atarionline.pl Silly Venture 2022 WE - 45th A2600 VCS and 30th Falcon Anniversary! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime11 Dec 2022 zmieniony
     
    jestem na triggerze, bo jakies placki w naszym IC zaciagnely hamulec alarmowy, sok, monitoring, policja itd 50 min pociag stal (a my we wrocku last train mamy) i myslalem, ze tam zaraz wlece. Journey Polomialsow zawsze w sercu;)

    A w ogole fajnie Cie widziec Slaves:)
    • 2:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime11 Dec 2022
     
    I jak dojechaliscie czy zamawiać wam pizzę i coś do %%%? Podaj peron i lokalizację
    • 3: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime12 Dec 2022
     
    wlasnie dojechalismy.. xd
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Dec 2022 zmieniony
     
    Głosy to ja, KK (który pod koniec odpłynął w sensie zbyt późna pora) i w jednym przypadku AdamK.

    Ja wytrzymałem, bo przesunąłem sobie czas snu na 4:00-11:00.
    I utrzymywałem delikatny stan upojenia piwem :)
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime12 Dec 2022
     
    delikatnie powiedziane ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime12 Dec 2022
     
    Unified - świetne demo, dzięki Zelax i NG!
    Cieszy niezmiernie też, że - jeśli dobrze zrozumiałem - Flimbo's teraz jest w kolejności na tapecie :-)
    • 7: CommentAuthoras...
    • CommentTime12 Dec 2022 zmieniony
     
    To było bardzo dobre party, akcja znicz się udała ....
    edit QbaHusak
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Dec 2022 zmieniony
     
    "To było bardzo dobrze party"
    @as, gramatyka popartna :)

    -- edit --
    @as, a co, zostawię :D
    • 9:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime12 Dec 2022
     
    @jhusak: konferansjerka miód malina :)
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime12 Dec 2022 zmieniony
     
    ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Dec 2022
     
    A dzięki, dałem z siebie całe 30% :D
    • 12: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Dec 2022
     
    @jhusak: tych % to tam więcej chyba było trochę ;)
    • 13:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime14 Dec 2022
     
    Jhusak: Chyba 45%%%% ;) Podobnie jak koledzy z "akcją znicz"
    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime15 Dec 2022
     
    Konferansjerka w wykonaniu Kuby i KK w mojej opinii - rewelacja. Na kolejnych edycjach nie wyobrażam sobie innego duetu :D
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Dec 2022 zmieniony
     
    Spoko, ja sobie wyobrażam :D

    Jest jeszcze kilku pogibanych językowo atarowców, np. Kaz, Rafał Nowaczuk...

    @wieczor, mnie tam dużo nie trzeba :D

    A język to mi się i na trzeźwo plącze :)
    • 16:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime15 Dec 2022
     
    "Jest jeszcze kilku pogibanych językowo atarowców, np. Kaz, Rafał Nowaczuk..."
    Jhusak: Wytłumacz bo nie wiem czy się obrażać czy być dumny z wyróżnienia ;p
    • 17:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Dec 2022
     
    Dumny :) Zdecydowanie :)
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Dec 2022 zmieniony
     


    Mamy przyjemność zaprezentować Wam wspaniałą relację z SV2022WE napisaną piórem Wingmana (retroHCLab.eu).

    Trzeba przyznać, że autor naprawdę przyłożył się do pracy - można dowiedzieć się nie tylko szczegółów dotyczących samej imprezy, ale nawet zaczerpnąć nieco historii! Bardzo dziękujemy, wspaniała robota Wingman!

    Relacja w języku polskim: ->link<-
    • 19:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime21 Dec 2022
     
    100 lat, 100 lat niech żyje nam... niech żyje nam Greymsb.

    Wszystkiego najlepszego.
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Dec 2022
     
    Dzięki Rafale :)
    • 21: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime25 Dec 2022
     
    Ho ho ho! Wreszcie jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkie materiały i wyniki compo w wersji ASCII (zawarte w ZIPie i na stronie ->link<- ). Jeśli zaktualizowałeś swoją pracę do piątku, 23 grudnia, nie martw się - paczka zawiera zaktualizowaną wersję, nawet jeśli z jakiegoś powodu zapomniałeś ją do nas wysłać :) Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2023! Do zobaczenia tego lata!
    (129MB)
    ->link<-
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Dec 2022
     
    Pytanie. Dlaczego w 16k intro XL/XE jest praca o rozmiarze 17204 B?
    • 23: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Dec 2022 zmieniony
     
    @pin: cholera nie ta wersja weszła, za dużo update'ów :D Podmienię

    Edit: poprawione :D
    • 24:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime26 Dec 2022
     
    @wieczór, widzę że nagłówki porobiły się dłuższe niż na ST. ;D
    • 25: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Dec 2022
     
    @miker: w sensie binarek? :P Po prostu niektórych rzeczy dostawałem przed i po party 2, 3, fyfnaście updejtów (część na skutek komunikacji z autorami, że nie teges, część samorzutnie) że można się pogubić. Mam już pomysł jak zrobić żeby się to samo ogarniało, teraz tylko to zrobić... ;)
    • 26: CommentAuthorVidol
    • CommentTime26 Dec 2022
     
    @wieczor: to zrob jeszcze jeden update:) chodzi o muzyczkę "silky adventure". Wersja nie spakowana nie ma bloku RUN przez co nie uruchamia się z RespeQt'a. W załączniku wersja poprawiona.
    • 27: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Dec 2022
     
    Dziwne. Mam kopię dema UNIFIED opublikowaną na party, ta kopia się uruchamia. Kopia z paczki - już nie.
    • 28: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Dec 2022
     
    @pin dość dziwne... Do tego raczej nie było update'u... Możesz podesłać swoją kopię? Np załączyć tutaj
    • 29: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Dec 2022
     
    Rozpakowałem wersję z pigwy ( ->link<- ) i wersję z paczki. Obie mi się uruchamiają, mają po 210622 bajty i FC stwierdza, że to jeden i ten sam plik (binarnie)
    • 30: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Dec 2022 zmieniony
     
    W chwili w której dostałem plik zobowiązałem się do nie udostępniania / pokazywania bez zgody.

    Plik który mam ma 210622 bajtów, w kompo - paczce ma 210877 bajtów.

    Tzn - jest jeszcze pytanie, czy z tą wersją z kompo paczki to tylko u mnie problem, bo jeśli tak to nie było tematu. Wersja wcześniejsza którą mam "mi działa"
    • 31: CommentAuthorVidol
    • CommentTime26 Dec 2022
     
    Odpalałem dzisiaj UNIFIED z paczki przez RespeQt'a i nie było żadnych problemów.
    Problem miałem z Arsantica 0 - w połowie wczytywania zwiesiła sie, ale nie chciało mi się dochodzić w czym problem :) i z ta muzyczką co pisałem wyżej.
    • 32: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Dec 2022 zmieniony
     
    @pin: plik z paczki też ma 210622. Właśnie pobrałem i rozpakowałem. Czym rozpakowujesz, może to dekompresor robi kuku? Tknęło mnie bo napisałeś że tamta wersja FLOAT miała 17204 (a miała tak naprawdę 17104). Coś tu nie gra
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Dec 2022
     
    Z drobiazgów to jeszcze chciałem zgłosić taki błędzik w prezentacjach, że fonty nie miały polskich znaczków, ale także innych znaków narodowych (niemieckich, szwedzkich, etc.) - na przyszłą edycję do wyeliminowania.
    • 34: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Dec 2022
     
    @Kaz; dzięki za czujność - błędy na planszach zostały zauważone (dotyczyły też numeracji) i poprawki już zostały wprowadzone w oprogramowaniu :)
    • 35: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Dec 2022
     
    @wieczor - rozpakowałem paczkę jakąś starszą wersją TC, wieczorem... :) postaram się ustalić jakieś szczegóły wersji
    • 36: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime27 Dec 2022
     
    @pin ja pakowałem TC (z tym, że 10.0), dałem maks stopień kompresji, może powinienem jakoś przepakować, jak są problemy :)
    • 37: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Dec 2022
     
    Problem miałem tylko z demkiem NG, choć jak mówiłem miałem jego inną kopie która jest ok. Dwie prodki heavena też nie wstają, ale one generalnie u nikogo nie ruszyły. Chodzi o te arsantice 0 i ten FX na vbxe.
    • 38: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime27 Dec 2022
     
    U mnie z paczki z party plik ma 210622 po rozpakowaniu. Pin nie dodawaj wirusow do binarek :p
    • 39: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Dec 2022
     
    Czyli jakiś problem jest z dekompresją u mnie, albo jakiś syfon mam.
    • 40:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Jan 2023 zmieniony
     
    Na party-place znaleziono takie oto słuchawki:



    Właściciel obiektu wspominał też o małych głośnikach, niestety nie posiadam zdjęcia.
    • 41:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Jan 2023 zmieniony
     
    Wieści o śmierci obecnego ATARI są mocno przesadzone ;)









    ...a przekonacie się o tym już na najbliższej edycji Silly Venture! :)
    • 42:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Jan 2023 zmieniony
     
    3 tygodnie temu ukazał się "Demoscene Report December 2023" - Psenough po raz kolejny przygotował ciekawy demoscenowy raport z tego, co działo się w grudniu - nie zabrakło oczywiście wzmianki o "Silly Venture 2022WE" - trzeba przewinąć do 19:31



    Co ciekawe, Psenough wspomina także, że wg statystyk Silly Venture oraz CAFE Party to dwie imprezy, na których zgłaszane jest najwięcej prac konkursowych - trzeba przewinąć do 26:11
    • 43: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime26 Feb 2023
     
    Milo poinformowac, ze demo Unified z SV2022 WE zostalo nominowane do Meteoriks w kategorii "OUTSTANDING TECHNICAL ACHIEVEMENT" obok takich perelek jak np. to nowe demo Batman Group na A500.

    ->link<-

    XL/XE powah.
    • 44:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime26 Feb 2023
     
    @solo: zajebiście! gratki!!!
    • 45: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime26 Feb 2023
     
    nie wróżę wygranej, ale to mimo wszystko świadczy o klasie dema, gratki!
    • 46: CommentAuthorpaptak
    • CommentTime31 May 2023 zmieniony
     
    Witam.

    Minęło pół roku i wreszcie udało mi się zmontować i opublikować film z SV 2022 WE

    Niestety film nie jest już dostępny. Usunąłem go ponieważ jakiemuś człowiekowi nie spodobało się, że jego imię i nazwisko pada podczas podpisywania płyt przez Sławka Łosowskiego. Jakby to miało jakieś znaczenie w prawie 3 godzinnym filmie z niszowej imprezy, na kanale który ma 230 subskrybentów, którego w całości nie obejrzy zapewne nawet nikt z uczestników nie mówiąc już o kimkolwiek innym. A już zauważyć, że to nazwisko padło gdzieś w tle podczas ogólnego hałasu mógł chyba tylko sam zainteresowany. Moje filmy z SV mają przeciętnie trochę ponad 200 wyświetleń. Nie mam pojęcia czemu mają służyć takie zachowania. Przychodzi mi do głowy tylko chęć poczucia się kimś ważnym, mającym wpływ na rzeczywistość.
    Nie wiem czy film wróci. Jego renderowanie w 4K zajęło mojemu niezbyt mocnemu PC ponad 24h ciągłej pracy. Wrzucenie na YouTube kolejne 12h i ponad 24h czekania aż YouTube przetworzy go we wszystkich rozdzielczościach. Nie wiem czy znajdę na to czas jeszcze raz. A przecież nie ma gwarancji, że komuś następnemu znów coś się w nim nie spodoba.


    "https://www.youtube.com/watch?v=VcycEYwpu_M&ab_channel=paptak"

    W formie linku ponieważ normalnie miniatura się wyświetla ale film się nie odtwarza.
  1.  
    a jakbyś z linku obciął końcówkę: &ab_channel=paptak

    to nie będzie się normalnie odtwarzać?
    • 48: CommentAuthorpaptak
    • CommentTime31 May 2023
     
    Poprawiłem i teraz jest OK