atarionline.pl One Moon and Two Suns - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Sep 2010 zmieniony
     
    W zeszlym roku informowalem o postepach w pracach nad gra:

    ->link<-





    A ostatnio Lizard na AtariAge odpowiedzial na pare pytan i udostepnil to i owo:

    hi everybody,

    sorry for late, the project is alive that confirms a huge fun of it , and answers:
    - i divided the game into small pieces creating them rom disk friendly. now i have three/4 parts: 1. level's engine, 2. map's engine, 3. intro / outro, (4. music stuff not ready yet.), so be patient. doing my best i try to prepare the new version as soon as possible.
    - rectangular space will be. i think that 20 colors in a full direction scrolling 50 (/2) fps speed is a good compromise
    - i use lightwave 3d to render the scenes with sprites' custom manager
    - here is the level's editor descriptiondescrizioneopis

    * arrows
    to move around the map

    * keys
    w
    a-o-d
    x
    to position cursor at the current view

    * spacebar
    to draw elements from the bottom' list

    * c
    to clear everything from the current position at right

    * . and , (colors' edition)
    to change the line's color

    * 1 - 7
    to change the playfield for colors' edition

    * shift + (1 - 3)
    to put at rounded position one of the three available sprites for a line (the sprites with the same number cannot be very close to each other in one row!)

    * m (beeing positioning at the left sprite corner)
    to change sprite's width

    * shift + arrows
    to move aroud available elements at the bottom line

    * other
    putting cursor at the map i can sign the special elements' position

    memory ranges:
    $800 - $8ff colors' tab
    $3000 - $3fff level
    $4000 - $4bff P/M field


    W zalaczniku wspomniany edytor oraz paczka z muzyka (format RMT).
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Apr 2013
     
    ... i cisza :-(,a mogło być tak pięknie
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 May 2018 zmieniony
     
    Wie ktoś może dlaczego ten projekt umarł ???
    A może żyje ....?

    Albo to :


    i to :
    • 4:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime22 May 2018
     
    tak - z tego samego powodu, z którego umarło gazyllion innych projektów hobbystycznych.... :(
    • 5: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime22 May 2018
     
    co umarło to umarło :)
    • 6:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime22 May 2018
     
    Akurat "one moon..." to mi szkoda
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 May 2018
     
    Bloody Planet też bardzo szkoda!
    • 8: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime22 May 2018
     
    Mezczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy.
    Leszek Miller
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 May 2018
     
    ...ktos tu cos wie ,ale nie chcę powiedzieć...
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 May 2018
     
    On nie chce czy Ty nie chcesz? :)
    • 11: CommentAuthorsis101
    • CommentTime22 May 2018
     
    Powiedzcie mi dlaczego Miecz i Magia nikt nie opublikował? Kiedyś był temat, że jakaś firma to puści bo robi emulator (czasy z naście lat temu).
    Jeżeli nic z tego nie wyszło, to może ktoś w temacie to upubliczni
    ?
    Kaz? Reszta?
    To chyba jeden ch. teraz jak czasy się zmieniły?
    • 12:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime22 May 2018
     
    Komires się firma nazywała. Nawet się z nimi kontaktowałem, mieli wydać i od 8 lat cisza
    • 13: CommentAuthorsis101
    • CommentTime22 May 2018
     
    szkoda, bo komuś to już niepotrzebne, a my byśmy z tego skorzystali.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 May 2018
     
    Ja również dwukrotnie pytałem autorów o wypuszczenie gry. Za każdym razem otrzymywałem odpowiedź, że gra się ukaże, dlatego nie będzie uwolnienia :) Raz to było naście lat temu, raz kilka (10?) lat temu :)
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 May 2018
     
    ... może trzeba zapytać po raz trzeci ,nie warto się poddawać ani odpuszczać w takich sprawach , zazwyczaj projekt leży na dnie szafy , autor o nim zapomniał i właśnie czeka na przypomnienie :-) ...

    ...poźniej może być przeprowadzka,remont,trzęsienie ziemi , koniec świata i przepadnie bezpowrotnie ...

    Jakby pozbierać te wszystkie projekty do kupy to idzie się załamać ile fajnych gier przeszło bądź przechodzi (Rick D.)koło nosa ...
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime13 Mar 2019
     
    hejka, czy m ktoś kontakt do autorów gry? Może dałoby się ich namówić na skończenie projektu
    • 17: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime13 Mar 2019
     
    Dlatego mam wielki podziw dla Bocianu. Gitlab i wio. Tak jak mr Hoppe. Mamy już rozkręcony nieźle 21 wiek, open source i te klimaty, Niedługo Żółtki będą na księżycu, ich sonda pewnie będzie open source, a ludzie chowają projekty po skarpetach. Ja rozumiem splendor, ale przecież chyba lepiej żeby lista autorów była odrobinę dłuższa, niż żeby gra nie powstała. Poza tym wiadomo co jest czyje, na gicie robi sie brancha, i projekt może się rozrastać na wielu autorów. Ja mam niestety czasem wrażenie że razem z retro idzie w parze retro-mental lat 90tych. (Oczywiście nie mam na myśli autorów powyższej gry, to wniosek bardzo ogólny) Ukradną, mi ! zabiorą , ukradną, zaberpieczę, schowam, nie dam, ukradną mi normalnie!
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Mar 2019
     
    ... to nie jest takie proste , ciężko "wejść" w czyjś kod i go dobrze okiełznać - czasem lepiej napisać od nowa .Ja się uczę programować i takie zaglądanie jest dobre dla eksperymentowania,zabawy ,psucia ;-).

    Kurde , zakładając że MR.X piszę grę i mu się prawie udaje ,ale ma inne obowiązki i zawiesza projekt na jakiś czas...,później lata lecą i podejrzewam że taki MR.X sam do końca nie wie co ma w tym kodzie i nie pamięta co chciał konkretnie osiągnąć ... ja tak czasami mam z projektami grafik ,ale mam demencje przedwczesną od wódy więc luz...
    • 19: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime15 Mar 2019
     
    Hmm, czuje się nieco zaskoczony, pierwszy raz słyszę argument przeciwko używaniu repozytorium, oparty na demencji po piciu wódki. Jednak gdy dłużej się nad tym zastanowić, ten argument wydaje się całkiem sensowny .
    • 20:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime16 Mar 2019
     
    Do autora odzywałem się parokrotnie poprzez PM na AtariAge. Ostanie wiadomości wysłałem w sierpniu zeszłego roku i wczoraj. Niestety, od lipca 2010r., Lizard tam nie opisuje...
    • 21:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Mar 2019 zmieniony
     
    A próbowałeś przez Linked-in'a ? ;)

    BTW. dla przypomnienia innym, wywiad z Michałem Luberdą był kiedyś na AOL, o tutaj:
    ->link<-
    • 22:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime17 Mar 2019
     
    Nie wiem, czy chce mi się rejestrować na n+pierwszym tego rodzaju serwisie. Na pewno ktoś z AOL ma tam konto. Więc, do dzieła!
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Mar 2019
     
    ...no dobra , a z innymi ciekawymi projektami może by dało radę coś zadziałać ?
    Miecz i Magia - wie ktoś coś więcej ,to jakiś fejk ?,
    demko pokazowe ? Czytałem gdzieś na temat tej gry ,
    teraz nie mogę tego odszukać .

    Bloody Planet to już nawet nie wspomnę .
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Mar 2019
     
    To ja pisałem o grze Magia i Miecz, było to w okolicach roku 2006, więc ta nowinka jest obecnie niedostępna, w archiwum. Autorzy mieli plany zrobić komercyjny emulator Atari i go sprzedawać razem z grą. Z planów nic nie wyszło, a kontakt się urwał. Z tego co mi mówiono, gra była ukończona, albo prawie na ukończeniu.

    Bloody Planet również opisywałem daaaawno temu. Autorem grafiki jest nasz aktywny obecnie grafik Odyniec. Koder tamtego projektu przepadł w latach 90-tych. Projekt w tej formie nie powstanie.
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Mar 2019 zmieniony
     
    @Kaz
    Więc jednak mi się nie śniło ;-)
    ...nie idzie namierzyć ludzi od Miecza i Magii ?
    W jaki sposób dowiedziałeś się o tym projekcie , może masz jakiś mail albo nazwę firmy ,cokolwiek ...

    Można to jakoś odzyskać z archiwum ,tzn: dasz radę to odzyskać w wolnej chwili ?
    • 26:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Mar 2019
     
    Cokolwiek: ->link<-
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Mar 2019
     
    @larek
    dziękuję
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Mar 2019
     
    napisałem do nich parę słów...
    ...zobaczymy , albo bedzie gra ,albo pójdę siedzieć ;-).
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Mar 2019
     
    A za co miałbyś siedzieć? Groziłeś im? :D
    • 30:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Mar 2019
     
    No to kto odważy się przypomnieć Lizardowi o ONE MOON...? ;)
    • 31: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime21 Mar 2019
     
    Tak, ja go znam, groził im bronią.
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime21 Mar 2019
     
    żarty,żartami ..., napisałem o możliwości wydania tego tytułu,pomocy w wydaniu , że są ludzie zainteresowani i takie tam .

    Tak poważnie to odwiedzając ich stronę przyszło mi do głowy ze to chyba taki przerost ambicji nad możliwościami , szczerze powiem że nie wierze iż ta gra jest ukończona ,za mało informacji , screenów ,a te które są to powtarzają się we wszystkich materiałach .
    Reszta to jak projekt jakiegoś studenta,silnik który do takiego wiekowego Source nie ma startu .
    Z drugiej strony mam nadzieje że śię mylę i zaraz któryś z autorów ,albo ktoś mnie oświeci he,he