atarionline.pl Grawitacja 2024 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorAdam
    • CommentTime20 Mar 2024
     
    Niewiele ponad 2 tygodnie zostało do kolejnej, szóstej już edycji 8-bitowego game jamu Grawitacja.

    TERMIN: 5-7 kwietnia 2024
    MIEJSCE: HUBRAUM Kraków, ul. Przemysłowa 12
    WEJŚCIÓWKA: 30 złotych

    strona wydarzenia: ->link<-
    rejestrować można się tutaj: ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime21 Mar 2024
     
    Dzięki Adam za ten wątek :) Oczywiście wszystkich zapraszamy!
    • 3: CommentAuthorAdam
    • CommentTime21 Mar 2024
     
    Ja rok temu byłem pierwszy raz i bardzo polecam.
    • 4:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime21 Mar 2024
     
    Również polecam i zapraszam. Też rok temu byłem pierwszy raz i było super, planuję jeździć co roku jeśli pozwolą możliwości. Dodatkowo w tym roku planuję wygrać:-)
    • 5: CommentAuthortebe
    • CommentTime21 Mar 2024
     
    :) mierz wysoko, sięgaj jeszcze wyżej
    • 6: CommentAuthorpaw
    • CommentTime21 Mar 2024
     
    Zawsze chciałem spróbować więc skorzystam z zaproszenia,
    może dowiem się jak coś co zwykle zajmuje mi kilka lat robi się w parę godzin.
    Mam nadzieję, że jest jakiś program wsparcia dla debiutantów, którzy nie uważali na lekcjach plastyki i muzyki?
    • 7:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime21 Mar 2024
     
    @paw, nawet jak nie dasz rady ukończyć gry, to i tak warto przyjechać, pogadać, wypić piwko. Co do samego pisania gry, to recepta jest w sumie prosta. Najważniejszy jest dobry pomysł na grę efektowną ale łatwą do napisania za pomocą znanego sobie już warsztatu. Efektowna gra, to mam na myśli, że albo musi być w niej jakiś innowacyjny pomysł, albo śmieszna grafika, czy śmieszny cel rozgrywki. Generalnie na gamejam powstają gry na tyle proste że da się je w te 36h przygotować, a liczy się ten właśnie pomysł, żeby ująć głosujących i zdobyć wtedy dobre miejsce. Oczywiście przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę, nie trzeba się na te miejsca aż tak bardzo nastawiać:-)
    • 8:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime22 Mar 2024
     
    @Mq: lepiej bym tego nie napisał :) Dzięki! Serdecznie wszystkich zapraszamy!

    ps: z takimi planami zapowiada się ciekawa rywalizacja :)
  1.  
    @koala: Jeśli miażdżącą przewagę jednego zespołu, długo długo nic i kiepskie gierki na końcu stawki chcesz nazywać rywalizacją - proszę bardzo ;)

    a tak poważnie - Grawitacja jest super! Świetna atmosfera, doskonała organizacja, dobrze spędzony czas!

    a tak już na serio - nie macie szans ;))))
    • 10: CommentAuthorAdam
    • CommentTime22 Mar 2024
     

    paw:

    może dowiem się jak coś co zwykle zajmuje mi kilka lat robi się w parę godzin.

    W regulaminie jest napisane wprost, że nie jest oczekiwane, aby gra była dokończona - wiadomo, że jest mało czasu.

    Nie chcę pisać oczywistych rzeczy, ale może jednak dla kogoś z czytających będzie to przydatne - co m.in. może pomóc w zmieszczeniu się w czasie:
    - przyjęcie realistycznych założeń oraz elastyczność - umiejętność rezygnacji z jakichś pomysłów w trakcie tworzenia, jeśli jest mała szansa, aby ich realizacja dojechała na czas,
    - właściwe rozłożenie sił (poza kodowaniem jest jeszcze życie towarzyskie, jedzenie, sen),
    - użycie istniejącego już silnika (swojego lub cudzego), czy też jego kawałków, jest to dozwolone (np. rok temu wygrała gra na ZX Spectrum przygotowana w narzędziu do tworzeniu gier MPAGD (Multi-Platform Arcade Game Designer ->link<- - zresztą gdyby nie tego typu narzędzia, to większość współczesnych gier na ZX Spectrum by nie powstała ;) )

    paw:

    Mam nadzieję, że jest jakiś program wsparcia dla debiutantów, którzy nie uważali na lekcjach plastyki i muzyki?

    Oficjalnego programu raczej nie ma, ale myślę, że możesz pogadać na miejscu z ludźmi, użyć uroku osobistego i uzyskać jakieś wsparcie w miarę możliwości ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime22 Mar 2024
     
    Na gamejam przyjeżdżają też osoby, które robią np. tylko grafikę, albo tylko muzykę. Te osoby chętnie dopisują się do listy płac u każdego programisty, który ma ochotę podzielić się wygraną z powiększonym w ten sposób zespołem:-)
    • 12:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Mar 2024
     
    @Mq: "Dodatkowo w tym roku planuję wygrać:-)"
    Chciałbyś ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorkoala
    • CommentTime22 Mar 2024
     
    Jeszcze się nie zaczęło a już rywalizacja. To lubię ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime22 Mar 2024
     
    Hehehe:-) Twoja matka była chomikiem, a ojciec śmierdział skisłymi jagodami! :-)
    • 15: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime22 Mar 2024
     
    I tak zawsze wygrywa koala, przynajmniej w kategorii Atari :)
    • 16:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime22 Mar 2024 zmieniony
     
    Tak jak pisał Mq, tu nie chodzi o to, żeby wygrać, tylko "próbować" :)
    • 17: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime22 Mar 2024
     
    to była odpowiedz do Mq który napisał ze planuje wygrać :)
    • 18:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime23 Mar 2024
     
    Nie zawsze wygrywa koala:-) W ubiegłym roku żeby nie wygrać, to nie wystartował wcale:-)
    A poza tym jeśli o koalę chodzi, to ja bardzo cenię, podziwiam, ale nie mam poczucia że nigdy nie dam rady podnieść rękawicy - i może kiedyś wygram i z koalą w jakimś compo:-) A może dojdę do poziomu, że zrobimy coś kiedyś razem. Nie można siedzieć na pułapie zamartwiania się, że się jest słabszym niż ktoś tam w czymś tam. Każdy ma szanse, wystarczy zgłębiać tajniki, wymyślać i rozwijać nowe możliwości. Każdy może to robić.
    • 19: CommentAuthorAdam
    • CommentTime1 Apr 2024
     
    To już w najbliższy piątek...

    Może przekleję wpis Pina z Atari Area ->link<- sprzed kilku dni:

    pin:

    W temacie samego wydarzenia to jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to na moim kanale YT odbędzie się transmisja live - z ceremonii rozpoczęcia, losowania tematów (piątek), oraz konkursów i ogłoszenia wyników (niedziela). Być może na spontanie w sobotę też coś się wymyśli ;)

    kanał: ->link<-

    Osoby przyjeżdżające samochodami - wskazany kontakt na priv. najlepiej do mnie.
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime1 Apr 2024
     
    dobra - może uchylę rąbka tajemnicy, tak więc jest plan by w sobotę odpalić stream i pomęczyć takie zagadnienia jak:

    * Nowe Atari the 400 mini - od strony użytkowej i testowo pomęczyć ten nowy hardware ze scenowymi produkcjami ;) Tutaj pomoże mi Dely oraz prawdopodobnie YerzmYeY.

    * Pokazać światu powstający port gry ..... SPACE IMPACT z Nokii 3XXX, oraz jak się 3 dni temu okazało - edytora leveli (oczywiście na ATARI). Autorem portu jest PeBe!

    ... chyba, że poimprezujemy w piątek zbyt mocno ... to przeniesiemy to na "strumień z kuchni" ;)))
    • 21:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime2 Apr 2024
     
    WOW! Space Impact :) Mam nadzieję, że nie zawiodę.

    @mq - japie... zmiotłeś mnie z planszy tekstem "żeby nie wygrać, nie wystartował" XD

    Jak dla mnie impreza Grawitacja, jest aby się przede wszystkim DOBRZE BAWIĆ.

    Do zobaczenia.
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime2 Apr 2024
     
    W tej sytuacji musisz być, bo w przeciwnym wypadku zrobi się z tego gigantycznych rozmiarów "bababobu" ;) Na okoliczność trudnych pytań zabierz też kaczuchę ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime2 Apr 2024
     
    @pebe: zabawa zabawą, ale ktoś musi być najlepszy:-) Na Grawitacji chyba nie ma takiej opcji, żeby nikt nie wygrał, ktoś niestety musi zająć pierwsze miejsce:-) hehehe:-)

    Ja się nastawiam pierwszego dnia na picie, w nocy coś tam pokoduję jak już mi się nie będzie chciało więcej pić, w sobotę koduję i piję, w niedzielę odbieram nagrodę na trzeźwo, wtedy też pierwszy raz zobaczę grę, którą napisałem, no i do domu:-) Tak że plan w miarę jest ułożony z grubsza:-)
    • 24:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime2 Apr 2024
     
    Plan na medal po prostu :)
  2.  
    Chciałbym poinformować organizatorów, że mój zespół w składzie:
    * mgr_inz_rafal

    pojawi się na placu boju w sobotę około południa.

    Ale i tak gierkę zrobimy na czas :D

    Standardowo już proszę o wylosowanie w moim imieniu "tematu" gry.
    • 26: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 Apr 2024
     
    jaką częścią ciała mam nacisnąć klawisz w czasie losowania? ;)
    • 27:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime3 Apr 2024
     
    @pin: jak dla mgr_inz_rafal będziesz losował, to musisz zasiąść powyżej komputera i powoli opuścić klocka tak, żeby wcisnął spację:-) Nie wiedziałeś? :-)
    • 28: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 Apr 2024
     
    ... albo nacisnąć chwytakiem do stolca :)
    • 29:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime3 Apr 2024
     
    ... albo gruczołem grubasa:-)
    • 30: CommentAuthormono
    • CommentTime3 Apr 2024
     
    Biednym psem Antonim 3.
    • 31: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 Apr 2024
     
    no dobrze. Coś kreatywnego wymyślę ;)
    • 32:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime4 Apr 2024
     
    @Pin: o... Bababobu XD
    Będzie Pan zadowolony.
    Kaczucha siedzi i czeka. Ja też już z emocji niewiele robię - nosi mnie jak cholera.

    @Mq: Jeśli Grawitacja jest nastawiona na wygrywanie to nie ma innego wyjścia jak walczyć i wygrywać. Ja się zamierzam dobrze bawić :)


    @Pin: Jesli chodzi o losowanie i wybór części ciała...
    Proponuje czymś niespodziewanym, np. trzustką - TEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWA. XD
    • 33: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Apr 2024
     
    ... prostatą.
    • 34:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime4 Apr 2024
     
    Dobra, ja już się powoli pakuję, więc napiszę tylko krótko: kto się jeszcze nie zdecydował, niech się szybko decyduje na przyjazd, a do wszystkich już zdecydowanych i tych niezdecydowanych: do zobaczenia na miejscu! :-)
    • 35: CommentAuthormono
    • CommentTime4 Apr 2024
     
    Rozsierdziła się przy praniu.
    • 36:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime5 Apr 2024
     
    Będę i ja! Ale dopiero jutro :-(
    pancio/$@^0killer, jako barman - platforma: ATARI
    • 37: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Apr 2024
     
    Będzie wesoło, coś czuję ;)
    • 38: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Apr 2024
     
    ->link<-

    Start orientacyjnie około 20:00
    • 39: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Apr 2024
     
    SPACE IMPACT. Gość specjalny - PeBe

    ->link<-
    • 40: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime6 Apr 2024 zmieniony
     
    Święty ????
    • 41: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Apr 2024 zmieniony
     
    Lol. Dobre :). Tymczasem:

    Atari The 400 mini, mały test. Gość specjalny YerzmYeY ;)

    ->link<-
  3.  
    Chciałbym z tej strony podziękować orgą i uczestniką Party, które już tradycyjnie było fajne i spoko. Wejściówka 30PLN to dobrze zainwestowany piniondz, gdyż na ten przykład przysługiwał za to kebab, pizza, itp.

    Przy okazji udało się też trochę ukulturalnić, bo jeszcze zajechałem do takiego jednego kościoła pooglądać różne dzwony, w tym Zygmunta.

    Do zobaczenia za rok - planuję ponownie stworzyć crapa i świetnie się przy tym bawić :)
    • 43:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime7 Apr 2024
     
    Ja również bardzo dziękuję, jak zwykle kasza niedogotowana, ale tak poza tym okej:-)

    PS. Wygraliśmy z Koalą, a to nie byle co:-)
    • 44:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime11 Apr 2024
     
    Pozwoliłem sobie nagrać parę rozgrywek gier z Grawitacji 2024: