atarionline.pl Mega-CD - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoradi
    • CommentTime23 Apr 2024
     
    Czy ktoś z Was korzystał kiedyś z czeskiego Mega-CD?
    ->link<-
    • 2: CommentAuthoradi
    • CommentTime23 Apr 2024 zmieniony
     
    Przeanalizowałem schemat Mega-CD:


    Układ jest dość prosty. Wzmacniacz wejściowy/komparator + 4 bramki NAND. Bramki służą do włączania/wyłączania negacji impulsu. Steruje tym przełączaniem wyjście Command z SIO.
    Interfejs musiał współpracować z cartridge, bo nie ma żadnej możliwości wczytania czegoś w normalu.
    • 3: CommentAuthorbaktra
    • CommentTime23 Apr 2024
     
    Każda ścieżka audio na MEGA-CD zawierała następujące informacje:

    1. Program ładujący „Tornado” zapisany w czechosłowackim formacie Super Turbo
    2. Do 4-6 gier zapisanych w bezpośrednim, szybkim formacie SIO (CD zapewnia jakość wystarczającą do przechowywania niemodulowanych sygnałów SIO).

    Program ładujący Tornado wyświetlał nazwy gier i kursor wskazujący, jaka gra jest aktualnie załadowana.

    Nastąpiło również przełączanie między lewym i prawym kanałem, ponieważ na każdym kanale odbywały się inne gry.

    Płyta CD została zorganizowana w ten sposób, ponieważ maksymalna liczba utworów na płycie audio jest ograniczona do 99 (jeden bajt, BCD), a na tej płycie znajdowało się znacznie więcej niż 99 gier.
    • 4: CommentAuthoradi
    • CommentTime25 Apr 2024 zmieniony
     
    Nawet CD nie wytrzyma zapisu długiego ciągu jedynek albo zer. Musi być jakaś modulacja.
    Przypuszczam, że to przełączanie inwersji za pomocą linii Command ma jakieś znaczenie w tej modulacji.
    Niestety nie mogę znaleźć w sieci żadnego śladu loadera do Mega-CD.

    Edit:
    Na wyjściu słuchawkowym CD na 100% jest kondensator. Kondensator jest też na wejściu interfejsu Mega-CD.
    Sygnał musi być zmienny.
    Czyli nie można czytać wielu jedynek albo zer po kolei.
    Kondensator naładuje się i sygnał zmieni się z jedynki na zero lub odwrotnie.
    Po to są modulacje, żeby usunąć składową stałą.