atarionline.pl Pad z funstation do Atari? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Witam serdecznie,
    szukam super taniego zamiennika dla joysticka do atarynki/como/amigi ktore posiadam.

    Dzieciakom bardziej podchodzą pady.
    Mi znowu szkoda dawać im moich Wico Command Control - na olx takie używane "profesjonalne" joye chodzą po 100-200zl/sztuka, więc dwa to już "majątek" ;-)

    Znalazłem nowe pady do tzw.Funstation (tani klon NES/pegasus) po 25zl. Tutaj link:

    ->link<-

    Pamiętam, że NES miał inaczej sygnały na wtyczce. Ale i wtyczka oryginalna była inna.

    Myślicie, że podejdą? Może już ktoś próbował?
    Jeśli nie to kupię na próbę i podzielę się doświadczeniem.
    Pozdrawiam!
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    Nes ma protokół. Jak chcesz zmienić sobie to na Atari, to musisz kupić kabel z przewodami na kierunki, button i masę co najmniej. Następnie rozbebeszyć pada, podłączyć się do odpowiednich punktów tym kablem i już, być może wycinając oryginalną elektronikę.

    To teoria. W praktyce może się zdarzyć wiele przeszkód czyniących przedsięwzięcie nieopłacalnym.
    • 3:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    spróbuj! normalne pady od nesa działają na innej zasadzie niż atarowskie, ale tutaj nie sądzę, żeby podróbkarze pchali coś więcej, niż styki do pudełka.
    w najgorszym wypadku może być tak, że w kablu idzie mniej żył niż potrzeba, bo komunikacja jest po serialu. wtedy trzebaby dorobić kabelek...
    • 4: CommentAuthorpyniek9999
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    A coś takiego???
    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    ten matt jest tragiczny . znajdz pada od sega megadrive
    • 6:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime21 Jan 2022
     
    Pad od Megadrive. Ale konwerter typu MouSTer i dowolny pad na USB też robi robotę. Mogę polecić, sam mam takiego jakiegoś kundla kupionego na bazarze za 5zł z pudełka ze złomem (okazał się sprawny tylko wymagał odrobiny roboty z oczyszczeniem).
  2.  
    Ten adapter to Jerry - z uwagi na ceny komponentów nie jest obecnie produkowany. Kupię tego nesa i spróbuję się pobawić. Dam znać.
    • 8:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime24 Jan 2022
     
    Jerry to się akurat raczej nie nadaje, on jest do myszek i to tylko takich obsługujących protokół PS/2. Od tych producentów jest do tego Tom. I działa. Ale trochę nieporęczny z racji gabarytów. MouSTer jest o połowę mniejszy.
    • 9: CommentAuthortakron27
    • CommentTime25 Jan 2022
     
    pad od nesa się nie nada. nie dość że za mało przewodów, to na dodatek w innych miejscach niż potrzeba bo a8. kupić możesz ale musisz dorobić wtyczkę z potrzebnymi kabelkami.
  3.  
    Zamówiłem, potestuje i dam znać.
    Z ciekawostek - po moim poście na alledrogo w kategorii "stare komputery" pojawił się identyczny pad z opisem ze pasuje do A2600 ale już 10zl droższy :-)
  4.  
    Ok pady dotarły - potwierdzam NIE DZIAŁAJĄ. W środku to samo co w innych pseudo NESowych padach.
    • 12: CommentAuthortakron27
    • CommentTime2 Feb 2022
     
    ale co tu kolejny raz potwierdzać. nie jeden z nas ma i a8 i famiclona..