mam problem ze stacją dysków 1050. Stwierdzenie, że ma problem z prędkością obrotową, to mało powiedziane – stacja ledwo kręci po włożeniu dyskietki, a nawet bez dysku odnosi się wrażenie, że obroty wrzeciona są bardzo ociężałe.
Co już zrobiłem: Wymieniłem pasek. Wymieniłem silnik (użyłem silnika ze stacji 1541; wydaje się identyczny, nawet numery części się zgadzają). Nasmarowałem główną oś wrzeciona. Wcześniej kręciła się dość opornie, ale po porównaniu z innymi stacjami (1541) nie jestem już pewien, czy to na pewno usterka.
Sprawdziłem napięcia:
Stacja otrzymuje 12V (w rzeczywistości 12,2V). Czy to nie za wysokie napięcie? Na tranzystorach na płycie zmierzyłem prawie idealne 5V oraz 12,2V. Na tym etapie kończą mi się pomysły i zaczynam się obawiać, że coś może być nie tak z samym głównym mechanizmem napędu.