atarionline.pl Atari (kontr)a dawniejszy TV - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorharding
    • CommentTime20 Aug 2012 zmieniony
     
    Witam

    Na początku lat 90 przewód swojej Atarynki podłączałem do telewizyjnego wejścia antenowego 300 om . Póki nie przesiadłem się na nowszy model TV, stosowałem prowizoryczne, okropnie niepraktyczne rozwiązanie. Zastanawiam się teraz, czy wówczas była na rynku, bo nie w miejscowym sklepie elektrycznym, jakaś przejściówka, umożliwiająca połączenie przewodu Atari z ówczesnym powszechnym gniazdem antenowym?
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime20 Aug 2012
     
    Ale po co przejściówka skoro ten kabel wtedy był powszechnie dostępny (na NESie i innych był identyczny tylko pozbawiony supłów ferrytowych jak we wczesnych Atari).
    • 3: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime21 Aug 2012
     
    Z tego co pamiętam były takie przejściówki tylko nie pamiętam w którą stronę, a możliwe że w obie. Ja chyba wtedy miałem coś takiego do nowego TV i starej instalacji.
    • 4: CommentAuthorharding
    • CommentTime21 Aug 2012
     
    do nowego TV z symetrycznym czy okrągłym gniazdem?
    • 5: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime21 Aug 2012
     
    Z tego co pamiętam to chyba z symetrycznym gniazdem, a wtykiem okrągłym. W rubinach było chyba gniazdo koncentryczne, a wcześniej mieliśmy ametysta z kablem symetrycznym.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Dec 2019
     
    Znalazłem w "Radioelektroniku" takie ogłoszenie o przejściówkach, ktoś takie kiedyś miał? A może ma i pochwali się zdjęciem?
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Dec 2019
     
    A tu znalazłem galerię zdjęć starych telewizorów. Babcia miała Antares! :)

    ->link<-
    • 8:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime29 Dec 2019 zmieniony
     
    Miałem Ametyst o taki :)


    Niestety po latach działania a potem stania w piwnicy został wyrzucony, pamiętam że miał jakieś później defekty.
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Dec 2019 zmieniony
     
    .
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Dec 2019
     

    Irata:

    ja mam wypas TV QLED 4K


    Rozumiem nieopanowaną chęć przechwalania się sobą i tym co się ma, ale jest to męczące. W tym wątku nie jest to interesujące, to wątek o stareńkich telewizorach.
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Dec 2019 zmieniony
     
    .
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Dec 2019
     
    Wrocę do tematu: ktoś słyszał albo miał taką "przystawkę foniczną", jak w tej reklamie powyżej?
    • 13:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime31 Dec 2019
     
    @Kaz: tu chyba więcej samych tv z okresu :) ->link<-
    • 14: CommentAuthorstryker
    • CommentTime31 Dec 2019
     
    Coś na mojej starej stronie.
    Jakby ktoś miał tv którego brak na liście dajcie znać :)
    ->link<-
    i
    ->link<-
  1.  
    Ja to miałem w tamtych czasach "full wypas". Atari podłączałem do ruskiego telewizora Rekord (tranzystorowy), ale ten telewizor miał wejście av i dekoder pal - ojciec zrobił na podstawie opisu z radioelektronika (jaki numer i rocznik nie wiem). Aha no i fonia przestrojona w telewizorze. Mój kuzyn używał Atari z telewizorem Jowisz (chyba 04 ten z sensorami) po wejściu antenowym. Okropnie to wyglądało, a u mnie to takie ówczesne HD :). A i jeszcze był epizod z ruskim telewizorkiem Elektronika-422, mały ale w kolorze ! Też miał dorobiony PAL. I powiem szczerze - większe to wtedy robiło wrażenie niż dzisiejszy najlepszy telewizor 1000K kuled-sruled 600 cali.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jan 2020
     
    Sun, Stryker - dzięki za linki, faktycznie jeszcze więcej telewizorów! :D

    Stryker - nie widzę w Twoim spisie Neptuna 156B (jest tylko A i C), a miałem takiego w starych czasach i wydawał mi się bardzo popularnym modelem (znajomi też takie mieli, a nigdy wówczas nie widziałem A i C). Bodajże mam jeszcze taki (jest u Jesionena albo u Falcona030, więc jak kiedyś do mnie wrócą po naprawie to cyknę foty. Ale może ktoś ma obecnie i dorzuci Ci do kolekcji?

    Sukkor-benoth - całowita zgoda. Ja też pamiętam to strojenie, zaszumiony, ledwie czytelny obraz. I do tego niemożność uzyskania fonii. Jak się udało w końcu uzyskać obraz i dźwięk to był szał taki, jakiego dzisiaj nie dostarcza kolejny, jeszcze większy LCD :D
    • 17: CommentAuthorArtu2tu
    • CommentTime1 Jan 2020
     
    Lazuryt, wysoko na szafie, a my z kolegami przez kilka godzin wpatrywalismy się z zadartymi głowami w ekran. Oczywiście brak transformatora sieciowego, czyli 50% szansy, że chassis na potencjale fazy. A potem kupiony w komisie na Placu Grunwaldzkim (Szczecin) telemonitor Sony, z przyciemniona szybką przed ekranem. Nie pamiętam typu, ale w filmie Piłkarski Poker Szpakowski siedząc przed nim relacjonuje mecz. Piekny obraz, oczywiście czarnobialy, działał później podłączony do peceta, przez jakiś układ ktory konwertowal sygnal.
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 May 2022
     
    Taki oto artykuł wygrzebał BCA z Radioelektronika nr 10 z 1991 na stronie 8, podłączanie Rubina 714 do Atari: