atarionline.pl Jakie są ciekawe gry logiczne i logiczno-zręcznościowe na atari? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime15 Mar 2023
     
    Tak jak w temacie pytania, w co warto na małym atari zagrać z gier logicznych i logiczno zręcznościowych tak mnie natchnęło ostatnio i nadrabiam zaległości
    Przeszedłem
    -czaszki
    -defensor
    -cosmic hero
    -loriens tomb
    -robbo
    Zamierzam się wziąć za sapera i lasermanię chociaż szczerze się boję tych dwóch tytułów że nie podołam
    • 2: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime15 Mar 2023
     
    Spróbuj Mental Age
    • 3:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime15 Mar 2023
     
    Highway Encounter
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 Mar 2023
     
    - Ortografia

    - Loaded Brain

    - Thinker

    - Klony

    - Axilox
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Mar 2023
     
    Ortografia mnie osobiście denerwowała, bo pokazywała dobrą i złą pisownię, co nie jest dobre na zapamiętywanie wzorców. Lepiej wypełniać od razu dobrym, a potem to utrwalić przez kilkukrotne pokazanie.
    • 6: CommentAuthorPecet
    • CommentTime15 Mar 2023
     
    Mi bardzo spodobało się Marbled. Bardzo fajna graficznie, pewien minus to nierówny poziom plansz. Nad niektórymi trzeba trochę posiedzieć, inne są wręcz oczywiste. Mimo wszystko polecam.
    • 7: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime15 Mar 2023
     
    darg - dla mnie najfajniejsza logiczna na atari
    • 8: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime15 Mar 2023
     
    tensor trzaskowskiego :)
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Mar 2023 zmieniony
     
    Dlaczego tu nie ma Boulder Dasha? Logiczna i zręcznościowa jednocześnie.

    A propos. Czy jest taki Boulder Dash, co by miał levele do bólu logiczne? Trochę tak, jak trzeci level w oryginalnym, ale dużo bardziej.

    No i LAURA!
    • 10: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime15 Mar 2023
     
    O jeszcze mi się przypomniało że elektrę ostatnio przeszedłem i z gier logicznych jeszcze adam is me kojarzę
    • 11: CommentAuthorVidol
    • CommentTime15 Mar 2023
     
    Master Head
    • 12:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime15 Mar 2023 zmieniony
     
    Capitan Gather - jestem w trakcie przechodzenia, b. fajna gra logiczna.
    Saper (już wspomniana), dodam tylko że nie się się co go bać, jest dość prosty (i wciągający!) jak się ogarnie co i jak. Niedawno ukończyłem.
    MazezaM
    Microx

    Ogólnie jak się wybierze na atarimania.com genre "logical" to wypada kilkadziesiąt pozycji, jest w czym wybierać.
    • 13:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime15 Mar 2023
     
    ADAM is me, Atomix - z różnej epoki i parafii ;-)
    • 14: CommentAuthormono
    • CommentTime15 Mar 2023
     
    Zenji.
    Glut :)
    • 15: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime15 Mar 2023
     
    Dagobar (który jest 1szą albo drugą częścią Captain Gather).
    • 16:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime15 Mar 2023
     
    Jeszcze The convics, czyli takie Robbo, tylko na dwóch graczy.
    jhusak - akurat ten poziom jest raczej typowo przygodowy, niż logiczny, ale faktycznie ja też je lubiłem.
    Z klonów Boulderdasha (albo odwrotnie?) jeszcze był Rockford. Kilka elementów jest innych, np. wąż zmieniający kamienie w diamenty.

    Fajny jeszcze i chyba nie wspomniany tutaj Ridiculous Reality.

    Sapera i Lasermanii, a zwłaszcza tej drugiej też się boję do dziś, wymiękam w pierwszej dziesiątce :D
    • 17: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime15 Mar 2023
     
    @String - Logical był tylko jeden, na Amigę i chyba inne platformy też. Jedna z najlepszych gier w historii w ogóle, spędziłem przy niej setki godzin.
    A wracając do tematu Atari to np. Universal Hero, Gumball, Spy vs Spy... :-)
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Mar 2023 zmieniony
     
    ja polecam
    Klony - super grafika, rodzima gra.

    Tac Tic- super muzyka ! ciut mało czytelna grafika, ale ujdzie
    i da się spokojnie grać.

    Master Head- magazynier z fajną muzyczką .

    Loriens Tomb- do pary, ruchome platformy.

    Isora - ładna, czytelna, fajna muzyka, musimy zapełnić pola i ostatnim ruchem wejść w cel.

    Problem Jasia - układanie fotek aktorów, nieco mniej logiki, ciutka szczęścia, fajna muza i grafika.

    Lasermania- fajna muzyka, taka bura grafika, sterujemy pojazdem i ustawiamy lustra by promień lasera osiągnął cel.

    Scorpions- też ciekawe, w odpowiednie pola należy robactwo wstawiać.

    Jak te ci się spodobają to podam inne.
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Mar 2023
     
    ... A ja potrzebuję (sic) pomocy w grze Dagobar, jak te kafle układać ? , w co strzelać ? kompletnie nie wiem o co w tym chodzi . :(
    • 20:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Mar 2023
     
    już wspomniany "adam is me" to prawdopodobnie najmiodniejsza gra tego typu evar.
    ja lubiłem "dye", wyszła nowsza wersja, też OK.
    kij samobij
    takie coś z binarnymi liczbami, no nie pamietam
    kropky
    bunny hop(?) nówka sztuka fukiel nie śmigana, grać, obserwować
    • 21: CommentAuthorjakubp1985
    • CommentTime18 Mar 2023
     
    odpowiedzi przejrzane, sporo gierek miałem gdzieś w głowie i tutaj przypomniały mi się tytuły na razie zrobiłem lekki odpoczynek grając w stare przygodówki amigowe i pecetowe, wziąłem się za tego adama i gra rzeczywiście dobra ale nie mogę przestawić mózgu na tę mechanikę gry łapię się na tym że nie widzę rzeczy oczywistych na przykład elementy stoją przy ścianie to z automatu je wyłączyłem z gry no bo nie da się ich w żaden sposob przesunąć po czym okazało się że to właśnie do nich miałem dosunąć klocki tworząc zdanie jak ktoś za dużo grał w robbo i robopodobne to mu te znane przez lata schematy przeszkadzają a trudno się tak przestawić z rutyny
    • 22: CommentAuthorAdam
    • CommentTime19 Mar 2023 zmieniony
     
    Może tu na livestreamach Retro Borsuka znajdziesz jeszcze jakąś interesującą dla Ciebie propozycję:



    • 23: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime20 Mar 2023
     
    Przechodzę teraz sobie wspomniany Marbled. Gra fajna, póki co łatwa. Jestem chyba w połowie (47 poziom). Jedyne problemy miałem na początku, kiedy rozkminiałem mechanikę gry (bez instrukcji). Zagadki wciągają, ale po ok. 10 poziomach muszę odpoczywać do kolejnego dnia, bo trochę nuży.