atarionline.pl Obraz z Atari na LCD - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorFosfor
    • CommentTime7 Oct 2010 zmieniony
     
    Witam wszystkich,
    Zakładam nowy wątek, bo nie znalazłem odpowiedzi na mój problem na forum. Wykonałem kabelek do podłączenia Atari poprzez wyjście monitorowe z LCD (złącze SCART). Kabel działa, obraz jest o niebo lepszy od tego modulowanego, ale zauważyłem że występuje coś w rodzaju przesterowania, tzn. albo jakby sygnał chrominancji był za mocny, albo luminancji. Objawia się to tym, że albo kolory wykraczają poza rysowany obszar, albo na świecących pixelach jest coś w rodzaju swoistego paternu. Ciężko jest to opisać, więc dzisiaj wieczorem zrobię dwa zdjęcia obrazujące oba efekty i dołączę je do wątku. Swego czasu czytałem, jak ktoś opisywał podobny efekt po podłączeniu Atari do monitora i poradził sobie z tym przez jakąś niewielką przeróbkę układu generującego sygnał na monitor. Niestety nie pamiętam gdzie o tym czytałem i teraz mam problem ze znalezieniem tego tematu...



    • 2: CommentAuthorFosfor
    • CommentTime8 Oct 2010 zmieniony
     
    Witam ponownie,
    Znalazłem odpowiedź i to całkiem niedaleko, w recenzjach na AOL (dlatego wydawało mi się że już to kiedyś czytałem). Efekt, który u siebie zauważam jest podobny do tego opisanego w "Przeróbka Atari..." Hmmm... jak tu się wstawia link?

    ->link<-
    • 3: CommentAuthorFosfor
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    Jak mogę skontaktować się z Rocky'm? Chciałem zapytać o tą diodę prostowniczą DZG4S, którą zastosował w swojej przeróbce, bo to wręcz zabytek PRL'u i takiej obecnie nie dostanę. Przydałby się zamiennik. Może ktoś zna się na elektronice trochę bardziej niż ja i potrafi pomóc z dobraniem diody?
    • 4: CommentAuthorsikador
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    Wystarczy, że pójdziesz do zwykłego sklepu z elektronika i podasz gościowi ten symbol diody która cie interesuje a sprzedawca na pewno dobierze ci jakiś odpowiednik z katalogu.Ta dioda to zwykła dioda prostownicza jak mi się wydaje tylko o zwiększonej niezawodności.
    • 5: CommentAuthorFosfor
    • CommentTime9 Oct 2010
     
    Dzięki, za pomoc. Jak moje Atari będzie po przeróbce to zamieszczę fotkę dla porównania. Wyżej fotki z opisywanym problemem.

    Pozdro!
    • 6: CommentAuthorpajero
    • CommentTime9 Oct 2010
     
    No i opisz pełen config.

    Do Moderatora - jak włączyć subskrypcje tematu?
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime12 Oct 2010
     
    Ja ze swojego (nieelektronicznego) doświadczenia muszę powiedzieć, że obraz na monitorach LCD jest zwykle wystarczający. Natomiast na dużych plazmach to obraz jest gorzej niż fatalny, włącznie z opisywanymi tu latającymi paskami na obrazie i ramce. Fajnie by było jakby ktoś to rozkminił.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Oct 2010
     

    Fosfor:

    Dzięki, za pomoc. Jak moje Atari będzie po przeróbce to zamieszczę fotkę dla porównania.


    I jak tam poszlo, udalo sie?

    Pajero:

    Do Moderatora - jak włączyć subskrypcje tematu?


    Nie ma takiego fiuczera (ale pewnie moglby byc, jezeli jest na liscie rozszerzen Vanilli).
    • 9: CommentAuthorFosfor
    • CommentTime6 Dec 2010 zmieniony
     
    Witam,
    Niestety narazie nie udało mi się zapanować nad tym "niechcianym" efektem. Mam dwie Atarki, jedną 65 XE (trochę walniętą, kupiłem jakiś czas temu na Allegro) i na niej robię testy. Drugą, moja własną 130 XE, którą udało mi się odzyskać od wyrosłego już kuzynowstwa, na razie nie narażam na eksperymenta.

    Próbowałem szereg diod, niestety nie pomaga to wiele. Zmniejsza się trochę to zakłócenie obrazu, ale dalej jest widoczne. Znalazłem parę stron na których elektronicy, hobbyści Atari, podsuwają pewne pomysły (np. rezystor z bazy tranzystora wzmacniającego sygnał koloru z GTIA podłączony do masy) - niestety również bezskutecznie. Założyłem również wątek na forum Elektroda, załączyłem schemat i moje przypuszczenia - na razie bez dużego odzewu. Dochodzę do wniosku, że przydałoby się sprawdzić 2 rzeczy:
    1. wypróbować inny kabel Atari Monitor Out => TV Scart, aby wykluczyć błędne wykonanie kabla.
    2. podpiąć wyjście monitorowe na oscyloskop (np. taki zrobiony z karty muzycznej PC) i poobserwowanie tych sygnałów.

    Przeczucie mówi mi, że te dwa sygnały z GTIA są zbyt mocno wzmacniane, albo inaczej: obecne telewizory są zbyt czułe. Gdyby tylko jakiś elektronik pomógł mi poeksperymentować z tymi wzmacniaczami sygnału monitorowego, pewnie coś by z tego wyszło.

    Może ktoś z Was zna się jako tako na analogówce i chciałby wspomóc takiego początkującego zapaleńca A8 jak ja?

    Dla chętnych podaję link do tematu na forum Elektroda, gdzie opisałem moje przypuszczenia.

    ->link<-
    • 10: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime6 Dec 2010
     
    Czesc, ja wlasnie szukalem mozliwosci poprawy obrazu i najlepszy efekt osiagnalem robiac swoj wlasny kabel s-video. Kupilem w sklepie gotowy s-video do s-video i obcielem jedna wtyczke, w jej miejsce przylutowalem Din-5 (monitorowe wyjscie Atari)chrominancja i luminancja oraz wyprowadzilem osobno Audio na 2 cinche. Probowalem z dioda ale poprawa byla minimalna a tracilem wyjscia composite video i z modulatora(brak koloru). Zobacz jeszcze to:
    ->link<-
    • 11: CommentAuthorBluki
    • CommentTime6 Dec 2010
     
    Fosfor: kręcenie potencjometrem oczywiście nic nie da. Nie napisałeś jakie długości jest kabel. Sygnały luminancji i chrominancji muszą biec w oddzielnie ekranowanych żyłach (nie we wspólnym ekranie). Oplot ekranu powinien być gęsty. Często spotyka się kable w których ekran to "trzy włoski na krzyż" - to się nie nadaje. Czasami (szczególnie przy dłuższych kablach) mogą pomóc filtry takie (lub podobne) jak na kablu monitorowym PC.
    • 12: CommentAuthorXuio
    • CommentTime7 Dec 2010
     
    Zrobilem to samo co firestorm i efekt jak dla mnie jest bardzo zadowalajacy. Atarynka jest podlaczona do TV LCD panasa 32" przez przejsciowke (scart/svideo) wlasnie kablem din5-svideo+cinch i obraz jest nieporownywalnie lepszy od tego uzyskanego przez podlaczenie przez composite.
    • 13: CommentAuthorsecon
    • CommentTime24 Jan 2011
     
    Kolega Jacques, proponował mi taki monitor LG M1721A-BZ
    Co sadzicie o nim uzywa on go w Atari przez wejście composite.
    • 14:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime24 Jan 2011
     
    Z Atarką używam go przez S-video lub SCART (VBXE), choć możesz podłączyć przez composite, ale jakość obrazu będzie gorsza niż S-Video. Podłączałem też Amigę (SCART) i Atari TT (przez VGA) i wszystko świetnie hula.
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 Jan 2011
     
    A czy ktoś badał laga na lcdkach? Wg mnie nie nadają się do grania na grach video, bo lag potrafi być rzędu 1/10 sek, choć generalnie powinno to być max opóźnienie ramki-dwóch.
    • 16:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime25 Jan 2011 zmieniony
     
    Żadne opóźnienie na moim egzemplarzu (5 ms) nie jest zauważalne w kontekście gier z Atari. Nawet przy Dropzone ;-)
    • 17: CommentAuthorsecon
    • CommentTime25 Jan 2011
     
    Szukałem na aledrogo ale ni widu ni słychu tych monitorów. :(
    • 18: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime25 Jan 2011
     
    Tez go mam, daleko mu do cm8833II pod wzgledem obrazu ale daje rade, pelne euro, VGA, composite ,Svideo i tuner TV sa wygodne.Pluz, zajmuje duuzo mniej miejsca. Moj byl kupowany w UK ale to towar z polskiej montowni.
    • 19: CommentAuthorsecon
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    A czym różni się od obrazu cm8833?
    • 20:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime26 Jan 2011 zmieniony
     
    17" vs 14" i nie męczy oczu jak CRT ;-) Ale CRT faktycznie może mieć odrobinę ostrzejszy obraz i żywsze kolory. Choć ja bynajmniej nie narzekam i jeszcze raz przesiadłbym się na tego LCD, w dodatki interlace-y minimalnie mrugają zachowując swój pierwotny charakter a jednak da się przy tym nie tracić oczu, czego nie można powiedzieć o TIP-ie na CRT :-)
    • 21: CommentAuthorsecon
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    Powinniśmy stworzyć bazę lcd pasujących Atari kazy kto posiada opisałby swojego. Wraz ze zdjęciem ekranu i choć minimalnym opisie.
    • 22: CommentAuthorBluki
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    Z taką bazą może być problem ze względu na szybką wymianę modeli TV LCD, a koniec produkcji często oznacza też koniec części zamiennych...
    Ze swej strony proponuję się skupić na firmach, które mają największe osiągnięcia w dziedzinie poprawy obrazu, takich jak (kolejność przypadkowa):
    Toshiba, SONY, Philips, LG, ewentualnie jeszcze JVC.
    Ciekawe, czy ktoś widział jak się sprawują monitory z tunerem tv BenQ. To jeden z największych producentów monitorów, ma też osiągnięcia w dziedzinie poprawy obrazu (własne opracowania).
    • 23: CommentAuthorAkira
    • CommentTime28 Jan 2011 zmieniony
     
    Hmm, ja eksperymentowałem z TV LCD do małego Atari jak i podłączając też Commodore 64 i tego się nie bardzo da wg. mnie używać :/ A już napewno by oglądać demka, szczególnie te stare ze scrollerami. Jeśli na panelu lcd scroller zlewa się w jeden nieczytelny ciąg znaków to wszystko człowiekowi opada na taki widok :)

    Druga sprawa to kolory. Podłączając Atari czy Komodę do szczytowych osiągnieć CRT, Philipsa 9551 czy Sony Wegi kolory są rozwalające, po przesiadce na tv LCD można się naprawdę mocno ale to zdziwić:-)

    Także cały czas walczę z tym problemem, o ile oglądam demka czy gram na CRT to do pracy z Atari chciałem podłączyć LCD ale jak na razie wszelkie przytaskane do domu TV LCD czy monitory LCD z wejściem euro akceptowalnego obrazu nie dały. Najlepszy byłby tu chyba dobry monitor CRT od PC z jakąś magiczną skrzynką pozwalającą go podłączyć ew. przeróbka samego Atari pozwalająca wysyłać sygnał na monitor PC.

    Akira

    Historia konsolek kieszonkowych z wątkiem scenowym?:) proszę bardzo, why not:)
    ->link<-
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Mar 2011 zmieniony
     
    Akira - to podawaj tez te modele, ktore sie nie sprawdzily. Zawsze to jakas informacja, ludzie nie beda dublowac Twoich poczynan. Z gory dzieki.

    PS. Widze, ze mocno promujesz swoja retro-strone. I bardzo dobrze. Jezeli chcesz to mozesz zalozyc tutaj specjalny watek na forum, tam bedziesz informowal o nowych artkach na stronie, nie ma problemu.
    • 25: CommentAuthormarekp
    • CommentTime29 Mar 2011
     
    "dobry monitor CRT od PC z jakąś magiczną skrzynką"
    Miałem taką magiczną skrzynkę za cirka 300zł i efekt był gorszy niż ten na zwykłym TV CRT - ZTCP rozjeżdżały się kolory. (sorki, następnym razem zapiszę co to było - dobry pomysł z taką bazą danych testowanego sprzętu)
    P.S. Mam jeszcze takie cuśko: Component->VGA, ale do Atarynki się tego chyba nie podłączy?
    • 26: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime29 Mar 2011 zmieniony
     
    Próbował ktoś może LG Flatron M227WDP-PC (model z tunerem tv)?

    ->link<-
    • 27: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime29 Mar 2011
     
    hmm wide screen sie raczej nie sprawdzi, obraz z atarki jednak jest 4:3 wiec albo pasy po bokach i wymiarowy obraz albo rozciagniety.
    • 28: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime29 Mar 2011
     
    Rozglądam się za uniwersalnym monitorem do PC (współczesnym, a więc widescreen) i Atari jednocześnie. LG mają funkcję ARC 4:3 czyli dodanie czarnych pasów z boku ekranu, jestem ciekawy jak by to wyglądało w praktyce z obrazem z atarynki.
    • 29: CommentAuthorsikador
    • CommentTime29 Mar 2011
     
    Najlepiej jakby ktoś miał znajomego w sklepie komputerowym i zabrał tam swoje /|\ i po kolei testował na monitorach :) Nieźle to musiałoby wyglądać :D
    • 30:
       
      CommentAuthorPet
    • CommentTime29 Mar 2011 zmieniony
     
    Widziałem fajny monitor, który jest pomyślany też aby podpinać do niego sprzęty retro. Niestety nie testowałem osobiście ale znając tego producenta powinno być zrobione wszystko najlepiej jak się da: ->link<-
    Niestety to droga firma :(
    • 31: CommentAuthorBluki
    • CommentTime30 Mar 2011
     
    A na e-bay można znaleźć takie 12. calowe maleństwo za ok. 800 zł.
    • 32:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Mar 2011 zmieniony
     

    Jacques:

    Żadne opóźnienie na moim egzemplarzu (5 ms) nie jest zauważalne w kontekście gier z Atari. Nawet przy Dropzone ;-)


    To chyba nie ten parametr :) A poza tym to tzw chwyt marketingowy. To chodzi o to, że MATRYCA reaguje na zmianę po 5 ms. I to też trzeba się doczytać, czy od czerni do bieli, czy też nie. A jakie lagi wprowadza elektronika, przetworniki ac, ca i przetwarzanie obrazu, to nie raczą napisać. A to dla nas - graczy - najważniejsze!

    Monitor LCD musi przetworzyć analog na digital, a następnie wyświetlić zamieniając digital na analog ale w inny sposób :) I jeszcze przeskalować obraz. :)))))).
    Nie wyobrażam sobie parcia firm na rozwiązanie "w locie" - tzn z buforem na kilka linii, a nie całego ekranu.

    Podłącz sobie kamerę analogową z wyjściem out :) do swojego monitora i się ruszaj. I zobacz, co z tego wyniknie. Możesz też podłączyć sygnał z Atari do CRT PAL oraz do Twojego LCD. I ZOBACZYSZ różnicę.

    Mój samsung TV LCD ma laga ok 4 ramki! Mierzone kamerą analogową.
    Dla porównania ta sama kamera + monitor CRT Commodore1084S ma laga do 1 ramki - kamera widzi poprzednio wyświetloną ramkę, bo wchodzą jakieś opóźnienia na kondensatorach, przemagnesowaniu wiązki i inne wprowadzające drobne opóźnienia, które powodują, że plamka monitora jest ciut później niż miejsce skanowania matrycy kamery.

    Można założyć, że wyjście analog + wyświetlenie na TV crt ma zero opóźnienia (oko to nie kamera i widzi od razu, a nie prawie ramkę później :) a LCD ma od 1 (topowe modele) do 3-4 - niskie modele. Pewnie zależy też od ustawień redukcji szumu itp. Jak się to wszystko powyłącza, powinno być lepiej z lagiem, ale obraz gorszy.

    Co innego do pracy, co innego do gier.
    • 33:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Mar 2011 zmieniony
     
    Aby było wiadomo o czym mówię:





    Tu jest chyba ok ramki do dwóch



    A tu widać ok 2 ramek na oko.



    Kadr - gracz przesuwa wzrok w prawo. Po prawej stronie czołg osiągnął brzeg ekranu :) A po prawej nie :) Podróż w czasie :)))

    • 34: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime3 Apr 2011 zmieniony
     
    Mam tylko jedno wejście (dSub) w monitorze LCD. Chcę użyć zewnętrznego tunera TV, przez który puszczę sygnał z Atari, ale sygnał z PC puścić przez switcha VGA a nie przez tuner, żeby nie tracić jakości obrazu z PC.

    I tu mam pytanko - jaki switch doradzacie? Manualny (tańszy) czy elektroniczny? Szperając w necie przeczytałem, że manualny może spalić kartę graficzną, bo coś nie daj boże nie będzie do końca stykać..

    Ma ktoś może doświadczenia z takimi przełącznikami, wrażenia, rekomendacje? Ew. gdzie kupić elektroniczny switch VGA w Polsce (na Allegro nie widzę).
    • 35: CommentAuthormarekp
    • CommentTime3 Apr 2011
     
    Wpisz KVM w wyszukiwarce Allegro.
    • 36: CommentAuthormarekp
    • CommentTime3 Apr 2011
     
    A co do doświadczeń to mam takowe sprzed kilku lat jak jeszcze pracowałem "w branży".
    Te stare mechaniczne sprawdzały się przy monitorach CRT w niskiej rozdzielczości - najlepiej tryby znakowe (konsola Novell, Linux, te sprawy...). Tryby graficzne, zwłaszcza powyżej 1024x... strasznie siały, dało się coś tam wyklikać, ale pracować już nie.
    Nowsze, elektroniczne KVM (to chyba były D-link) dawały dobry obraz w trybach graficznych nawet powyżej 1280x..., ale z kolei nie wszystkie monitory dawały sobie radę z przełączaniem się na różne źródła, zwłaszcza jeśli źródła podawały obraz z różnymi parametrami - czasami trzeba było zrobić wyłącz/włącz monitora. Pamiętam też że jeden monitor podłączony do 8-portowego KVM diabli wzięli, ale to mógł być tylko zbieg okoliczności...
    Reasumując: Sam musisz sprawdzić ;-)
    • 37: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime26 May 2011
     
    Odnowię wątek - kupiłem monitor LG M227WDP-PC (full HD z tunerem TV). Z Atari jeszcze nie testowałem, ale już na starcie mam pierwszy zonk - szokująco kiepska jakość obrazu z PC. Obraz z pulpitu jest nieostry, jakby rozmazany, strasznie utrudnia to czytanie i normalną pracę, po pół godzinie patrzenia bolą oczy.

    Dodam, że sterowniki do monitora zainstalowane, do grafiki również (ATI 4770 z serii HD). Rozdzielczość jest ustawiona na natywną (1920x1080 odświeżanie 60). PC podłączony do monitora przez zwykły kabel VGA d-Sub - może w tym tkwi przyczyna?? Jakość obrazu (brak ostrości) jest znacznie gorsza niż na moim dogorywającym 7-letnim Samsungu 710N! Nie mam chwilowo pod ręką DVI, ale chyba coś jest nie w porządku..

    Jeśli macie doświadczenia z monitorami full hd (lub full hd+tv) proszę o pomoc :-/
    • 38:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 May 2011 zmieniony
     
    Mam SyncMaster2333HD Samsunga (HD+TV). Po DVI obraz 1920x1080 60Hz jest idealny, ale przez VGA też nie był zły. Może zwyczajnie ten LG jest wadliwy?
    • 39: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime26 May 2011
     
    Pytałem chłopaków z IT u mnie w firmie i powiedzieli, że to dlatego, że używam analogowego złącza i że przez DVI powinno być ok. Może to zależy od konkretnego monitora? Przetestuję jeszcze dziś jak jest przez DVI.
    • 40:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime26 May 2011
     
    Obraz przez VGA powinieneś mieć tak czy inaczej dobry.
    • 41: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime26 May 2011
     
    Obraz nie jest "zły", ale nie nadaje się do komfortowej pracy z PC - oczy bolą przy patrzeniu z bliska, źle się czyta tekst i szczegóły są nieco niewyraźne (najlepiej to widać przy czcionkach).
    • 42:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime26 May 2011
     
    VGA powinno dawać normalny komfortowy obraz, nawet na LCD.
    • 43: CommentAuthormarekp
    • CommentTime26 May 2011
     
    Sprawdź ustawienia ("faza", czy jak to tam sobie producent nazwał) Ja miałem podłączonego LG (HD Ready) łączem analogowym i po regulacji obrazu dało się normalnie pracować. Co więcej ja na tym _normalnie_ pracowałem :-)
    U mnie problem był przy podłączeniu DVI->HDMI. telewizor za nic nie chciał wyświetlać zadanej rozdzielczości. Dlatego wróciłem do VGA.
    • 44: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime26 May 2011
     
    Rzeczywiście, jest w ustawieniach monitora takie coś jak "faza". Mam jednak nadzieję że DVI załatwi sprawę. Dzięki panowie!
    • 45: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime26 May 2011
     
    @lhuven

    Ja mam chyba taki sam model (m227wdp)sygnał z PC puszczony po analogowym VGA i obraz w rozdzielczości 1920x1080x75Hz jest bardzo dobry, siedzę przy nim nawet po 10-12 godzin dziennie i żyje ;), przy moim poprzednim monitorze kineskopowym chyba głowa by mi pękła :/.

    Co do wyświetlania obrazu z innych źródeł niż PC:
    - telewizja analogowa - antena na dachu - może być
    - Atari Falcon - RGB - po ciężkich bojach z synchronizacją - bardzo dobrze
    - Atari XE - svideo - jest znośnie, zbyt silna chroma kaszani obraz, ja mieszam lumine z compositem (zamiast chromy), to daje najlepszy efekt, dlaczego nie wnikam
    - ZX Spectrum + - composit (normalnie ZXS+ nie ma composita trzeba trochę przerobić) - trochę się niektóre pixele rozjeżdżają ale z daleka (tzn nie z 20 cm ;)) jest OK
    - XBOX360 - hdmi - zarypiście!

    jeśli znajdę wolny dzień, czy dwa to potestuje z innymi sprzętami, pierwsze wrażenia po RGB obraz bajer, tylko bardzo wrażliwy na synchronizację, po SVideo (lumina+chroma) przynajmniej na AtariXE zbyt mocna chroma :/.
    Obecnie alternatywą na rynku dla tego tunerowego LG'ika (w podobnej cenie ~700zł) jest jakiś tam model Samsunga prawie się na niego skusiłem, na necie chwalą go za dobry obraz, ale jak go zobaczyłem w sklepie to mi ręce opadły, obraz był katastrofalny, a ten LG ma wszelkie możliwe wejścia (RF, composit, svideo [w scarcie], RGB [scart x2], HDMI, VGA, component i DVI) i bardzo zgrabne skalowanie obrazu wszelkie stare 4:3 wyglądają w porządku.
    • 46: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime26 May 2011 zmieniony
     
    Właśnie się zorientowałem, że mój egzemplarz nie ma s-video i composite (w przeciwieństwie do tego co widać na zdjęciu w sklepie) a kupiłem go m.in. dla composite..

    Problem nieostrych czcionek nadal nie rozwiązany. Wydaje mi się że przez DVI obraz z PC jest minimalnie lepszy, ale nadal nie jest tak, jak być powinno. Na 7-letnim Samsungu w 1280x1024 wyglądało to lepiej. Nie wiem, w czym tkwi problem.
    • 47: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime26 May 2011
     
    @lhuven

    Mój egz. też nie ma oddzielnego złącza composite i svideo, ale te sygnały są w eurozłączach, więc wystarczy zastosować jakąś prostą, tanią przejściówkę svideo->scart, composite->scart.
    • 48: CommentAuthorBluki
    • CommentTime26 May 2011 zmieniony
     
    Albo wykonać odpowiedni kabelek samemu.
    • 49: CommentAuthorlukic
    • CommentTime3 Jun 2011
     
    A ja mam ciut w innym kierunku pytanko
    Zdechł mi laptop stary toshiba satekitte s1800 to stary rypeć z celeronem 1,0 .Dało by się z tego lcd podpiąć do atariki 130?? Bo nie widziałem takiego tematy.Może z tym prościej by było??
    • 50: CommentAuthorBluki
    • CommentTime3 Jun 2011
     
    W prosty sposób się nie da. Chyba ten temat był poruszany w wątku "Atari Laptop Project" ->link<-