atarionline.pl Emulator dla Macbooka - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorArtur
    • CommentTime10 Apr 2024
     
    Witam Atarowcow,

    ktoś orientuje się gdzie mogę ściągnąć działający emulator dla Atari na Macbooka?
    Ściągnąłem jeden dzisiaj i nie działał.

    Ktoś cos może mnie poinformować plus krotka instrukcja jak odpalić gierkę.

    Artur
    • 2:
       
      CommentAuthorgienekp
    • CommentTime10 Apr 2024
     
    Bardzo polecam Atari800MacX

    Jest kompilacja pod Intela i ARMa (M1/M2/M3)

    ->link<-

    A jak umiesz z pod konsoli pracować to w załączniku skompilowany najnowszy Atari800.
    • 3:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime10 Apr 2024
     
    A jeżeli chcesz uruchamiać windowsową Altirrę na macOS to np. przez ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Apr 2024 zmieniony
     
    Atari800MacX to oparty na atari800 emulator, działa.
    • 5: CommentAuthorArtur
    • CommentTime11 Apr 2024
     
    Witam ponownie,

    dziękuję za wszystkie propozycje.

    Sprawdzałem Atari800MacX i mi nie działa.

    Ściąga emulator, probuje go zainstalować po czym dostaje informacje ze Mac nie może zaktualizować emulatora i koniec.

    Może mam cos zablokowane w macu ale nie wiem.

    Tak jak pisałem wcześniej: pierwszy raz bawię się w jakieś emulacje na macu i może cos nie umiem ustawić.
    • 6: CommentAuthorArtur
    • CommentTime11 Apr 2024
     
    sprawdziłem teraz dokładnie:

    "...nie można otworzyć pliku atarimac x Apple nie może sprawdzić czy nie zawiera złośliwego oprogramowania ponadto to oprogramowanie musi zostać uaktualnione"

    Ściągałem atari800macX wersja ostatnia 6.0.1

    mam maca z M1
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Apr 2024 zmieniony
     
    Hm, ja atari800 kompiluję ze źródeł i używam z commandline. I to mi świetnie działa. Jeśli jesteś obeznany z commandline i terminalem, to proponuję tę drogę.
    • 8:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime12 Apr 2024
     
    Przytrzymaj klawisz Control klikając na ikonę programu (lub stuknij dwoma palcami zamiast jednym w trackpad) i wybierz pierwszą opcję, "Otwórz", a następnie potwierdź. Wystarczy raz, od tego momentu będziesz mógł odpalać normalnie - takie zabezpieczenie przed odpalaniem niepodpisanego softu.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Apr 2024 zmieniony
     
    No to jeszcze często w ustawieniach systemu trzeba zezwolić na uruchamianie rozszerzeń czy apek, ale to często jest elementem instalacji, i instalatory nawet czasami otwierają ustawienia na karcie Bezpieczeństwo.
    ---- edit ----
    Właśnie ściągnąłem Atari800MacX 6.0.1, urochomiłem go klikając na ikonce dwoma palcami i wybierając z menu "Otwórz". Trzeba tylko potwierdzić :) Następne uruchomienie już normalnie.