atarionline.pl *.sap na *.mid, *.rmt, *.mod?.. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime19 Apr 2010
     
    Przyrzekam, że szukałem przez Google ale bezskutecznie. Poszukuję (jeśli istnieje) aplikacji do zmiany formatu *.sap na dowolny strawny przez jakiś edytor nutowy czy tracker. Najlepiej Raster Music Tracker.
    Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
    • 2: CommentAuthormono
    • CommentTime19 Apr 2010
     
    Sapa raczej nie skonwertujesz, ponieważ jest to zwykły plik binarny poprzedzony tekstowymi nagłówkami i może tam być wszystko. SAP player wykonuje po prostu kod 6502 zawarty w pliku. ->link<- jest opis formatu. Najprościej wyciąć z pliku binarkę i dopiero to sobie ręcznie przerabiać.
    • 3: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime19 Apr 2010
     
    Fox swego czasu napisał skrypcik w Perlu, taki UnSAP - proszę: ->link<-
    • 4: CommentAuthor0xF
    • CommentTime19 Apr 2010
     
    Jest możliwa konwersja z formatu SAP na format trackera, przy pomocy którego muzyka została napisana. Umożliwia ją ASAP ->link<-
    a. Uruchamiasz WASAP, otwierasz SAP, wybierasz "File information" i tam jest guzik "Convert to...". Jeśli guzik jest wyszarzony, to znaczy, że nie został rozpoznany tracker i nie da się automatycznie skonwertować.
    b. Z linii poleceń np. asapconv -o .rmt Plik.sap
    Znacznie starszy program unsap robi dokładnie to samo.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Apr 2010 zmieniony
     
    Jest takie cuś (pomysł znaczy się), kiedyś go popełniłem w wersji bardzo alfa, ale działał! Wrzuciłem to do Atari800MacX, a następnie zginęło przy podmianie źródeł :(

    Generalnie chodzi o zrzut wartości wpisywanych do rejestrów pokeya. Odpowiednio napisany analizator tego potrafiłby odtworzyć obwiednie instrumentów, a następnie poszczególne nuty i umieszczać je w trackach.

    Mój analizator działał tylko na częstotliwościach i prostych zależnościach głośności, tworzył plik midi (dokładniej gmc i konwersja do midi standardowym narzędziem).

    Załącznik zawiera testy, rzućcie uchem na ninja - oto dlaczego brak standaryzacji uszkadza uszy. W pozostałych przypadkach efekt lepszy, niż się spodziewałem (frogger)

    Midy nie są w żaden sposób podkręcane. Czysty efekt konwersji. (polecam awk czy klony: gawk)
    Nie zadziała to oczywiście w 100% przypadków, ale pomysł jest. Sprawdzony. Nic, tylko siąść i kodować :)
    • 6:
       
      CommentAuthorglowas11
    • CommentTime19 Apr 2010
     
    Faktycznie rewelacja ja mam karte AWE64 i idzie top rewelacyjnie .
    • 7: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime19 Apr 2010
     
    Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
    @Grzybson: Wybacz ignorancję bo nie bardzo wiem co z tym zrobić :-) Jeśli zechcesz wytłumaczyć to proszę na brzezickimałpaopkropkapl
    A może wiecie gdzie jest kopalnia nut utworów z produkcji na Atari Nasze Kochane?
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Nov 2010
     
    Wlasnie mialem pytac, jak przerobic SAP na plik zrodlowy, ale widze, ze Fox juz napisal rozwiazanie w poscie numer 4.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Dec 2012
     
    Ha.

    Przy pomocy asapscan można zrealizować mój pomysł z postu nr 5 znacznie prościej, to już jest zakodowane. Opcja asapscan -t daje zrzut rejestrów pokeyowych co tick (z reguły 1/50 sek), z timestampem eventu.

    Śmiem twierdzić, że w ten sposób można wkładając odrobinę pracy przekonwertować sapa na niemal dowolny format źródłowy :) - jednak z ograniczeniami tego formatu.

    Z tym, że odrobina to pojęcie względne; jednak da się to zrobić niemal w 100 procentach przypadków.
    • 10:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime29 Dec 2012
     
    Cool :)
    • 11:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime10 Dec 2017
     
    A czy istnieje jakiś sposób na przeniesienie tracków / patternów / songa do formatu MOD? RMT importuje mody, ale nie eksportuje. Rozumiem, że sampli nie da się tak wyeksportować, ale to bym sobie już w czymś ludzkim zrobił.