atarionline.pl Lost Party - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jul 2021
     
    Tatqoo - fajne wykonanie, czy sam kodowałeś efekty?

    Sun - oj, to raczej nie zasługa klimatyzacji, ale dobrego przeciągu między drzwiami od tarasu a oknami i drzwiami wyjściowymi, które były na szczęście stale otwarte.
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime12 Jul 2021
     
    To było dobre party!
    • 3:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime12 Jul 2021
     
    jest już stuff na stronie party
    • 4:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime12 Jul 2021
     
    Ślijcie fotki, jeśli udało się wam ich troszkę porobić. Podeślę namiary na upload na Pigwę. :)
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime12 Jul 2021
     
    @KAZ - co do "panny kowidowej" to u mnie ta praca TAK samo wyglądała na CRT, który równolegle był włączony przez całe party. Praca została odpalona z dosa, widocznie tu wystąpił jakiś problem. Sprawdzę to jak tylko podłączę kompa po zlocie.

    #Rocky - nie byłeś na party a już wszystko wiesz i to najlepiej. Ale to nie ten problem.

    Co do następnej edycji LP - będą znaczne zmiany w systemie oddawania prac, a deadline będzie przesunięty z soboty na piątek. Dodatkowo - prace wysłane choć minutę po deadline nie wezmą udziału w konkursie. Tym razem "musiałem" dograć w czasie kompo pracę wysłaną bodaj o 12:20, czyli znacznie po czasie. Muszę też nadmienić, że ze wszystkich którzy brali udział w konkursach to tylko 3-4 osoby dobrze i czytelnie opisały prace. Powoduje to niezwykłe wręcz zamieszanie którego skutkiem była niemożliwość sprawdzenia wszystkiego przed kompo. Resztę tematu już znacie, no i doszła do tego mała i dość dziwna i nieoczywista awaria sprzętowa..

    No i tyle.
    • 6: CommentAuthorTiger
    • CommentTime13 Jul 2021
     
    hm... nie polecam stosowania najciemniejszych kolorów z tych barw, które maja naturalnie niską wartość. Czyli np. najciemniejszy z szarych i kilku innych. Na compo ustawia się kolory pod big screena; na LP trochę jaśniejsza paleta, na SV jeszcze jaśneijsza paleta - do tego stopnia, że to wygląda źle w G2F.
    Skrajne jasności też polecam omijać, chyba że to jest celowe, bo będzie efekt bloom.

    Tu jest jeszcze czarna linia co druga - może to jest problem.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jul 2021
     
    Tu relacja z party Wingmana, ze zdjęciami:

    ->link<-
    • 8: CommentAuthorRocky
    • CommentTime13 Jul 2021
     
    pinek.. tak nie byłem.. ale zdaje sobie sprawę, że przy tylu połączeniach nie jest łatwo zapanować nad obrazem zwłaszcza w skrajnych zakresach..
    Jednakże jak sięgam pamięcią to zawsze coś było nie tak.. cóż widać, że paleta barw Atari jest wymagająca.. to nie to co te 16 stałych kolorów C64 z okropnym filoletem na czele :)
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime13 Jul 2021
     
    System video nie był tu jakoś szczególnie złożony. Audio za to, już tak - i do tego tematu muszę podejść inaczej i uprościć to jak tylko będzie to możliwe.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jul 2021 zmieniony
     
    Pinek - Rocky ma rację, że problem pojawia się od lat na różnych party. Nie powiem, że na wszystkich, bo na wszystkich nie byłem, ale na tych co byłem, problem się pojawia w mniejszym lub większym stopniu. Pomijam skrajności z lat 90tych, np. oglądanie kompo na starym, dużym, radzieckim telewizorze kolorowym, co też się przecież zdarzało.

    To nie jest niczyja wina, po prostu czynników właściwego wyświetlenia jest sporo (Tiger wypisał tu kilka). Do tego to co pisze Rocky - nieustandaryzowane kolory Atari, mnogość palet pod emulatorem, z którego korzystają graficy, nie ułatwiają sprawy. Wystarczy, że grafik użyje jednej palety pod emulcem, a organizator korzysta z VBXE czy Zośki z inną paletą i nieszczęście gotowe. Bywały też zloty, na których gfx compo nie był robiony w ciemności i też wiele grafik ze szczegółami wyglądało gorzej niż grafiki kontrastowe, które z kolei w innym oświetleniu wyglądają gorzej.

    Doświadczeni bywalcy zlotów zdają sobie sprawę, że co innego na ekranie ich komputera/emulatora, a co innego na big screenie i w skrajnych sytuacjach różnica jest duża. AtariFan właśnie nabywa tego doświadczenia :D. Nawet kiedyś proponowałem "dogrywkę po zlotach" - druga ocena prac z kompotów po ich prezentacji w necie. Jestem przekonany, że wyniki czasami byłyby inne niż na party. I to nie tylko ze względu na sposób wyświetlania, ale również inne czynniki.

    A tu podrzucam pare swoich fotek:
    • 11: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime14 Jul 2021
     
    Kaz, to jest XEX generowany przez LZSS converter. To cos bierze plik RMT i tworzy z tego strumienie wartości, które są wpisywane bezpośrednio do rejestrów Pokeya. Dzięki temu można używać customowych tablic czy nawet definicji instrumentów stworzonych poza RMT.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Jul 2021
     
    A skąd to wziąć?
    • 13: CommentAuthortebe
    • CommentTime14 Jul 2021
     
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Jul 2021
     
    Chłodek to pewnie zasługa pobliskiego jeziora :)
    • 15: CommentAuthorNorby
    • CommentTime24 Jul 2021
     
    Nawet nie wiecie, jak ja się fajnie bawiłem na Lost Party :) Pozdrowienia dla wszystkich, a przede wszystkim dla Dalthona, który mnie tutaj zaprosił. Do zobaczenia za rok!!
    • 16: CommentAuthorNorby
    • CommentTime24 Jul 2021
     
    • 17: CommentAuthorNorby
    • CommentTime24 Jul 2021 zmieniony
     
    • 18: CommentAuthorNorby
    • CommentTime24 Jul 2021
     
    • 19: CommentAuthorNorby
    • CommentTime24 Jul 2021
     
    • 20: CommentAuthorNorby
    • CommentTime24 Jul 2021
     
    • 21: CommentAuthorNorby
    • CommentTime24 Jul 2021
     
    • 22: CommentAuthorNorby
    • CommentTime24 Jul 2021
     
    • 23: CommentAuthorNorby
    • CommentTime24 Jul 2021
     
    party compo (pic by Facet)
    • 24: CommentAuthorNorby
    • CommentTime24 Jul 2021
     
    and greetings from Facet to Lost Party !!
    • 25: CommentAuthorNorby
    • CommentTime24 Jul 2021
     
    see you next year dudes!!
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Jul 2021
     
    Dzięki Norby za zdjęcia! :D
    • 27:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime24 Jul 2021 zmieniony
     
    @norby: Kierwa na zdjęciu "party tech :)" (post #19) siedzi Adam Małysz? :D:D Zajebiaszcze
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Jul 2021
     
    To Lambert, potomek Pina :)
    • 29:
       
      CommentAuthorpebe
    • CommentTime24 Jul 2021
     
    sese... niedaleko pada jabłko od jabłoni ;)