atarionline.pl Praca w Warszawie (doświadczeni programiści C++; FCPGA; ..) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorkrutra
    • CommentTime20 Jan 2022
     
    Wiadomość nie jest wprost związana z Atari (dlatego umieściłem ją w kategorii inne), nie mniej wydaje mi się, że ze względu na to, iż może być atrakcyjna dla atarowskiej braci ale i nie tylko pozwoliłem ją sobie tutaj zamieścić.

    <narracja>
    Mój kuzyn od ponad 10 lat pracuje w amerykańskiej spółce zajmującej się High Frequency Trading w NYC, realizującej transakcje 30 tys. różnych instrumentów finansowych na całym świecie, w tym między innymi: akcjami notowanymi na giełdzie i pozagiełdowymi, funduszami ETF, kontraktami terminowymi, towarami, produktami dochodowymi, walutowymi i odsetkowymi. Ostatnio też wchodząca w tematy związane z kryptowalutami - zespół będzie budowany wkrótce.

    W zeszłym roku mój kuzyn zaproponował opcję stworzenia oddziału w Europie, a dokładnie w Warszawie i został do tego oddelegowany. Zapytał mnie czy mogę mu pomóc w zrekrutowaniu dobrych programistów.
    </narracja>

    W związku z powyższym poszukiwani są:

    1. senior programiści C++

    Wymagania:
    * licencjat lub magister, najlepiej w obszarze informatyki,
    * doświadczenie w C++ (lub JAVA),
    * dobra znajomość środowiska Linux,
    * doświadczenie w optymalizacji wydajności, przepustowości przetwarzania, opóźnień i zużycia pamięci w złożonym systemie czasu rzeczywistego,
    * rozeznanie w wielowątkowych i rozproszonych rozwiązaniach czasu rzeczywistego,
    * dokładne zrozumienie protokołów i koncepcji sieci komputerowych, w tym systemów IP/TCP/UDP, NAT, DNS, NFS i podobnych,
    * silne umiejętności programowania i zrozumienie współbieżnych wzorców programowania i struktur danych,
    * dobre zrozumienie paradygmatów systemów czasu rzeczywistego i sieci,
    * doświadczenie z narzędziami UNIX i skryptami (Python, bash itp.),
    * wysoce preferowane doświadczenie z systemem kontroli wersji (np. Git),
    * dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację w zespole.

    Wynagrodzenie:
    30-37K PLN (B2B netto lub UoP brutto)

    2. programiści FPGA
    * kilka lat doświadczenia komercyjnego FPGA w pracy jako inżynier sprzętu,
    * doświadczenie w projektowaniu logiki za pomocą HDL, takich jak Verilog, SystemVerilog, VHDL lub SystemC
    * doświadczenie z narzędziami EDA od dostawców takich jak Synopsis, Xilinx czy Mentor Graphics
    * doświadczenie z C/C++ i Python jako plus

    Wynagrodzenie:
    do dogadania (B2B netto lub UoP brutto)

    Jeśli kogoś interesuje, któraś z powyższych opcji albo znacie kogoś, kto mógłby być zainteresowany tematem, wówczas zapraszam do kontaktu:)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Jan 2022 zmieniony
     
    Dodam tylko, że Artur jest realną osobą z naszego atarowskiego środowiska, był nawet na KWAS-ie, rozmawialiśmy również na zoomie, czy może zamieścić takie ogłoszenie, więc tylko potwierdzę, że ogłoszenie nie jest fake'm, jest poważną ofertą.
    • 3: CommentAuthorkrutra
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    Dzięki Kaz za autoryzację;)
    • 4: CommentAuthorKroll
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    Ja dodam, ze Artura znam od ponad 20. lat.
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime21 Jan 2022 zmieniony
     
    z naszych atarowskich kolegów btronic z our 5oft działa w tej branży od, o kurcze, już ~20 lat... obecnie fpguje giełdę w singapurze, był VP w goldman sachs i executive director w JP Morgan, teraz partneruje u mniejszego tradera.
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime22 Jan 2022
     
    Czyli oczekuje większych wynagrodzeń;):P
    • 7: CommentAuthorkrutra
    • CommentTime23 Jan 2022
     
    Myślę, że to nie o to chodzi. To zdecydowanie nie jest profil osoby, której ta firma poszukuje.