodatki, duperelki...

    P.S. Xywa na ID z Xenium.
    • 23:
       
      CommentAuthorrenton
    • CommentTime31 Dec 2021
     
    Po poście Krolla, przypomniało mi się o jeszcze jednym nabytku w tym roku ...
    A co, też się pochwalę, bo wydane masakrycznie extra.
    • 24:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime31 Dec 2021 zmieniony
     
    @tbxx trochę niepokojące. Flob zgubił się w transporcie?

    @Jurek1972 czego się boisz? Zna ceny? :P

    @Pecet to jeszcze 5 i na legalu będziesz mógł lampkę szampana na Sylwestra potrzymać :)

    @Caesar tak. No, tak :]

    @renton przypomina Walkera na Ami?

    To ja jeszcze dołożę do uczestników Pana o nicku 'Sikor' z sąsiedniego forum. Foty z papierkiem w załączniku, reszta u sąsiadów za miedzą (i płotem).
    • 25: CommentAuthorBarnaba
    • CommentTime31 Dec 2021
     
    A ja w tym roku głównie powiększałem kolekcję cartów i ciągle nie mam dosyć :-) Moja tegoroczna topka pewnie bez żadnych większych zaskoczeń: Flob, The Last Squadron, Albert (w Prince jeszcze nie grałem). Wpadł mi nawet jeden oryginał z epoki (Super Cobra, pierwsza gra jaką w życiu na oczy widziałem i w jaką grałem:-). A tytuł do którego najczęściej wracałem w całym 2021 to, znajdujący się na fotce z edycji zeszłorocznej, Pac Mad :-) Najlepszego dla wszystkich Atarowców na Nowy Rok:-)
    • 26: CommentAuthorGRooBY
    • CommentTime1 Jan 2022
     
    Na ostatnia chwile! Taki o prezencik...
    • 27:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime1 Jan 2022 zmieniony
     
    No to, co tam? Ano, tak... Sponsorzy! :D


    1. Barnaba Gajewski ->link<-
    2. bocianu ->link<-
    3. GienekP ->link<-
    4. A.S. Bytom ->link<-


    Kilka drobiazgów, które jutro wybiorą sobie przyszłego właściciela;


    Atari nigdy nie zdołało zrobić 16/32-bitowego komputera, który byłby w jakikolwiek sposób użyteczny. Myślę, że kilka dyskietek do Amigi pomoże podjąć jedyną, słuszną decyzję :)



    I jeszcze kilka



    I jeszcze troszeczkę



    Żeby nie było, że piractwo, czy takie tam, to flopki są zapełnione losowymi bitami, więc można to nazwać, hmm. Nazwijmy to graficznym 'previews'.
    A, właśnie. Jest do nich pudełko.



    Pudełko nie ma jeszcze zamontowanego zamka (jest tak jakby nowe), można to zrobić na własną rękę - jest komplet.



    Pudełko jest dopasowane do rozmiaru 3,5"



    Kolejne pudełko



    Z cartem do kompletu. I breloczkiem. Sponsor zapewnił, że może np. artystycznie pomiąć opakowanie żeby było więcej warte w przyszłości. Zakres przeprowadzonych czynności to kwestia indywidualnych negocjacji



    Zestaw 'prawie jak lego'. Obudowa + instrukcja + wstępnie zaprogramowany świąteczną zawartością cart z układami w podstawkach oraz czarny cart do ćwiczeń z lutownicą



    Book. Używana book. I ciepła, zimowa czaputka. Nigdy nieużywana. Wyciągnięta z pudełka z grą do sesji zdjęciowej i zapakowana do nowej torby (z marketu, nic wyszukanego).



    Trzy paczki specjalnych, dietetyczno-odchudzających 'krówek' w przepięknych, świątecznych barwach



    Skutecznie i na stałe hamują apetyt



    Z gwarancją A.S. Bytom. Polecam :)





    Dziś już późno. Losowanie jutro.
    • 28: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime1 Jan 2022
     
    O kurczę, ile rewelacyjnych tytułów na Amigę! Ktokolwiek dostanie Fury of the Furries, ostrzegam, że wpadnę do niego słuchać muzyki z tej gry. A utwór z Cannon Fodder śpiewaliśmy zbiorczo na jednym z Pixel Heaven :D Jeszcze Dizzy jest, aww.
    • 29:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime1 Jan 2022
     
    @innuendo

    To od Mr. Barnaby.

    Po muzę z FOTF zapraszam tu:
    ->link<-

    To zbiorczo na Pixel to na trzeźwo? :P
    • 30: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime1 Jan 2022
     
    @ccwrc, na Pixel Heaven gościł twórca tej gry, Jon Hare i to z nim te śpiewy były :) Nie wiem jak u innych z %, u mnie na trzeźwo ;)
    • 31:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime2 Jan 2022
     
    Wylosowany: pustak

    Komisja losująca w składzie wszyscy sponsorzy otrzymała maila informacyjnego a zwycięzca PW w tym temacie z informacją co robić dalej.

    Kod odpowiedzialny za losowanie: ->link<-

    I tyle :)
    • 32: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime2 Jan 2022
     
    Gratulacje dla pustaka :)

    @ccwrc, dzięki za link. Co prawda nie ma jeszcze mojego ulubionego motywu, ale jest mnóstwo utworów z dzieciństwa :)
    • 33: CommentAuthorpustak
    • CommentTime2 Jan 2022
     
    Juuuuuuuuuupiiiiiiii!!!

    Ale extra wiadomość!
    • 34: CommentAuthorpustak
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    Przesyłki doszły!
    Dziękuję organizatorowi i sponsorom!

    Prezenty są świetnie i to w tak dużej ilości!


    Tylko te dyskietki nie pasują do Atari 1050 :), a szkoda bo naklejki wykonane bardzo profesjonalne.
    I teraz mam ból głowy - czy w moim domu może znaleźć się coś że znaczkiem C=?
    • 35:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    A krówki szczurom już wyłożyłeś? Nie daj borze dzieciom dałeś :P
    • 36: CommentAuthorpustak
    • CommentTime10 Jan 2022
     
    Faktycznie, krówki, były... :)
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Jan 2022
     
    Gratulacje - dla ccwrc za kolejny dobry konkurs dla każdego (niestety, nie miałem czasu na zrobienie zdjęć swoich zakupów :D), oraz oczywiście dla szczęśliwie wylosowanego :)