atarionline.pl PTODT Stereo - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Dec 2022 zmieniony

Istotne info. Tylko do końca najbliższej niedzieli, do 4 grudnia 2022 roku stowarzyszenie przyjmuje zamówienia na płytkę PTODT Stereo z odbiorem osobistym na Silly Venture. Potem nie będzie już możliwości wygodnego odebrania na SV i/lub zaoszczędzenia na przesyłce. Można zamówienie oczywiście łączyć z czasopismem "Atari Fan" oraz "Grel".

Tutaj zamówienie (proszę zaznaczyć odbiór na SV): ->link<-
    Tutaj opis PTODT Stereo wraz z instrukcją montażu: ->link<-
    • 2:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Dec 2022 zmieniony

Spływają pierwsze opinie o płytce od tych, co nie tylko ją kupili, ale i zamontowali :)

BHA:

zainstalowałem, problemów jakichkolwiek nie było, gra wspaniale. Nie mam co prawda porównania z innymi płytkami, bo to jedyne stereo u mnie na tą chwilę, ale faktycznie zero trzasków czy szumów. Dźwięk czysty nawet przy dużym wzmocnieniu. Jestem zaskoczony na plus nowym brzmieniem, dema wypadają rewelacyjnie.
    Myślę, że niedługo zamówię jeszcze jedną płytkę. PS. Nie tylko jakość dźwięku, ale i techniczne wykonanie modułu jest na zacnym poziomie.

Inna przyszła SMS-em:
    • 3: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime24 Dec 2022 zmieniony

W odpowiedzi na SMS:

Podłączenie pinu "SR" jest potrzebne po to aby na wyjściu monitorowym DIN z tyłu komputera lub na wyjściu RF czyli z modulatora był prawidłowy dźwięk z obydwu kanałów (czyli mono) a nie tylko dźwięk z lewego kanału fałszując wrażenia muzyczne.

Proszę na podanych powyżej wyjściach posłuchać utworów stereo z kabelkiem i bez tego kabelka. Różnica w dźwięku będzie widoczna.

Gdy używane będzie tylko wyłącznie wyjście stereo z płytki to podane połączenie "SR" nie jest wymagane gdyż nie wpływa na pracę stereo, ale jest polecane (to tylko jeden kabelek).
    • 4:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Dec 2022

kkrys - kolega wie, bo przecież mu pisałem, ale kolega ma taką zajawkę, że chce bez i co zrobisz? :)
    • 5:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Dec 2022

Kolejna recenzja sprzed chwili, od fachowca, bo od demoscenowca Epiego:

Epi:

Płyteczkę zamontowałem, faktycznie montaż bardzo prosty, choć pewnie lepiej byłoby, gdyby opis podał też alternatywne lokalizacje potrzebnych sygnałów, bo dostęp do nóg CPU i OS ROMu w już dopalonej atarce bywa problematyczny. ;) Ale nie jest to duży kłopot, bo nawet amator z łatwością znajdzie schemat i zlokalizuje te sygnały na płycie w wygodnych dla siebie miejscach.

Po zmontowaniu przetestowałem na studyjnych słuchawkach podłączonych przez mikser (nie sprawdzałem bezpośredniego podłączenia słuchawek do wyjścia z płytki) i brzmi to bardzo dobrze. Obydwa pokeye grają z jednakową głośnością i w podobnym, szerokim paśmie. Udało się nawet wydobyć nieco basów, brzmią całkiem ciepło i nie potrzebują podkręcania na equalizerze. Brzęczenie z magistral jest słyszalne gdy nic nie gra, ale znośne.

Autostereo faktycznie włącza się natychmiast, bez żadnych słyszalnych opóźnień. Czas przełączenia na mono jest też moim zdaniem dobrze dobrany. Nie słychać żadnych pyknięć ani kliknięć przy przełączaniu. W niektórych sytuacjach typu kodowanie i debugowanie przydałaby się możliwość ręcznego wymuszenia trybu, ale do normalnego oglądania demek i grania obecne rozwiązanie jest idealne.

Podsumowując, jest to dopracowany produkt bez zbędnych bajerów, za to bardzo dobrze realizujący założone wymagania i nie sprawiający żadnych problemów w instalacji i użytkowaniu.
    • 6: CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime24 Dec 2022

Ja założyłem w kompie, w którym wcześniej miałem PokeyMAX v.2, a którego to musiałem wyjąć do innego projektu. Podłączenie w tym przypadku było plug-and-play bo PokeyMAX wykorzystywał te same sygnały - wpiąłem więc jedynie gotowe już kabelki w goldpiny i gotowe.
    Jako drugiego Pokeya wykorzystałem uszkodzoną kość z niedziałającym SIO. Trafiają się czasami takie - dźwięk jest ale SIO nie działa. Idealny kandydat na drugi kanał. Jakby się komuś trafił - nie wyrzucajcie bo szkoda.
    Co do jakości dźwięku nie będę się wypowiadał bo po pierwsze, mój system audio jest średniej jakości a po drugie, moje uszy też dokładnością nie grzeszą. Ale podoba mi się. Robi co ma robić i to jest najważniejsze.
    • 7:

CommentAuthorpancio
    • CommentTime25 Dec 2022

I ważne, ze piny nie "gwałcą" podstawek! Jak co u niektórych interfejsiarzy... Świetna robota Kkrys.
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Dec 2022

Potwierdzam, miałem sprawną 1050..
    • 9: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime25 Dec 2022 zmieniony

• 10: CommentAuthorkkrys
    • CommentTime25 Dec 2022

Tutaj do testowania dźwięku z GTIA
    • 11:

CommentAuthorpancio
    • CommentTime25 Dec 2022

Normalnie by mi się nie chciało tego sprawdzać... ale Peri Noid mnie zaintrygował. Podpiąłem Atari do SB i nagrałem ścieżki w Audacity by się im przyjrzeć.. no i wygląda to dobrze :-)

Można posłuchać fragmentu na:

według mnie gra miodnie (jak na POKEY-a) :-)
    • 12:

CommentAuthorsun
    • CommentTime25 Dec 2022

Ale dlaczego pokey miałby grać źle?
    • 13: CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime25 Dec 2022

Ja napisałem jasno, że nie oceniam jak gra z przyczyn obiektywnych :-)
    • 14:

CommentAuthorpancio
    • CommentTime25 Dec 2022 zmieniony

Pokey jak Pokey... jest jednak trochę elementów w torze, które mogą mieć wpływ na jakość. Ale wydaje się, że mimo kanapki gra to to dobrze!
    • 15:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jan 2023 zmieniony

Jak ktoś coś potrzebuje ze sklepiku AtariFan.pl (magazyn "AtariFan", "Grel" albo płytki rewelacyjnego PTODT Stereo) to uruchomiliśmy właśnie opcję odbioru osobistego na Last Party. Można oszczędzić 15 zł na przesyłce. Zamówienia tylko do piątku włącznie.

->link<-