atarionline.pl Lost Party 2022 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  


    Lost Party 2022 to impreza demoscenowa skupiająca wszystkie platformy 8-bitowe ze szczególnym naciskiem na Atari XL/XE, Commodore 64, ZX Spectrum i Amstrada CPC. Zlot organizowany będzie przez doświadczoną ekipę Tristesse, która maczała palce m.in. w Last Party (1997-2003, 2017) i Lecie Ludzików (1999-2002).

    Lost Party 2022 to już 4 edycja zlotu. W roku 2020 byliśmy prawdopodobnie jedną z 2 atarowskich imprez, które odbyły się w realu.

    Jak zwykle odbędą się konkursy na demo, intro, grafikę i muzykę. Głosować będą mogli uczestnicy z całego świata.

    Impreza odbędzie się w Licheniu Starym, w centrum Polski mniej więcej w połowie drogi między Poznaniem a Łodzią, w odległości 25 km od autostrady A2 i 65 km od A1.

    Do dyspozycji będziemy mieć dużą salę na nawet 200 osób, a w bezpośrednim otoczeniu party-place znajduje się jezioro z kąpieliskiem, 2 duże sklepy samoobsługowe oraz rozbudowana baza noclegowa o zróżnicowanym standardzie.

    Bilet wstępu jest biletem rodzinnym, tzn., że nie musisz kupować biletów dla pozostałych członków rodziny - wystarczy jeden dla wszystkich.

    Cena biletu na imprezę rośnie w czasie i do 30 XII 2021 r. (dzień PRZED Sylwestrem!) wynosi:
    - bilet pełen (80 zł): ->link<-
    - bilet online (40 zł): ->link<-

    Przypominam, że "do wyczerpania zapasów" dołączamy do zakupionego w przedsprzedaży biletu płytę Brothers in ATRs:



    Zdjęcia lokalizacji i party place widoczne są tutaj:
    ->link<-

    Fotografie z edycji 2021 znajdziesz m.in. tutaj:
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime29 Dec 2021
     
    Pięknie, pięknie. To już za pół roku :)
    Postaram się przybyć.
    • 3:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime29 Dec 2021
     
    Może się w końcu wybiorę :)
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime29 Dec 2021
     
    Od ponad miesiąca przebudowuję też gruntownie system audio / video i myślę że wskoczymy z prezentacjami na poziom wyżej. Próbki materiałów z naszych 8 bitowców upublicznię po testach hardware'u w sieci - chodzi o to, by autorzy intr / dem / grafik nie martwili się o poziom prezentacji. Tym samym zachęcam do wystawiania prac na LOST PARTY!
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Dec 2021
     
    Właśnie przed chwilą kupiłem bilet! Będę :)
    • 6: CommentAuthorKroll
    • CommentTime29 Dec 2021 zmieniony
     
    A ja juz dawno, nawet nie pamietam kiedy :)
    • 7: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Dec 2021
     
    A 2023??
  2.  
    Chcesz bilet dożywotni?
    • 9: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 Dec 2021
     
    Nie da się dożywotni,
    ale tak na 2024, 2025 też bym chciał :)
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Dec 2021 zmieniony
     
    @AS - być może będzie taka możliwość. Szczegóły niebawem.
  3.  
    bilet nabyty. Płytę odsłucham z przyjemnością :)

    Pinokio to dla mnie mistrz ceremonii i umie w realizację (nawet jego streamy "z kuchni" biją na głowę znaczną większość konferencji online Business/IT jakie widziałem online :P - cóż, tylko większość, bo
    niektóre z kosmicznymi budżetami doganiają go, ale dosłownie kilka wyprzedza), więc z przyjemnością obejrzę online, a jak życie pozwoli to on-site.

    Pin - tak trzymaj!
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime31 Dec 2021
     
    ..ojej ;) do mi(szcz)a to jeszcze daleka droga. Generalnie to walczę z ciemną materią - temat znajdziecie na "zaprzyjaźnionym" forum:

    ->link<-

    Jeśli ktoś z Was ma jakieś pomysły w temacie, to walić jak w dym :)
  4.  
    Nie wiem czy to będzie pomocna podpowiedź, ale przy zrzucie Kaz’s Knickers na YT wszystkie klatki były dopiero od rozdzielczości 4k. Tak vcs/a2600 musiałem upscaleowac do 4k, No ale co zrobisz jak nic nie zrobisz.
    • 14: CommentAuthorpin
    • CommentTime31 Dec 2021
     
    to cenna informacja, chodziło mi to po głowie zaraz po dokonaniu "odkrycia" ale stwierdziłem: "to nie jest możliwe". Dzięki za cynk!
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime31 Dec 2021
     
    nie, inaczej. Jak zrzucam materiał wcześniej nagrany to nie ma problemu, jest powiedzmy ok. Ale jak już leci po strumieniu na żywca to wówczas jest problem z powielonymi klatkami.

    Co do streamu w 4k, to sprzętowo nie wygeneruje takiej rozdzielczości. Max 1920x1080.
    • 16: CommentAuthormkolodziejski
    • CommentTime31 Dec 2021 zmieniony
     
    czekaj czekaj, dla YT liczy się tylko, że źródło jest 4k, może udałaby się sztuczka na upscale w pluginie w OBS? Na ostatniej prostej przy wyjściu strumienia do YT, już po video mikserze i za podglądem - YT nie potrzebuje fizycznej gęstości 4k, najwyraźniej ma warunek, że HD "gmera po swojemu" a 4k trzyma najbliżej oryginału jak się da, dlatego upscale może okazać się skuteczny.

    taki upscale jest tylko "w pamięci/buforze", ale tak czy inaczej na pewno zjada trochę mocy, bo i to 4.2 razy większa liczba pikseli niż przy 1080p, więc na pewno i pamięci i CPU konsumuje. Ale dla NVENC jeśli masz kartę z przynajmniej 8GB RAM nie powinno to zrobić różnicy.
    • 17:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime31 Dec 2021
     
    Z tego co mówi Klawiter, upscaling wystarcza :)
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime31 Dec 2021 zmieniony
     
    @mkolodziejski - tylko, że ja nie generuję strumienia CPU, tylko GPU. Czy w tym przypadku ten plugin może cokolwiek zmienić w strumieniu wychodzącym?
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime7 Jan 2022 zmieniony
     
    ok. Pomijając streaming jest dobrze - grabber StarTech'a i wyjście z OBS'a z H.264:

    UWAGA: monitor MUSI być w 50Hz.

    ->link<-

    Na potrzeby prezentacji na party jest to rozwiązanie wystarczające. Aha - w tym przypadku zwróćcie uwagę wyłącznie na interlace a nie na jakość obrazu która jest mizerna przez jeden kabelek po drodze między Atari a Grabberem.

    Filmik oglądajcie w jakimkolwiek playerze, nie w przeglądarce www ;)

    Co do samego streamingu to nie będę drążył chyba dalej bo nie ma to sensu, zrobi się tak że całość owszem puści się na YT live, ale równolegle to nagram w pełnej jakości i filmiki po party wrzucę na Pigwę, czy gdzieś tam.
  5.  
    Można już licytować bilet wystawiony na rzecz WOŚP: ->link<- - od słoneczka, od złotówki, BCM ;)

    Wraz z biletem otrzymacie płytę zespołu Brothers in ATRs wraz z autografami muzyków!

    Przy okazji sprawa techniczna. Biletów normalną drogą nie będzie można kupić od 1 lutego co najmniej do początku marca.

    A więc jeśli chcesz zdążyć przed podwyżką i nie uda Ci się wygrać aukcji WOŚP, to zapraszam tutaj:
    bilet normalny: ->link<-
    bilet online: ->link<-

    Zakup z linków możliwy do 30 stycznia 2022.

    Jednocześnie przepraszam, że strona www zlotu nie jest jeszcze gotowa. Myślę, że początek przyszłego tygodnia jest realną datą jej uruchomienia.
    • 21:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime22 Jan 2022
     
    bilet się kupi w kasie ...
  6.  
    Ruszyła strona ->link<- - przepraszam, że tak późno :(

    Sprawdźcie proszę, czy znajdujecie się na liście uczestników. Kupiliście bilety na miejscu, przez Internet, parę osób miało je przepisane. Sprawdziłem 2x, ale zawsze mogło mi coś umknąć.

    Kolejne bilety będzie można kupić na wiosnę (od 21 marca) ;)

    Uaktualniliśmy i uprościliśmy regulamin kompotów. Najważniejsze zmiany (w tym jedna rewolucyjna):
    - łączymy platformy! jedno demo, intro, msx, gfx i game compo! oczywiście przed każdą pracą wyświetlimy informację nt. platformy i wymaganej konfiguracji, aby można było łatwiej ocenić daną pracę - myśleliśmy o tym od pierwszego Losta, ale zdecydowaliśmy się dopiero teraz; powinien też odpaść problem łączenia konkursów,
    - nie trzeba już ukrywać podpisu autora grafiki czy muzyki - to od dawna była fikcja, gdyż większość i tak wiedziała, że ktoś coś wystawia, a reszta orientowała się kto jest autorem po stylu lub "pierwszej nutce",
    - zmieniła się wielkość jednego z konkursów na intro - byliśmy przyzwyczajeni na Atari do 256B, jest 1KB, ze względu na inne platformy, gdzie standardem jest raczej tyle.

    Pamiętajcie o wydarzeniu na FB (link w stopce). Uaktualnijcie proszę swój status. Sporo osób, które mają już bilety, widocznych jest jako zainteresowani lub wcale. Osoby, które nie mogą przyjechać, a chciałyby pomóc w promocji zlotu, proszone są o wybranie opcji zainteresowany :)
  7.  
  8.  
    Dzięki. Wpatrywałem się to co wkleiłeś i nadal nie mogłem załapać. Ślepota :(
    • 25: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Mar 2022
     
    Vasco, a czemu taka zmiana 256b na 1k? pierwsze słyszę, że 1k jest jakimś standardem poza Foreverem, raczej obecnie wszędzie są na kompotach 256b właśnie...piszę trochę w osobistej sprawie, bo mam już 256b na Losta
  9.  
    Chodziło o wspólny mianownik dla wszystkich platform. Przy limicie 256 B raczej odpadłyby prace na C= i ZXa. Praca 256 B mieści się w limicie, więc śmiało możesz ją wystawić w tej kategorii. Będzie na ekranie wyświetlona informacja, że ma taką wielkość pliku.
    • 27: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime18 Mar 2022
     
    W 256 rzeczywiście trudno coś zrobić na C64, ale już na ZX jest wypas poprzez wbudowane funkcje OS.
    Konkursy mieszające wielkość faworyzują prace większe. Z doświadczenia powiem, że widzowie porównują efekt zwykle ignorując wielkość, może nie zdając sobie sprawy jak duża jest różnica w tym co można zrobić w większym programie (wielu oceniających to nie programiści a jak już, to nigdy nie robili nic w ramach sizecodingu). Są też tacy, którzy uważają, że "to przecież kategoria wielkości N, więc tak to będę oceniał i to problem tego, kto dał mniejszą prodkę w tej kategorii". Wspomnianą pracę Gorgha miałem przyjemność widzieć i jest na tyle zacna, że szkoda ją dawać do potencjalnie nierównej walki.
    • 28: CommentAuthortr1x
    • CommentTime18 Mar 2022
     
    Podobnie jak Ilmenit, miałem przyjemność widzieć pracę Gorgha przygotowaną przez niego specjalnie na Lost i swoim klimatem pasującą właśnie do Losta i chyba nigdzie indziej. Szkoda by było tego nie puścić w 256B, zwłaszcza że w pracę tę zostało włożone mnóstwo pracy.

    Osobiście bardzo lubię i -- im dłużej w tym siedzę -- coraz bardziej doceniam kategorię intr 256B. Kategoria ta nieustannie ewoluuje jeśli chodzi o tematykę i nowo odkrywane sztuczki koderskie.
    • 29: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Mar 2022
     
    @Vasco, co tam dalej, czekam na 2027 rok :)
  10.  
    Trochę się obawiam eskalacji :)

    Bo np. my mamy przewagę w demach, bo można użyć dużo więcej rzeczy (pamięci i rozszerzeń) niż mogą inne maszyny. W grafice ZX ma obiektywnie sporo trudniej. Itd.

    Ja się nie chcę jakoś okopywać w swojej decyzji, tylko żebyśmy za chwilę nie skończyli z osobnymi kompotami jak w poprzednich latach. To i tak się powodowało łączenie kategorii w zależności co potem w ostatniej chwili spływało do konkursów. Raczej nie spodziewam się zalewu prac, choć to pewnie nie dotyczy kategorii 256 B (jestem Wam bardzo wdzięczny za te coroczne intra!).

    Jeżeli uważacie że powinna powstać dodatkowa kategoria 256 B, to pewnie się zgodzę. Tylko przemyślcie to proszę jeszcze raz całościowo pod kątem całych kompotów.

    Pamiętajcie, że im mniej osobnych konkurencji tym lepsze nagrody! ;) Podobno ma być coś super w demo compo w tym roku!

    As: nie mam pojęcia co ma się wydarzyć w 2027.
    • 31: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Mar 2022 zmieniony
     
    to ja bym grzecznie poprosił o przywrócenie 256, obiecuję dostarczyć 2 prace
    • 32: CommentAuthoras...
    • CommentTime19 Mar 2022
     
    @Vasco,
    dzięki za info o 2027 :)
    • 33:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime19 Mar 2022
     

    VascoTristesse:

    Chcesz bilet dożywotni?


    as...:

    Nie da się dożywotni,


    As... ma zamiar żyć wiecznie;))))
  11.  
    No dobra ;)
    • 35: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime20 Mar 2022
     
    IMHO powinna być kategoria 256b i 1 Kb
    • 36: CommentAuthoras...
    • CommentTime20 Mar 2022
     
    @TeDeC tak zdecydowanie .:.
  12.  
    Cennik noclegów. Jeśli nie nastąpią jakieś olbrzymie podwyżki, to ceny noclegów będą wyglądać następująco:

    Turysta - czw-nd:
    2-osobowy: 120+120+130=370 - 185/os.
    3-osobowy: 150+150+160=460 - 153,5/os.
    4-osobowy: 180+180+190=550 - 137,5/os.
    5-osobowy: 190+190+200=580 - 116/os.

    Nie mam już miejsc w Turyście - wszystko zaklepane!

    Płatność będzie wymagana na początku czerwca.

    Krystyna - czw-nd:
    1-osobowy: 70+70+70=210
    2-osobowy: 110+110+110=330 - 165/os.
    3-osobowy: 150+150+150=450 - 150/os.
    4-osobowy: 180+180+180=540 - 135/os.
    5-osobowy: 225+225+225=675 - 135/os.

    W Krystynie rezerwujecie samodzielnie: lichen.stary@wp.pl. Zaznaczcie, że jesteście ze zlotu!
  13.  
    Z powodów organizacyjnych sprzedaż biletów zostanie wznowiona od 1 kwietnia.

    Osoby, które chcą kupić w cenie marcowej, proszone są o przesłanie do mnie maila na adres vasco@atari8.info w terminie do końca miesiąca.

    Na początku kwietnia odeślę do Was wiadomość z linkiem do zakupu w niższej cenie.
    • 39: CommentAuthordhor
    • CommentTime24 Mar 2022
     
    Kicha. Brothers in ATRS nie ma na winylu. A będą na żywo? :)
  14.  
    Winyl był brany pod uwagę, ale koszty wyszły kosmiczne :(

    Będą na żywo. Ale nie będą grać ;)

    Wpisałem na listę uczestników osoby, które zadeklarowały marcowy zakup biletów. Oznaczyłem Was gwiazdką, potem ją usunę po wpłacie. To taka informacja dla Was, nie będziecie się musieli dopytywać, czy przyszedł mail albo wpłata :)
    • 41: CommentAuthordhor
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    Czy atarowskie music compo będzie w jednym worku z msx C64 i Spectrum? Poza tym, nie rozumiem - bo w regulaminie jest tylko wspomnienie o:

    Music Compo:

    - Atari XL/XE z Covox: pliki .MOD w formacie zgodnym z Protrackerem 1.5 MadTeamu lub możliwe do zaimportowania pod Neotrackerem, maks. 62 sample, pliki .NEO, maks. 62 sample.

    To co, nie będzie można grać nic innego?
    • 42: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Mar 2022
     
    nie. opisane są tylko przypadki szczególne. Sumarycznie dowolny format, czyli bez zmian zasadniczo.
    • 43: CommentAuthormateoos
    • CommentTime27 Mar 2022
     
    Vasco, a co zrobić z modułem, który powstał w 1999 roku i nie mam pojęcia, czy był gdziekolwiek publikowany? Wystawiłbym jakiegoś starocia.
    • 44: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Mar 2022
     
    podeślij, postaramy się to zweryfikować.
  15.  
    Można już ponownie kupować bilety na Lost Party 2022:
    ->link<-

    Osobom, które zgłosiły chęć zakupu w marcu, wysłałem już linki mailem. Jeżeli do kogoś nie dotarł, to proszę o kontakt.
  16.  
    Na Revision 2022 ukazała się video invitka na naszą imprezę. Zachęcam do obejrzenia.



    Modyfikacja regulaminu: wyodrębniono VBXE z ogólnego gfx compo.

    Mogę już zdradzić, że nagrodą w demo compo będzie naprawdę solidnie rozszerzone Atari 65XE. Szczegóły, gdy już będzie gotowy!

    Nagrodą w 16 KB Intro będzie SIDE3.

    Nie Atarowcy nie powinni się specjalnie powyższymi informacjami martwić, ponieważ z pewnością od ręki będą mogli wymienić ten sprzęt na inne poszukiwane dobra ;)

    Zgłosił się także nowy sponsor, dzięki któremu będziemy mieli sporo nagród specjalnie dla użytkowników C64. Dlatego bardzo liczę na większą liczbę prac na tę maszynę.

    W sobotę w okolicach południa będziemy mogli wysłuchać prezentacji przygotowanej przez Żbika/MAC o L.K. FireBird - jego firmie wydającej gry w latach '90, m.in. Grunwald 1410 i Ardeny 1944.

    Przypominam o rezerwowaniu sobie noclegów w Willi Krystyna. Ze względu na sytuację, ponownie nie będzie wspólnego sleepa w sali gimnastycznej :(

    Przypominam również, że bilety w aktualnej cenie można kupować tylko do 29 IV. Od 1 V nowa, wyższa cena :(

    Planujemy specjalny gadżet dla osób, które przyjadą na party z w pełni działającym zestawem (komputer, napęd, monitor). Musimy jednak wiedzieć z wyprzedzeniem ile tych drobiazgów musimy zamówić. Zatem proszę o zgłoszenia najpóźniej do końca maja!
    • 47:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime19 Apr 2022
     
    1. sun
    • 48: CommentAuthortebe
    • CommentTime19 Apr 2022
     
    woooo
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Apr 2022
     
    2. Kaz.
    • 50: CommentAuthorRocky
    • CommentTime20 Apr 2022
     
    .. no planuję być... ze sprzętem oczywiście..